Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy PiS wygra wybory ?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako Polak, jestem za tym by nasz rodak,piastował zaszczytne miejsce w Radzie Europy

To sobie bądż jak chcesz . Już się Tuskowi szykuje miejsce na Przewodniczącego( jest jednym z poważnych kandydatów ,mówili w Polsacie). Utorował sobie przez lata gnębienia Polski tam miejsce, a teraz jak Platforma się wali ma gdzie uciec. Nic za darmo się tam nie dostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, bo Polska nie jest w strefie Euro. Szansę ma, bardziej jakiś Francuz,czy Niemiec.Ale raczej nie Polak.A na pewno nikt z pisu, bo oni są antyeuropejscy.Penie by chcieli, nas odizolować od reszty świata.Tu Sowiet, tam Szwab,tam Żydek,a tu Jankes :D

Nie rozumiem zupełnie tego uprzedzenia PiSu do Niemców, którzy żadnego realnego zagrożenia nam nie sprawiają , a raczej poprzez unie nas wydatnie dotują ale pewnie jeszcze strat wojennych których Polsce uczynili nie wyrównali. Ruscy wiadomo jak to Ruscy uważają się za mocarstwo i zawsze będą nas uważać za III ligę i marzenia PiSu o równorzędnych stosunkach to kompletna fantazja, choć polityki na kolanach którą uprawią czasem PO a wcześniej SLD też nie popieram, ale lepsze to niż otwarta wojna którą chcieliby niektórzy w Pisie.

Ale odnośnie USA i Izraela to się nie zgodzę PiS to chyba najbardziej proamerykańska i proizraelska partia w Polsce, owszem w mediach Rydzyka jest sporo antysemityzmu ale nigdy on nie był głównym elementem PiSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, Według poprawności politycznej to nie Niemcy a hitlerowcy, były przecież hitlerowskie obozy koncentracyjne a niemieckie tak uczą na zachodzie i niedługo ludzie zapomną że to byli Niemcy. ;) W Anglii jak paru muzułmańskich taksówkarzy seryjnie gwałciło kobiety, to nazwano ich Azjatami, można by było pomyśleć że to Chińczycy np a byli to muslimy z bliskiego wschodu i Erytrei( która leży w Afryce a nie Azji). A jak we Francji muzułmanin chciał dokonać zamachu to nazwano go brodatym człowiekiem pochodzącym z Afryki północnej mającym strój w stroju arabskim. Polityczna poprawność niestety nie jest tylko śmieszna to największa choroba tocząca współczesny świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo według komisarzy z UE, wszyscy jesteśmy równi.Jesteś człowiekiem, nie ważne czy jesteś :D gejem, hetero.Możesz być aseksualny,każdy człowiek jest równy i Arab i Żyd i Murzyn.Po za tym Zachód przeprasza Czwarty Świat za wieli kolonializmu i niewolnictwa.Na szczęście ludzi, wiedzą swoje i mówią Chińczyk,Murzyn, Arab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo według komisarzy z UE, wszyscy jesteśmy równi.Jesteś człowiekiem, nie ważne czy jesteś :D gejem, hetero.Możesz być aseksualny,każdy człowiek jest równy i Arab i Żyd i Murzyn.Po za tym Zachód przeprasza Czwarty Świat za wieli kolonializmu i niewolnictwa.Na szczęście ludzi, wiedzą swoje i mówią Chińczyk,Murzyn, Arab.

Chciałbym żeby była to tylko równość a nie faworyzacja mniejszości w czym UE się lubuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu się szykujemy,że PIS wygra a tu będzie heca i wybory wygra Miller.

Parę procent wyborców PO Miller może skusić, ale na wygraną nie ma szans, jest za stary, skompromitowany żeby porwać młodych a ludzie marzący o państwie socjalnym w sporej części głosują na PiS. Wybory wygra prawdopodobnie PiS ale nie będzie to wysoka przewaga ( na pewno nie ugrają tyle co niegdyś SLD, czy PO) i nie wiem z kim mogliby stworzyć rząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarlosB. , pamiętasz Millera w biało-czerwonym krawacie Samoobrony. Oglądałem kiedyś o nim reportaż( cała jego kariera od PZPR-oskich początków) , to człowiek uzależniony by być na świeczniku , od władzy. Tak będzie drążył robaka ,żeby byc pierwszym w swojej Partii , potem w kraju). Młodym z SLD sie nie udalo , to znów starcy sie dorwali. Teraz jak SLD przegra wybory , to Ci młodsi znowu na górę. Dlatego Miler MUSI zdobyć jaknajwięcej głosów ,żeby dalej istnieć w polityce. Bo już młodzi czekają ,żeby Go rozszarpać , zepchnąć.

Jedynym człowiekiem ( chociaz znalazło by sie jeszcze z kilku), którego bardzo szanuje w SLD jest premier J.Oleksy. To prawdziwy socjalista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, ja tam całej tej starej lewicy( postkomuchów powiedzmy sobie szczerze) nie trawię a najbardziej to Kwacha nie znoszę notorycznego kłamcę, dziwię się że tylu ludzi wciąż za nim tęskni, był bezbarwny, bez własnego zdania, z tak słabą głową do picia że nie powinien w ogóle pić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, ja nawet mógłbym powiedzieć, że jestem starym komuchem. Kiedyś byłem nawet fanem Kwaśniewskiego ale niestety po ostatnich jego wybrykach utwierdziłem się w przekonaniu, że powinien się leczyć. Teraz mam problem bo nie mam na kogo głosować. Ruch Palikota psuje sam Palikot, więc pozostaje SLD z Millerem. Taki wybór - mniejsze zło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chciałbym żyć w czasach komuny najlepiej w latach 70-tych , ale wiem że to niemożliwe i politycy SLD ani żadni inni tego nie zagwarantują. Ogólnie to ci wszyscy byli komuniści i antykomuniści powinni się usunąć z polityki, są już zużyci, nie żyją w realnym świecie i nie przystają do tej epoki. Ale z drugiej strony kiedyś myślałem że jak znikną konflikty na tej linii które do 2005 roku były główną osią konfliktów, to się w polskiej polityce poprawi, ale wiadomo tą linie podziału zastąpiła polaryzacja i wojna na linii PO z Pisem, widać my Polacy tak mamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, ja nawet mógłbym powiedzieć, że jestem starym komuchem.

To ja się przyznam ,że trzy lata( 85-88) należałem do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej przy FMS Polmo w Szczecinie. Fajnie było jak belfry ze szkoły musieli nas puszczać z lekcji na zebrania. A zebrania były po hu*ju fest.

" To jak Panowie, mamy tutaj kilka rzeczy do przegłosowania... i po poł godzinie juz piliśmy z kolesiami Zsmpowcami piwo ( jak było po 13), a reszta musiała siedzieć w budzie i do 15 i kuć maszynoznastwo , technologie , haha.

Tak więc Carlos , przeszlość socjalistyczną- polityczną mam bogatą. A jak co niektórzy politruki nas uświadamiali ,że tylko w szkołach socjalistycznych płacą za naukę zawodu( w szkole), bo na Zachodzie figa z makiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tylko w szkołach socjalistycznych płacą za naukę zawodu( w szkole), bo na Zachodzie figa z makiem.
w Niemczech płacą do dziś. W tamtejszej szkole zawodowej odbywając praktyki, ucząc się zawodu zarobisz dużo więcej niż w Polsce na etacie. Gdybym był młodszy i znał choć trochę niemiecki na pewno na taką karierę bym się zdecydował bo po szkole ma się praktycznie zapewnioną pracę za minimum 2 tysiące euro.

 

Ja za młody jestem na przeszłość komunistyczną, mój ojciec do dziś jest zagorzałym antykomunistą, który zawsze z powodów politycznych pracował poniżej kwalifikacji i nie pozwolono mu studiować, a dziadek siedział parę lat i przeżył tortury za to że był kułakiem w dodatku o pochodzeniu niemieckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróg klasy socjalistycznej Leszek Balcerowicz rzekł "Socjalizm nie wróci, kapitalizm nie upadnie", a jednak są ludzie, którzy by chętnie widzieli jak nie lubianemu sąsiadowi zabierają samochód,jak nacjonalizują nawet zakłady fryzjerskie.Komuchy, by chętnie chcieli nowego Katynia.Dla czerwonych ścierw,tam w Katyniu to ginęli kułaki i ci gnębią lud pracujący.Komuch by się cieszył, gdyby wrócił stalinizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USA nie można porównywać do Kuby.Do USA ciągneła masa ludzi bo tam można było dostać ziemie za darmo,mieli bogactwa naturalne,oprócz indian i meksykanów żadnych wrogów więc mogli się spokojnie rozwijać.Tą biedną Kube męczą rożnymi embargami.USA nie chce kupować ich towarów więc Kubańczycy muszą swoje towary wozić i kupować z Ameryki Południowej gdzie mają o wiele dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja partia idealna:

a\ kasa na infrastrukturę

b\ reforma szkolnictwa wyższego (większa kasa na badania i rozwój)

c\ ułatwienia przedsiębiorcom (niższe podatki, uproszczenie prawa podatkowego) - Polska nie ma praktycznie własnego przemysłu; wzorem jest dla mnie Korea Płd. - pokazuje też, że 'państwo' nie jest zawsze jest czynnikiem hamującym rozwój. Niestety, odbyło to się kosztem dyktatury i tłumienia protestów.

Przy odpowiednim klimacie ludzie sami zadbają o rozwój.

 

Spory o to czy Polska ma być katolicka czy też świecka mnie nie interesują. Bez względu na główną linię ideologiczną partii rządzącej i tak będę żył jak mi się podoba (w sumie mogliby ustanowić jeszcze więcej świąt kościelnych a zarazem dni wolnych od pracy, nie mam nic przeciwko), a jeśli jakikolwiek ksiądz będzie się za bardzo interesował jak i z kim żyję, to w przypływie złości porysuje karoserię jego maybacha (czy czym tam jeżdżą obecnie)

 

Swoją drogą w Polsce zdaje się panować (niezrozumiały dla mnie) jakiś mit przedsiębiorców-kombinatorów-złodziei.

 

No a wygra jak zwykle partia o najlepszym PR, oraz największej sympatii mediów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrrafal, Raczej nie widzę Polski jako drugiej Korei Płd u nas jednak ludzie są innej mentalności są bardziej indywidualistami niż kolektywistyczne kraje dalekiego wschodu, jesteśmy chyba jednak mniej pracowici i bardziej roszczeniowi niż Koreańczycy no i nie jesteśmy aż tak tanią siłą roboczą jaką była kilkadziesiąt lat temu Korea, a obecnie np Chiny. Ciężko jest dziś konkurować w przemyśle z dalekim wschodem, a na rozwój nowych technologii to by potrzeba było ogromnych inwestycji, zmiany kształcenia i edukacji a tego na razie nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było fajne w krajach komunistycznych że gospodarczo były trochę odizolowane od reszty świata.Czyli że nie było można kupić zbyt wiele produktów zachodnich tylko polskie lub z innych krajów komunistycznych.I to było dobre bo przynajmniej polskie fabryki miały pewny zbyt towarów i ludzie mieli prace.Żadni Chińczycy nie wcinali się ze swoim dziadostwem.Teraz jak praktycznie nie ma państwowych zakładów planują sprzedawać ogródki działkowe i lasy państwowe bo jeszcze tylko to zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×