Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

Chiny to w ogóle patrzą zachłannie na zasoby surowców całego świata, a już chyba posiadają ich najwięcej na świecie, a na pewno wszelkich tych rzadkich, może oni chińskiego Godzillę robią :mhm:

 

A tak w ogóle co do tych wszystkich działań na Krymie to najciekawsze jest to, że wszędzie piszą, że wykonują je oddziały wojskowe bez żadnych odznaczeń, kurde no to faktycznie Ukraina musi tam nie mieć kim walczyć albo mieć pełne portki i za nic nie dać się sprowokować, no bo bez jaj...atakują cię nieoznakowani żołnierze to strzelaj do nich bez pytania, przecież to jacyś przestępcy, mafia krymska albo co, wtf, i że niby Rosja później miałaby prawo powiedzieć, że zostali zaatakowani a świat miałby się na to zgodzić, to jest farsa jak ja pierdolę :/

 

-- 02 mar 2014, 23:26 --

 

Imho to jest jak nic zagrywka z Gruzji po raz drugi, kiedy wojska rosyjskie już się rozgościły u sąsiada zanim Gruzini zaatakowali, drugi raz z rzędu Rosja sobie pogrywa w to samo i pewnie cały Kreml się trzęsie ze śmiechu jak łatwo im wychodzi kpienie z zachodu ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj hans..ty też pieprzysz 3 po 3...co tu mozna odpisac skoro ty tylko banderowców widzisz....co to w zasadzie znaczy banderowiec? Co ty masz na mysli? Wyjaśnij mi kim jest dzisiejszy ukrainski banderowiec bo ja chyba tego nie rozumiem. co do band topo wydarzeniach na krymie widac że na majdanie to był wersal...Przez 2 miesiące spiewali piosenki a tutaj kacapy w kominiarkach po paru dniach zdobyli parlament i głosowania urządzają...Niebo a ziemia.

 

Trochę się zebrałem. To nie jest problem z definicją, to jest problem z budowaniem tożsamości narodowej. Nie ma na kim budować tej tożsamości, bo nie było państwa, nie było języka i tradycji. Tak, bohaterami są właśnie banderowcy, tylko, że to tacy bohaterowie jak z koziej... Niemieccy generałowie źle oceniali wartość bojową SS RONA czy SS Galizien (są źródła jaki związek mają te formacje z UPA). To były jednostki do walki z partyzantami, do terroryzowania ludności cywilnej, do zapychania dziur na froncie - mięso armatnie, a dbali o nich mniej niż o dirlewangerowców. Oni tam niby walczyli o wolność - poprzez ludobójstwo. I na takim micie chcą opierać tożsamość, wybielając lub zrównując akcję "Wisła" z rzezią na Wołyniu. Nie sposób nie wyciągnąć na wierzch historii, bo oni ją sami wyciągają - flagi, hasła, symbole. Przecież takie "sława Ukrainie, herojam sława" = niemieckie "sieg heil". I takie rzeczy przechodzą w wielonarodowym państwie, a potem się dziwią, że pełno separatystów wśród Rosjan, gdzie retoryka banderowców jest jeszcze silniejsza niż u nas.

 

Piszesz o piosenkach, a na Majdanie wyrósł prawy sektor, który od listopada dążył usilnie do rozwiązania siłowego, pamiętam z listopada słowa Kliczki o jakichś prowokatorach, którzy atakowali spychaczem milicję, a dzisiaj się okazuje, że to bojownicy prawego sektora. No to jak z takimi ludźmi robią rewolucje, to niech się potem nie dziwią, że to woda na młyn Putina. Zresztą ja się zastanawiam, czy Putin ukraińskich nacjonalistów nie zbroił, bo by mu to było bardzo na rękę. U nas na szczęście trochę tych kryształów potłukli, mam na myśli mity o rycerskich Polakach, niezdolnych do okrucieństw itd. W Polsce zapanowała jakaś gorączką na pomoc Ukrainie, a ja tego nie kupuję, gdyby to ode mnie zależało, to bym w listopadzie wyraził zaniepokojenie i interesował się polską mniejszością, tak jak to robi Turcja w przypadku Tatarów i swoich interesów w tamtym regionie.

 

No ok. Już nawet zostawmy tych Ukraińców i ich naturę. Dla mnie jednak sytuacja wygląda bardziej neutralnie ideologicznie...chodzi przeciez tez o to że ci Ukraińcy nie znikną. Oni tam beda tacy sami czy to będzie Rosja, Polska Ukraina...oczywiście ich nastawienie do władzy w róznych przypadkach będzie różne...A fakt jest taki, że tam nie było szans żeby ta radykalna część zaistniała. Nie mogła przejąć władzy, rozdawać kart...No ja wolę Ukraińców niz Rusków. Tym bardziej że owi Ukraińcy wyraznie są nam przychylni. Jacy to mogą być banderowcy jak oni do polskich kamer i dziennikarzy jak kwiaty do słońca. Polskie flagi, polscy wolontariusze z polskimi opaskami itd...itp..Już nie róbmy z nich tych krwiożerczych banderowców...choć rzeczywiście z tym mitem jest problem. Tylko że jeśli naród słaby to mitów potrzebuje...z czasem jak staje sie silniejszy ma tez siłę sie z tymi mitami rozprawiać i przewartościowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że też musiałem przyjśc na świat niedorobiony i nie mogę iśc do pracy i wypierdolić z tego kraju najlepiej na islandię tam gdzie nigdy nie było wojny.co z tego że znam angielski?a że jestem chory i niezdolny do jakiejkolwiek pracy muszę zostać w polsce i dać się zastrzelić kacapom.każdy inwalida to baran na rzez.skoro juz jest wojna to na 100% powrócą czekiści,czerwony terror,akcja T-4 i komory gazowe.a skoro będzie u nas wojna i każdy będzie bezkarnie zabijał ludzi to może ja przywale od tyłu kamieniem w łeb jakiemus kacapowi,zabiorę mu karabin i rozwale kilku kacapów zanim mnie rozwalą.bym nie umarł na darmo tylko bohaterską śmiercią.nie wyobrażam sobie żeby ulicami jechały jakies ruskie czołgi,bomby spadały do budynki.za mojego życia doczekałem sie 3 wojny światowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w kamasze raczej nas nie wezmą...no ale z drugiej strony w jakiejś odległej przyszłości. W krajach bałtyckich jest po 50% Rosjan, im też przecież trzeba będzie pomóc...Dobra też lekcja płynie z tego co sie dzieje na Ukrainie. Oddali atomówki w zamian za gwarancje integralności :)...i teraz Bronek sie chwali że Obama dał mu przez telefon te same gwarancje...To już by zamknęli mordy o tych gwarancjach. A oni jeszcze sie tym chwalą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Jesteś chyba większym rusofobem niż ja islamofobem. ;) Też daleko mi do sympatii wobec Rosji, zwłaszcza jej władzy ale dla Ciebie Ruscy to największe zło na świecie. Wg mnie Rosja będzie liczyć się na świecie góra 50 lat, demografia jest nieubłagana a u nich jeszcze bardziej kuleje niż u nas, cały daleki wschód Rosji to tylko kwestia czasu kiedy przejmą Chiny, już w tej chwili osiedlają się tam w sporej ilości i wygryzają(często nie ma co wygryzać) często leniwych i pijanych Rosjan w biznesie, rolnictwie i handlu. Taki Chińczyk to skarb dla kobiet z tamtego rejonu bo nie przepije wypłaty i w ogóle ją ma. W Rosji miliony hektarów leżą odłogiem bo nikomu nie chcę się uprawiać( i ne chodzi mi o tereny północne, stepowe) tylko w maire żyzne gleby w klimacie umiarkowanym, w takim okręgu kaliningradzkim który ma przecież identyczny klimat co północna Polska też leży odłogiem, a żywność sprowadzają np z Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem rusofobem. Po prostu Putin to zwykła cipa na poziomie mentalnym podwórkowego żula. Oni są po prostu żałośni. Nie reprezentują nic, do niczego sie nie nadają, niczego nie oferują, ale uważają sie za wielki naród. Dla tej ułudy wielkości są w stanie z własnego społeczeństwa zrobić bandę bezmózgich pelikanów co łykają wszystko, a z resztą sie zupełnie nie liczyć...Czy to krw cięzko pojąć że Ukraińcy nie chcą budować republiki kacapskiej? Czy te czopki nie mogły zainstalować na prezydenta kogoś normalnego? Oni tam wcisnęli kolesia co myślał tylko o kradzieży i byli zadowoleni bo dawało to możliwość dominacji. Tak jak dyktator chce mieć lub ciemny i niewykształcony. Tak samo Putin chciał mieć bandę biedaków pod rządami największego idioty jakiego udało sie znależć......a potem sie dziwić że takiego modelu Ukraińcy nie chcą. On zagarnie przemysłowe południe i wschód tylko po to żeby zachód gnił i sie staczał...taki bratni naród. A ty carlos jesteś po prostu komunistą więc ci nie pasi...Chciałbyś żeby wołodia cie batem poganiał za chleb z cukrem to spoko. Ja bym nie chciał białych małpiszonów żeby mi układały cokolwiek. Oni w rzeczywistości są niczym. Oni wszystko co mają to geografia i sroga zima. Nic więcej. Zakręć globusem i wrzuć ich gdziekolwiek gdzie będą sąsiedzi to zostaną zjedzeni...Jednak są gdzies gdzie mogli podbić jakieś nomadyczne ludy podobne do indian...Czym jest Rosja? rosyjski styl życia, ład społeczny?...Każdy jest tam szmaciarzem którego okrada banda i dostaje orgazmu kiedy nasi strzelają do obcych...Kraj ogromny. Największy na świecie. Potęga surowcowa. W zasadzie bezpieczny terytorialnie. Zamiast sie zająć budową społeczeństwa, dobrobytu, to oni mają epidemię AIDS, samobójstw, najbardziej niespojne agresywne skorumpowane społ. i zajmują sie podbojami....

Przecież ta ekspansja to narodowa depresja i rozpacz. To jest wynik polityki wewnętrznej. Beznadziejnej polityki. Ponad 50% PKB to gaz i ropa...to jestdruga ukraina tylko z kasą z surowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest tam szmaciarzem którego okrada banda
to samo można powiedzieć o Polsce i wielu innych krajach. A tak w ogóle to byłeś kiedyś w Rosji że wszystko o niej wiesz, ja się trochę Rosją interesuję ale tez nie wybitnie mam koło 10 książek, głównie reportaże o współczesnej Rosji i aż tam tak strasznie nie jest jak piszesz, choć też trochę racji masz. No i jest ona bardzo zróżnicowana jak wszędzie są i mili i inteligentni ludzie jak i masy pijaczyn, złodziei i chamów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co pracuje w Rosji i mu sie podoba. Jest po prostu fajnie. Wiadomo że na drogę lepiej nie wyjrzdzać bo prawo lasu;większy ma pierwszeństwo. Korupcja na nie wyobrażalną skalę. W mieście ponad milionowym wszyscy mają żółte szyby(jest fabryka chemiczna i cos tam jeszcze)...Generalnie sprowadza sie to do tego. Rosjanie tak. Rosyjska władza, porządek państwo nie. Wszystko co zależy od ich państwa jest słabe, nieudolne. Przez ten nieporządek są ciasniejsze wiezy ludzkie i jest tam ok...No ale ludzie to są wszędzie. Nie mogę ogarnąć czemu te Rosyjskie "elity" zajmują sie zagranicą zamiast swoim krajem....do tego jeszcze podejscie że PL to nie jest zagranica...mozna sobie pojechac na wycieczkę na krym, pociągiem przez syberie itd..itp...ale to nie jest zalezne od panstwa, wladzy która mentalnie jest tak jak pisałem. Najgorsze jest to że przecietni rosjanie sikają po gaciach...noale czemu miałoby byc inaczej skoro sa takim gównem raczeni w TV. To tez jest symptomatyczne. Żeby sprawowac władzę trzeba nieustannie kłamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze podejscie że PL to nie jest zagranica
ja czytałem że dla Rosjan Polacy to tacy już pół Niemcy, podszywani Słowianie udający zachód europy bo mamy alfabet łaciński i katolicyzm a nie prawdziwie słowiańskie prawosławie. Serbia, Bułgaria, to co innego ale Polska a zwłaszcza Czechy to już obcy kulturowo dla nich. Dla Ukraińców Polska to też już taki zachód, cywilizacja choć jeszcze nie tak bogata, ale jednak. Niektórzy znani mi Ukraińcy dziwili się czemu Polacy tak masowo imigrują skoro w Polsce wg nich też można żyć na poziomie, przynajmniej wg ich standardów. Mi tam się Rosja podobała najbardziej za czasów Jelcyna, ale większości Rosjanom nie a to ich interes jest najważniejszy i widzą w Putinie zbawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze podejscie że PL to nie jest zagranica
Niektórzy znani mi Ukraińcy dziwili się czemu Polacy tak masowo imigrują skoro w Polsce wg nich też można żyć na poziomie, przynajmniej wg ich standardów.

 

 

A co nie wiedzą, że apetyt rośnie w miarę jedzenia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym był ten kraj przez ostatnie dekady? Psychopata Stalin który ma na sumieniu miliony własnych obywateli, własnych rodaków. IIWŚ i ich taktyka w której jacyś stepowi pastuchowie z karabinem na sznurku miał szturmować albo kula włeb od swoich....Teraz u władzy jest spadkobierca tego systemu. Jest nikt, którego kimś zrobiło KGB i który wszystko otrzymał od tego minionego zbrodniczego systemu....Ten teatr, Biesłan. Przecież tam nawet nie starano sie ludzi ratować."Nie będziemy sie pierdolić"..to jest filozofia państwa?Czy zulka co idzie odebrać dług-10 zł?Takim samym niewartym jakiegokolwiek szacunku zakładnikiem miała być Ukraina. Putin nie jest żadnym lwem. On sie tylko "nie pierdoli"...Co mnie obchodzi że przeciętny Rusek jest ok?Skoro oni potrzebują takich ludzi nad sobą? Nie twardych,nie pragmatycznych...tylko bezwzględnych i takich dla których ludzie w społeczeństwie są nikim. Są dla władzy....Niech sobie siedzą i zyją...tylko że oni tak nie mogą. Oni po prostu niedadzą rady siedzieć u siebie, z sobą na wzajem. To jest niedo wytrzymania i wtedy oni tracą szacunek do samych siebie. Potrzebują propagandy, potrzebują takiego czegoś....Przecież ZSSR sie rozpadło. To sie rozpadło i Rosjanie w zasadzie błagali o pomoc. Chcieli pomocy i chcieli przejść na jasną stronę...Jednak aparat który wtedy miał sie niezle stracił. Teraz ten aparat chce odtworzyć system w którym aparat znowu będzie miał swoją pozycje. Oni chcą odbudować coś co sie samo poddało i samo rozpadło. Ponieważ mają zawężoną KGBowską zimnowojenną mentalność i perspektywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym był ten kraj przez ostatnie dekady? Psychopata Stalin który ma na sumieniu miliony własnych obywateli, własnych rodaków.

przed stalinem był lenin cierpiący na urojenia prześladowcze który wprowadził CZEKA po "zamachu" na jego życie i wyłapywał urojonych wrogów ludu i rozwalał całymi milionami kobiety i dzieci,młodych i starych.wielu z nich miało swoje dzieci.po tych czystkach całe pokolenie dzieci straciło rodziny i dach nad głową.nazywali je "bezprizorni" którzy z konieczności utrzymywali się z kradzieży i żebractwa.stalinowi to psuło wizerunek rosji przed cudzoziemcami i postanowił rozwiązać problem bezprizornych-kazał wytłuc również te dzieci po 12 roku życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja broni jedynie swoich wpływów na Ukrainie .Cały majdan był inspirowany i opłacany przez USA i UE ,władze chcą tam przejąć prozachodni samozwańczy wataszkowie na co Putin nigdy się nie zgodzi.Władza na Ukrainie moze byc tylko i wyłącznie fasadowa na użytek Rosji skomponowana i pod jej wpływami będąca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE podejmuje tylko działania dyplomatyczne, USA - jak narazie to nie zaobserwowałam zdecydowanych wypowiedzi i krokow w kwestii ukrainy szanownego Baracka. Chiny - chiny to maja w szanownym mniemaniu to co się dzieje w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tosia_j
wolę Ukraińców niz Rusków. Tym bardziej że owi Ukraińcy wyraznie są nam przychylni. Jacy to mogą być banderowcy jak oni do polskich kamer i dziennikarzy jak kwiaty do słońca. Polskie flagi, polscy wolontariusze z polskimi opaskami itd...itp..Już nie róbmy z nich tych krwiożerczych banderowców...choć rzeczywiście z tym mitem jest problem. Tylko że jeśli naród słaby to mitów potrzebuje...z czasem jak staje sie silniejszy ma tez siłę sie z tymi mitami rozprawiać i przewartościowywać.

Mozesz sie jeszcze bardzo zdziwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie kto jest głównym winowajcą całego "ukraińskiego problemu"-są nim USA i UE która opłacając banderowców chciała posługując się ludem przejąć kontrolę na ukrainie,Putin zorientował się co się dzieje bedzie starał się zastąpić samozwańczą władze na ukrainie której nie uznaje (i która formalnie jest nielegalna) swoimi ludzmi .Popieram w całym tym sporze działania Rosji ,walczy o swoje interesy jak lew w przeciwieństwie do Polskiego rządu który pogarsza naszą politykę gospodarczą z Rosją.Co nam po ukrainie,ten kraj stoi na granicy bankructwa większego anizeli Grecja.Nikt nie będzie pozyczał pieniędzy państwu którym rządzą wataszkowie.Tylko rząd wybrany konstytucyjnie przez lud będzie przez Rosje i Zachód traktowany jako partner do rozmów.

Ukrainie bez Rosji grozi skrajna zapaść ekonomiczna ,juz jest tam bardzo źle i może być gorzej jeśli ukraina nie przeprowadzi ostrych reform gospodarczo-społecznym-na to potrzebne są setki miliardów dolarów-kto je pozyczy tak skorumpowanym rządom jakie były na ukrainie od początku jej istnienia po 93 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×