Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiercionauta, bo Kaczyński widząc, że ktoś na niego pluje, nie stwierdza że pada deszcz. Pisałem pracę licencjacką na tema wysiedleć, choć Niemcy uznają to za "wypędzenia" i w ogóle zbrodnie przeciw ludzkości, choć sami jeszcze pare miesiecy wczesniej prowadzili eksterminację ludzkości i zniszczyli pół Europy. A Steinbach, która , jak sie nie myle była członkiem partii rządzcej w Niemczech stwierdziła, że to Polska sprowokowała do wojny Hitlera. Niemiecki wpływy przejmują polską prasę, a Niemiecka prasa zaczęła przinaczać historię, interpretując ją na swój własny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ś.p Lech Kaczyński mówił, najpier Gruzja później Ukraina, następnie kraje nadbałtyckie, a potem kto wie może Polska, to ciemnogród drwił z niego. Lechu to jednak wiedział co mówił i miał jaja.

no mówił...tylko że jednocześnie został politycznie wręcz poniżony i w sensie realnych działań sie ośmieszył...Bardziej chodzi o to żeby cos zrobić, wiedzieć co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co luzie na Krymie w większości są zadowoleni z pojawienia się Rosjan, po stokroć ich wolą od tych Majdanowych faszystów jak o nich mówią. Niech zorganizują plebiscyt i na 100% opcja rosyjska wygra. A Tusk jak większość polityków tylko się kompromituje, zamiast zachować dystans, Ruscy nam tego nie wybaczą i przedsiębiorcy żyjący z eksportu do Rosji już mogą ogłaszać upadłość lub zmieniać rynki zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Jak poniżony, przez kogo, zachodnie wpływy, które mają polską prasę w rękach, a barany tego słuchają? jak zwołał prawie wszystkich przywódców krajów nad bałtyckich i pojcehcał do Gruzji, co jeszcze miał zrobić? zastanów się, ty byś srał w majteczki, zastanów sie co mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, Ja żałuje że Polska nie podjęła współpracy z Hitlerem jeszcze przed wybuchem II Wojny światowej zreszta polecam lekturę Ribentrop-Beck gdybyśmy to zrobili na 99% uniknęlibyśmy tylu strat wojennych i nie wpadlibyśmy w łapy ZSRR. Przecież Hitler do 1939 roku był jednym z licznych autorytarnych władców tamtego świata, który wówczas niczym na tle innych się nie wyróżniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, o to mi chodzi, że wolałbym żeby osoby stojące na czele mojego państwa nie zachowywały się jak gazeta, która z czołówki krzyczy i wyolbrzymia żeby skusić czytelnika żądnego sensacji, przydałoby się trochę wyważenia w wypowiedziach i nie srania po gaciach. Prawdopodobnie świat i tak już się przyzwyczaił do takiej polskiej reakcji, nie trzeba daleko sięgać- 2008 r. i Gruzja. Wszyscy widzą, że Rosja pogrywa sobie ze światem na zachód od Ukrainy, ale jak słyszałem wczoraj, że co niektórzy genialni polscy politycy już by jechali do Kijowa pokompromitować się na jakimś placyku i namawiali rządzących innych krajów do takich desperackich i śmiesznych działań to robię facepalm obiema dłońmi i stopami, pewnie na lekcjach wosu/historii w szkole podstawowej dzieci wiedzą, że decyzje co do działań w przypadku takich kryzysów są podejmowane prawomocnie na forach organizacji międzynarodowych Nato, ONZ, UE, między krajami, które były gwarantem niepodległości Ukrainy...

Wiadomo, że Polska ma prawo mieć duże obawy co do działań Rosji, ale chyba nie większe od takich Czech i Słowacji, oni jakoś zachowują zimną krew a polscy politycy się imho ośmieszają tysiącami zebrań i rozmów co do Ukrainy, a jak wiadomo dobrze jest mieć temat, który odciągnie opinię społeczną od problemów na własnym podwórku :]

 

-- 02 mar 2014, 21:05 --

 

A już Komorowski, który w ogóle pomylił się z powołaniem bo miał zostać najpewniej proboszczem, to chyba jest w swoim żywiole, mam wrażenie, że gość kocha posępne klimaty i snucie czarnych wizji, lepiej żeby nie było otwartej wojny bo prości ludzi nie będą mieli co w tv oglądać poza tym płaczkiem przemawiającym do narodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, Też drażni mnie to polskie machanie szabelką a żadnej szabelki( znaczy siły militarnej i politycznej) nie mamy, jestesmy na poziomie Słowacji, Rumunii które przecież też z Ukrainą graniczą a tak się tym nie jarają. Ale Polacy ciągle czuja się spadkobiercami dawnej silnej Polski z XV-XVI wieku po Smoleńsk i morze czarne, co nie ma kompletnie związku z realiami.

 

-- 02 mar 2014, 21:10 --

 

neon, ja mówiłem o współpracy o militarno- politycznym sojuszu antyzsrrowskim a nie oddaniu kraju, co najwyżej Gdańsk można im było dać bo tam przecież 90 % to Niemcy byli i był daleko bardziej niemiecki niż krym rosyjski dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ pieprzysz Carlos,nie wiem skąd u Ciebie ta niechęć do Polaków,ale czasem to aż ciężko Cie czytać....

 

Nie ma żadnego polskiego machania szabelką,wszyscy realnie boją się Rosji poza USA rzecz jasna,militarnie starłaby na proch Europe więc nikt nie zaryzukuje z nią otwartego konflitktu.Stanowcza dyplomacja + sankcje ekonomiczne to jedyne co możemy zrobić.

 

Jeśli w ogóle warto,bo Krym zdaje sie że chce należeć do Rosji..to niech należy natomiast prozachodnią cześć Ukrainy trzeba chronić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, ale przecież Hitler chciał powiększyć przestrzenie życiowe dla Niemców.. ile mogłby trwać ten sojusz zanim Hitler by na wchłonął? pewnie jakby Rosja padła, to w dzisiejszych czasach Polaka znalazłby tylko na Kaukazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co luzie na Krymie w większości są zadowoleni z pojawienia się Rosjan, po stokroć ich wolą od tych Majdanowych faszystów jak o nich mówią. Niech zorganizują plebiscyt i na 100% opcja rosyjska wygra.

ciekawsze czy byś tak samo pisał jakby śląsk chciał się przenieść do niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja ścierająca Europę mmhh..jak ten Putin jadący na niedźwiedziu :] chyba jedynie swoim arsenałem broni jądrowej, w 2008 jadąc krótki odcinek do Osetii Południowej prawie się zupełnie pogubili, a jeszcze od co najmniej miesiąca to planowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ''armia baranów dowodzona przez lwa jest groźniejsza niż armia lwów dowodzone przez barana''.Szczerze nienawidze Putina ale jest lwem niestety,ma nerwy i siłe do prowadzenia agresywnej polityki.W Europie nie ma takich ludzi.Niemcy nie muszą się obawiać ale Polska jak najbardziej,sam ostatnio nerwowo śledze to co się dzieję na Ukrainie.

 

To jak sytuacja z gimnazjum..jeden osiłek zaczepia wszystkich i gdyby się mu wspólnie przeciwstawić to łatwo możnaby go pokonać ale każdy liczy że ktoś inny zrobi to za niego i w końcu dostają wszyscy,a szczególnie Ci najsłabsi.

 

Jedyne na co można liczyć to to że Rosja to gigant na glinianych nogach i ekonomicznie nie jest w stanie udzwignąć dłuższej wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj hans..ty też pieprzysz 3 po 3...co tu mozna odpisac skoro ty tylko banderowców widzisz....co to w zasadzie znaczy banderowiec? Co ty masz na mysli? Wyjaśnij mi kim jest dzisiejszy ukrainski banderowiec bo ja chyba tego nie rozumiem. co do band topo wydarzeniach na krymie widac że na majdanie to był wersal...Przez 2 miesiące spiewali piosenki a tutaj kacapy w kominiarkach po paru dniach zdobyli parlament i głosowania urządzają...Niebo a ziemia.

 

Trochę się zebrałem. To nie jest problem z definicją, to jest problem z budowaniem tożsamości narodowej. Nie ma na kim budować tej tożsamości, bo nie było państwa, nie było języka i tradycji. Tak, bohaterami są właśnie banderowcy, tylko, że to tacy bohaterowie jak z koziej... Niemieccy generałowie źle oceniali wartość bojową SS RONA czy SS Galizien (są źródła jaki związek mają te formacje z UPA). To były jednostki do walki z partyzantami, do terroryzowania ludności cywilnej, do zapychania dziur na froncie - mięso armatnie, a dbali o nich mniej niż o dirlewangerowców. Oni tam niby walczyli o wolność - poprzez ludobójstwo. I na takim micie chcą opierać tożsamość, wybielając lub zrównując akcję "Wisła" z rzezią na Wołyniu. Nie sposób nie wyciągnąć na wierzch historii, bo oni ją sami wyciągają - flagi, hasła, symbole. Przecież takie "sława Ukrainie, herojam sława" = niemieckie "sieg heil". I takie rzeczy przechodzą w wielonarodowym państwie, a potem się dziwią, że pełno separatystów wśród Rosjan, gdzie retoryka banderowców jest jeszcze silniejsza niż u nas.

 

Piszesz o piosenkach, a na Majdanie wyrósł prawy sektor, który od listopada dążył usilnie do rozwiązania siłowego, pamiętam z listopada słowa Kliczki o jakichś prowokatorach, którzy atakowali spychaczem milicję, a dzisiaj się okazuje, że to bojownicy prawego sektora. No to jak z takimi ludźmi robią rewolucje, to niech się potem nie dziwią, że to woda na młyn Putina. Zresztą ja się zastanawiam, czy Putin ukraińskich nacjonalistów nie zbroił, bo by mu to było bardzo na rękę. U nas na szczęście trochę tych kryształów potłukli, mam na myśli mity o rycerskich Polakach, niezdolnych do okrucieństw itd. W Polsce zapanowała jakaś gorączką na pomoc Ukrainie, a ja tego nie kupuję, gdyby to ode mnie zależało, to bym w listopadzie wyraził zaniepokojenie i interesował się polską mniejszością, tak jak to robi Turcja w przypadku Tatarów i swoich interesów w tamtym regionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie by było gdyby Turkom 'odwaliło' i przy jakimś już oficjalnym starciu na Krymie zaatakowali flotę czarnomorską, w sumie jakieś tam bardzo małe prawdopodobieństwo jest gdyby liczyli dalej na reakcję reszty Nato i to, że uda im się uzasadnić, że oni z kolei bronią Tatarów krymskich, podobno władza u nich też ma jakieś marzenia co do znacznego podbudowania pozycji Turcji, a jeśli dodatkowo są trochę dzicy i wartości islamu im przyświecają to kto wie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Jak poniżony, przez kogo, zachodnie wpływy, które mają polską prasę w rękach, a barany tego słuchają? jak zwołał prawie wszystkich przywódców krajów nad bałtyckich i pojcehcał do Gruzji, co jeszcze miał zrobić? zastanów się, ty byś srał w majteczki, zastanów sie co mówisz.

 

neon...ja mówię o rzeczywistości politycznej, a nie medialno mitologicznej...Jest książka napisana przez amerykańskiego analityka o konflikcie w Gruzji http://publica.pl/teksty/ronald-d-asmus-mala-wojna-ktora-wstrzasnela-swiatem

 

Tam jest opisane jak on chciał załatwiac sprawy, a kazali mu czekać za drzwiami jak rozmawiali inni. Wtedy wszystko załatwili Francuzi. Polecieli i załatwili...mu sie wydaje że nawet ta sprawa z lądowaniem mogła być sterowana. Putin nie chciał rozmawiać i dogadywac sie z Kaczyńskim a Sarkozy dostał obstawę...jednak L.K dojechał samochodem. Pewnie że przemówienie zrobił...tylko że Sarkozy go nie robił, ale był władny tam gdzie trzeba...Ja nie jestem w stanie wszystkiego streścić, ale opis Kaczyńskiego w tej książce jest tam skrajnie i jednoznacznie negatywny...tzn nie opis jego. Tylko po prostu opis działań i tego co mógł rzeczywiście zrobić(czyli nic)...Gdzieś są streszczenia...Jeśli chodzi o negocjacje poprzedzające akcje w Gruzji to wszystko zdaje sie można wrzucić na konto prezydenta Rumunii a nie Polski...z resztą poszukaj i poczytaj...

 

http://prawica.net/29910

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiny stoją po tej w zależności jak sytuacja będzie się zmieniać i co będzie dla nich korzystniejsze ;) Wcześniej gadali, że zachód zachowuje się jak w okresie zimnowojennym ze swoimi reakcjami, a dziś czytałem coś w stylu, że uznają integralność i nienaruszalność Ukrainy...założę się, że oni by najchętniej widzieli rzeź pomiędzy Rosją i całym zachodem żeby mogli i Rosji coś podebrać od wschodu i jednocześnie USA mocniej od siebie uzależnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×