Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy... jestem zalamany... zapomnialem wczoraj tabletki... poszedlem na noc do pracy... zawsze mozemy sie tam zdrzemnac...

Niestety to byl moj najgorszy sen....

 

Przez sen prychałem ustami jak koń, mialem uczucie jakby zwezonej rurki... najgorsze ze ja myslalem ze to sen... a wszyscy mi powiedzieli ze za kazdym wypuszczeniem powietrza prychałem, parskałem ustami... ciezko to nazwac... wargami i itp. Obudzilem sie zestresowany ii dalsza czesc pracy opuscilem...

 

Co to moze byc? Co sie ze mmna dzieje? Nie ymiem oddychac przez sen? Co ten lek ze mna robi?? Grabarz... pomocy.. boje sie ze to kolejny gwozdz do trumny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, raz mialem podobnie jak jechalem pociagiem. Telepałem sie jak na ataku padaczki podczas drzemki... Dokładniej to byłem ala sparalizowany (sam nie moglem sie poruszyc), nie moglem oddychac, ale widziałem przez lekko otwarte oko co sie dzieje ale po chwili sie "obudzilem" i bylo spoko.

Zdecydowanie nie polecam czegos takiego. Jak narazie sie nie powtorzylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, raz mialem podobnie jak jechalem pociagiem. Telepałem sie jak na ataku padaczki podczas drzemki... Dokładniej to byłem ala sparalizowany (sam nie moglem sie poruszyc), nie moglem oddychac, ale widziałem przez lekko otwarte oko co sie dzieje ale po chwili sie "obudzilem" i bylo spoko.

Zdecydowanie nie polecam czegos takiego. Jak narazie sie nie powtorzylo...

Jest to prawdopodobnie porażenie przysenne:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pora%C5%BCenie_przysenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paraliz to chlopaki nie byl... ja bym powiedzial barfziej jak obtyracyny bezdech... ewidentne problemy z oddychaniem... jak sie wybudzilem bylem koszmarnie zmeczony...

 

Po parogenie nigdy mi nic nie bylo jak zapomnialem tabletki... a jak zapomne wenli to jazda takie dziwne rzeczy sie dzieja zawsze w nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paraliz to chlopaki nie byl... ja bym powiedzial barfziej jak obtyracyny bezdech... ewidentne problemy z oddychaniem... jak sie wybudzilem bylem koszmarnie zmeczony...

W takim razie może być to zespół bezdechu sennego:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_bezdechu_sennego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodze do 450 ;). Wydaje mi sie, przynajmniej z opisu, ze dopada mnie cos takiego jak "brain shivers/zaps". Takie cos wystepuje podobno przy odstawieniu wenli, ale jak widac przy stosowaniu w duzych dawkach z mirta tez :)

 

Też czasami miałem przy 375 mg. Teraz przy 300 mg pojawiają się po większym wysiłku fizycznym. Także występują nie tylko przy odstawianiu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie właśnie weszłam od piątku na dawkę 375 mg . I wszystko gra, ale już długo byłam na 300 około 2 miesięcy. Także dwa dni zakręcenia i odrealnienia i organizm się szybko przyzwyczaił. Także nastrój już teraz powinien być doskonały za jakiś czas :) Polecam ten lek biorę od czerwca i wyciągnął mnie z dużego epizodu depresji ;)

 

-- 29 sie 2017, 15:54 --

 

Ja sobie właśnie weszłam od piątku na dawkę 375 mg . I wszystko gra, ale już długo byłam na 300 około 2 miesięcy. Także dwa dni zakręcenia i odrealnienia i organizm się szybko przyzwyczaił. Także nastrój już teraz powinien być doskonały za jakiś czas :) Polecam ten lek biorę od czerwca i wyciągnął mnie z dużego epizodu depresji ;)

 

wenla 375mg

Pregabalina 450 mg

triticco 250 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w kapsułce leku Venlectine 150 mg 28 kaps są dwie kulki, czyli jedna to 75 mg ? i czy wtedy dalej jest ten lek o przedłużonym uwalnianiu jak się otworzy kapsułkę ?

bo mam 4 opk 150 mg ,a mi potrzebne jest 75 mg

Miałem do czynienia z kilkoma zamiennikami i zawsze w 150-tkach były trzy "kulki" (czyli każda po 50 mg). Na pewno masz tylko dwie? Tak czy inaczej, połknięcie ich bez kapsułki nie sprawia, że lek przestaje się dłużej uwalniać. Możesz łykać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w kapsułce leku Venlectine 150 mg 28 kaps są dwie kulki, czyli jedna to 75 mg ? i czy wtedy dalej jest ten lek o przedłużonym uwalnianiu jak się otworzy kapsułkę ?

bo mam 4 opk 150 mg ,a mi potrzebne jest 75 mg

Miałem do czynienia z kilkoma zamiennikami i zawsze w 150-tkach były trzy "kulki" (czyli każda po 50 mg). Na pewno masz tylko dwie? Tak czy inaczej, połknięcie ich bez kapsułki nie sprawia, że lek przestaje się dłużej uwalniać. Możesz łykać spokojnie.

 

W Venlafaxine Bluefish XL w kapsulce sa malutkie pastyleczki, ktorych jest chyba z 10, nie chcialo mi sie liczyc.

 

Co do mojego leczenia, musze koledze picziklaki przyznac racje i zwrocic honor, ze naprawde wiecej nie znaczy lepiej. Zszedlem tez z Mirty do 45, bo chyba dopiero zaczela 100 % dzialac i zlapalem sie na tym, ze zaczynam chodzic wkurwiony i przestalem panowac nad niektorymi emocjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 i chce zejsc do 300. Mirta 45. Koniec tej lekomanii, oddaje korone CRF dzielniejszym ;-P Na dluzsza mete takie wystrzelenie w kosmos jest meczace i zle emocje sie pojawiaja.

 

-- 31 sie 2017, 22:54 --

 

Z tym 450 to jeszvze nie wiem, zobaczymy co zejscie z mirty da. Juz sie czuje mniej nabuzowany. 90 mirty w crf to za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,a nie mówiłem ? te idealne samopoczucie to był efekt pierwszych tabletek/tygodni po podwyższeniu dawek jak się działanie leków rozwinęło w pełni to efekt jest inny od zamierzonego , 8) dużo bym dal żeby być szczupłym i móc sobie zażywać 15-30 mg mitrazepiny na sen po niczym innym lepiej nie spałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z 450 wenli nie schodze, zmniejszenie mirty spowodowalo ze jeszcze lepiej spie (90 zdarzaly sie wybudzenia o 4 rano). I teraz jestem wyciszony w dzien i aktywizacja jest. Boje sie ze jak zejde do 300 to bedzie spadek nastroju i energii.

 

-- 01 wrz 2017, 09:58 --

 

Niech sie ustabilizuje to co jest, bo takie skakanie z dawek powoduje ze mozg wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby to jeszcze bylo pozytywne pobudzenie, ale pojawilo sie nagle napiecie i wnerw na wszystko na okolo. Myslalem ze to wenla, ale zmniejszenie mirty o polowe dalo duza ulge.

Miałem tak, samo, jak byłem na samej mirtazapinie, to byłem bardzo nerwowy, dołożenie SSRI tłumiło to.

Aczkolwiek jak łączyłem 30 mirtazapiny + 50 mg fluwoksaminy (ta zwiększa stężenie mirtazapiny 3-4-krotnie), również byłem bardzo nerwowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×