Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
mikolaj

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      67
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      23

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę Anafranil od 4 dni. Wiem, że to bardzo krótko. Mam przepisaną dawkę 10 mg codziennie rano ma depresję, napady płaczu i lęki. Czy taka dawka jest w stanie cokolwiek zdziałać?? Skutków ubocznych nie odczuwam,  poza lekkim drzeniem rąk. Na razie nie czuję zbytniej różnicy w samopoczuciu ani na lepiej ani na gorzej. Martwię się, że ta dawka jest zwyczajnie za mała.. Dodam, że ważę tylko 45 kg i chyba dlatego to 10 mg. Czy ktoś brał takie podprogowe dawki i czy jest szansa, że zadzialaja trochę mocniej niż na poziomie placebo? Bardzo proszę o odpowiedź! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz klomipraminę wziąłem gdzieś w listopadze u.r., po kilku dniach musiałem ją odstawić, bo na czole pojawił mi się rumieniec wielkości jabłka, prawdopodobnie przez łojotokowe zapalenie skóry. Biorę ją znowu od dwóch dni i nie czuję w ogóle skutków ubocznych, jakbym nic nie wziął, w listopadzie przez te kilka dni za wyjątkiem rumieńca, też nic nie czułem. Zdarza się czy to zwiastuje brak działania leku na organizm? Dodam, że przerabiałem już dziesiątki leków i nic nie chce na mnie działać. Obecnie oprócz klomipraminy w dawce 75mg, biorę 150mg bupropionu, 300mg pregabaliny i 3x40mg propranololu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dawka 10mg klomipraminy wykazuje istotne działanie farmakologiczne. Ja jestem wrażliwy na leki i 10mg czułem jak działa. Lek osiąga stały poziom we krwi po 10 dniach zażywania. Palenie papierosów obniża poziom leku we krwi chyba nawet i o połowę. Trzeba często myć zęby żeby Wam się nie popsuły od suchości w ustach, chociaż przy 10mg może się ona nie pojawi. Jak znasz angielski to możesz poczytać o tej substancji chemicznej np. tu https://en.wikipedia.org/wiki/Clomipramine 🙂 Przy większych dawkach sa problemy ze zrobieniem kupy bo ta substancja chemiczna powoduje zaparcia.

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xanonymous 

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło. Nie wiem czy jestem wrażliwa na działanie leków. Z depresją zmagam się mniej więcej od 14 roku życia. Teraz mam 30 lat i przez ten czas zaliczyłam kilka dużych epizodów depresyjnych z myślami samobójczymi, samookaleczaniem, uzależnieniem od opioidów oraz anoreksją w komplecie. Raz zdarzyło mi się nawet przedawkować benzodiazepiny w jakimś mixie z innymi lekami. Leczylam się sertraliną, tianeptyną i nic to nie dało. Lykalam też hydroksyzynę, alprazolam, bromazepam, nitrazepam i zolpidem na przewlekłą bezsenność. Zahaczyłam też o pramolan ale bardzo źle go tolerowalam. Teraz właśnie wymusiłam na lekarce Anafranil, chociaż była sceptyczna, ale ja mam zamiar dać mu szansę, bo już jestem wykończona ciągłą anhedonią, nerwicą, bólami psychosomatycznymi myślami samobójczymi i samookaleczaniem. Mam trudności w kontaktach z ludźmi. Prawie nic też nie jem. W efekcie nie mam energii do niczego. A zachorowałam wskutek przewlekłego oraz ostrego stresu, w tym stresu pourazowego. W pewnym momencie przeszłam załamanie nerwowe wskutek okropnych przeżyć. Wtedy też wpadłam w ciąg na opioidach i koniec końców wylądowałam w ośrodku leczenia uzależnień. Teraz jestem pod stałą opieką lekarza oraz psychoterapeuty, a mój zestaw to Anafranil 10 mg i Trittico CR 75 mg. Trittico daje radę na moją bezsenność a na działanie klomipraminy czekam dalej.

Czy na Ciebie klomi działała aktywizująco? Bo mnie strasznie zamula. Czy to przejdzie? Będę mieć więcej energii? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mnie klomi 150 zaczęło działać w pełni po miesiącu. Mam wyraźnie więcej energii, brak obsesesji, myśli s, ale odczuwam pewien efekt poddenerwowania. Lek wywołuje anhedonię i lekką apatię przez co męczy mnie np. słuchanie muzyki czy czytanie książek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anioł 

To bierzesz dużą dawkę w porównaniu ze mną. Ale mnie też męczy słuchanie muzyki, oglądanie tv, nie mówiąc o czytaniu książek - nie potrafię w ogóle skupić się na tym co czytam. Na razie czuje się kompletnie zamroczona, strach mi jeździć samochodem, zawieszam się czasami np robiąc zakupy gapie się tępo w półki z produktami. I wciąż odczuwam anhedonie. Liczę na to że jednak wstanę któregoś dnia w dobrym nastroju :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tritico może też działać otępiająco. Ja jak brałem przed snem to czułem to otępiające działanie aż do 17. Piłem kawę a ona przestawała działać po godzinie, więc kolejna kawa i tak 3 razy dziennie.....  Tritico zwiększa libido/ochotę na... więc uważaj żebyś nie stała się nimfomanką:D Ja miałem po nim zatkany nos. Odpowiada za to blokada któregoś z receptorów adrenergicznych alfa , chyba alfa 1 albo 2, nie pamiętam już.

https://en.wikipedia.org/wiki/Trazodone

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trazodon

Ja nie brałem nigdy anafranilu w monoterapi. Ale działanie przeciwlekowe u mnie pojawiło się po 2 tygodniach biorąc 10-20mg. Udało mi się odstawićmałą dawkę alprazolamu wtedy. Tylko ja go brałem z amisulprydem (solian) od tego solianu to ja śpie w dzień z godzine... Nie wiem co ci doradzuć bo to wymaga dłuższego zastanowienia i przeanalizowania sytuacji.

To ja myślałem że anafranil to Twój pierwszy lek a u ciebie sytuacja jest bardziej złożona hmmm...

1. Jak długo bierzesz tritico?

2. Jakie opioidy brałaś? tramal? co ciekawe tramal jest prawie identycznym lekiem jak wenlafaksyna tylko nieco mocniej dziala na receptory opioidowe niz wenlafaksyna. Czy leczyli uzależnienie od opioidów? Naltrexonem? Może LDN by ci pomogło? czyli terapia małymi dawkami naltrexonu, ludzie to biorą na przewlekłe bóle i pomaga rewelacyjnie. Sen z czasem się poprawia.

3. Jak te bóle psychosomatyczne wyglądają? Może po prostu te bóle są spowodowane uzależnieniem od opioidów które miałaś?

4. Często się przeziebiasz? / łapiesz jakieś infekcje?

To u mnie było podobnie, dużo stresu, traumatyczne przezycia ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sertralina sama w sobie może osłabiać apetyt czy powodować chudnięcie - przyspieszać pasaż jelitowy (przechodzenie pokarmu przez przewód pokarmowy) chudnie się chyba od antagonizmu receptora sigma 1, SSRI Fevarin działa jako agonista sigma 1 i z czasem powoduje przybieranie na wadze i może z czasem działać zbyt usypiająco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi