Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

MalaMi1001 w ten rytm serca to się staraj nie wsłuchiwać bo jak ja robiłem tak to jeszcze mocniej mi wtedy biło..Przy teog typu lekach i problemahc ze zdrowiem tkai eobjawy sa normą to nic pwoażnego..

 

Ja jestem dziś miałem prace krótko i jakoś wyrobiłem, dlaje jestem odcięty mocno, wenla jeszcze chyba to potęguje mam nadzieje, że nie na długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na dawce 150mg wenli miesiąc i raz czuję pozytywne działanie a za parę dni znów objawy nerwicy wracają na parę dni i poważnie znowu lepiej. Czy to się w końcu unormuje? Czy po prostu to lek nie dla mnie i nie zatrybi? To już mój 4 lek następnego już nie próbuje nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARGOR26 nie załamuj się to dopieor miesiąc.Co do lekó to jest ich naprawdę setki i to, że to Twój czwarty lek nie oznacza, że wszystkie możlkiwości farmakoterapii zostąły wyczerpane abyś zatrybiłą.Nerwica ma to do siebie, że lubi powracać zwłąszcza, w sytuacjach stresowych, a szczególnie po stresie..

 

Ja trzeci dzień jestem na wenli wczorja musiałem sie wspomóc afobamem, lekarz mi zaproponowął, bo byłem strasznie odcięty , miałem wyskokie ciśnienie i tętno..Od 8 miesięcy zmagam się z silną depersonalizacją i derealizacją, leki oczywiście maja tylko wspomóc bo na dd lekarstwa nie ma tak naprawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od miesiaca jestem na 10 mg Mozarinie a od 5 dni dodatkowo na Wenli CR 75 mg.

Pytanie: czy na początku brania Wenli też mieliście tzw. poranne pobudzenie? Takie jakieś dziwne można to porównać do ataku paniki ale nie to samo, bardziej można porównać do jakieś manii.

Lekarz mi mówił ze uboki najczęsciej występują po 2 dobie brania, jezeli ich nie miałem tzn. że lek ładnie wchodzi. Jednak ten dzisiejszy stan trochę mnie zaniepokoił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od miesiaca jestem na 10 mg Mozarinie a od 5 dni dodatkowo na Wenli CR 75 mg.

Pytanie: czy na początku brania Wenli też mieliście tzw. poranne pobudzenie? Takie jakieś dziwne można to porównać do ataku paniki ale nie to samo, bardziej można porównać do jakieś manii.

Lekarz mi mówił ze uboki najczęsciej występują po 2 dobie brania, jezeli ich nie miałem tzn. że lek ładnie wchodzi. Jednak ten dzisiejszy stan trochę mnie zaniepokoił.

 

Na początku występuje pobudzenie po tym leku, jest to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie odstawiania wenlafaksyny. W dwa miesiące zszedłem z 300mg na 75mg. Na razie jest ok, za parę dni mam zejść na 37,5mg. Jednocześnie biorę też mirtazapinę 22,5mg. Pytanie - czy zejście z 37,5mg do zera przy jednoczesnym braniu mirtazapiny pozwoli uniknąć mocnych skutków odstawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie odstawiania wenlafaksyny. W dwa miesiące zszedłem z 300mg na 75mg. Na razie jest ok, za parę dni mam zejść na 37,5mg. Jednocześnie biorę też mirtazapinę 22,5mg. Pytanie - czy zejście z 37,5mg do zera przy jednoczesnym braniu mirtazapiny pozwoli uniknąć mocnych skutków odstawienia?

 

tak to dobry sposób , mirtazepina może pomóc zlikwidować skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to mogą być za lęki jak np. mam coś takiego że matka gdzieś tam chodzi po domu i np. stuknie pokrywka podczas robienia obiadu, albo np. drzwi się otwierają, zadzwoni domofon albo telefon - to ja wtedy mam tak jakby mnie prąd kopnął, taki skurcz, ąz w cudzysłowiu podskakuje z miejska siedzącego. I ciągle cały czas tak mam coś ta wenla mi na to nie pomaga a mianseryna to chyba w ogóle to potęguje. Wszystko by było super gdyby nie właśnie to, albo coś mi w brzuchu zaburczało to ja jak siedzę to tak lekko odskoczyłem nogą z "wrażenia" , ale jest to nieprzyjemne i lękowe. Jestem taki postraszony jakby mnie mieli zaraz pobic albo coś mi zrobić... Mianseryne zmniejszyłem do 10mg i po 2 dniach jest lepiej ale to i tak nie to. Takie coś mi się nasiliło chyba po paroksetynie. Jak odstawiłem paro to potem właśnie zacząłem mieć takie dziwne ściski w jelitach ... I teraz się zastanawiam jaką sile wychwytywania serotoniny ma wenla, w porównaniu do fluoksetyny, albo w ogóle do innych ssri. Bo ta dawka 300 mg mi na to niezbyt pomaga, aktywizowało mnie fajnie ale na takie lęki społeczne niezbyt działa, ciężko mi się z ludźmi przebywa muszę się zmuszać do patrzenia w oczy itp. Dopiero 2 tygodnie 300mg biorę ale jak juz to po takim czasie nie działa to kiepsko to widzę. Zastanawiam się już nad sertralina której nigdy nie brałem w większej dawce, a chodzi mi o to żeby mi się z ludźmi przebywało na relaksie, teraz jak ktoś mi patrzy w oczy za długo albo w ogóle się gapi to zaraz we mnie wstępuję agresor i nie moge się skoncentrować co ktoś do mnie mówi tylko łapie jakieś dziwne schizy, normalnie włącza mi się jakiś film i odjeżdzam gdzieś snem na jawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każdą nieakttwna kore czolowa da sie wyregulować. Chodzi mi o depresje wynikajaca ze znieksztalconego obrazu rzeczywistosci. Nie pytam o leki, bo leki wiadomo wzmacniaja tylko hipokamp, do kory czolowej niewiele sie imaja, ale przez terapie.., albo jakoes inne metody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, pewne leki zwiększają dopaminę w korze przedczołowej (a przez to zwiększają jej aktywność) - NRI, antagoniści alfa-2 (np. mirtazapina), antagoniści 5-HT2c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiam sobie z kolegami nie chce sie spinac, tak samo jak jestem w pracy, czy w klasie. Wszystkie syttuacje zwiazane z ludzmi. Wydaje mi sie ze jak bym dobrze rozumial te sytuacje to bym sie nie spinal, chociaz z drugiej strony nie wiem czego nie rozumiem, czego sie boje. I tu jest problem, bo nie moge tego rozkminic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26, na Twoim miejscu bym zwiekszyla do 200, wg mnie moze zaskoczy ze raczej nie beda sie pojawiac, ale jak bedzie to nikt nie powie. U mnie jak sa bardzo duze sytuacje stresowe tez musze zwiekszac do 75 mg.

 

-- 14 mar 2015, 18:50 --

 

rafek40, moja psychiatra mowila, ze jak sie ma uboki to lek dopiero zatrybia. Ja mialam wszystkie uboki i kupe innych i na mnie lek dziala od kilku lat. U mnie skutki uboczne zniknely rowno po m-cu.

 

-- 14 mar 2015, 18:51 --

 

MalaMi1001, spanie u mnie sie unormowalo po 2 tygodniach po wenli. Tzn ze moglam spac i zasypialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem beznowiec 84 ze ludzie maja problemy. Chodze na grupowa i slucham. Ale dla mnie to ze jestem skupiony na swoich odczuciach i nie wchodze w interakcje to tez troszke problem. Nie moge przez to miec problemow bo nie jestem w zyciu. Moze w ten sposob podswiadomosc mnie broni, bo prawdziwych problemow bym nie wytrzymal ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny098, moze sie boisz oceny przez inne osoby? Ale nawet jak zrobisz glupote itd to co z tego? Myslisz, ze kazdy jest idealny? Nie ma ideałow.

 

-- 14 mar 2015, 19:02 --

 

benzowiec84, tez tak pisze, bo jednak na forum wg mnie wiekszosc osob jest lekko zaburzonych w kierunku umiarkowanych a co maja powiedziec ludzie w szpitalach psychiatrycznych albo tacy ktorzy sa w katatonii? Wg mnie jak sie ludzie za duzo skupiaja na sobie to i tworza jakies nieistotne problemy na swoj temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mają powiedzieć, a co to niby zmienia? Każdy ma swoje problemy. Co mają powiedzieć głodne dzieci w afryce, co mają powiedzieć niewidomi, co mają powiedzieć ludzie bez kończyn. Takie życie.

Ja się męczę i nie jestem w stanie funkcjonować więc nie będę się zastanawiał co mają powiedzieć ludzie w psychiatrykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×