Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

No i o co cała ta afera z Krymem, zdecydowana większość mieszkańców Krymu nie ma nic przeciwko wkroczeniu Rosjan, wręcz to ich marzenie.

Mnie najbardziej martwi to że Polscy przedsiębiorcy( a bardziej zwykli pracownicy) ucierpią na embargu na eksport które niechybnie na nas Rosja nałoży za wtrącanie się w nie swoje sprawy. No i ceny ropy i gazu pewnie tez wzrosną bo to doskonała okazja do wywindowania cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ma powstrzymywać USA?

Gdyby nie przeciwwaga w postaci Rosji , amerykanie już dawno narzucili by "demokrację" wszystkim tym państwom ktore mają jakiekolwiek złoża surowców

Ja jednak wolę demokrację,w wykonaniu Zachodu.Zwłaszcza podoba mi się model Skandynawski.Jakoś nie bardzo czuję się komunistą, lub faszysto.Zresztą z historii wiemy,jak te ustroję skończyły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ma powstrzymywać USA?

Gdyby nie przeciwwaga w postaci Rosji , amerykanie już dawno narzucili by "demokrację" wszystkim tym państwom ktore mają jakiekolwiek złoża surowców

Ja jednak wolę demokrację,w wykonaniu Zachodu.Zwłaszcza podoba mi się model Skandynawski.Jakoś nie bardzo czuję się komunistą, lub faszysto.Zresztą z historii wiemy,jak te ustroję skończyły :D

Przecież Skandynawia to komunistyczny raj, dla Korwina i części kleru sto razy gorszy od Stalina i Lenina razem wziętych. :mrgreen: Rosja ma niski podatek liniowy i ogromne dysproporcje dochodowe a a skandynawia 50% podatku i sprzątaczki zarabiają połowę pensji dyrektorów firm który kraj jest bardziej komunistyczny, prosta odpowiedź. Dziś najbardziej kapitalistyczne i liberalne gospodarczo kraje to Chiny, Rosja i Bułgaria. USA z 60 milionami ludzi( gł. czarnych) żyjących głównie z socjalu i mający kilkanastu stopniowe progi podatkowe to przecież komuchy nieziemskie. :pirate: Przecież nasi kapitaliści korwinisci są zapatrzeni w Putina i chiny jak w święty obrazek i takim państwie marzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skośnooki Rosjanin dziś był najlepszy :mrgreen: Łagry chyba staną się teraz jego drugim domem. Agencja prasowa powinna się wstydzić za taką podpuchę.

NATO już dawno powinno wprowadzić swoje "służby humanitarne" na teren Ukrainy. Przynajmniej w przeciwieństwie do działań Putina byłoby to zgodne z oczekiwaniami obecnego rządu ukraińskiego. 1:0 dla Rosji niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ma powstrzymywać USA?

Gdyby nie przeciwwaga w postaci Rosji , amerykanie już dawno narzucili by "demokrację" wszystkim tym państwom ktore mają jakiekolwiek złoża surowców

Ja jednak wolę demokrację,w wykonaniu Zachodu.Zwłaszcza podoba mi się model Skandynawski.Jakoś nie bardzo czuję się komunistą, lub faszysto.Zresztą z historii wiemy,jak te ustroję skończyły :D

Przecież Skandynawia to komunistyczny raj, dla Korwina i części kleru sto razy gorszy od Stalina i Lenina razem wziętych. :mrgreen: Rosja ma niski podatek liniowy i ogromne dysproporcje dochodowe a a skandynawia 50% podatku i sprzątaczki zarabiają połowę pensji dyrektorów firm który kraj jest bardziej komunistyczny, prosta odpowiedź. Dziś najbardziej kapitalistyczne i liberalne gospodarczo kraje to Chiny, Rosja i Bułgaria. USA z 60 milionami ludzi( gł. czarnych) żyjących głównie z socjalu i mający kilkanastu stopniowe progi podatkowe to przecież komuchy nieziemskie. :pirate: Przecież nasi kapitaliści korwinisci są zapatrzeni w Putina i chiny jak w święty obrazek i takim państwie marzą.

Ja nie bardzo się znam na podatkach :mrgreen: zresztą nie znam się na ekonomii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś za dobrze wygląda nawet jak na swój wiek.rakowie by sie zwijał ze stałego bólu,budził by sie w nocy albo nie mógł spać z bólu,by jechał na morfinie non stop która by z czasem przestała działać i w końcu putin by powiesił sie z bólu i był by wyraznie zmęczony na twarzy. a tym czasem jemu tylko że czasami mu palma odpierdala i wypuszcza jakąś rakietę międzykontynentalną.

 

-- 05 mar 2014, 11:51 --

 

Rosję może tylko powstrzymać UE,USA i Chiny.

dlatego na islandii,w irlandii,w norwegii nie wybuchła żadna wojna bo to małe państewka które podkuliły ogon i udaja że nic sie nie dzieje.z tego co wiadomo wojny najczęściej wybuchają tam gdzie jest człowiek na człowieku.dlatego w chinach jest czerwony terror,kara śmierci za praktykowanie falun dafa i uśmiercanie powyżej jednego dziecka w miocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Islandia jest nastawiona pokojowo, do całego świata.Tam nawet nie ma bokserów,bo nie umieją się bić.

świetnie.to że niemam zdrowia do roboty wcale by nie znaczyło że bym niemógł zamieszkać na islandii,byc pacyfistą i spokojnie dożyć starości.ale moi rodzice niestety woleli pobawic sie sexem na miejscu zamiast wkuwać angielski bo jako zdrowym im sie wydawało że cały świat jest ich a teraz kacapy być może mnie rozwalą jako T-4(każdego chorego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałam całej dyskusji, przyznaję od razu.

 

Ale jak dla mnie pseudo patrioci popierają Rosję w swoich działaniach przeciwko Ukrainie i Janukowycza,ponieważ uważają,że nacjonalizm,czy tam patriotyzm przystoi tylko Polsce,inne kraje nie mają prawa (głównie ze względu na historię) przyjmować takich postaw.

To ma swoje dobre i złe strony. Dobra jest taka,że gimbazjalni wyznawcy skrajnych wartości,w głębi ducha widzą jak idiotyczną postawą jest nacjonalizm, ile zła potrafi wyrządzić, widzą to na podstawie chociażby banderowców. Zła strona natomiast to to,że nie widzą tego odnośnie Polski. Śmieszą ich i przerażają Ukraińcy z flagami UPA ale trudno jest im JESZCZE spojrzeć na to od strony swojego państwa,bo nasz nacjonalizm jest tak samo tępy jak każdy inny.

Szanuję ludzi z wartościami. Ale jest niewiele wartości tak naprawdę,które mogą zasługiwać na to miano. Kochasz swoje dzieci ? To będziesz je kochał bez względu na to, czy będą grzeczne, niegrzeczne, aroganckie,bezczelne. To jest wartość. Cenisz sobie dobro w ludziach ? To będziesz je cenił u każdego,bez względu na to,czy jest on Niemcem, Rosjaninem czy Francuzem. Jesteś patriotą ? To zaakceptujesz to,że na zachodzie,wschodzie, północy i południu są kraje,a w nich ludzie,którzy również mogą być patriotami. To są jedne z wartości według mnie,które w pełni zasługują na szacunek. Natomiast wszelkie miłości (mam na myśli miłość dwojga ludzi), nacjonalizmy,komunizmy,religie itp. to tak naprawdę pic na wodę,fotomontaż. W pierwszych wartościach zdarzają się osoby,które ich nie przestrzegają,natomiast w tych drugich,zdarzają się takie,które ich przestrzegają w pełnym rozumieniu tego słowa.

A nacjonalizm w praktyce zakłada,że "mój naród jest najlepszy i tylko on ma prawo do tego,czy owego i inne narody nie mają prawa mieć nacjonalistycznych poglądów"-powiedzieli nacjonaliści w różnych państwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy z pracy mówi otwarcie, po co ma współczuć Ukrainie i ją wspierać, za co? A przeprosili nas za wyrządzone nam krzywdy tak jak my ich w Jedwabnem? I zastanawiam się nad tym, tak, ma koleś trochę racji. Tyle że nie mamy wyboru. Przecież nie chcemy więcej Rosji bliżej naszych granic. Z drugiej strony, Rosja też nie ma wyboru, nie chcą UE bliżej Moskwy. Tak jak my, i oni zmuszeni byli coś z tm zrobić. Ktoś musiał w końcu, bo Ukraina nie mogła opowiedzieć się za żadną ze stron, bo to skazałoby ją na tragiczną w skutkach izolacje. Musieli wybrać, albo wschód albo zachód, i koniec końców doszło do rozłamów. Musimy działać i wspierać ukraińskich sąsiadów, ponad podziały i dawne zadry jeśli chcemy trzymać Rosję na dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie współczuje Ukrainie, a stopień zainteresowania polskich mediów, polityków i ich skrajnie nieobiektywne podejście jest zdecydowanie przesadne. Media nam wręcz każą współczuć Ukraińcom i nienawidzić Ruskich a każdy kto nie jest po tej myśli to jakiś zwyrodnialec. Ludzie w Polsce widzą tę manipulacje i "przesadyzm" i ostentacyjnie buntują się z ta inwazją na razie tylko w internecie na forach. Wiedzą że skończy się to niehybnie podwyżka cen gazu i załamaniem eksportu do Rosji. Tusk i Kaczyński czy zapłacicie firmom i pracownikom którzy żyją z eksportu do Rosji, na pewno nie, czy dopłacicie ludziom do wzrostu cen paliw i gazu też nie, nasi politycy to banda kretynów którzy chce błyszczeć w fleszach i uchodzić za wzór moralności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraj na skraju bankructwa, a nowy "rząd" pierwszego dnia urzędowania zajmuje się ustawą językową. Jakiś bandzior z kałasznikowem objeżdża zachodnią Ukrainę i terroryzuje administrację, a ambasador Ukrainy przy ONZ głosi, że ZSRR szkalowało dobre imię Bandery.

 

Kaczyński powinien na spadochronie skoczyć nad Krymem i organizować tam partyzantkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, Jedyną rozsądną partią o której wiem że nie popadła w tą promajdnaowską paranoję jest Samoobrona( no i JKM też), do czego to doszło żeby to partie uznawane za nieco oszołomskie okazywały najwięcej rozsądku i dystansu. A Kaczyńskiego to powinny zamknąć w szafie i nie wypuszczać bo na arenie międzynarodowej to największy szkodnik jakiego mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą uchwałą to debilizm czystej wody. Troche im sie w łebach poprzewracało....

 

Jak słyszę ludzi którzy chcą być przepraszani to tak fajnie mi sie robi. Lubie słuchac takie wypowiedzi. Wtedy dopiero dostrzegam jacy my w gruncie rzeczy jestesmy słabi i wrecz zalosni. Ja rozumiem że trzeba sprawę po prostu wyjasnić i nazwać po imieniu....ale z tym przepraszaniem to jest tak żałosne. Tak mi wstyd takiej postawy. Genetyczna,ugruntowana postawa ofiary. Nie tylko ofiary.

Tacy ludzie odczuwają jakąś perfidną, kwaśną sadomasochistyczną wyższość, przyjemność z postawy ofiary. Chcą być przepraszani....załamka.

 

-- 05 mar 2014, 20:13 --

 

Hans, Jedyną rozsądną partią o której wiem że nie popadła w tą promajdnaowską paranoję jest Samoobrona( no i JKM też), do czego to doszło żeby to partie uznawane za nieco oszołomskie okazywały najwięcej rozsądku i dystansu. A Kaczyńskiego to powinny zamknąć w szafie i nie wypuszczać bo na arenie międzynarodowej to największy szkodnik jakiego mamy.

 

carlos...ale ty to masz ciekawą retorykę. Taką zawsze na bakier.Nie wiem czy to nie jest tak z zasady. Jak twoim zdaniem media miały to relacjonować? Co konkretnie ci sie nie podobało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kaczyńskiego to powinny zamknąć w szafie i nie wypuszczać bo na arenie międzynarodowej to największy szkodnik jakiego mamy.

 

a to kaczyński powiedział że to być albo nie być dla PL i że to konflikt który może poprzedzić w wojne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kaczyńskiego to powinny zamknąć w szafie i nie wypuszczać bo na arenie międzynarodowej to największy szkodnik jakiego mamy.

 

a to kaczyński powiedział że to być albo nie być dla PL i że to konflikt który może poprzedzić w wojne?

Powiedział to święty Donald.... Największym wygranym tego całego cyrku prawdopodobnie będzie właśnie Polska. Przyczynili sie do tego także politycy...a największym przegranym będzie rosja... oj sry. kacapy chciałem napisać...

 

ej.A uwazacie że ci Rosjanie co robią demonstracje to są Stalinisci? Leniniści? Komunisci?Putinisci? itd...czy że to Rosjanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlos...ale ty to masz ciekawą retorykę. Taką zawsze na bakier.Nie wiem czy to nie jest tak z zasady. Jak twoim zdaniem media miały to relacjonować? Co konkretnie ci sie nie podobało?
Po pierwsze za dużo tego jest w mediach, jakby się inne rzeczy nie dziąły w Polsce i na świecie. A po drugie skrajna stronniczość i podział na nieskazitelni Ukraińcy- majdanowcy i zbrodniarze i złoczyńcy Putinowsko-Janukowyczowi. Ja na miejscu Rosjan czy Ukraińców popierających Janukowycza gdybym zobaczył jak to przedstawiają polskie media i co mówią politycy wpadłbym w furię i antypolskie klimaty.

 

-- 05 mar 2014, 21:36 --

 

Największym wygranym tego całego cyrku prawdopodobnie będzie właśnie Polska.
Tia, niedoczekanie, prawdopodobnie ucierpimy na tym najbardziej nie licząc Ukrainy, zresztą już o tym pisałem wielomiliardowe straty gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaki w tym problem? Możesz wpadać. Oni też mogą wpadać...Prosiłem o przykłady.Ty przedstawiasz opinię. Tak sie składa że relacja była jednostronna bo sprawa była absolutnie jasna i jaskrawa. To tak jak orki atakowały śródziemie. Nie ma gadki o stronniczości. nie ma gadki że jakbym był orkiem to bym sie zdenerwował...Kogo to obchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest właśnie problem. Ty na siłę starasz sie tak to oceniać? Taka awangarda? Wszyscy jedno i są przeciw Rosji więc ja drugie?

 

A co do wygranych. Może Rosja nie będzie takim przegranym...ale PL będzie wygranym na bank i to zdecydowanym...no tylko żety byś chciał żeby Polski nie było wcale i tylko czekasz na Niemieckie czołgi na granicy więc troche rozumiem to co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka awangarda? Wszyscy jedno i są przeciw Rosji więc ja drugie
jacy wszyscy, mainstreamowe media i politycy owszem, ale ogrom ludzi nie kupuje Majdanu, albo po prostu uważa że zachowanie neutralnośći jest najbardziej na miejscu. Nawet od prostych i niezbyt interesujących się politykom słyszę że Polacy( gł. politycy) się w to za dużo mieszają i że to nam zaszkodzi jako państwu, albo że dość już mają tej medialnej wrzawy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×