Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

ZielonyListek

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 1. Źle Czuję się rozbita, mam problemy z koncentracją derealizacją i w ogóle, jakbym była w jakiejś bańce. Dręczy mnie poczucie winy, gdy komuś kogo lubię muszę odmówić
 2. ZielonyListek

  zadajesz pytanie

  Pewnie zostanę w domu Wolisz przedmioty klasyczne czy współczesne?
 3. @Megii33 u mnie jest tak samo. Mam wrażenie, że góra brudnych ciuchów przy moim łóżku niedługo przekroczy mój wzrost. Koc i koty zawsze choć trochę pomagają
 4. Ja mam znowu atak migreny Ale na szczęście leki zadziałały. Muszę to jednak odespać.
 5. Jak długo chodzisz do tej terapeutki? Czy tak było od początku, czy w którymś momencie zaczęła się tak zachowywać? Najlepszym, choć często niełatwym rozwiązaniem jest powiedzenie tego wszystkiego T. i sprawdzenie jak zareaguje. Może próbuje cię do czegoś sprowokować? A może po prostu taka jest i najlepiej jest zmienić T. dla własnego dobra.
 6. To racja. Moja ostatnia terapia była tego przykładem - że bez ambiwalencji nie ma postępów. Byłam tak wściekła na moją T. że wszystko jej wygarnęłam i miałam ochotę uciec z gabinetu. Okazało się, że nastąpiła jakaś dziwna przemiana i z lodowej skały przemieniła się nagle w komunikatywną i aktywną osobę. Oczywiście stwierdziła, że wszystko jest moją zasługą i moja bezpośredniość poruszyła terapię, ale mnie nie chce się w to wierzyć. Takie poruszenie dało mi pewną nadzieję na zmianę i zobaczyłam jakieś nieostre światło w tunelu, że to wszystko może się jednak udać.
 7. ZielonyListek

  Rozmowy w tłoku

  @Lilith dzięki za te słowa
 8. Jak silne bóle głowy miałeś? Interesuje mnie to, bo ja mam straszne migreny a nie słyszałam o tym leku.
 9. Też mam mieszane uczucia co do terapii. Jednak sam fakt mówienia o sobie daje jakiś rodzaj ulgi. Brakuje wiary, że terapia może przynieść trwałe efekty. Przynajmniej w moim przypadku.
 10. ZielonyListek

  Kim jesteś?

  Potrafisz to od siebie oddzielić? Tzn. objawy choroby od Ciebie prawdziwej?
 11. ZielonyListek

  Rozmowy w tłoku

  Biorę leki z przerwami od 15 lat. Z nadzieją, że może udałoby mi się funkcjonować bez nich, ale od 2 miesięcy, po dwóch latach przerwy znów wylądowałam u psychiatry. Od dwóch miesięcy też jestem w terapii. Z mieszanymi uczuciami, ale jednak staram się mieć nadzieję, że coś zmieni w moim życiu. Choć wiem, że może to być tylko pudrowanie tego, co nieuleczalne
 12. ZielonyListek

  Rozmowy w tłoku

  Tak, mam naprawdę super męża, na którego mogę liczyć. Jednak nawet on nie jest w stanie wpłynąć na to, że praktycznie codziennie brak mi sił. Udało mi się zbudować wokół siebie bezpieczną przestrzeń z fajną pracą i świetnym człowiekiem u boku w nadziei, że demony w końcu odejdą. Ale one wciąż pukają do drzwi.
 13. ZielonyListek

  Rozmowy w tłoku

  Czuję bezradność i kompletnie nie mam pomysłu co z tym zrobić. Wydaje mi się, że to sposób na przetrwanie. Przeżycie.
 14. Czy pamiętacie siebie sprzed depresji? Potraficie określić kim jesteście lub kim byście byli, gdyby nie depresja? Ja choruję praktycznie prawie całe życie i momentami nie wiem kim jestem, tak bardzo depresja przesłania mi obraz mnie. Pamiętam siebie z czasów remisji, ale było to wiele, wiele lat temu. Co dzieje się z tożsamością człowieka, gdy choruje tak długo?
 15. ZielonyListek

  Rozmowy w tłoku

  Mam tak samo. I mam wrażenie, że moje życie polega na wiecznym zmuszaniu się, albo powstrzymywaniu od czegoś.
×