Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

no nic w tym dziwnego. Mamy 25 lat za sobą. Nie zawsze dobrych rozwiązań. Ale niedługo bedziemy z grafenu czołgi budowac i latać w kosmos...Jeśli kiedykolwiek mamy być liczącym sie graczem to raczej będzie trzeba poczekać. Tak samo jak z naszą reprezentacją:). Z kosmosu wszystko nie zjedzie bo tak byśmy chcieli..istnieje jeszcze cos tak nieznośnego jak rzeczywistość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho..7 marketów na szali. Dołączamy do Niemiec i GB. Nasze interesy ekonomiczne najwyrazniej zaczynają miec znaczennie. Rzeczywiscie trzeba sie troche zastanowić nad tym poparciem dla Ukrainy....My do naszego panstwa mamy taki sam stosunek jak do naszej reprezentacji. Czyli zupelny odlot i 0 realizmu. Chociaz jestesmy prawie na 80 miejscu to cały czas wymagamy nie wiadomo czego i nie wiadomo czemu. Podobnie jest z Polską. Cały czas nam sie wydaje że jestesmy wazni i że coś znaczymy dla zachodu...a jest inaczej. Palikot dobrze mówił. Jeśli będziemy zintegrowani, jeśli unii zachodowi będzie sie opłacac to wtedy możemy na cos liczyć. Oczywiscie armię trzeba zbroić, ale na gwarancje to nie ma co liczyć.

No ja o tym piszę od iluś dni, ale Ty wolisz uprawiać rusofobię aby dokopać ruskim nie ważne jakim kosztem ;) Ja tam fanatykiem Putina nie jestem, ani tez wrogiem Ukraińców tylko wiem że z ekonomicznego punktu widzenia mieszanie się polskich polityków do spraw ukraińskich spowoduje spore straty ekonomiczne bo Rosja takich rzeczy nie wybacza. A Tusk teraz jeździ po Europie jako wielki obrońca wolności i praw Ukrainy po afrykańskim pomorze świn Rosjanie wymyślą coś innego, albo prosto z mostu zamkną swoje granice dla naszych produktów i ludzi i będziemy zmuszeni sprowadzać dwukrotnie droższy gaz z zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Tusk to pajac (bo klaun to za dużo powiedziane), będzie jeździć teraz ze swoim paracyrkiem (cyrk też) po całe Europie i nawoływał sam nie wie nawet do czego. Już się mało nie osrał z wrażenia na widok tej Janokuwiczówny zwanej Tymoszenko niby a Kliczko pewnie musiał cały czas mu autografy wypisywać na spotkaniu. Takie smutne realia polskiej polityki, albo cymbał pomohski albo zawistny ultrakatolicki przykurcz, może za parę dekad jakimś cudem będzie można ostrożnie włączyć sobie tryb patriotyczny, na razie pozostaje wyjebać przez okno wszelkie telewizory, radiodbiorniki a w kioskach za nic nie patrzeć po bokach gdzie są wystawione gazety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas sądziłem, że Ruski chcą tak tylko postraszyć, ale zmieniam zdanie, oni naprawdę chcą zaanektować ten Krym.

 

Niby Zachód szanuje integralność Ukrainy, ale co jeśli rzeczywiście większość mieszkańców Krymu chce do Rosji ? Trzymać na siłę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że u władzy są idioci to nic nowego, ale jeśli faktycznie wzrosło jakieś tam poparcie tych osłów i to dzięki sprawie z Ukrainą to nie ma kurfa nadziei dla Polski a dla mnie miejsca tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Rosja przez ponad dekadę rosła w siłę polska władza zajmowała się przede wszystkim oczernianiem się wzajemnym, łudzeniem społeczeństwa, zaglądaniem im do majtek i łóżek oraz krzewieniem albo wyplenianiem wiary. Teraz się kurfa pajace obudzili zmoczeni i zamiast wziąć się do roboty i sensownych reform zanim Rosja zapuka we wschodnią granicę to jedynie motają się i szczekają ze strachu jak pierdolnięty Chihuahua na krótkiej smyczy przy Bulmastifie, żal patrzeć.

 

-- 08 mar 2014, 23:35 --

 

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/przezyli-pacyfikacje-w-kijowie-teraz-lecza-sie-w-polsce,405772.html

to chyba jakiś ponury pier..żarty z nas, umknął mi miesiąc i już 1 kwietnia czy jaki uj, z tego co kurfa wiem to państwo Ukraina nadal stoi a ruskie nie zajęli im szpitali lub nie wybili lekarzy, ja niecały miesiąc temu musiałem przez 15 min tłumaczyć ujowi przez telefon, że mi babka traci przytomność i ma temp pod sufit i prawie mu powiedziałem, że go znajdę i zajebię jak mi umrze żeby po prawie godzinie przyczołgało się 2 ślamazarnych ratowników z placówki oddalonej o 10 min pieszo, kurfaa rzygać mi się chce na biało-czerwono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina to kolejny temat zastępczy dla mediów a zwłaszcza polityków, mogą se teraz dowolnie kraść i ciemiężyć lud a i tak zostanie to zagłuszone przez temat Ukrainy. Teraz nawet taka biedna, skorumpowana Polska wydaje się rajem w porównaniu do zagrożonej wojną i utratą niepodległości Ukrainy.

Tusk bryluje na salonach Europy i udaje że wiele znaczy a tak naprawdę znaczy niewiele podobnie jak Polska która jest niczym więcej jak dostarczycielem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu dla UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I doklejanym landem Niemiec carlosbueno, Ty się lepiej tego dojcza ucz, ze swoimi korzeniami mógłbyś zrobić karierę w jakimś obozie pracy Opla czy cuś :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I doklejanym landem Niemiec carlosbueno, Ty się lepiej tego dojcza ucz, ze swoimi korzeniami mógłbyś zrobić karierę w jakimś obozie pracy Opla czy cuś :mrgreen:

Dobrze by było gdyby stała się landem Niemiec( oczywiście z ich socjalem i zarobkami) ale tak dobrze nie będzie bo mamy być największymi łajtnygami Europy i robić za 5 zł/h na śmieciowych umowach. W Krakowie portierowi w muzeum oferują 2,5 zł/h oto ta wspaniała Europa ceny europejskie zarobki kambodżańskie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlos a czym dla ciebie jest człowiek? Z czego sie składa, czego chce itd...? Bo jeśli chodzi tylko o to żeby sie najeść to twoja wizja jest ok...Ja sie jednak zastanawiam czy głupi zwykły pies miałby takie podejście jak ty. Ciekaw jestem czy jeśli by mu w miskę nasypać u sąsiada więcej to by automatycznie poszedł do niego mieszkać...Bo to co ty piszesz jest w gruncie rzeczy żałosne. Żałosne prostackie i prymitywne, do tego podszyte syndromem ofiary i impotencji. "Niech oni dla mnie zrobią""Niech oni za mnie zrobią"...Ty sie tego nie wstydzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Czego mam się wstydzić, tego że chciałbym żeby ludzie w Polsce w końcu zaczęli porządnie zarabiać. A ekonomisci jeszcze powiedzą że żyjemy ponad stan i to przez niską wydajność mamy takie niskie zarobki.

A jaki jest jeden z głównych powodów całego tego Majdanu, ano ciężka sytuacja materialna Ukraińców, w rękach parunastu oligarchów jest 85% majątku Ukrainy a ludzie żyją tam jeszcze na niższym poziomie niż w Polsce czy w czasach ZSRR.

 

-- 09 mar 2014, 14:01 --

 

A czy miliony Polaków którzy nie mogli znieśc nędzy i całej tej sytuacji Polski i wyjechali na zachód są żałośni, tylko dlatego że chcą "normalnie" żyć i np móc urodzić i utrzymać dzieci. Patriotyzm nie wyżywi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ty nie mówisz że powinniśmy poprawić swój byt. Nie mówisz o konieczności zmian...ty mówisz że chciałbyś żebyśmy sie oddali po kuratele Niemców bo oni mają socjal. To nie jest żałosne? Zostaniesz Niemcem dla ich socjalu i okaże sie że chińczycy mają lepszy to będziesz marzył o Niemczech jako województwie chinskim? itd..i tak w kółko? Polska jak widać jest w bardzo dobrej sytuacji na tle Ukrainy. To ludzi boli.Ludzi boli wiedza że gdzies tam jest jeszcze gorzej.Boją sie że ich narzekanie będzie niewiarygodne...Nauczyciel na Ukrainie zarabia 200 zł...Jak polacy to słyszą to są wściekli.Nie chca tego wiedziec...chcą Polskę widziec jak największe gówno, największy syf, najgorszy rząd, najgorsze panstwo itd...Co ja ci poradzę że Polacy nie budują panstwa doskonale. Może gdyby tak było to bylibyśmy 2 razy wyżej niż czesi węgrzy itd...Jednak tacy Węgrzy przez ostatnią dekadę stracili do nas ogromnie...no ale dla cześci społeczeństwa to jest prawdziwa tragedia. Bo jak tu zrzędzić?....Ty piszesz w sposób wręcz nihilistyczny. Negujesz wszystko oprócz potrzeby więcej w misce. Nie że ja sobie do niej nasypię, tylko że inni maja mi nasypać. Szanuję tylko tych co sypią do mojej miski...nie ma znaczenia nic więcej...Niemcy to kraj ludzi praktycznych z natury. Kraj budowany w zasadzie od 70 lat. Kraj na który zrzucili sie wszyscy i który wszyscy postanowili odbudować. Pozwolono utrzymac gospodarcze giganty powstałe na niewolniczej pracy...My w tym czasie zostaliśmy zaorani przez komunistów. Pół biedy to sama gospodarka. Większe szkody to mentalność. Homo sovieticus ma sie w PL całkiem niezle...i teraz jechać na Polskę i Polaków bo nie zrobili doskonale, nie dogodzili wszystkim, porobili błędy...A ty chcesz tylko żeby Polacy mieli prace itd...śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tacy Węgrzy przez ostatnią dekadę stracili do nas ogromnie..

Węgierskim kobietom to lotto, mają to w dupie...dosłownie, mają Rocco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tosia_j
Negujesz wszystko oprócz potrzeby więcej w misce. Nie że ja sobie do niej nasypię, tylko że inni maja mi nasypać. Szanuję tylko tych co sypią do mojej miski...nie ma znaczenia nic więcej.

 

:brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ak

Większe szkody to mentalność. Homo sovieticus ma sie w PL całkiem niezle
Akurat mentalność roszczeniowa jest obecnie wskutek wysokiego socjalu na zachodzie dużo bardziej rozwinięta niż w Polsce, to samo jeśli chodzi o prawa pracownicze. Polacy się przez te 25lat przyzwyczaili do tego że pracodawca wyciska z nich ile się da, za niewielkie pieniądze, do tego notorycznie omija przepisy. No ale my jesteśmy tzw państwem na dorobku i trudno żeby było inaczej jest u nas tak jak na zachodzie w 20- leciu międzywojennym albo i nawet XiX wieku.

No ale to wątek o Ukrainie a nie Polsce. Jeszcze w latach 90-tych Polacy jeździli na Ukrainę do pracy np. na budowie dziś to raczej nierealne, oligarchizacja gospodarki wyrządziła więcej szkody niż polskie piekiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden rosjanin ostatnio w tym temacie powiedział prawde. Chodzi mi o tego Awiediewa co mieszaka w Polsce. Wg nie go to Putin bedzie rwał z Ukrainy Wschodniej ile sie da (Krym to plan minimum), a zachód bedzie tylko stał i sie patrzył. Polska w 39 tez miała umowy i gwarancje a jak sie skonczyło to wszyscy wiemy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlos. Ty po prostu wolałbyś być Niemcem. Tak czysto emocjonalnie wolisz Niemców niż Polaków...Mówienie o socjalu nadaje temu charakter pragmatyczny, logiczny. Dla wszystkich jest to logiczne i przez to cięższe do negatywnej oceny, ataku...Tak to wygląda dla mnie. Ty po prostu albo wolisz siebie za Niemca uwazać, albo wolałbyś być Niemcem, albo dużo bardziej cenisz Niemców, a Polaków nie cenisz i widzisz ich negatywnie...ate gadki o socjalach to takie uwiarygadnianie tego wszystkiego przed sobą i innymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mieszkańcy Krymu przegłosują referendum i będziemy mieli aneksje. UE i USA trochę się pospinają i sprawa przejdzie.

 

Nie wierzę, żeby Ukraina w takiej sytuacji odważyła się użyć wojsk do wypędzenia Rusków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×