Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zdecyduję się pójść zagłosować w II turze, to będę głosować na Dudę. Dosyć mam rządów PO, które niczego dobrego nie wniosły, a tylko zaszkodziły naszemu państwu. Może jak wygra kto inny, to wreszcie coś się zmieni w tym kraju na lepsze.

Mam takie samo podejście ;) Gorzej już być nie może :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz na to wpływu :pirate: Tut mir Leid!

Ach mów do mnie po niemiecku :105: .

To w końcu lubisz, czy nie :bezradny:

 

II tura - musiałbym prosić o pozwo na głosowanie poza okręgiem zamieszkania. A potem przejść się do komisji i oddać głos. Zbyt dużo wysiłku, żeby na taką pierdołę go spożytkować, jak wybieranie mniej lub bardziej prawackiej głowy naszego kołchozu.

Ja sobie załatwiłam za jednym zamachem zaświadczenie na obie tury i zamierzam je wykorzystać :!: Fajnie jest móc zagłosować w innym niż swój obwodzie ... tu, gdzie obecnie jestem, mam lokali wyborczych do wyboru, do koloru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecyduję się pójść zagłosować w II turze, to będę głosować na Dudę. Dosyć mam rządów PO, które niczego dobrego nie wniosły, a tylko zaszkodziły naszemu państwu. Może jak wygra kto inny, to wreszcie coś się zmieni w tym kraju na lepsze.

Mam takie samo podejście ;) Gorzej już być nie może :lol:

 

 

Właśnie też się czasem zastanawiam, co jeszcze gorszego może spotkać nasze państwo. Chyba tylko jakaś wojna światowa, rewolucja czy bomba neutronowa, bo gospodarczo od paru lat to i tak jest dno totalne, nieprzerwany kryzys gospodarczy, więc naprawdę u nas w Polsce już gorzej być nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu lubisz, czy nie :bezradny:

Lubię języki. Chciałbym zostać poliglotą i z tłumaczenia forsę trzepać, ale jestem zbyt

 

To prawda. Żule Podbiedrzańscy już nawet VIPów nie walą, tak ich załatwił rudy Mugabe.

PS: piszę z Ukrainy, tu jeszcze mają prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introwertyczka, wręcz przeciwnie, wśród 193 państw Polska jest w pierwszej trzydziestce tych najbardziej rozwiniętych o najwyższym poziomie życia. I przypominam, że znaleźliśmy się tam stosunkowo szybko, bo w ciągu 25 lat. Nie wiem w czym Duda, typowy techniczny Jarosława, miałby wprowadzić zmiany na lepsze. Będzie to prawdopodobnie stracone 5 lat prezydentury, która oscylować będzie wokół tematów zastępczych, jak religia, aborcja, in vitro, smoleńsk, brzoza. Potrzebujemy kogoś, kto zagwarantuje powolny, zrównoważony rozwój, bez cofania się w gusła i tańce przy krzyżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie zauważyłam tego wysokiego poziomu życia. Wszędzie bieda, nędza i bezrobocie, ludzie na chleb nie mają. Ci bardziej zaradni i odważni to już dawno wyjechali z tego kraju, żeby jakoś godnie żyć. Zatem nie wiem, gdzie jest ten rozwój. Rządy PO jeszcze pogorszyły polską gospodarkę (choćby przez zabranie środków na Fundusz Pracy i podwyżkę VAT-u), więc może wreszcie czas na jakieś zmiany i na kogoś nowego u steru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Światopoglądowo cofniemy się o te wszystkie lata kiedy PiS nie był u władzy.

 

Szczerze? Mam gdzieś światopogląd. Jak dla mnie to krzyże mogą stać na każdej ulicy, byleby wreszcie coś się ruszyło gospodarczo w tym kraju i byleby była praca. Za rządów PiS-u nie było aż tak źle jak teraz, bo oni dużo nie zrobili, ale też dużo nie zepsuli. Natomiast PO dba tylko o bogaczy i o kościół, mimo że tacy niby liberalni światopoglądowo. Więc z dwojga złego, to ja już wolę głosować na przedstawiciela PiS-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie zauważyłam tego wysokiego poziomu życia. Wszędzie bieda, nędza i bezrobocie, ludzie na chleb nie mają.

A to dziwne, bo ile razy nie wpadam do dowolnego molocha handlowego tyle razy jest tam masa ludzi, którzy kupują rzeczy i to nie tylko w najtańszych sklepach. W marketach ludzie kupują całe koszyki, stać ich wódę, browary bo alkoholizm w kraju kwitnie. Ja nie zarabiam najmniej, a jednak nie stać mnie na zakupy w drogich sklepach, z których ludzie wynoszą po 2-3 torby. Ludzie budują domy, kupują mieszkania i je urządzają, na ulicach coraz więcej super fur. Więc wybacz ale oprócz narzekania ja nie widzę tej koszmarnej biedy. Skoro ludzi stać na takie rzeczy stać ich też na chleb. Poza tym mamy taką gównianą mentalność, że można dziecku nie dać jeść, ale na wino czy nowy telewizor trzeba mieć, bo sąsiad ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego nie widzisz biedy? Bo bieda jest niewidoczna publicznie. Biedny nie kupuje w drogich sklepach, nie jeździ furami, nie kupuje mieszkań, więc po prostu go nie widać w przestrzeni publicznej. I zagadka rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introwertyczka, to, że Ty nie zauważyłaś, nie oznacza, że zmiany nie zachodzą. Ja je widzę, nie tylko w stolicy, ale też w mniejszych miejscowościach w różnych częściach kraju. Choć nadal jest duża przepaść miedzy Warszawą a Skierniewicami, Zamościem, tylko ignorant nie widzi, że polepszył się standard życia.

Widzę, że pomyliłaś Fundusz Pracy z OFE. Nie potrafię porównać polityki fiskalnej PL na tle innych krajów unijnych, więc się nie wypowiadam co do stawek VATu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Mam gdzieś światopogląd. Jak dla mnie to krzyże mogą stać na każdej ulicy, byleby wreszcie coś się ruszyło gospodarczo w tym kraju i byleby była praca.

Ciekawe czy będziesz miała gdzieś światopogląd jak zgwałci Cię jakiś bydlak i w imię czyjegoś chorego widzimisię będziesz musiała to dziecko urodzić. Albo kiedy jakaś bliska Ci osoba będzie umierać w niewyobrażalnym cierpieniu, a Ty jedyne co będziesz mogła zrobić to na to patrzeć. Ciekawe też co zrobisz jeśli będziesz ciężko chora, a jedyną możliwą terapią jaka będzie mogła uratować Ci życie będzie jakaś "nielegalna" w naszym kraju z powodów światopoglądowych. Ludzie myślą strasznie krótkowzrocznie i nic dziwnego, że sobie w życiu nie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłam Funduszu Pracy z OFE, bo to właśnie na Fundusz Pracy parę ładnych lat temu obcięli środki. I to o aż o 70%. Dotknęło mnie to osobiście, więc wiem. Może i jestem ignorantką albo po prostu żyję w biednym regionie i dostrzegam więcej niż ty, prawdziwe skutki polityki Tuska i Komorowskiego, nie każdy ma szansę mieszkać w Polsce A.

 

Malami, tak jestem okropna, bo bym chciała, żeby w tym kraju było lepiej. Aborcja aż tak mnie nie obchodzi, bo to temat zastępczy dla mediów i dla proli karmiących się mediami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introwertyczka, jest takie powiedzenie "Dlaczegoś biedny? Boś głupi. Dlaczegoś głupi? Boś biedny". Różnice w dochodach ludzi będą zawsze, nic nie poradzisz na to, że inni są bardziej zaradni, drudzy leniwi itp. Przypominam, ze mamy darmowy dostęp do edukacji, kraj kształci prawników, lekarzy, administratywistów, inżynierów, informatyków, handlowców, czy to są zawody bez perspektyw? W kraju, gdzie ponad 2 mln osób żyje poniżej skraju ubóstwa, potrzeba darmowej służby zdrowia, edukacji, refundacji leków, ulg podatkowych, a nie stawiania krzyży, lekcji religii i finansowania kleru, czy debat o karaniu więzieniem korzystających z in vitro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introwertyczka, środki na FP pochodzą m.in. ze składek pracodawców, zatrudniając ludzi na czarno, zmniejszają się tym samym wpływy do Funduszu Pracy. Upatruj przyczyny w zachłanności i kombinatorstwie rodaków, a nie w rządzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrównowarzony rozwój :D o borze

 

Ja mam nadzieje że ruch który zainicjował Kukuiz zmiecie to szambo.Naprawdę wielki sukces gościa znikąd

Ludzie powinni być wdzięczni że ktoś kumaty za nich chce wziąść sprawy w swoje ręce i ubabrać je w tym gównie.

 

Tymczasem już się próbuje przyklejać to czy owo-że pijak,nazista,pan nikt.Pewnie coś tam się przyklei.

Pozatym zbytnia żywiołowość i nieokrzesanie bardzo przeszkadza, ja wkońcu zobaczyłem autentyczność

 

a Duda czy Bredzio?

Oczywiście ten pierwszy.W naszym kraju prezydent to bardziej figurant niż decydent więc gadki że będzie katotaliban,że jebną pomnik kaczora na iglicy PKN,że religia w szkołach,że wojna i inwazja jaszczurów z kosmosu,to wszystko pierdalenie ignorantów za których myśli tv.

Prezydent nawet jakby chciał to nie może.Może za to blokować naprzykład szkodliwe ustawy(Bredzio podpisuje wszystko jak leci,pewnie nawet nie czyta)i ma inicjatywe ustawodawczą.Czy obecny bul jakąś wykazał?a no tak,odblokował mecza a w zamierzeniu wprowadzenie JOW :D

 

Duda to nie moja bajka,ale obiektywnie stoi klase wyżej od ciołka który do żony zwraca się czytając z kartki.

Ma dobrą prezencje i jest nie głupi,w eurokołchozie jest aktywniejszy niż tusk,nie będzie robił siary.Jestem w stanie przeboleć od czasu do czasu spuszczanie się na krzyż i socjalistyczne zapędy za cenę choć minimalnego przełamania tego chorego monopolu.

Niech to będzie pierwszy krok,prawdziwa batalia to będą wybory do parlamentu i tu bede bardzo trzymał kciuki za Kukim i całym ruchem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrównowarzony rozwój :D o borze

Co pana tak rozbawiło?

 

,to wszystko pierdalenie ignorantów za których myśli tv.

 

Już tak było, mam realne przypuszczenia, że może być tak ponownie, nie chcę powtórki z rozrywki. I nie wypowiadaj się, kto rzekomo za mnie myśli, skoro nie masz bladego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda,ja nie do ciebie personalnie a ty strzelasz sobie w stope :D

 

Peło miała dosyć czasu żeby usunąć ze szkoły religie,rozdzielić kościół od państwa itd.nie zrobili tego bo straciliby pare % poparcia wśród umiarkowanych katoli,a Bredzisław chodzi grzecznie do kościółka,PO wiec jest tak samo umotana w ten system co PiS,tak poprostu mamy że nadal większość społeczeństwa to katolicy,czy ze wzgl.na wiare czy tradycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc gadki że będzie katotaliban,że jebną pomnik kaczora na iglicy PKN,że religia w szkołach,że wojna i inwazja jaszczurów z kosmosu,to wszystko pierdalenie ignorantów za których myśli tv.

Prezydent nawet jakby chciał to nie może.Może za to blokować naprzykład szkodliwe ustawy(Bredzio podpisuje wszystko jak leci,pewnie nawet nie czyta)i ma inicjatywe ustawodawczą.Czy obecny bul jakąś wykazał?a no tak,odblokował mecza a w zamierzeniu wprowadzenie JOW :D

Powinieneś nauczyć się łączyć fakty. Przeczytaj pierwszy akapit, drugi akapit (szczególnie prawo veta prezydenta), zanalizuj i wyciągnij wnioski. Chyba, że łykasz wszystko czym rzuca PiS to sorry. Ja nie łykam ani jednego (PiS) ani drugiego (PO), wolę jednak tych, za których nie myślą purpuraci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze mamy darmowy dostęp do edukacji, kraj kształci prawników, lekarzy, administratywistów, inżynierów, informatyków, handlowców, czy to są zawody bez perspektyw?

Rozumiem, że przed rządami Platformy takiego dostępu nikt nie miał? Bardzo ciekawe :?

 

W kraju, gdzie ponad 2 mln osób żyje poniżej skraju ubóstwa, potrzeba darmowej służby zdrowia, edukacji, refundacji leków, ulg podatkowych, a nie stawiania krzyży, lekcji religii i finansowania kleru, czy debat o karaniu więzieniem korzystających z in vitro.

Z tym się zgadzam, ale uważam, że żadna władza nie jest się w stanie całkowicie odciąć od kościoła w kraju, w którym kościół od zawsze kontrolował życie publiczne :bezradny:

 

A co do refundacji, to wszystko pięknie, ale dlaczego pieniądze podatników mają iść na to, że ktoś chce mieć dziecko z in vitro, podczas gdy nie wystarczających środków na finansowanie innych ważniejszych zabiegów i ogólnie szpitali, które mają zadłużenie? Niech mi to wreszcie ktoś wytłumaczy. Dla mnie in vitro jest tak samo tematem zastępczym jak brzoza, to po pierwsze. A po drugie wcale nie uważam, że nie należy zabraniać takich zabiegów ( żeby je trzeba było wykonywać nielegalnie ), tylko niech finansują je sobie sami zainteresowani, a nie np. emeryci. I dlaczego tyle dzieci ma nadal tkwić w domach dzieci, a nowobogaccy muszą mieć swoje, bo już wszystko inne mają, a tego nie mogą. Cóż, za niesprawiedliwość. I niech państwo płaci ... jasne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że ruch który zainicjował Kukuiz zmiecie to szambo.Naprawdę wielki sukces gościa znikąd

Ludzie powinni być wdzięczni że ktoś kumaty za nich chce wziąść sprawy w swoje ręce i ubabrać je w tym gównie.

Dla mnie to także było zaskoczenie i to bardzo pozytywne. Może równie kontrowersyjny dla wielu jak Palikot, ale jego podejście wydaje mi się po prostu sensowne, bez owijania w bawełnę i robienia z siebie pajaca ;)

 

a Duda czy Bredzio?

Oczywiście ten pierwszy.W naszym kraju prezydent to bardziej figurant niż decydent więc gadki że będzie katotaliban,że jebną pomnik kaczora na iglicy PKN,że religia w szkołach,że wojna i inwazja jaszczurów z kosmosu,to wszystko pierdalenie ignorantów za których myśli tv.

Prezydent nawet jakby chciał to nie może.Może za to blokować naprzykład szkodliwe ustawy(Bredzio podpisuje wszystko jak leci,pewnie nawet nie czyta)i ma inicjatywe ustawodawczą.Czy obecny bul jakąś wykazał?a no tak,odblokował mecza a w zamierzeniu wprowadzenie JOW :D

:great:

 

Duda to nie moja bajka,ale obiektywnie stoi klase wyżej od ciołka który do żony zwraca się czytając z kartki.

Ma dobrą prezencje i jest nie głupi,w eurokołchozie jest aktywniejszy niż tusk,nie będzie robił siary.

Niech to będzie pierwszy krok,prawdziwa batalia to będą wybory do parlamentu i tu bede bardzo trzymał kciuki za Kukim i całym ruchem:)

Popieram :!::!::!:

 

Chyba rzeczywiście kot maczał swoje paluchy, niemniej jestem pod wrażeniem wypowiedzi ;)

 

Btw Ciekawe, gdzie wywiało detektywa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×