Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Uwierzcie mi, że zabieg usuniecia ciąży był najgorszą chwila w moim życiu.Uważam, że ktoś kto decyduje się na współżycie, ktoś kto ma się za osobę dojrzałą to tego, również powinien liczyć się z konsekwencjami. Gdybym sądziła, że nie dam rady, oddałabym dziecko do adopcji, ale nigdy nie usunęłabym go.

współczuje :-| ja dużo czytałam na te tematy i wiem jak to wygląda stąd takie radykalne poglądy :-|

Podpisuje się pod całą wypowiedzią.

 

-- 15 sie 2013, 15:58 --

 

salwas, osądzane są czyny. Nie jestem hipokrytką i nie napiszę, że załuje kogos i mu współczuje kiedy sam sobie nawarzył piwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psyche., Dziękuje.

Po prostu szlag mnie trafia jak słyszę o tym jak niektórzy traktują nowe zycie w sobie... kij...zajde to usunę. Jest tyle kobiet, par, które mimo usilnych prób, nie moga osiągnąć szczęścia, które właśnie nazywa się dziecko. A takie (z góry przepraszam za słowa) idiotki traktuja zajście w ciąże jak grypę - złapię zażyje tabletkę i przejdzie. Zero jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Czytaj ze zrozumieniem, pisałem kilka postów w tym temacie wcześniej. Wyraźiłem swoją opinie i tyle. Od tego jest forum. A i nie jestem licealistą, ale bardzo bym chciał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

osądzane są czyny. Nie jestem hipokrytką i nie napiszę, że załuje kogos i mu współczuje kiedy sam sobie nawarzył piwa.

 

Zgadzam się w 100%. Za swoje błędne decyzje ponosimy zawsze jakieś konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nikt tu nie powinien nikogo osądzać w tej kwestii. Sprawa jest trudna, każdy ma inne do tego podejście. Dziewczyna usunęła, ma wyrzuty sumienia, stało się i się nie odstanie. Trzeba mieć nadzieję, że nie dopuści już do kolejnej takiej sytuacji. Mogę tylko podejrzewać, że to nie była spontaniczna decyzja, tylko przemyślana, przepłakana, rozważone zostały wszystkie za i przeciw.

Dziewczyno, stało się, nic już na to nie poradzisz. Każdy popełnia błędy, większe i mniejsze. Zajmij się lepiej swoją córką i zrób wszystko, żeby wyrosła na rozsądną kobietę, która akurat Twoich błędów w życiu nie popełni...Niech to teraz będzie najważniejsze.

 

Tego się boję,że córka się kiedyś dowie i mnie znienawidzi. A może do siebie będzie miała też pretensję,że mama ją zostawiła a inne usunęła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, myślę, że kiedyś zacznie żałować. Ja chociaż nie miałam wyjścia... do tej pory od czasu do czasu myślę ile teraz miałoby lat moje dziecko, jakby wyglądalo... Kwestia czasu myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie się pastwić, wszędzie na tym forum panuje normalnie zrozumienie, różnie się ludziom w życiu układa, nigdy nie wiesz jak byś postąpił w danej sytuacji dopóki się w niej nie znajdziesz. to nie miejsce na lincz i pogrążanie kogoś.

byle kto, zrobiłaś co musiałaś, nic już nie zmienisz. skoro masz dla kogo się ratować to tylko to powinnaś teraz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysowałam dziś z córką a w tle leciała zapowiedź filmu i było coś o tym ,że matka zabiła dzieci a moja córka Boże jaka głupia matka jak ona mogła dzieci wyrzucić :( Co to dziecko o mnie pomyśli. Życie z taką traumą to już nie jest życie. Brak chęci i mocy na cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader

 

Przepraszam, może jako facet nie mam prawa głosu w tym temacie według niektórych, ale jednak pozwolę sobie się wypowiedzieć. "Człowiek taki jak ja" - piszesz o sobie jakbyś popełniła jakąś straszliwą zbrodnię. Ty tylko usunęłaś ciążę. Oczywiście że zasługujesz na szczęście i oczywiście że możesz mieć jeszcze kiedyś dziecko, bo jesteś odpowiedzialną matką - wiedziałaś że nie byłaś w sytuacji w której wychowywanie nowego dziecka byłoby możliwe i podjęłaś najlepszą dla wszystkich decyzję. Jesteś lepszą matka od tysięcy które nie zdecydowały się na zabieg mimo ewidentnie niesprzyjających prawidłowemu rozwojowi dziecka warunków. Z tego co czytam to jesteś wierząca i to jest najpewniej największy twój problem, największa przeszkoda w zaakceptowaniu tego że podjęłaś dobrą decyzję.

 

nic dodać nic ująć.

 

byle kto, podjęłaś słuszną decyzję, bardzo odpowiedzialną, jedyny minus to, że teraz jest Ci ciężko, a jest tak bo źle o tym myślisz.

 

idź na jakąś dobrą terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka usunęła i nie żałuje, wręcz przeciwnie. Ta to ma dopiero narąbane we łbie.

póki co nie żałuje nie wierze,że tak będzie zawsze albo też nie chce się przyznać co naprawde czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka usunęła i nie żałuje, wręcz przeciwnie. Ta to ma dopiero narąbane we łbie.

póki co nie żałuje nie wierze,że tak będzie zawsze albo też nie chce się przyznać co naprawde czuje.

Rozwala mnie, jak ktoś prorokuje, co ludzie mają czuć albo będą czuli .... kazdy jest inny, znam kobiety w depresji z powodu niepłodności, znam takie, które ze stresu że wpadły, dostały histerii i marzyły tylko o tym, żeby usunąć. I wcale nie żalowały, że tak się stało, kiedy były gotowe na macierzyńswto zaszły w ciążę i mają dzieci. A niektórzy nie chcą sie mnożyć i nigdy nie zechcą, niezależnie od wszystkiego.

 

Czytając tę dyskusję, mam wrażenie że niektórzy projektują na innych swój światopogląd i emocje, jako jedyne słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, ja bym wszystkie te kobiety co traktują aborcję jako antykoncepcje wysterylizowała nawet siłą i niech kopulują. Sorry za dosadność ale ja rozumiem gdy dziecko jest chore albo w wyniku gwałtu aborcja bo szok i w ogóle ale nie z wygody.

psyche to mamy te same na ten temat umiarkowane poglądy

niestety takich jak My mało w tym kraju są skrajności na lewą czy prawą nogę

świadczy to moim zdaniem że ludzie w Polsce nie dorośli do wolności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×