Skocz do zawartości
Nerwica.com

Katastrofa Smoleńska raz jeszcze


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

...

a kim mam być? Przecież to nie ja z pozycji przedmonitorowej oceniam wszystko. Ja popisałem o Jarku...ajak zaczynam czytać te drastyczne oceny wszystkiego, tworzone przez ludzi co pewnie nie wiedzą co to podaż i popyt to czasem gul mi skacze

 

hahahah :D za pozno usonąłeś. Już przeczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodym ludziom z pewnością było wówczas o wiele łatwiej wejść w dorosłe życie.
To na pewno, pewna praca, często służbowe mieszkanie co prawda czasem trzeba było sporo się naczekać zwłaszcza w dużych miastach( bo na wsiach i miasteczkach to często zaraz po przyjęciu do pracy ci dawano tak np mojej matce) a nie dzisiaj kredyty na 30 lat i to tylko dla wybranych co mają odp dochód i umowę o pracę. Nic dziwnego że teraz młodzi nie chcą się wiązać i nie mają dzieci jak widoki na przyszłość marne.

Miała zajęcia jak należy zarządzać i selekcjonować znajomości i znajomych...że trzeba wybierac ciekawych, takich co będą cie rozwijać itd..itp..To jest przerażające. Po prostu przerażające. To nie jest tak, że jest słabo. Do dupy to dopiero będzie. Wyścig korposzczurów dopiero startuje

a póżniej po tkich zajęciach, ale i też przez samo obracanie się w tzw wyższych sferach te osoby nie będą miały szacunku do zwykłych zjadaczy chleba, robotników, sprzedawców itd bo to przecież nic nie warci podludzie którym należy odebrać prawo głosu. Ja jak kilkanaście lat temu studiowałem i nawet na socjologii wtedy było sporo osób z tzw wyższych sfer czy klasy średniej to mieli oni strasznie złe zdanie np o mieszkańcach wsi czy pracownikach fizycznych i sporo uważało że należało odebrać im prawo głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak co roku o tej porze Smoleńsk powraca. Tym razem schowali Macierewicza do szafy bo kampania blisko. A platforma tym wyciekiem oczywiście chcę parę punktów ugrać bo choroba smoleńska bardziej szkodzi PiS jak platformie. A całe te stenogramy jeśli oczywiście są prawdziwe potwierdzają tylko tezę o silnych naciskach na pilotów aby lądowali mimo fatalnych warunków- słowem typowo polska mentalność- jakoś się musi udać a jednak się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te całe stenogramy to zwykła wrzutka wyborcza sztabowcow komora i PO. Próbują antagonizowac społeczeństwo i prowokować pis by spadło mu poparcie. Walił w dude skokami-nie powiodło się. Teraz 5 rocznica i walą w pis pałka smoleńska, a prokuratura i wrzutka medialna jest na zamówienie polityczne. I stenogramy i sprawa skoków była znana od dawna tylko wypływa w kampanii bo PO sklocac naród jest na rękę. Państwo jak zwykle nie działa a prokuratura nawet informacji nie potrafi poprawnie zachować dla siebie.

Katastrofa jak była tak jest niewyjaśniona. Znaków zapytania jest więcej niż faktów, a PO wiadomo na czyje zamówienie nie chce międzynarodowej komisji i wyjaśnienia sprawy konsekwentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Katastrofa jak była tak jest niewyjaśniona. Znaków zapytania jest więcej niż faktów, a PO wiadomo na czyje zamówienie nie chce międzynarodowej komisji i wyjaśnienia sprawy konsekwentnie.

Jak dla mnie jest wyjaśniona klarownie. Nie ma w niej nic tajemniczego. Tajemniczy jest tylko bełkot ignorantów, póbujacych ugrać na niej polityczne cele. Tajemnicza jest głupota ludzi, którzy bełkotowi ulegają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaków zapytania jest więcej niż faktów, a PO wiadomo na czyje zamówienie nie chce międzynarodowej komisji
chodzi o zamówienie Putina? przecież trudno o to posądzać dwie zwalczające się strony, czemu rząd PO jest za wolna Ukrainą a Putin ciągle nakłada na nas sankcje skoro tacy bliskimi przyjaciółmi niby są.

 

To że te stenogramy wypłynęły właśnie teraz to wiadomo że nie przypadek to zwykły element gry politycznej przed kampanią, ale nie dowodzi to tego że Tusk razem z Putinem zorganizowali zamach co najwyżej Rosja gra na destabilizacje polskiej polityki przez utrzymywanie tej sprawy w pewnej tajemnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaków zapytania jest więcej niż faktów, a PO wiadomo na czyje zamówienie nie chce międzynarodowej komisji i wyjaśnienia sprawy konsekwentnie.

Tusk i PO nie chcą i nie chcieli wyjaśnienia rzetelnego katastrofy z początku by sie nie narazić Putinowi a po drugie przez fakt, że rzetelna analiza wszystkich przyczyn da zapewne efekt taki o jakim w przypływie szczerości powiedział kiedyś Kłopotek czyli taka analiza pokazałaby dokładnie, że Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie, a praktycznie nie. Zawiodły służby, zawiodła obsługa KPRM, Arabski który był bezpośrednio odpowiedzialny za lot został wysłany asekuracyjnie na placówkę do Hiszpanii.

Rzetelny i prawdziwy obraz katastrofy pokazałby, że instytucje państwowe oraz cała ta procedura dot. wyjaśniania katastrofy to jeden wielki kit bzdura i fikcja. Na takie coś PO sobie pozwolić nie może bo przecież propaganda i słupki sondażowe są najważniejsze.

Wiarygodność komisji Millera zwanego Laskiem jest taka sama jak całego rządu czyli zerowa. Powtarzają to samo co mówiła Anodina która też była "obiektywna i rzetelna".

Prywatnie mówiąc nie wierze też w eksplodujące parówki Macierewicza.

Dla mnie cała ta sprawa jest niewyjaśniona. Polska nie ma nawet oryginalnych dowodów w sprawie od 5 lat!!!!!!!!!!

Piszą interpretacje na bazie jakichś niby kopii nie do końca potwierdzonych. Prokuratora mówi raz że trotylu nie było, raz że był, wieczne przecieki. Raz Błasik w kabinie był raz nie. Raz był trzeźwy a raz pijany....i tak koło bzdur i domysłów kręci sie już 5 lat a platformie Macierewicz i jego teorie są na reke by dzielić społeczenstwo. To kolejny powód by sprawy nie wyjaśniać.

Smoleńsk to jest współczesny Katyń. Prawde o tym zdarzeniu poznalismy dopiero po 100 latach. Tu bedzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest wyjaśniona klarownie. Nie ma w niej nic tajemniczego. Tajemniczy jest tylko bełkot ignorantów, póbujacych ugrać na niej polityczne cele. Tajemnicza jest głupota ludzi, którzy bełkotowi ulegają.

 

:brawo:

 

Mnie też dziwi tępota sekty smoleńskiej. Samolot w ogóle nie powinien wylecieć z Polski, piloci nie mieli uprawnień by lądować w takich warunkach, była gęsta mgła, w kokpicie był pijany bądź skacowany dowódca sił powietrznych (przecież nawet jego żona przyznała, że obalili dzień wcześniej butelkę wina - czyli pewnie obalili butelkę wódki) i szef protokołu. Korzystali nie z tego wysokościomierza, z którego powinni skorzystać. Lista karygodnych błędów jest długa, przyczyna katastrofy znana, ale w naszym kraju teorie spiskowe muszą istnieć. To bardzo niefajne, że prawicowe media ciągle podburzają jednostki ułomne intelektualnie i skłócają naród. No ale to wszystko biznes, tu nie ma moralności. Kasa musi się zgadzać. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiodły służby, zawiodła obsługa KPRM, Arabski który był bezpośrednio odpowiedzialny za lot został wysłany asekuracyjnie na placówkę do Hiszpanii.

Rzetelny i prawdziwy obraz katastrofy pokazałby, że instytucje państwowe oraz cała ta procedura dot. wyjaśniania katastrofy to jeden wielki kit bzdura i fikcja.

Ale to i nne zaniedbania nie dowodzą tego że to był zamach spółki Putin - Tusk.

A poza tym jakiś czas wcześniej w Gruzji piloci nie posłuchali polityków( chodzi mi głównie o Kaczyńskiego) i lądowali pierwszego pilot a za to zwolniono, drugiego Protasiuka nie, ale na pewno zakodował se w głowie że lepiej nie sprzeciwiać się politykom bo można ucierpieć na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, a czy ja mówie że to był zamach?

Nic takiego nie mówie bo tego nie wiem a są to dość mocne stwierdzenia...

Najprawdopodobniej był to wypadek spowodowany tym, że państwo, służby i procedury to fikcja na papierze. Choć nie można zamachu do końca wykluczyć patrząc na to co Putin robi na Ukrainie i na samolot tam bez żadnych hamulców zestrzelony rosyjskimi rakietami.

Jak już mówiłem, w tej sprawie było tyle wykluczających się wątków typu był Błasik, nie było, był trzeźwy był pijaany, był trotyl nie było i tak wkołko. Teraz znowu Błasik był i do tego znów pijany. Współczuje tej kobiecie wdowie przez jakie piekło musi przechodzić przez te medialne wrzutki i kłamstwa.

A najlepsze jest stwierdzenie, że olbrzymie skrzydło zderzyło sie z brzozą i przez brzoze z tytanu odpadło całe skrzydło. Śmiech na sali....motywy rodem z filmu Bareji.

Do tego od 5 lat nie ma oryginalnych czarnych skrzynek i wraku. Więc na czym to badać na jakiś kawałkach taśmy być moze wyrwanych z kontekstu?

Smoleńsk to nie jest kwestia wiary tylko kwestia dowodów a tych dzisiaj po prostu nie ma.

Nic w tej sprawie nie jest pewne prócz tego, że ten samolot nie powinien w tym składzie i w tych warunkach w ogóle wylecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A najlepsze jest stwierdzenie, że olbrzymie skrzydło zderzyło sie z brzozą i przez brzoze z tytanu odpadło całe skrzydło. Śmiech na sali....motywy rodem z filmu Bareji.....

Skrzydło samolotu nie jest konstrukcyjnie przystosowane do roli kosiarki do brzóz. Śmiech to wzbudzają teksty jw. Nie ma znaczenia ostatni etap rozpadu samolotu. Już było pozamiatane wówczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło samolotu nie jest konstrukcyjnie przystosowane do roli kosiarki do brzóz. Śmiech to wzbudzają teksty jw. Nie ma znaczenia ostatni etap rozpadu samolotu. Już było pozamiatane wówczas.

No faktycznie jeśli jest sie wyznawcą TVNu to tak. Tam wiedzieli jaka była przyczyna katastrofy zanim się śledztwo w ogóle jeszcze zaczeło o ile te dziwaczne działania przepisywania raportu anodiny i przypisania polskiego stempla można nazwać śledztwem.

Dla lemingów Smoleńsk to kwestia wiary a nie faktów. Jakby TVN powiedział że zamachu nie było mimo, iż Putin na fejsie pokazałby zdjęcie rakiety którą zestrzelił Tupolewa to wyznawcy Durczoka dalej by mówili że nie było zamachu. I to jest dopiero smutne.....

A jeśli chodzi o tytanową brzozę to czytałem gdzieś, że do dzisiaj nie wiadomo na jakiej wysokości tytanowa brzoza została ścięta i dokładnie w jakim momencie dzieki styczności z brzozą skrzydło odpadło.

No fakt gdyby scenariusz pisał Bareja to drewno byłoby wytrzymalsze niż metal. Kabaret.

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło samolotu nie jest konstrukcyjnie przystosowane do roli kosiarki do brzóz. Śmiech to wzbudzają teksty jw. Nie ma znaczenia ostatni etap rozpadu samolotu. Już było pozamiatane wówczas.

No faktycznie jeśli jest sie wyznawcą TVNu to tak. ...

:roll:

Jeśli się skoncentrujesz na merytoryce i nie będziesz wtykał zaciemniających durnowatych przytyków, typowych dla przedstawicieli pisuarowych opcji, może uznam za zasadne podjąć jakąkolwiek polemikę z Tobą. Na razie wyznawco teorii spiskowych, wiesz gdzie możesz sobie wetknąc takie teksty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jeśli jest sie wyznawcą TVNu to tak.
No tak wszyscy co nie głoszą teorii zgodnej z PiS to wyznawcy TVN, a sympatycy teorii zamachu na którą póki co nie ma żadnych dowodów to nie są wyznawcy Macierewicza i Rydzyka. Pisowcom można by pokazać nagranie kamerą z kokpitu ale i tak by to podważyli bo to musi być zamach spółki Putin- Tusk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w zamach generalnie nie wierze bo tłumacze juz od 5 chyba postów że Smoleńsk to nie jest kuva kwestia WIARY!\

Wierzyć to można sobie w Boga lub nie. Tu się fakty liczą a nie to co sie odczuwa.

A fakty są takie, że śledztwo jest byle jakie niechlujnie prowadzone, dowodów nie ma a za wszystkie sznureczki pociąga Moskwa.

To pytam się o światli ludzie na bazie czego wyjaśnić tą sprawę?

Na bazie paru taśm które ruscy łaskawie pozwolili skopiować nie wiadomo nawet czy są one prawdziwe albo na bazie paru zdjęc które pozwolili zrobić wrkakowi?

Nawet poprawnej analizy pirotechnicznej i chemicznej nie można było zrobić bo nie było dostępu do próbek pełnego. Raz mówili że trotyl był a raz nie sami nie wiedzą na czym staneło.

Putinowi ufacie i temu co on mówi? Po tym co jest na Ukrainie?

Tusk sprawę olał bo mu to na ręke i tak smoleńska łajba dryfuje od 5 lat od zamachu do wypadku i z powrotem jak wiatr zawieje. Smoleńsk dzisiaj jak słusznie zauważył dziennikarz pewien służy do konsolidacji antyPiSowskiego elektoratu który czasem się demoblilizuje. Pałka Smoleńska walona w Macierewicza mobilizuje lemingowy elektorat dlatego te stenogramy znane juz od jakiegoś czasu wychodzą teraz przed rocznicą i w kampanii wyborczej. Tyle w temacie.

Powtarzam Smoleńsk to nie kwestia wiary a dowodów i śledztwa któego praktycznie nie ma. Wiec na podstawie czego powiedzieć że katastrofa jest wyjaśniona?

No chyba że za podstawe przyjmuje się raport Anodiny która była "obiektywna i bezstronna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla lewusów typu detektyw ekspertyzy czy opinie fachowców nie mają najmniejszego znaczenia :D . Fakty według detektywa, to wyłącznie słowa A. Michnika. Jeśli coś było w ekspertyzie, a nie wyborczej, to jakby tego nie było. Każdy kto nie myśli tak jak powinien ( czyli nie jest inteligentem czytającym wyborczą) ten zapewne wierzy w spiskową teorie dziejów, jest antysemitą, homofobem i nacjonalistą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na tym świecie ludzie wierzący w zamachy, spiski.Do nich nie docieram, tkwią w swym przekonaniu.I choćby ich i łomem to nic :bezradny:

Ta katastrofa ( katastrofa) nie zamach, bo zamach jest tylko w głowach PIS i jego wyznawców.Zresztą chyba tylko politycy i i ich wyznawcy.Fanatycy PIS ciągle wałkują ten temat.Dla mnie to była przykra katastrofa.

Ale są tu na Forum zwolnicy teorii spiskowych.Ich nic nie przekona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto nie myśli tak jak powinien ( czyli nie jest inteligentem czytającym wyborczą) ten zapewne wierzy w spiskową teorie dziejów, jest antysemitą, homofobem i nacjonalistą :P
ale druga strona mieniąca się prawdziwe polską myśli podobnie. Każdy kto myśli nie po myśli Pis jest zmanipulowanym przez GW i TVN lemingiem do tego lewakiem, genderystą albo i żydem. Polska nie dzieli się na wyznawców Michnika i wyznawców Jarka, a większość mam wrażenie ma ich totalnie w dupie.

 

Byłem ostatnio w Polo markecie i tam przy nim jest kącik prasowy na którym było 6 tygodników opinii i wyobraźcie sobie 4 z nich to tygodniki prawicowe były( no nie wiem czy Wprost to jeszcze prawica ale "najwyższy czas", "uwazam Rze' i "w sieci' raczej tak :mrgreen: ) A tu słyszałem że media prawicowe są spychane na margines, co prawda nie sa to jakieś wielkie nakłady ale przy ogólnie kurczącym się rynku prasy chyba aż tak źle nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są 2 sekty. Jest sekta Macierewicza i wybuchajacych parówek. Jest też sekta Tvnu i wyborczej która wyznaje główna doktrynę ze niech się wali niech się pali a zamachu nie było a to pseudo śledztwo katastrofę wyjaśnia. Ta pierwsza to sekta spiskowcow a ta druga to sekta ignorantow którzy opcji innej poza wypadkiem wyłącznie z polskiej winy nie biorą pod uwagę bo guru Michnik tak powiedział.

Ja tam na szczęście nie zaliczam się ani do jednych ani do drugich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w Polo markecie i tam przy nim jest kącik prasowy na którym było 6 tygodników opinii i wyobraźcie sobie 4 z nich to tygodniki prawicowe były( no nie wiem czy Wprost to jeszcze prawica ale "najwyższy czas", "uwazam Rze' i "w sieci' raczej tak :mrgreen: ) A tu słyszałem że media prawicowe są spychane na margines, co prawda nie sa to jakieś wielkie nakłady ale przy ogólnie kurczącym się rynku prasy chyba aż tak źle nie jest.

W Warszawie w żadnym kiosku nie mogę znależć tych gazet, a wyborcza, rzeczpospolita i inne lewicowe periodyki sprzedają się jak świeże bułeczki. Oczywiście można dostać najwyższy czas czy w sieci ale co najwyżej w jakimś empiku, więc tu bym nie przesadzał z taką dostępnością do tych materiałów w formie papierowej. No ale teraz mamy internet, więc to nie jest problem. Powoli prasa papierowa odchodzi do lamusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×