Skocz do zawartości
Nerwica.com

posiadanie dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice zawsze chcą by ich dzieci miały dzieci chcą przedłużyć linie rodziny, nazwisko i niańczyć dzieci( ale później wiele narzeka że nie mają wolnego czasu na starość bo się wnukami zajmują). No i czują się nieswojo gdy ich rodzeństwo, znajomi mają już dawno wnuki a oni np są już po 60-ce a jeszcze wnuka nie doczekali.

Rodzeństwo moich rodziców nie ma wnuków. A czy mój ojciec czułby się nieswojo, gdyby się dowiedział, że nie planuję zakładać rodziny, to nie wiem, ale możliwe, że by się wściekł (ale kiedyś i tak będzie się musiał o tym dowiedzieć). Myślę, że nie chodzi mu o to, żeby był wnuk, ani o przedłużenie linii rodziny. Raczej po prostu uważa, że faceci, którzy nie chcą zakładać rodzin, to dziwaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123,

Raczej po prostu uważa, że faceci, którzy nie chcą zakładać rodzin, to dziwaki.

Jakby nie patrzeć ma rację. Co nie znaczy, że nie ma dziwaków wśród tych, którzy już je założyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za granica tak jest .. najpierw wszystko inne ( szkola , praca, dom,auto , wakacje, ) a na koncu dopiero dziecko . I takim oto sposobem "babcia-mama" odbiera swoje 3 letnie dziecko ze szkoly ehehhee

 

eee, no bez przesady, u mnie taka kolejność też była, a wyrobiłam się przed 30 :mrgreen:

babcią się nie czuję, mamą czasem też nie, koleżanką do biegania po drzewach, zabawy w chowanego, wariowania - tak! gdyby nie dzieci głupio czułabym się na zjeżdżalni basenowej, na hulajnodze, na karuzeli itd. z dziećmi mogę się bawić i bawić i to mi pasuje! Fakt, dopóki była b. malutkie to ograniczały jak jasna cholera, ale z drugiej strony - od czego są babcie w sobotnie w wieczory...

 

Nie żałuję, polecam! (pomijam fakt, że gdyby nie dzieci już dawno bym się rozwiodła i olała wiele rzeczy, a one jednak stymulują do pracy nad sobą)

przed :D ja tu widze 38 w pierwszej ciazy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama mi ciągle się żali że jej koleżanki, rówieśniczki i rodzeństwo dawną mają wnuki, nawet prawnuki a ona nic, ale musi chyba się z tym pogodzić, choć wciąż ma nadzieję na to że w końcu je będzie miała. Ja mógłbym mieć dziecko a nawet 2-oje jakbym znalazł kobietę i płacili za nie minimum 2 tysiące miesięcznie do 18-tki za każde , w niektórych krajach tak jest, ale w Polsce nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym mieć dziecko a nawet 2-oje jakbym znalazł kobietę i płacili za nie minimum 2 tysiące miesięcznie do 18-tki za każde , w niektórych krajach tak jest, ale w Polsce nie ma szans.

Oczyma wyobraźni widzę mieszkanie socjalne, na południu Francji, gdzieś w pobliżu Bordeaux. Jest rok 2018. Gdzieś tam, w małym pokoiku o zmurszałych ścianach biegają dwa małe, depresyjne Carlosy wokół kobiety w czarnym hijabie, emigrantce z Maroka z siatką na oczach, wieszającej właśnie gacie Carlosa Seniora na sznurku, a gdzieś tam w tle, w rogu pokoju da się dostrzec zgarbionego, wysokiego melancholika wgapionego w monitor. Tak, to CarlosBueno skonwertowany na islam walczy właśnie o tytuł "Największy Forumowy Maruda roku 2018" na nerwica.com, żyje z zasiłku, i narzeka na swój chuujowy los.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca,

Oczyma wyobraźni widzę mieszkanie socjalne, na południu Francji, gdzieś w pobliżu Bordeaux. Jest rok 2018. Gdzieś tam, w małym pokoiku o zmurszałych ścianach biegają dwa małe, depresyjne Carlosy wokół kobiety w czarnym hijabie, emigrantce z Maroka z siatką na oczach, wieszającej właśnie gacie Carlosa Seniora na sznurku, a gdzieś tam w tle, w rogu pokoju da się dostrzec zgarbionego, wysokiego melancholika wgapionego w monitor. Tak, to CarlosBueno skonwertowany na islam walczy właśnie o tytuł "Największy Forumowy Maruda roku 2018" na nerwica.com, żyje z zasiłku, i narzeka na swój chuujowy los.

 

:lol::lol::lol:

 

Nie myślałeś o karierze satyryka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym mieć dziecko a nawet 2-oje jakbym znalazł kobietę i płacili za nie minimum 2 tysiące miesięcznie do 18-tki za każde , w niektórych krajach tak jest, ale w Polsce nie ma szans.

Oczyma wyobraźni widzę mieszkanie socjalne, na południu Francji, gdzieś w pobliżu Bordeaux. Jest rok 2018. Gdzieś tam, w małym pokoiku o zmurszałych ścianach biegają dwa małe, depresyjne Carlosy wokół kobiety w czarnym hijabie, emigrantce z Maroka z siatką na oczach, wieszającej właśnie gacie Carlosa Seniora na sznurku, a gdzieś tam w tle, w rogu pokoju da się dostrzec zgarbionego, wysokiego melancholika wgapionego w monitor. Tak, to CarlosBueno skonwertowany na islam walczy właśnie o tytuł "Największy Forumowy Maruda roku 2018" na nerwica.com, żyje z zasiłku, i narzeka na swój chuujowy los.

Jebłem : lol:

 

Co do dzieci mówiłem już w tym temacie, jestem zbyt nieodpowiedzialny i mam zbyt naj*bane we łbie na potomków, potomkinie i wychowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123,

To tylko taki zwrot. Potoczność.

 

Kestrel,

Może Kestrel 2.0 nie miał by bugów wersji starszej? Ale tylko może. Ja z resztą wyznaję podobny pogląd. Więcej rottenów światu nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama mi ciągle się żali że jej koleżanki, rówieśniczki i rodzeństwo dawną mają wnuki, nawet prawnuki a ona nic, ale musi chyba się z tym pogodzić, choć wciąż ma nadzieję na to że w końcu je będzie miała. Ja mógłbym mieć dziecko a nawet 2-oje jakbym znalazł kobietę i płacili za nie minimum 2 tysiące miesięcznie do 18-tki za każde , w niektórych krajach tak jest, ale w Polsce nie ma szans.

W rodzina po PGR tam dzieci się rodzą i to na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel,

na pewno nie pozwoliłbym by miał tak zj*baną samoocenę jak ja,czy czuł że wszyscy mają na niego w**ebane

Też jakbym już miał i zdecydował się je wychowywać (science-fiction tak w ogóle) to chciałbym, nie popełniać tych błędów co moi starzy i starać się, aby nie miał tych problemów ze sobą co ja, ale to tylko chęci i cholera wie czy dałbym radę mu to wszystko przekazać, nauczyć. Nie mówiąc już o otoczeniu miłością, opieką, zainteresowaniem. Najpierw muszę zobaczyć czy potrafię taki rzeczy z dorosłymi. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde duzo ludzi narzeka ze nie moze miec kilku dzieci, bo to bo tamto, to są tylko wymówki

 

Czy wymówki to nie wiem, ale ja nigdy nie chciałam mieć dużej rodziny i jest ku temu kilka powodów (min. doświadczenia z mojego dzieciństwa).

 

Uważam, że lepiej wychować dobrze jedno dziecko i zapewnić wszystko czego potrzebuje, niż mieć np. 3-4 i jechać na zasiłkach, co często obserwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotten soul, To też prawda - chęci,teoria a praktyka...zbyt się różnią, i nie raz robi się to czego się człowiek wypiera.

tak naprawde duzo ludzi narzeka ze nie moze miec kilku dzieci, bo to bo tamto, to są tylko wymówki

 

foto_9564c163bf53002427a793ab4da271d7.jpg

niestabilność psychiczno-emocjonalna,nienajlepsze warunki finansowe,brak odpowiedzialności.

Za samego siebie ciężko z chorobą psychiczną czasem odpowiadać,co tu mówić o dzieciach?

W takim przypadku ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jest nie robienie sobie dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama mi ciągle się żali że jej koleżanki, rówieśniczki i rodzeństwo dawną mają wnuki, nawet prawnuki a ona nic, ale musi chyba się z tym pogodzić, choć wciąż ma nadzieję na to że w końcu je będzie miała. Ja mógłbym mieć dziecko a nawet 2-oje jakbym znalazł kobietę i płacili za nie minimum 2 tysiące miesięcznie do 18-tki za każde , w niektórych krajach tak jest, ale w Polsce nie ma szans.

W rodzina po PGR tam dzieci się rodzą i to na potęgę.

Właśnie nie bardzo się rodzą owszem są rodziny gdzie jest sporo ale mnóstwo popgrowców i i ch dzieci to starzy kawalerowie, bo kto by chciał takich biedaków często z alkoproblemem za męża. A kobiety już takie głupie jak kiedyś nie są i z byle kim się nie płodzą tak jak kiedyś gdy państwo było opiekuńcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×