Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy PiS wygra wybory ?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Ja głosowałem na Palikota

Tak myślę ,że koniec Ruchu Palikota będzie taki sam jak Samoobrony swego czasu. Tam byli zbuntowani rolnicy , tu pedki , lesby i antyklerykały . Żadnego sposobu na gospodarkę kraju. Zresztą nigdy tym hu*jom jeb*nym nie wybaczę ,że poparli Ryżego głosując za Ustawą 67. Frajertwo!!!, i ich też jak Muslimów jeba ł pies i cała ruska wieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A katole z PiS to niby jaki mają sposób na gospodarkę kraju? Wszystkie partie w Polsce mają podobny program gospodarczy naobiecywać bajek, że zmniejszą podatki i inne obciążenia i że zwiększą wydatki, a wiadomo że to bzdura i że ten cały program to zwykła propaganda wyborcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A katole z PiS to niby jaki mają sposób na gospodarkę kraju?

Przynajmniej w Szczecinie mają.Temat znam dokładnie. Ryży zlikwidował dla Niemców konkurencję wchodząc w pupę P. Merkel i poszła Stocznia sie j8ebać . Powodem było rzekome 70 milionów "nieprawnej " dopłaty Państwa do Firmy. Haha , kiedy Franki i szkopki mieli problemy u siebie z przemysłem samochodowym ( przez nadmuchany kryzys) wtedy nikt naszego Jełopa nie pytał się o zdanie. Pompowali w przemysl samochodowy grube miliony Euro ,żeby zachować miejsca pracy i infrastrukturę przemyslu samochodowego u siebie.

Tylko PIS był temu przeciwny ,a nawet jak Stocznia upadła cały czas czynił , i wciąć czyni by przemysl stoczniowy w moim ukochanym Mieście Zmartwychwstał ( senator Zaremba). I nie ,że tylko gadali , były wiele prób , ale rządowa spółka Silesia wszystko skutecznie dusiła . Surwy8syny jedne!!!

Wiesz Gościu ile Polaków straciło pracę przez to posunięcie tego najbardziej hu 8owego rządu ( likwidacja Stoczni , kiedy zamówien było wiele) . 150 tysięcy Polaków poszło na bruk ., z kooperantami. Tylko Stoczniowcy dostali odprawy kolo 20 tysięcy średnio, resztę w dupie Ryży miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zagłosowałem na Pis , ale teraz to zrobię ,co prawda za ich rządów też wiele się nie zmieniło , ale nie było tak tragicznej sytuacji jak teraz :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk nie jest liberałem, a Kaczyński nie jest socjalistą.

Kaczyński to nie tylko socjalista ,populista ale i komunista.Bo jego elektorat to biedni ludzie, którzy chcą by czerwony system wrócił.Elektorat pisu , to salowe, ekspedientki, i inni ci co pracują za 1200 zł.A ta agresja wobec Niemiec, to osobista Jarka frustracja, za to jak mu ojca katowano na gestapo.

 

-- 19 maja 2013, 13:28 --

 

Nigdy nie zagłosowałem na Pis , ale teraz to zrobię ,co prawda za ich rządów też wiele się nie zmieniło , ale nie było tak tragicznej sytuacji jak teraz :roll:

I wierzysz ,że za PIS będziesz zarabiał 100 % więcej, że Jarek zabierze Kulczykowi majątek i rozda go biednym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze to jakim językiem posługuje się Kalebx3, boję się o to czy jak PiS dojdzie do władzy nie zacznie się ograniczanie wolności oraz walka z ludźmi o innych poglądach. Boję się czy PiS nie zwiększy się ilość lekcji religii w szkołach oraz nie wprowadzi obowiązkowej TV Trwam w podstawowym pakiecie TV dofinansowywanej z abonamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektorat pisu , to salowe, ekspedientki, i inni ci co pracują za 1200 zł

Elektorat PIS-u to najbardziej świadomy elektorat w Tym Kraju.

Skąd Ty masz takie wiadomości ? Zagląsz mi w kieszeń,wiesz ile zarabiam ? Zdziwiłbyś się ,zresztą nieważne.

Kocham Polskę , dlatego, i to jest główny powód dlaczego jestem za PIS-em.

Frustracje to Ty masz będziesz miał największe, a szczególnie wtedy jak Ci się Zasiłek (jak stracisz miejsce pracy na rzecz jakiegoś szkopka)skończy i pozostanie marna Opieka Społeczna.

 

-- 19 maja 2013, 12:38 --

 

Mając na uwadze to jakim językiem posługuje się Kalebx3

a co Ci do mojego języka ? mam ADHD i czasami nie potrafię mówić spokojnie , jak coś mnie wku *wria. A Ty to taka Oaza spokoju , opanowania i delikatności emocjonalnej ??? PYTAM SIĘ < ODPOWIEDZ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wierzysz ,że za PIS będziesz zarabiał 100 % więcej, że Jarek zabierze Kulczykowi majątek i rozda go biednym ?

masz mnie za debila ? bo tak prowadzisz rozmowę , że odnoszę takie wrażenie ;) jak to powiedział Korwin " nie trzeba dawać , ale nie wolno też zabierać " Platforma jakoś tego nie rozumie i wystarczy na chłodno przekalkulować ile ci zabierają z pensji :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie mówiłem , że liczę na to , że będę zwolniony z podatków , tylko te podatki za bardzo idą w górę , mam nadzieje , że za Pis-u ten wzrost się zatrzyma ;)

tak swoją drogą polecam

http://www.youtube.com/watch?v=4A4fFYGJ1h4 :P

jeszcze dodam , że głosuje na Pis tylko dlatego , że oni jako jedyni mają szansę rywalizować z platformą i wole wybrać mniejsze zło , choć najbliżej mi do poglądów Korwina i to jego partie chciałbym zobaczyć w sejmie , ale ma za małe poparcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk i PO ta tacy liberałowie jak z Kwaśnieweskiego abstynent. Ich rządy to zwiekszanie biurokracji i podnoszenie podatków co jest zaprzeczeniem liberalizmu, w swerze śwaitopogladowej tez daleko im do liberalizmu, liberałami to oni nazywani są przez PiS jako straszak, choc ostatnio też o tym jakby ciszej.

 

A to że za rządów PiS sie poprawi to nie za bardzo w to wierzę, to tacy sami etatyści jak inni do tego z jeszcze wiekszą skłonnościa do rozdawnictwa i drukowania pieniędzy. No ale pożyjemy zobaczymy, choc ja może tego nie dożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A katole z PiS to niby jaki mają sposób na gospodarkę kraju?

Przynajmniej w Szczecinie mają.Temat znam dokładnie. Ryży zlikwidował dla Niemców konkurencję wchodząc w pupę P. Merkel i poszła Stocznia sie j8ebać . Powodem było rzekome 70 milionów "nieprawnej " dopłaty Państwa do Firmy. Haha , kiedy Franki i szkopki mieli problemy u siebie z przemysłem samochodowym ( przez nadmuchany kryzys) wtedy nikt naszego Jełopa nie pytał się o zdanie. Pompowali w przemysl samochodowy grube miliony Euro ,żeby zachować miejsca pracy i infrastrukturę przemyslu samochodowego u siebie.

Tylko PIS był temu przeciwny ,a nawet jak Stocznia upadła cały czas czynił , i wciąć czyni by przemysl stoczniowy w moim ukochanym Mieście Zmartwychwstał ( senator Zaremba). I nie ,że tylko gadali , były wiele prób , ale rządowa spółka Silesia wszystko skutecznie dusiła . Surwy8syny jedne!!!

Wiesz Gościu ile Polaków straciło pracę przez to posunięcie tego najbardziej hu 8owego rządu ( likwidacja Stoczni , kiedy zamówien było wiele) . 150 tysięcy Polaków poszło na bruk ., z kooperantami. Tylko Stoczniowcy dostali odprawy kolo 20 tysięcy średnio, resztę w dupie Ryży miał.

 

Z tymi 70mln to się pomyliłeś o parę mld, przeczytaj sobie raport NiK zamiast wierzyć we wszystko co ci powiedzieli demagodzy bez żadnej weryfikacji, stocznia robiła statki, ale traciła pieniądze na każdym, było wiele prób modernizacji stoczni zanim ta upadła i żadne nie była sukcesem. Niemcy jak sam powiedziałeś mieli tymczasowe problemy z przemysłem który wcześniej był dla nich bardzo dochodowy więc co to za porwanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 70mln to się pomyliłeś o parę mld,

Sranie po ścianie.

Kilka miliardów , weż się zastanów najpierw zanim cos powiesz. Chyba nie wiesz co mówisz!!!!

Próby modernizacji w wydaniu Tuska . No no ,tylko żeby zdusić , a potem juz tylko dobic.

Hitler budował latami U-boty , Gomólka budował , Gierek budował . Stocznia całą Transformację z komunizmu na kapitalizm przeżyła ,a Tuska zadłużyciela nie przeżyła . Ty mi tu kitów nie wciskaj , co do tych raportów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Stoczni Szczecinskiej szczegółów nie znam, w trójmieście też obie stocznie padły, bo niby straszne straty przynosiły. Zresztą dzisiaj 90% statków woduje się w Korei Południowej i Japonii a w reszcie świata, Europie stocznie bardzo ograniczyły swoje działania lub upadły, także to nie jest tylko polska specyfika. A co do Tuska to bardziej zadłużył kraj niż Gierek i poza paroma kilometrami autostrad i przynoszącymi straty stadionami po tym zadłużeniu nic w infrastrukturze ne powstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 70mln to się pomyliłeś o parę mld,

Sranie po ścianie.

Kilka miliardów , weż się zastanów najpierw zanim cos powiesz. Chyba nie wiesz co mówisz!!!!

Próby modernizacji w wydaniu Tuska . No no ,tylko żeby zdusić , a potem juz tylko dobic.

Hitler budował latami U-boty , Gomólka budował , Gierek budował . Stocznia całą Transformację z komunizmu na kapitalizm przeżyła ,a Tuska zadłużyciela nie przeżyła . Ty mi tu kitów nie wciskaj , co do tych raportów .

 

Parę mld to są dane z raportu NiK, myślisz że NiK może sobie wymyślać kwoty i nie będzie zweryfikowany?

 

Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącego restrukturyzacji i prywatyzacji polskich stoczni w latach 2005-2007, wynika, że decydujący wpływ na podejmowane działania naprawcze i udzielanie stoczniom pomocy publicznej, miały: chęć utrzymania bieżącej produkcji i ochrona miejsc pracy. W mniejszym stopniu koncentrowano się na długofalowych działaniach restrukturyzacyjnych.

 

Z wyliczeń kontrolerów wynika, że w latach 2005-2007 stoczniom w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie udzielono pomocy publicznej w wysokości blisko 4 mld zł, w tym:

 

Stocznia Gdańsk otrzymała 86,51 mln (w formie przejęcia zobowiązań, pożyczek i dokapitalizowania),

Stocznia Gdynia - 2,97 mld w tym 2,5 mld z tytułu gwarancji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych,

SS Nowa - 886,81 mln (w tym 536,2 mln gwarancji KUKE).

 

Kontrolerzy ustalili, że stocznie nie wykazywały w dokumentach całości pomocy. Zasłaniały się długotrwałym brakiem jednoznacznych uregulowań prawnych i ostatecznych rozstrzygnięć.

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/raport;nik;w;sprawie;stoczni;zawinili;wszyscy,80,0,497232.html

 

Stocznie nic nie przeżyła bo była zawsze deficytowa i AWS ani żaden inny rząd tego nie zmienił. Tusk i PO to są nieudacznicy tacy sami jak ci z PiS, ale obwinianie Tuska za to że jest kryzys gospodarczy na świecie to głupota, myślisz że to nie ma wpływu na ekonomie w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk, Prawda jest taka że prawie wszystkie postkomunistyczne molochy były nierentowne i musiały być mocno wspierane rządowo aby sie utrzymać, to są relikty poprzediej epoki z ludźmi z poprzedniej epoki i w warunkach kapitalistycznych se nie poradziły. Owszem kupę ludzi straciło miejsce pracy, ale też inni podatnicy musieli się dokładac do tych stoczni, kopalń, hut. Pani Thatcher była b, niepopularna gdy zamykała kopalnie w UK ale dzięki niej W.Brytania podniosła się gospodarczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czasem to głoszenie opini że te zakłady były nie rentowne nie było pretekstem żeby je prywatyzować za pół darmo,sprzedawać za grosze wyposażenie i budynki.Gdyby te zakłady naprawdę przynosiły straty to skąd brano pieniądze przez tyle lat w PRL żeby ludziom wypłacać wynagrodzenia ? Ale też byly powiązane z innymi krajami komunistycznymi i tam eksportowano produkty a jak się u nich zmienił ustrój to zaraz pewnie wkroczyły firmy zachodnio europejskie ze swoimi produktami które zastapiły polskie.Tym z Zachodu było na ręke to że komuna i zakłady upadły bo pozbyli się konkurencji.Jedynie wyśmiewany Lepper o ty głośno mówił i chyba miał rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czasem to głoszenie opini że te zakłady były nie rentowne nie było pretekstem żeby je prywatyzować za pół darmo
trudno powiedziec, ale głównym motywem prywatyzacji były kokosy które zarabiała na tym pewne dobrze ustawiona klika odpowiedzialna za przetargi i uwłaszczenia. A Polska za komuny była przesadnie przeinwestowana jeśli chodzi o przemysł ciężki a niedoinwestowana np w przemyśle spożywczym, czy innych produktów codziennego użytku no ale to cecha wszystkich państw będących w orbicie ZSRR zafascynowanych stalą i wielkimi maszynami.

Gdyby stoczniowcy i ogólnie robotnicy przemysłu ciężkiego 30 pare lat temu wiedzieli co czekać będzię ich zakłady po 1989 roku to w życiu by nie strajkowali. A najlepiej na tej całej zmianie systemu wyszli komuniści którzy władze( przynajmniej tą oficjalną) zamienili na kasę którą wyciągnęli z przejęcia znaczącej cześci majątku publicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Gaweł, Paradoksem polskiej "Solidarności" jest to że będąc przynajmniej w dużej mierze ruchem robotniczym, związkowym wlaczyła o kapitalizm z który z natury jest antyzwiązkowy. Czyli ruch stricte lewicowy jakim była solidarność walczył przeciw lewicowemu socjalizmowi aby wprowadzono krwiożercy kapitalizm. Ludzie chyba zapomnieli o co walczyła solidarnosć w początku działaności były to wolne soboty, i przeciw podwyżkom cen żywności.

A co do porownania czasów PRL a dzisiejszych to wiadomo jednym żyło sie wtedy lepiej, innym dziś, daleko mi od faworzyacji poprzedniej epoki, ale też nie można mówić że te czasy były jakies straszliwe i be, a dzis jest wspaniale. Zresztą polski kapitalizm to jakas parodia, to typowy kapitalizm komprodadorski gdzie sukces zalezy w dużej mierze od przynależności i znajmości z sitwą, a nie od pracy i zdolności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×