Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

SmutnyLysy

Użytkownik
 • Zawartość

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. [videoyoutube=http://www.youtube.com/watch?v=jhLydqP6XwA&feature=kp][/videoyoutube]
 2. SmutnyLysy

  Korwin i jego wyborcy

  Chciałbym się odnieść do rewolucyjnych tez Korwin oraz do tego, że ma on gdzieś swoich wyborców. Otóż Korwin w Sejmie był raz, na początku lat 90. Wiele osób pamięta go jako osobę, głównie dzięki której przeprowadzono lustrację. I jest to prawda, jednak JKM złożył w tym czasie wiele innych projektów, które wspierały wolnorynkowe reformy. Miała to być reprywatyzacja mienia publicznego, wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, zmniejszenie ceł na samochody czy zmiana stawki VAT z 22 na 7%. Wszystkie te projekty zostały odrzucone przez Sejm, a najciekawsza sytuacja była z rozwiązaniem rządu Hanny Suchockiej. Korwin (i cały ówczesny UPR, czyli razem 3 posłów) zapowiedziało, że nie będzie głosować za rozwiązaniem tego rządu, jeśli zgodzi się on na obniżenie stawek VAT. Nie zgodzono się na tę propozycję i rząd Suchockiej upadł 1 (!) głosem. Oni woleli rozwiązać rząd niż znieść obciążenia fiskalne dla obywatela. Dlatego uważam, że Korwin jest wiarygodnym politykiem i mimo wszystko po zdobyciu władzy nie wywróci od razu kraju do góry nogami. Zmiany pewnie postępowałyby stopniowo. A co do dyktatury czy monarchii... JKM z pewnością by jej nie wprowadził, ponieważ wymagało by to głosowania (demokratyczne głosowanie za zniesieniem demokracji hehe), a nie sądzę, że cały KNP zgadza się wizją systemu politycznego JKM. Tam w większości są ludzie, którzy nie popierają fanatycznie Korwina, ale mimo wszystko są za nim, ponieważ widzą w nim szansę dla rozwoju wolnego rynku w Polsce.
 3. Haha, nie takiej odpowiedzi się spodziewałem, ale ok. Teraz rozumiem o co Ci chodziło I wybacz, faktycznie może zbyt pobieżnie przeczytałem Twój post.
 4. SmutnyLysy

  Skojarzenia

  tragedia Posejdona - tsunami
 5. SmutnyLysy

  X czy Y?

  woda gazowana, a najlepiej lekko gazowana autobus czy tramwaj?
 6. [videoyoutube= ] [/videoyoutube]
 7. deader, Wybacz szczerość, ale to właśnie przez takich ludzi jak Ty nic się nie zmieni w tym kraju. Wszystkie partie będące obecnie w Sejmie zdążyły się już skompromitować, a Ty dalej będziesz głosować na jedną skompromitowaną partię, po to aby inna skompromitowana partia nie rządziła. Gdzie tu logika, gdzie sens. Nie potrafię zrozumieć tego fenomenu - głosujemy na ludzi, którzy tworzą rządy od 20 lat i jedyne ich osiągnięcie to zmniejszanie bezrobocia za pomocą emigracji milionów Polaków. Media spolaryzowały walkę polityczną w taki sposób, że liczą się tylko PO i PiS. Warto czasem się zastanowić czy warto oddawać głosować na te partie, czy może poszukać alternatywy w postaci partii, która stara się włączyć w walkę polityczną i wejść do Sejmu. Tych partii jest przynajmniej kilkanaście. I nie mów, że Twój głos będzie zmarnowany, jeśli dana partia nie dostanie się do Sejmu. Jeśli każdy z nas będzie tak myślał to wszystkich nas będzie czekać emigracja, a ostatni zgasi światło. I powiedz mi jeszcze jedną rzecz... Co dokładnie Ci zrobił Kaczyński, że nazywasz go Zaplutym Karłem? Tylko nie mów mi o IV RP, zagrożeniu demokracji i innych frazesach. Konkrety.
 8. SmutnyLysy

  Ukraina

  W takim razie mogę spać spokojnie.
 9. [videoyoutube=Dla fanów incepcji]http://www.youtube.com/watch?v=9YYxrILh4Nc[/videoyoutube]
 10. [videoyoutube=] [/videoyoutube]
 11. SmutnyLysy

  X czy Y?

  wiosna czerń czy biel?
 12. SmutnyLysy

  Skojarzenia

  szef - firma
×