Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. :)

 

Muszę zmienić swoją wcześniejszą relację odnośnie potliwości - dzisiaj w końcu trochę się ruszyłam i odkurzyłam oraz umyłam podłogi w domu - i spociłam się przy tym jak mysz.

Dzisiaj weszłam na dawkę 75mmg i powoli zaczynam odczuwać również inne skutki uboczne - Kompletny brak apetytu. Szczerze mówiąc, chętnię zrzucę z 5 - 10kg, ale nie spodziewałam się tego, że przez cały dzień zjem tylko jajecznicę z 3 jajek i kompletnie nie będe mogła w siebie wmusić nic więcej do jedzenia.

 

Na początku dnia miałam całkiem dobry nastrój, teraz poniżej średniej. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zejsciu z 40 na 20 paro czuje sie bardziej pobudzony... wiecej mi sie chce od Ycia nawet zaczelem sie zastanawiac czy tak nie zostaci odpuscic przejscie na wenle ale z drugiej strony licze i ufam lekarzowi... mecze dw dni na 10mg i wskok na effectin 75 sr.... boje sie tego jak ognia...

 

-- 25 lip 2017, 20:46 --

 

jutro pierwsza tabletka effectin 75... czego się spodziewać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukrowana ja podniosłem dwa tygodnie temu ze 150 na 187.5 i na razie różnicy praktycznie nie widzę... chcę podnieść o kolejne 37.5, ale strasznie się przy tym męczę, więc nie wiem czy warto. antydepresyjnie bardzo dobrze na mnie działa ten lek, ale na lęki i ocd tak sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzis na drugiej tabletce, moge powiedziec ze czuje sie dobrze, duzo lepiej niz na paroksetynie, chce mi sie zyc, robic, lazic,koniex zamulenia, lekko nerwowy bylem pierwszej nocy ale poza tym ok.... jak tak by zostalo bylbym szczesliwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie placebo, bo może to być zwyczajny efekt obniżenia dawki paroksetyny, poza tym mój organizm szybko reaguje na leki, paroksetuna za pierwszym razem wkrecila sie po 5dniach... kolejny raz było gorzej... ponadto wyżywienia już u mnie skutki uboczne jak nadmierne pocenie sie....

 

Ale jak Pani wie lepiej i siedzi w moim organizmie to spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie...tzn podejrzewam ze to moze nie byc stabilny stan.... tylko edekt poczatkowy... ale mam nadzieje ze jednak sie utrzyma... trzeba myslec pozytywnie... to najwazniejsze w naszych chorobach...

 

A uwazam ze to jest chemia i nasz organizm rowniez... wiec napewno jakis wplyw maja od razu....

 

Zobaczymy co bedzie dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Placebo , wenla jeszcze nie działa.

Niekoniecznie. Inhibicja SERT przez wnlafaksyne nadal "utrzymuje zdownregulowane" (wcześniej przez paroksetynę) autoreceptory 5-HT1a, więc na główny mechanizm działania tej pierwszej nie trzeba w ogóle czekać, dochodzi dodatkowy wpływ na układ opioidoergiczny (niereceptorowy), oraz, opóźniony już, mechanizm noradrenergiczny wenlafaksyny (downregulacja autoreceptorów alfa-2a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukrowana ja podniosłem dwa tygodnie temu ze 150 na 187.5 i na razie różnicy praktycznie nie widzę... chcę podnieść o kolejne 37.5, ale strasznie się przy tym męczę, więc nie wiem czy warto. antydepresyjnie bardzo dobrze na mnie działa ten lek, ale na lęki i ocd tak sobie...

W moim przypadku różnica między 150 a 225 była ogromna. Działanie tej pierwszej dawki na granicy niezauważalności, a gdy zwiększyłem, to - mówiąc kolokwialnie - wyjebało mnie z butów. W sensie: gwałtowna aktywizacja, małe ADHD, przestałem wreszcie całymi dniami warzywić. Okupiłem to jednak potworną derealizacją, największą chyba, jakiej doświadczyłem w życiu. Zwłaszcza daje się we znaki w sytuacjach, kiedy wystawiony jestem na mnóstwo różnych bodźców. Np. idąc centrum miasta, gdzie ogólny zgiełk, harmider - wydaje mi się wówczas, jakbym fizycznie w tym nie uczestniczył, jakbym film oglądał. Zmysły więc przytępione, ale przynajmniej "jakoś" zacząłem funkcjonować.

Acha, koncentracja jeszcze spadła, póki co próbuję różnych supli na jej poprawę.

Acha2, od maja równolegle biorę też mirtę (30 mg), więc nie wiem, na ile ona przyczyniła się do wspomnianej aktywizacji, może trochę, a może ogromnie, cholera wie. Fakt jest jednak taki, że wszystko zaczęło się od wejścia na 225 wenli. Polecam tego allegrowicza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za relację, horr ;) pomyślę, skoro faktycznie taka różnica, może to przez działanie dopaminy w wyższych dawkach. na razie chyba jednak poczekam, aż się ta moja dawka unormuje, bo dopiero dwa tygodnie minęły. pamiętasz może ile w twoim wypadku trzeba było czekać na działanie nowej dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za relację, horr ;) pomyślę, skoro faktycznie taka różnica, może to przez działanie dopaminy w wyższych dawkach. na razie chyba jednak poczekam, aż się ta moja dawka unormuje, bo dopiero dwa tygodnie minęły. pamiętasz może ile w twoim wypadku trzeba było czekać na działanie nowej dawki?

Nowa dawka wkręciła się bardzo szybko, po kilku dniach. Ale zanim na nią wskoczyłem, brałem wenlę prawie trzy miesiące, praktycznie bez rezultatu. Oczywiście to, jak na mnie zadziałała, w jakiej dawce i po ilu, nie musi mieć żadnego przełożenia na inne osoby, trzeba to wziąć pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal stabilnie, jestem mniej nerwowy w sensie nie irytuje sie i nie wyladowywuje sie na ludziach.. ciagle chce mi sie cos robic i chce mi sie zyc... z niczym dla mnie nie ma problemow... glupie mysli i analizowanie wszystkiego znikneli... chce i robie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×