Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

carlosbueno, tak jak niektorzy polacy są za przyłączeniem do niemiec, jestes szpiclem folksdojczem draniu :D

Ja jestem półniemcem, mojego ojca bracia uważają się za 100% Niemców, tak samo jak wielu kuzynów, moja babcia już nieżyjąca podobnie, ona nawet po polsku nie mówiła. ;) Tylko szkoda że ja niemieckiego nie umiem, bo by już dawno tu mnie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czytam że teraz na wiecach prorosyjskich w Doniecku i Charkowie strzelano do ludzi, ciekawe czy to robota służb rosyjskich :?: Okazuje się że jednak nie cała Ukraina jest za majdanem i przeciw Janukowyczowi jak to usiłowały wmówić nam media.

To przecież oczywiste ale skoro ostatecznie rewolucja doszła do skutku w kraju, w którym chyba istniały siły zbrojne i ogólnie środki żeby zakończyć nie mającą żadnego związku z wolą większości narodu rewoltę to najwyraźniej tak miało być i nawet obecna władza skupiona wokół Janukowycza była jego 'zakładnikami'/marionetkami/..., no bo jak niby wytłumaczyć, że w końcu protestujący uzyskali poparcie a całe zło spadło na prezydenta i Rosję, wszyscy nagle przestraszyli się ludności z kamieniami i oponami na placyku w Kijowie?

Moim zdaniem skoro Rosja musi wprowadzać w rezultacie wojsko na teren Ukrainy to jest znacznie słabsza niż sądziłem, dostali znacznie mocniej po pysku niż starali się to ukazać i ich wpływy nad Ukrainą się załamały. Albo też duma nie pozwala im puścić tego płazem i przygotowali na prędce karny policzek Ukrainie i stąd sytuacja z Krymem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Rosja tylko napina muskuły do otwartego konfliktu nie dojdzie, bo Rosja jest za słaba żeby walczyć z tki dużym krajem jak jakim jest Ukraina.

Zresztą jakby nawet doszło do otwartego konfliktu, to taką sytuacje mogliby wykorzystać Chińczycy i zająć Syberię na którą łapczywie patrzą.

 

Ukraińcy nie mogą oddać Krymu, bo stworzyłby się niebezpieczny precedens, który w przyszłości pozwolił zająć polowe Ukrainy przez Rosjan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho nie sądzę że dojdzie do jakiegoś poważniejszego konfliktu,Ruskie za dużo by sobie krwi napsuły i narobili więcej rabanu niźli to warte,zaczynając otwarty konflikt .

 

Wuj Putin pogrozi palcem,popstrykają się,trochę ludu pójdzie do piachu,choć uważam że, to możliwe że, kraj się na 2 części rozbije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tosia_j
Rosja jak zwykle nie przestrzega podpisanych przed siebie porozumień. bo Ukraina zrezygnowała z broni nuklearnej za gwarancje integralności i nienaruszalności jej granic.Tych gwarancji udzieliła im, m.in. Rosja.

Nie ukraina zrezygnowala, tylko ruscy zabrali swoje atomowki. A za to dali im swoj krym. Razem z ludnoscia. Ładnie

 

-- 01 mar 2014, 19:52 --

 

moim zdaniem Rosja tylko napina muskuły do otwartego konfliktu nie dojdzie, bo Rosja jest za słaba żeby walczyć z tki dużym krajem jak jakim jest Ukraina.

to zart, prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę armię rosyjską w Charkowie a jednocześnie piszą o ewentualnej interwencji zbrojnej Rosji na Ukrainie, czyli rozumiem, że jak sobie obce państwo jeździ wojskiem po mieście sąsiada to jeszcze nie jest inwazja, to może w Charkowie rządzi Rosjanin albo jakiś bogaty obywatel rosyjski ich tam zaprosił, ktoś potrafi to wytłumaczyć? :>

Cała ta sytuacji tam jest tak popieprzona i niejasna, że może lepiej ich zostawić sobie, bo najwyraźniej sami Ukraińcy nie wiedzą gdzie chcą należeć, kto już nimi rządzi i czy mają w ogóle jakąś swoją armię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się ciesze, że Turcja wkroczyła do gry :) uznała że status Krym nie może być określany bez jej udziału :) pewnie robi to po konsultacji z USA.

Czy ja wiem, pewnie tamtejsi tatarzy by chcieli powrotu do chanatu krymskiego i państwa wyznaniowego a jest ich tam przecież tylko kilkanaście procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja siś zastanawiam, czy to wszystko nie było od początku zmyślnym planem świetnie zaplanowanym i przemyślanym przez ruskich. to by wiele tłumaczyło. Jeżeli tak, to rosyjscy pomysłodawcy i stratedzy mają głowy na karku. Oby tylko się to tylko nie wymknęło z pod kontroli i nie skończyło napierdalanką na naszym terenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×