Skocz do zawartości
Nerwica.com

Powszechny dostęp do broni palnej


Gość blah!

Czy jesteś za powszechnym dostępnem do broni palnej?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za powszechnym dostępnem do broni palnej?

    • Tak
      11
    • Nie
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Ferdynand k, a ile wtedy byłoby takich Brevicków...

A co by było gdyby ktoś na wyspie Utoya miał broń ? może Brevik nie zabiłby tylu osób, bo ktoś wcześniej by go ustrzelił ? Patrząc na poziom tej dyskusji, to pewnie uważacie że ci ludzie wyjęliby wtedy broń i... zaczęli strzelać do siebie :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, oni zawsze będą i będzie tyle samo

na pewno zwiększenie dostępu do broni palnej nie zwiększy ilości taki ludzi, a jak taki chce to kupi na lewo klamkę i zrobi swoje tylko wtedy tylko on ma

broń ty nie :bezradny:

 

może nie zwiekszy ale ułatwi im dostęp do broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, a ile wtedy byłoby takich Brevicków...

A co by było gdyby ktoś na wyspie Utoya miał broń ? może Brevik nie zabiłby tylu osób, bo ktoś wcześniej by go ustrzelił ? Patrząc na poziom tej dyskusji, to pewnie uważacie że ci ludzie wyjęliby wtedy broń i... zaczęli strzelać do siebie :shock:

 

wez nie wydziwiaj.

 

A moze gdyby pan który zabił 23latka w Krakowie nożem w centrum miasta gdyby miał broń zstrzeliłby jeszcze pare osób...

Nie ma gdybania...

Zbyt dużo świrów chodzi po ulicy teraz... jeszcze dać im bron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, jak chce. A co by było jakby stary takiego gimba miał na chacie broń legalnie?

To jest za tą broń odpowiedzialny i powinien przechowywać ją pod kluczem nie dostępną dla dzieci. Jeśli cokowliek stanie się z użyciem jego broni, to on za to ponosi odpowiedzialność.

 

Swoją drogą, nieźle się wszyscy oceniacie - pisząc o Polakach, że wyszli by na ulicę strzelać do siebie jak do kaczek - przeciez też jesteście Polakami więc rozumiem, że robicie z siebie takich zapobiegawczych tylko "na pokaz"? No bo nie kumam. Skoro oceniacie generalnie cały naród to rozumiem, że wrzucacie do tego również siebie? ;)

 

Dlaczego cały czas podajecie przykład US?

 

Ja tam czuję się o wiele bezpieczniej w kraju, gdzie "każdy" może przy sobie nosić broń i przez kilka lat ani razu nie znalazłam się w sytuacji, gdzie musiałam martwić się o swoje życie bądź zdrowie. A w Polsce...sami wiecie jak jest ;).

 

Swoją drogą, to w US odkąd popuszczono trochę zasady dotyczące możliwości posiadania broni to ilość przestępstw z roku na rok diametralnie spada ;).

 

-- 11 kwi 2015, 22:44 --

 

A tak w ogóle, to polecam czasem zapozać się z raportami policji w sprawie konfiskowania nielegalnej broni - nawet nie macie pojęcia ile tego w Polsce jest i osobiście, to uważam, że jakby dać pozwolenie poza osobami, które już były karane to przestepczośc na pewno by nie wzrosła. A statystyki praktycznie każdego kraju, gdzie legalnie mozna broń posiadać pokazują, że rozluźnienie tych zasad powoduje mocne spadki w przestępczości.

 

-- 11 kwi 2015, 22:45 --

 

Oczywiście, mówicie o polskim prawie - na logikę wprowadzenie powchenego posiadania broni narzucało by również zmianę prawa dotyczącego obrony koniecznej - uznałam to za logiczne więc nie wspominałam o tym ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, jak chce. A co by było jakby stary takiego gimba miał na chacie broń legalnie?

To jest za tą broń odpowiedzialny i powinien przechowywać ją pod kluczem nie dostępną dla dzieci. Jeśli cokowliek stanie się z użyciem jego broni, to on za to ponosi odpowiedzialność.

 

Swoją drogą, nieźle się wszyscy oceniacie - pisząc o Polakach, że wyszli by na ulicę strzelać do siebie jak do kaczek - przeciez też jesteście Polakami więc rozumiem, że robicie z siebie takich zapobiegawczych tylko "na pokaz"? No bo nie kumam. Skoro oceniacie generalnie cały naród to rozumiem, że wrzucacie do tego również siebie? ;)

 

Dlaczego cały czas podajecie przykład US?

 

Ja tam czuję się o wiele bezpieczniej w kraju, gdzie "każdy" może przy sobie nosić broń i przez kilka lat ani razu nie znalazłam się w sytuacji, gdzie musiałam martwić się o swoje życie bądź zdrowie. A w Polsce...sami wiecie jak jest ;).

 

Swoją drogą, to w US odkąd popuszczono trochę zasady dotyczące możliwości posiadania broni to ilość przestępstw z roku na rok diametralnie spada ;).

 

-- 11 kwi 2015, 22:44 --

 

A tak w ogóle, to polecam czasem zapozać się z raportami policji w sprawie konfiskowania nielegalnej broni - nawet nie macie pojęcia ile tego w Polsce jest i osobiście, to uważam, że jakby dać pozwolenie poza osobami, które już były karane to przestepczośc na pewno by nie wzrosła. A statystyki praktycznie każdego kraju, gdzie legalnie mozna broń posiadać pokazują, że rozluźnienie tych zasad powoduje mocne spadki w przestępczości.

 

lekka nadinterpretacja. Nikt nie napisał że Polacy wyszli by na ulice i zaczeli strzelać do siebie...

Ale zyjąc w tym kraju, na codzień stykając sie z przeróżnymi ludźmi jestem zdania, że w Polsce nie powinno byc powszechnego prawa do posiadania broni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekka nadinterpretacja. Nikt nie napisał że Polacy wyszli by na ulice i zaczeli strzelać do siebie...

Droga Aranjani, ale pisał, pisał na początku tej dyskusji ;).

Ale zyjąc w tym kraju, na codzień stykając sie z przeróżnymi ludźmi jestem zdania, że w Polsce nie powinno byc powszechnego prawa do posiadania broni...

Czyli nadzieja w Polskiej Policji? ;)

 

 

Szczerze, to trochę szokuje mnie to, że nie rozpatrujecie tego pod kątem własnego bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to trochę szokuje mnie to, że nie rozpatrujecie tego pod kątem własnego bezpieczeństwa.

 

Rozpatrzę taką opcję, kiedy usłyszę, że ktoś w PL zastrzelił kilkunastu ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani,wez pod uwage fakt, ze zanim wezwiesz policje i zanim ona przyjedzie, to moze minac sporo czasu. A tak, gdyby ludzie mogli posiadac bron, to tez byliby bardziej chetni do reagowania i pomocy w sytuacji kryzysowej.

 

magnolia, a fakt ze mozesz na ulicy natkanac sie na kolesia z nozem, z ktorym nie masz szans nie przekonuje Cie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś się cieszę, że mój psychopatyczny, zapijaczony sąsiad z domu obok nie może latac ze spluwą... Wtedy ja też bym musiała takową miec.

Dużo prościej psychologicznie jest wyciągnąc broń i nacisnąc spust , niż dźgnąc kogoś nożem. Poza tym z nożem mam szansę - mogę się zasłonic, uchylic, ze spluwą nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmostrada, juz pisalam wczesniej, ze broni nie mogliby posiadac ludzie, ktorzy byli juz karani i tacy, ktorzy maja stwierdzona chorobe przez co moze byc zagrozone czyjes zycie.

A co do tej pewnosci psychologicznej, to nie ma udowodnione, ze latwiej pociagnac za spust niz dzgnac kogos nozem.

zreszta, dla mnie glupie jest z gory zalozenie, ze wtedy dopiero byloby niebezpiecznie bo jak dla mnie to taki koles moze by siewlasjie zastanowil zanim kogos napadnie. Inna kwestia to taka, ze w wiekszosci przypadkow wynika, iz furiaci uzywajacy broni zabijaja malo ludzi bo ich strzaly sa czestokroc niecelne. Zreszta strzelanie z broni t nie jest taka prosta sprawa, ze wychodzsz i sobie strzelasz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Oczywiście, wiele osób stwierdzi, że to niebezpieczne, że zaczęły by się strzelaniny, napady z bronią w ręku itp. ale takie osoby są w wielkim błędzie bo prawda jest taka, że jeśli ktoś jest "wariatem" to i bez broni palnej pozabija ludzi....

A może Ty jesteś w wielkim błędzie w swoich mniemaniach, nie zadając sobie trudu odnalezienia danych na temat rzeczywistych skutków, jakie dostępność broni przynosi. Wystarczyłoby choćby proste porównanie danych o przestępczości, miedzy krajami w których broń jest dostępna, a krajami w których nie jest.

 

-- 12 kwi 2015, 06:57 --

 

...

Ja tam czuję się o wiele bezpieczniej w kraju, gdzie "każdy" może przy sobie nosić broń i przez kilka lat ani razu nie znalazłam się w sytuacji, gdzie musiałam martwić się o swoje życie bądź zdrowie. A w Polsce...sami wiecie jak jest ;).

Wiemy. Zdecydowanei bezpieczniej. Błąd generalizacji doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, ta przed nożownikiem łatwo już ;)

wydaje ci się że co o poproszę nożownika by poczekał a jak to się robiło gdy jako dziecko miałem tam jedną lekcję judo jak to było raz dwa a potem ...?

o przepraszam panie nożowniku jeszcze raz :lol:

jak gość zacznie z wściekłą zajadłością was dźgać czy ciąć nie zdążycie nawet ruszyć ręką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Ty jesteś w wielkim błędzie w swoich mniemaniach, nie zadając sobie trudu odnalezienia danych na temat rzeczywistych skutków, jakie dostępność broni przynosi. Wystarczyłoby choćby proste porównanie danych o przestępczości, miedzy krajami w których broń jest dostępna, a krajami w których nie jest.

Nie można tego w ten sposób porównywać bo trzeba by jeszcze wyodrębnić jakiego rodzaju były to przestępstwa. Poza tym ,statystyki wrzucają do jednego wora sytuacje, w której ktoś użył broni palnej w obronie własnej z tymi, którzy byli oprawcami.

 

A i tak, jak na to, że w Polsce nie można legalnie posiadać broni, to na tle np. Finalndi (gdzie można) wypadamy dosyć kiepsko ;). No ale przecież o tym wiesz bo zapoznałeś się ze statystykami...;).

 

Dla mnie bardziej miarodajne są statystyki dotyczące spadku przestępczości w krajach, gdzie odkąd przepisy są bardziej liberalne to systematycznie problem jest z roku na rok mniejszy ;).

 

Wiemy. Zdecydowanei bezpieczniej. Błąd generalizacji doświadczeń.

No właśnie, każdy ma inne doświadczenia i jak dla mnie w Polsce jest bardziej niebezpiecznie.

 

Zresztą, nie tak dawno temu, wkradziono sie w nocy przez okno do mieszkania a lokatora pobito. Może gdyby miał broń to mógłby szybko zareagować i odstraszyć złodziei a tak to z góry był na przegranej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, nieźle się wszyscy oceniacie - pisząc o Polakach, że wyszli by na ulicę strzelać do siebie jak do kaczek - przeciez też jesteście Polakami więc rozumiem, że robicie z siebie takich zapobiegawczych tylko "na pokaz"? No bo nie kumam. Skoro oceniacie generalnie cały naród to rozumiem, że wrzucacie do tego również siebie? ;)
Ja na szczęście nie jestem w pełni Polakiem :mrgreen: ale niestety Polacy są kłótliwi, agresywni. przesadnie emocjonalni i dostęp do broni mógłby im zaszkodzić. Wiele razy słyszałem od kogoś że jakby miał spluwę to by kogoś tam zabił lub nawet jakieś grupy społeczne wybił, oczywiście to pewnie w większości przechwałki ale nawet jakby część z nich zrealizowano byłoby niebezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×