Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a Antykoncepcja


Currara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie działania tabletek anthkoncepcyjnych. Odkąd zaczęłam je zażywać nastąpiły duże zmiany w mojej psychice, które są niezwykle uciążliwe. Zaczęłam mieć problemy z pamięcią I koncentracją, objawy depresji- płaczliwość, napady lękowe, obojętność, brak uczuć. Ponadto jakby zmienił mi się gust, pogorszyły relacje z partnerem i bliskimi. Wszystko zmieniło się z dnia na dzień po jakimś czasie gdy zaczęłam je brać, a nie działo się w moim życiu nic co mogłoby spowodować takie zmiany, byłam bardzo szczęśliwa. Z fizycznych objawów pojawiło się ciągłe zmęczenie i otępienie, zaczęły bardzo wypadać mi włosy i potwornie boleć piersi. Odstawiłam tabletki po jednym opakowaniu, to było ponad miesiąc temu, I sytuacja zaczęła się poprawiać, jednak gdy dostałam miesiączki znów jest gorzej. Nie wiem, czy może to wciąż być wina tabletek? Mogą one trwale wpływać na psychikę I charakter? Bardzo źle się obecnie czuję I tęsknię za swoimi uczuciami. Kiedy obajwy mogą minąć?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie - od roku przyjmuję Rispolept (1/4 tabletki 1mg dziennie) na zaburzenia zachowania. Byłam ostatnio na wizycie u ginekologa, poprosiłam o antykoncepcje (otrzymałam Artille) - zapominając poinformować lekarza, iż przyjmuję Rispolept. Zadzwoniłam na numer prywatny lekarza i powiedział mi, że mam sprawdzić sobie działanie Rispoleptu na ulotce. Ale nie wiem czego konkretnie mam szukać...

 

Czy może ktoś z was orientuje się, czy Rispolept może obniżać działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispolept zawiera risperidon jako substancję czynną. Środki antykoncepcyjne zawierają związki hormonalne, m.in. syntetyczne estrogeny. Ww. substancje nie wchodzą ze sobą w interakcje. Risperidon raczej nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Sama nie wiem, czego oczekuję po tej wiadomości, ale może coś poradzicie?

 

Od prawie 8 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne na poważne zaburzenia hormonalne (mniejsza o nie). Ich stosowanie ładnie współgrało z moją tokofobią, a także - paradoksalnie - nieco stabilizowało moje problemy z głową i "jakoś to było". Niestety, teraz mam wskazania do odstawienia hormonów. Jednocześnie zdecydowałam się na długo odkładaną wizytę u psychiatry, również ze strachu przed odstawieniem hormonów - jeśli to jeszcze bardziej pogorszy mi nastrój i pogłębi lęki, to... Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być jeszcze gorzej.

 

Dostałam escitalopram. Niemal marzę już, żeby zacząć go stosować, bo jest naprawdę źle, ale odkładam ten moment. Boję się nasilenia objawów, ale też sądzę, że to będzie absolutny koniec seksu w moim życiu. Nie wyobrażałam sobie nigdy zaufania samym prezerwatywom. Nie chcę mieć dzieci. Do tego escitalopram może uszkadzać płód, a ja po odstawieniu hormonów nie będę miesiączkować i nie będę miała nawet wyobrażenia o tym, jak przebiega cykl (na myśl o profilaktycznym, regularnym wykonywaniu testów jestem bliska paniki). Chyba brzmi beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zielona-welonka napisał:

Hejka czy można łączyć fluxemed z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Po 1 czemu nie zapytałaś się lekarza? Po 2 tabletki antykoncepcyjne są różne- jednoskładnikowe, dwuskładnikowe. Zapewne dużo zależy od tego jakie tabsy bierzesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zielona-welonka napisał:

Hejka czy można łączyć fluxemed z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Takie pytanie to do lekarza. Ja jak brałam antykoncepcję to musiałam wymienić wszystkie leki jakie brałam. Później lekarz mi powiedział gdy doszły mi jeszcze inne leki, że ta antykoncepcja nie będzie działać bo zaburza to wszystko hormony i jedyna opcja to spirala bez hormonów. Więc tutaj naprawdę trzeba się skonsultować z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zielona-welonka napisał:

Hejka czy można łączyć fluxemed z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Zależy od leków, obu. Ja brałam razem i zero problemu, ale wypadałoby to skonsultować z ginekologiem/psychiatrą, bo część leków będzie osłabiać działanie antykoncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×