Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem troche o tych masakrach wołyńskich i rzeczywiście. Politycznie można to ogarnąć. Chcemy przegonić obcych/innych i miec dla siebie u siebie...ale wyrzynanie cywilów i to w taki sposób to już trochę odlot. Popaprana sprawa...w ogóle wschód to takie same małpiszony. Jak ruscy szli na zachód do krany kradli bo myśleli że woda będzie z nich lecieć i po tych obecnych akcjach to można sądzić że wiele sie nie zmieniło...szkoda tylko że jesteśmy troche podobnymi zakapiorami :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem troche o tych masakrach wołyńskich i rzeczywiście. Politycznie można to ogarnąć. Chcemy przegonić obcych/innych i miec dla siebie u siebie...ale wyrzynanie cywilów i to w taki sposób to już trochę odlot. Popaprana sprawa...w ogóle wschód to takie same małpiszony. Jak ruscy szli na zachód do krany kradli bo myśleli że woda będzie z nich lecieć i po tych obecnych akcjach to można sądzić że wiele sie nie zmieniło...szkoda tylko że jesteśmy troche podobnymi zakapiorami :smile:

Ja pracowałem na budowie z ludźmi z byłego sojuzu( nie Rosjanie ale Ukraincy, Gruzini, Litwini) i w porównaniu do Brytyjczyków to wręcz geniuszami byli, nawet w stosunku do Polaków erudycja i wychowanie na wyższym poziomie. Znali literaturę również polską, historię, muzykę itd. a Brytyjczyk to myślał że w Polsce( do 2004 i najazdu Polaków większość Anglików myślało że

Poland to to samo co Holland) są pingwiny, ludzie prądu nie mają i mówimy po rusku. Wiem że emigranci pochodzą jednak często z "wyższych sfer" niż brytyjscy robole, ale podejrzewam że przeciętny brytol jest daleko w tyle jeśli chodzi o poziom wiedzy jest daleko w tyle za ludźmi z tego zacofanego wschodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że dla słowian liczy sie tylko siłowe rozwiązywanie konfliktów. Mają to serbowie, rosjanie bez tego że mogą kogoś przestraszyć to by chyba żyć nie mogli u nas w pewnych kręgach jest podobna retoryka...na zachodzie dominuje raczej forma dominacji kulturowej, a nieczysto przemocowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..na zachodzie dominuje raczej forma dominacji kulturowej, a nie czysto przemocowej

 

I dlatego zachodnia europa staje się pomału, aczkolwiek nieodwracalnie muzułmańskim kalifatem.

 

Nie bądzcie śmieszni...Czy Nazistowskie Niemcy to była swora wściekłych psów?Nie to byli ułożeni grzeczni metodyczny faceci przekonani o swej wyższości...Jeśli za 10 lat większość np: Niemców będzie ciapata to im sie nagle odkręci w głowachi powiedzą że nie są Niemcami to może będzie kłopot...ale w takiej sytuacji jaka jest teraz to tylko paranoiczne umysły sie tego obawiają. Oni kulturowo w konfrontacji nie mają szans...To tak jakby mówić że USA są opanowane przez czarnych. Siedzą w swoich gettach i ich % w społeczeństwie spada...a oni sami pragną tylko jednego. Akceptacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliło mnie, że Krym chce dołączyć do Rosji. Byłam kiedyś tam na wakacjach, jeszcze nie tak dawno w zasadzie, bo 2 lata temu, było super, ludzie byli bardzo otwarci i wręcz obrażali się, gdy myliłam ukraiński z rosyjskim! A teraz... Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Ledwo uspokoiło sie trochę na Majdanie i kolejne zamieszki. Przykre ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj hans..ty też pieprzysz 3 po 3...co tu mozna odpisac skoro ty tylko banderowców widzisz....co to w zasadzie znaczy banderowiec? Co ty masz na mysli? Wyjaśnij mi kim jest dzisiejszy ukrainski banderowiec bo ja chyba tego nie rozumiem. co do band topo wydarzeniach na krymie widac że na majdanie to był wersal...Przez 2 miesiące spiewali piosenki a tutaj kacapy w kominiarkach po paru dniach zdobyli parlament i głosowania urządzają...Niebo a ziemia.

 

To jest temat, mógłbym pisać, ale teraz słaby jestem i nie mogę zebrać myśli. Wiem jedno, że za Krym umierał nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jeśli się jakiś konflikt szykuje, lepiej wcześniej mniejszy, który otworzy trochę oczy niż później jeden na dużą skalę, po którym nie będzie co zbierać. Ludzkiej natury się nie zmieni jakimiś pseudoporozumieniami, pięknymi słowami, masą zbędnych towarów na półkach w sklepach, sieciowymi zabawkami społecznościowymi i innym zbędnym gównem dla ówczesnego stada owiec zwanego dumnie społeczeństwem. Prędzej czy później ludzie różnych interesów rzucą się sobie do gardeł, tylko zbyt wielu w Europie o tym zapomniało i zaczęło im się na tyle pierdolić w głowach, że jedyne co się dla nich liczy to żarówki, ciasteczka, wędzenie, pedałowanie dzieci lub nie, szczanie publicznie na siedząco, pyszne, zdrowe i bezkonfliktowe mięsko halal i uj jeden wie co jeszcze w przyszłości, niektórzy w ogóle armie by zlikwidowali i napierdalali tęczą do najeźdzcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba idzie wojna, jest zgoda na interwencje wojsk rosyjskich na ukrainie.

A niech se interweniują, skoro 60% mieszkańców to Rosjanie, a Rosja jest zasobniejszym i silniejszym krajem od Ukrainy to mnie to nie dziwi. Mają obwód kaliningradzki wciśnięty między kilka innych krajów to mogą i mieć Krym. Od lat wiadomo że Putinowi i Rosjanom marzy się ZSRR- reaktywacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, carlosbueno, mi sie wydaje że może dojsc jedynie do zimnej wojny, dyplomatycznej, Rosja bedzie izolowana na arenie miedzynarodowej. masakra, mobilizacja wojska na Ukrainie.. jezeli dojdzie do wojny to bedzie jedna wielka masakra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mogę się doczekać wojny w Polsce( no bardziej rewolucji) ale chyba nigdy się nie doczekam, bo Polacy tylko marudzą jak im tu źle, jak politycy kradną i jak nędznie zarabiamy ale niewiele robią aby coś zmienić( zupełnie jak ja). W swojej pracy to widzę jak ludzie są bierni i pogodzeni z losem to że zarabiają 6 zł na h na pół czarno uznają za normalkę, ba nawet się cieszą z tego i jak tu spodziewać się rewolucji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie imho żadnej masakry, Rosja zrobi tyle na ile będzie wiedziała, że nie wywoła to żadnego konkretnego oporu reszty świata a z całego przedsięwzięcia wyjdzie na plus, Putin to nie Hitler na koksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, fajnie taki pisać jak sie siedzi przed komputerem, a jak przyjdzie wojna, bedziesz widział dzieci bez głowy i bedziesz musiał wpierdalać gówno, bo nie bedzie co jesc, to inaczej bedziesz spiewał ;)

 

Reiben, I tak bedzie ciekawie, bo zacznie sie jakas wojenka dyplomatyczna, sankcje polecą na Rosje na bank..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie taki pisać jak sie siedzi przed komputerem, a jak przyjdzie wojna,

jaka kur.wa wojna ? dajesz się nabierać na tą psychozę strachu, którą sieją media. Póki przy władzy w Polsce są pachołki ruskie, to Ukraina nie ma co się spodziewać pomocy od nas. Gorzej jakby Kaczyński rządził, bo on już się wpierdalał w konflikt z Gruzją :P Jak się tak boisz, to zacznij powoli zbierać zapasy ryżu i wody na ciężkie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×