Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
niosaca_radosc

Uzależnienie od autoagresji?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się tnę codziennie prawie i wcale nie uważam tego za uzależnienie. Przypomną mi się koszmary z przeszłości, ktoś mnie wyzwie w necie czy w realu, jakaś niezręczna sytuacja. Bardziej to jest rozładowanie swoich emocji niż uzależnienie.

Alkohol i narkotyki również mogą być używane w podobny sposób. Służą jako "wyłącznik" napięcia, na pewien czas je rozładowują. Z czasem stają się jedynym sposobem, żeby zniwelować napięcie. Efekt "nagrody" w postaci ulgi. Sięga się po nie przy każdej sytuacji, która wywołuje napięcie. Powstaje pewnego rodzaju wewnętrzny przymus. Tak samo jest z kaleczeniem się. Co to jest jak nie uzależnienie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dzisiejszych czasach każdy jest uzależniony. Od pieniędzy. Czy tego chce czy nie to w pewnym okresie życia jest już to uzależnieniem.

Ludzie są od pieniędzy tak silnie uzależnieni że zabijają dla nich, w imię ich i czym ich więcej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.02.2018 o 15:54, ernest00 napisał:

W dzisiejszych czasach każdy jest uzależniony. Od pieniędzy. Czy tego chce czy nie to w pewnym okresie życia jest już to uzależnieniem.

Ludzie są od pieniędzy tak silnie uzależnieni że zabijają dla nich, w imię ich i czym ich więcej tym lepiej.

Zgodzę się, że jesteśmy zależni od pieniędzy. Bez nich niestety, ale życie w obecnych czasach byłoby niemożliwe. Nie zgodzę się jednak z tym, że każdy byłby w stanie za nie zabić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy w życiu, nie miałem na myśli każdego. Ale są osoby które robią to z satysfakcją. Układy, układziki, pieniądze i ludziki. Tak, na końcu jest dobro ludzkie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi