Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt za Krym raczej umierać nie będzie, choć polskim politykom się to chyba marzy, ale inne kraje aż tak naiwne nie są. Krym ostał podarowany Ukrainie przez Chruszczowa a teraz może i być odebrany przez Putina a ludzie tam w większości 2/3-cich się z tego będą cieszyć.

A co Ukrainy w UE to to UE wcale sie nie garnie do jej przygarnięcia, skoro na Rumunię i Bułgarię nałożono okresy przejściowe w legalnej pracy w krajach starej UE to w przypadku liczebniejszej i może jeszcze biedniejszej Ukrainy są jeszcze większe obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się w Kijowie i Kosowie to czemu ma się nie udać na Krymie? :D

 

Przynajmniej banderowców tam zdelegalizowali, nie to co u nas, gdzie banderowców się zaprasza, a media nazywają ich naszymi braćmi, przy okazji robiąc wywiady z Tiahnybokiem, który ukraiński nacjonalizm nazywa miłością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się w Kijowie i Kosowie to czemu ma się nie udać na Krymie? :D

 

Przynajmniej banderowców tam zdelegalizowali, nie to co u nas, gdzie banderowców się zaprasza, a media nazywają ich naszymi braćmi, przy okazji robiąc wywiady z Tiahnybokiem, który ukraiński nacjonalizm nazywa miłością.

 

:time: za dużo tejruskiej propagandy hans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krym już od wejścia wojsk rosyjskich na jego teren był Putina. NATO i UE to jedynie fajne nazwy. Było do przewidzenia, że oprócz licznych posiedzeń, rozmów, infantylnych sankcji nie zrobią nic, co mogłoby choć odrobinę Putina przestraszyć. Obama wysłał stateczek i kilka samolocików , które jedynie polatały sobie rekreacyjnie generując koszty , co umocniło jedynie pozycję Rosji na arenie międzynarodowej.

2:0 dla wychowanków KGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska jest biedna jako kraj wysokorozwinięty a do takich się Polska wg ekonomistów zalicza. Dziś widziałem urywek dokumentu o Madagaskarze i tam dziewczynka która utrzymuje rodzinę zarobiła przez cały dzień w przeliczeniu na PLN 4 zł i była wniebowzięta.

Dobry program, prowadzi córka Kulczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Komorowski zasugerował, że odpowiedzią mogą być sankcje wobec Rosji. Jego zdaniem, Moskwa musi się zastanowić, czy chce ryzykować okres daleko idącej izolacji, oziębienie relacji z Zachodem i problemy z gospodarką. W opinii prezydenta, taka izolacja może trwać długo, chyba że nastąpią zmiany w Rosji. - Polska chce Rosji zmodernizowanej, a nie takiej, która grozi odbudowaniem stref wpływów - powiedział Komorowski"

 

Ktoś tu się śmiał z Fotygi, a Komorowski zaczyna wprowadzać sankcje i zmieniać ustrój w Rosji :D najepsze "Polska chce Rosji zmodernizowanej" jaja normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orędzie prezydenta w tv i cała polska oflagowana, z powodu nieokrągłej 15-tej rocznicy wejścia do UE. To przesada zdecydowana, tym bardziej że NATO to organizacja stetryczała i bez jaj. ;) nawet najbardziej w niej krewc Amerykanie zeszli z tonu ostatnio i straszą tylko liczbami. A polskie wojsko to dno, razem z betonowymi komunistycznymi żołnierzami , szkoda że nie ogłosiliśmy neutralności tak jak Szwajcaria czy Austria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neutralności w?

Państwo neutralne, nie uczestniczenie w żadnych działaniach wojennych, ani nie opowiadanie się po żadnej ze stron. Ale przecież to niezgodne z polską mentalnością wtrącania się i ingerowania w sprawy innych zwłaszcza wschodnich sąsiadów, czy nawet takiej Gruzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież Szwajcaria i Austria zamroziły konta Janukowicza i jego wspólników.. gdzie ta neutralnosc..

możliwe ale nie jeżdżą na Majdan i nie obwożą się po Europie jako obrońcy demokracji na Ukrainie jak Tusk ostatnio.

A Komorowski mnie rozłożył na łopatki w swoim orędziu, powiedział że Polska armia jest silna i nowoczesna, uśmiałem się strasznie, kto wierzy w takie idiotyzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni powinni stanąć do walki, Komorowski ma chyba piątkę dzieci, to niech je na front wyśle. Tusk Kasię niech przeszkoli na tajną agentkę. Jak się tylko cokolwiek zacznie dziać to wieję stąd jak najdalej. Nigdy bym sobie tego nie wybaczył, gdybym zginął przez tych durniów, którzy zrejterują jako pierwsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni powinni stanąć do walki, Komorowski ma chyba piątkę dzieci, to niech je na front wyśle. Tusk Kasię niech przeszkoli na tajną agentkę. Jak się tylko cokolwiek zacznie dziać to wieję stąd jak najdalej. Nigdy bym sobie tego nie wybaczył, gdybym zginął przez tych durniów, którzy zrejterują jako pierwsi.

 

jeeesssu, a myslisz, że coś się zacznie dziać?? (nie mam ostatnio coś cierpliwości, żeby śledzić wydarzenia na bieżąco...), to ja musze konserwy kupić! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alicja_31, myślę, że nikt o Ukrainę, poza Polską, kopii kruszył nie będzie. Głównie media nakręcają całą sprawę i polscy politycy, którzy kierują się jakąś zwierzęca odmianą rusofobii. Jednak gdybym umarł z powodu Ukrainy, to byłaby to największa porażka mojego życia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Ukraina jest szansą pokazania się polskich polityków na arenie międzynarodowej, że niby coś znaczą( a przynajmniej wmawiają tak polskiej opinii publicznej). No i jest to odciążenie od polskich problemów, korupcji, bezrobocia itd. Polscy politycy gł rządząca PO ale i tez aktywni w sprawach ukraińskich Pisowcy chcą zbić na tym kapitał polityczny i coraz bardziej ucieć reszcie, a prosty lud to kupuje przynajmniej częściowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy w gruncie rzeczy w dupie mają Ukrainę...mam nadzieję że nie będzie tak jak mówił Kowal. Zostaniemy na końcu z tymi sankcjami sami, ale tylko w sferze dywagacji...bo prawda jest taka że tacy Francuzi 100 razy wolą zrobić interes z Ruskami niż wprowadzać jakieś sankcje z powodu Ukrainy. Gdyby np: Ruski by im za okręty nie zapłacili to pewnie zupełnie inaczej by było. Prawda jest taka, że wszystko w czasem powszednieje i teraz sytuacja sie uspokaja...ale mi sie wydaje że Putino gra o wschód Ukrainy. On obywateli Krymu ma głęboko w dupie i chce oderwać przemysłową część i jednocześnie okroić Ukrainę do roli niewypłacalnego pokraki...Ciekawe jak to sie rozwinie....My nie jesteśmy zagrożeni, ale tacy Łotysze Litwini to podejrzewam że już mają pełne gacie....A co do naszego podwórka to PO na rękę jest ta gra Ukrainą i myślę że niezle punktują w społeczeństwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My nie jesteśmy zagrożeni, ale tacy Łotysze Litwini to podejrzewam że już mają pełne gacie..
Prędzej Łotysze, bo u nich 30% obywateli to ruscy( choć nie wszyscy mają łotewskie obywatesltwo). Na Litwie to Polaków jest więcej niż ruskich. Ale nie wiem czy Ruskim się to opłaca bo państwa te nie mają raczej znaczenia strategicznego, ani nie leżą na szlaku przesyłu gazu, póki co obwód kaliningradzki im w tym rejonie wystarcza.

 

A kim dla Francji, W.Brytanii a nawet Niemiec jest Ukraina a nikim, interesy z ruskimi raczej przeważą, trochę ponarzekają ale jakby co to lepiej mieć dobre stosunki z Putinem niż ryzykować dla dobra tzw demokracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to chyba niejest kwestia takiej praktycznej opłacalności. Putin zaprzągł cały kraj, gospodarkę i elity żeby osiągnąć swój cel. Tym celem było odbudowanie dominacji i imperium. To obiecał rodakom. Oni tego potrzebują i nic więcej im nie pozostało. Tą drogą szła Rosja i nie może tego odpuścić. Oczywiście że sobie kombinowali że wszystko osiągną przez negocjacje...no ale jak nie tędy to tamtędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×