Skocz do zawartości
Nerwica.com

Katastrofa Smoleńska raz jeszcze


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

lunatic..zacznijmy od tego że jestes w sekcie smoleńskiej. Może jestes tam zwykłym plebanem, a nie od razu biskupem...no i uzywasz takiego języka żeby tego nie było widać...Piszesz jednak głupio. Jeśli powiem że 2+2=756 to chyba nie mogę wymagać jednakowego traktowania co koles który mówi że 3+5=8... Ty mówisz o puszkach? O parówkach? O tym, że mógł być hel, mgła, bomba taka, sraka i jeszcze 100 innych, sabotaż itd...itp...? Nie odbyła sie żadna naukowa konferencja, dyskusja obu stron...Bo sekta jest sektą i nie mieli zamiaru przychodzić i robić cyrków jak Rońda....Jak jednak Rońda został usprawiedliwiony przez Gosiewską: "No ok. Kłamał, ale nalezy to usprawiedliwić, bo robił to z pobudek PATRIOTYCZNYCH"...Czujesz to? Czujesz o co chodzi? Nie chodzi o fizykę, badania, fakty...Chodzi o patriotyzm, bohaterów, wrogów ojczyzny, ruskich kacapów, KGB, Putina, Wspaniałego patriotę L.Kaczyńskiego itd..itp...Zginęli w wypadku=brzmi mało patriotycznie...Zginęli w zamachu=..wręcz polegli w zamachu na terytorium wroga=najwyższy poziom heroizmu i poświęcenia....Oczywiście strony sie radykalizują, bo po jednej nie ma zupełnie rozumu....Macierewicz mówi że skrzynki sa sfałszowane...a potem że słychać 3 wybuchy. Macierewicz mówi że 3 osoby przeżyły...a potem że wybuchła bomba jeszcze 100m nad ziemią....No jak napiszę że różowe słonie mieszkają w pałacu kultury to będziemy debatować?...A jeśli nie będziemy to będziemy mówić o manipulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie konkrety miałem napisać? chodziło mi głównie o to w jaki sposób media pokazują to wszystko i jak to co pokazują ma sie do rzeczywistości

nie mam zamiaru oceniać czy racje ma jeden czy drugi bo nie mam do tego kompetencji, ale większosc własnie tych mediów tak robi, ocenia kompetencje innych w dziedzinach o których nie mają pojęcia, zaklamuje rzeczywistość nie pokazując obiektywnie tego co ma miejsce, np. relacje z konferencji podsumowując ze była o parówkach i puszkach, potem jeden czy drugi to usłyszy i powtarza to dalej, zresztą jak sam zrobiłes

Ja oglądałem tą konferencję i ona nie była o puszkach ani parówkach, Ty piszesz ze zadnej debaty naukowej nie było, puszki i parówki dlaczego przywołujesz? bo o tym usłyszałes w wiadomosciach? Konferencje oglądałeś ze twierdzisz ze nie była naukowa?

 

-- 01 lut 2014, 22:57 --

 

a co do konkretów w jaki sposób media w swoim przekazie mijają się z prawdą jest tego taki ogrom ze nawet nie chce mi się tego szukać zeby podawać konkrety, jeden konkret jest o parówkach i puszkach i moze wystarczy, jak sobie ktos chce poszukac wiecej to bez problemu znajdzie w internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób media pokazują to wszystko?...Widziałeś co zrobił Rońda? On po prostu kłamał. A potem sie do tego przyznał z uśmiechem na ustach...on był dumny z siebie. Ja oglądałem jak on tłumaczył podczas wywiadu tą puszkę...To był eksperyment myślowy na żenującym poziomie...Nie ma wątpliwości że A.Macierewicz cynicznie wykorzystuje ową sytuację i gra politycznie....Niestety masz rację, że połapać sie dziś nie uda....no tylko że jeśli tak sie podejdzie do wszystkiego to w niczym sie nie uda połapać. Na księżycu nie wylądowali, ufo ukrywają, w WTC wleciały cysterny, Elvis żyje... Z czasem będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj,

masz racje, zachowanie Rońdy było żenujące, faktycznie nie spodziewałem się czegoś takiego po nim bo z początku wypowiadał się inaczej odnośnie tej sprawy, potem zaczął jakiś cyrk z tego wszystkiego robić i tu faktycznie media tak to nagłośniły ze ślepy i głuchy by tego nie pominął bo co chwile o tym było, ale jest masa bardziej istotnych kwestii niz jego blef których nikt nie nagłaśnia albo jak się juz naglaśnia to z taką ironią która nie powinna mieć miejsca bo to za poważna sprawa zeby w taki sposób to wszystko wokół niej się odbywało, sam się juz w pewnym momencie pogubiłem komu faktycznie zależy na dojściu do prawdy a komu na robieniu sensacji i sianiu zamętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz jest dla mnie straszne...ja nie potrafię tego zrozumieć....Rońda kłamał że nie zeszli poniżej iluś tam metrów. Jego oponenci opierając sie na badaniach mówili że zeszli...Koledzy Rońdy nie potrafią ocenić badań? Nie potrafili sie do tego ustosunkować? Nie potrafili zaanalizować? Całe środowisko go popierało, kryło...chociaz w papierach jest dokładnie co innego niz on mówi....To jest dom wariatów....normalnie sie wrkw...am ...To jest jakaś choroba umysłowa. Ci ludzie sie skompromitowali! Czy to tak ciężko zrozumieć? Oni nie chcieli nigdy oceniac rzeczywistości, tylko chcieli udowadniać zamach, walczyć z rządem, stawiac ich pod ścianą....Na litość Boską...

 

Niedawno przeczytałem wypowiedz Krauzego co będzie robił film o smoleńsku:" Ja nie rozumiem jak można wierzyć że brzoza ścieła skrzydło"...Dziadek poszedł na spacer, zobaczył drzewo i śmie sie debil wypowiadać w taki ignorancki sposób...to jest tragedia. Ziarnko piasku lecące przez kosmos może przelecieć przez głowę kosmonauty i poleciec dalej...Nie słyszałem o listach do nasa plażowiczów którzy byli zszokowani po testach plażowych takimi doniesieniami....To niejakieś zdewociałe dziadki mają decydować czy coś jest możliwe czy nie, tylko fizyka...Materiały rozpędzone zachowują sie zupełnie inaczej niż statyczne...no ale dziadkowi tego nie wytłumaczysz. On obala fizykę...i taka jest dyskusja. Po jednej stronie dowody, badania...a po drugiej kosmos, kisiel w głowie, zupełna masakra. Nic...Przecież oni nawet nie dyskutują z raportami...No chyba że tak jak Rońda.Rońda kłamał..myślisz że gdyby potrafili cokolwiek podważyć, gdyby znalezli nieścisłość w raportach i badaniach to by kłamał? Nie znalezli nic..To są fakty. Jak można traktować poważnie takich puszkarzy i parówkarzy? 4 lata po tragedii oni sie silą na eksperymenty myślowe? Nie mają danych,nie mają dostępu do informacji, do dowodów...ale badania robia i spekulują. Cyrk na kółkach....niestety Polacy są emocjonalni i duża częśc narodu nie potrzebuje kontaktu z rzecywistością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj,

prokuratura stwierdza ze było TNT na urządzeniach ale ze to nie znaczy ze tam był, Cieszewski wykłada na stół całą metodologię swoich badań na co Lasek stwierdza ze jakiś tam bloger napisał ze to były śmieci a nie brzoza co ma być dowodem na błąd Cieszewskiego? opinia jakiegos blogera?MDR18.gif

no sory, ale jezeli oceniac kogos to juz obydwie strony, a nie tylko Rońda, Rońda, Rońda i jeszcze raz Rońda

Artymowicz swego czasu brylował w mediach lansując swoją teorie na jakiej podstawie? bo jest fizykiem-astronomem i badał wpływ oddziaływania księżyca na zachowane samolotu w momencie katastrofy?

 

-- 02 lut 2014, 15:50 --

 

to jest właśnie manipulacja rzeczywistością, pokazywanie ich wycinków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3, czy 4 post i napisałeś cokolwiek, a nie tylko okrągłe słówka...Daj jakieś dowody na to że lasek opierał sie tylko na opini blogera...bo z tego co pamiętam, to oni publikowali jakieś swoje miejsca, mówili że Cieszewski mógł pomylić punkty...

 

W TV nie da sie pokazac całej rzeczywistości, musza być wycinki...Problem polega na tym, że sa ludzie którym nie pasuje, że nie dyskutuje sie nad tezami że 2+5=5756 tak dużo jak nad takimi jak 4+1=5...Ja nie pamiętam żeby po ataku na WTC amerykanie zajmowali sie dokumentem z Discovery na którym jest pokazane że samoloty były puste i że to cysterny...mieli to w dupie. Tak samo w dupie powinno sie mieć tych wszystkich co wymyslają przeróżne teorie, a nuż coś trafimy...ich nie powinno być wcale. Zupełnie zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś dowody na to że lasek opierał sie tylko na opini blogera...bo z tego co pamiętam, to oni publikowali jakieś swoje miejsca, mówili że Cieszewski mógł pomylić punkty...

Myślisz ze jakby miał inne dowody to by się na blogera powoływał? Jakie miejsca opublikowali? Zdjęcia ze złamaną brzozą? no opublikowali bo po katastrofie była złamana, ale rozchodziło się o to czy była złamana wcześniej czy nie

Co to za problem dla rządu państwa uzyskać dobre zdjęcia satelitarne z tych dwóch okresów i byłoby po sprawie, nic mi o tym nie wiadomo zeby pokazali takie zdjęcia z których wynika ze wynik badania Cieszewskiego jest zły, jak jednak się coś takiego ukazało to mnie wyprowadź z błędu bo moze to przeoczyłem, bo w ostatnim czasie juz tego nie śledzę za bardzo

 

-- 02 lut 2014, 17:35 --

 

W TV nie da sie pokazac całej rzeczywistości, musza być wycinki...

No ok zle sie wyraziłem, pokazują tak specjalnie dobrane wycinki zeby przekazać taki obraz jaki im z jakiegoś powodu pasuje zeby pokazać, a nie taki jaki jest naprawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa Smoleńska to ulubiony temat zastępczy który lubią wyciągać z szafy obie strony PO lubi bo wtedy pokazuje się Macierewicz i inni wariaci i słupki im wzrastają z obawy przed szaleńcami. A i PiS lubi ta nutę bo zamach smoleński dowodzi wielkiemu spiskowi Tusko- putinowskiemu który sprawił że tak nędznie żyjemy i tylko PiS ns może z tej matni wyciągnąć. A o przekrętach rządu, poważnych reformach i gospodarce cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś byłem zafascynoway polityką, teraz dla mnie to brudny biznes. obserwuje to na poziomie lokalnym, ale jestem pewien że ten sam schemat funkcjonuje wyżej, tylko ilość zer w zabawie się powiększa.szajki wszędzie szajki, któe łupią pieniądze. u mnie wybudowano basen, którego budowa przeciągneła się o dwa miesiące, kary umowne powinny być olbrzymie, ale je umorzony. Zrobiono przetarg na obsługe basenu, wymagania zrobiono takie, że nikt się do przetargu nie zgłosił, bo sie nie opłcało, a za to burmistrz zyskał 20 stanowisk do obsadzenia swoimi ludzmi, dzieki temu ma 20 x 5=100 głosów + plus rodziny rodzin. a uwieżcie mi w tym miescie kazdy głos sie liczy. straz miejska wozi urzędasów na zakupy, albo holuje ich samochody. burmistrz smieje sie w twarz. kółka łowieckie oglądaliście, sprawdzcie sobie kto poluje z kim, tam też są niezłe jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia wiary tylko wyjaśnienia na podstawie dowodów, czy to tak trudno pojąć? jakiś czas temu w tv pokazywali jaki odsetek wierzy w zamach a jaki nie, nie wiedziałem ze przyczynę czegokolwiek ustala się za pomocą wiary lub niewiary w nią, to chyba tylko w Polsce takie dochodzenia się prowadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nas maluczkich, niebędących naocznymi świadkami tej tragedii to akurat kwestia wiary. A ta wiara jest zależna głównie od sympatii politycznych wszyscy znani mi sympatycy PiS wierzą w zamach, paru apolitycznych też, a dla sympatyków PO i lewicy to ewidentny wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, jakimi narzędziami/metodologią/dowodami dysponujesz, aby jako osoba prywatna ustalić co zaszło? Jakimi metodami zweryfikujesz opinię komisji badawczej, która ogłosiła taki, a nie inny powód katastrofy?

a gdzie napisalem ze czymś takim dysponuje? jedyne czym dysponuje to spostrzezeniami w jaki sposób sprawa jest prowadzona i tyle, o czym chyba juz powyzej pisałem

 

-- 13 lut 2014, 22:10 --

 

banalny przyklad z tą nieszczęsną brzozą o którą toczy się spór, chyba nic nie stoi na przeszkodzie zeby rząd państwa polskiego uzyskał zdjęcia satelitarne dobrej jakości na których byłaby jasna odpowiedź czy ona tam te kilka dni wcześniej stała cała czy złamana, jakoś się nikt do tego nie kwapi a zamiast tego powołuje się na jakichś blogerow ze cos tam stwierdzili ze ktos tam się z czymś pomylił

 

-- 13 lut 2014, 22:13 --

 

a idioci dziennikarze zamiast dociekać tego co jest sednem sprawy robią sobię wycieczkę do Georgii zeby poinformować władze uczelni ze ich pracownik ośmielił się poruszyć temat katastrofy smoleńskiej, jak ktoś nie widzi tego dziadostwa wokół to jest albo ślepy albo nie chce widzieć

 

-- 13 lut 2014, 22:17 --

 

ciekawe czemu do Toronto się nie wybrali dowiedzieć się od władz uczelni czy ich pracownik ma jakieś kwalifikacje zeby wypowidać się na tematy które się wypowiadał, jakoś to nikogo nie dziwi, a to chyba byłoby nawet wskazane zainteresować się na ile wiarygodne są opinie astronoma na temat katastrofy lotniczej, które były szeroko pokazywane w mediach

 

-- 13 lut 2014, 22:18 --

 

sory, astrofizyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było tak,rozbił się samolot.I Polacy byli razem.Obok siebie stali i Tusk i Ziobro,słuchacze Radia Maryja i czytelnicy Faktów I Mitów.Ale potem się posypało.Bo za to winni są premier Donald Tusk,bo oddał śledztwo w ręce Rosji.I kardynał Dziwisz bo chciał prezydenta na Wawelu chować.Wtedy zaczęły się podziały w społeczeństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×