Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać niektórym skarżącym się na jedną rzecz: klomipramina kastruje jak ta lala. 

Co do pozostałych objawów, jak sobie radzicie np. z tym przesadnym trzęsieniem rąk? Przechodzi? Bo trudność w utrzymaniu kubka w ręku budzi mój niepokój - i ludzi wokół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pasji doprowadza mnie też kwestia słabej wydolności (osłabienie mięśni i zadyszka przy najlżejszych czynnościach) i licznych śpiączek na klomi. Przesypianie niekiedy dwóch dób bez efektu regeneracji to problem, który w mojej sytuacji musi czym prędzej ulec zniesieniu. Czy ktokolwiek z tu zebranych leczy się na CHAD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze polecam wenle do klomipraminy na spiaczki, zahamowanie i ogolna niechec do czegokolwiek. Do 150 mg klomi biore 300 mg wenli i swietnie daje kopa od samego rana (150 mg rano i 150 mg ok 14-15). Mialem przymusowa przerwe od wenli na 3 dni i od razu wkrecila sie zamulka i patologiczne ziewanie co kilka sekund. A jak czwartego dnia po przerwie wzialem rano 150 mg, to jak bym jakas kreske wciagnal, tyle ta wenlafaksyna daje. Klomipramina wcale nie tlumi dzialania wenli jak niektorzy twierdza. Wrecz przeciwnie. Tylko trzeba ostroznie, bo za duzo noradrenaliny moze nasilac natrectwa, lęki i ogolnie rozdrazniac. Ja 2 miesiace "stroilem" odpowiednia dawke, zeby znalezc ten zloty srodek. A jeszcze jak Rispolept odstawilem to dopamina skoczyla, libido sie nasililo, natrectwa na szczescie nie. Moze ta trucizna na dluzej mi natrectwa wylaczyla, bo o dozywotnim wyleczeniu to juz nie marze. A brac rispoleptu do konca zycia nie zamierzam, a wenle bardzo chetnie jak nie przestanie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Natrętnik napisał:

Ja szczerze polecam wenle do klomipraminy na spiaczki, zahamowanie i ogolna niechec do czegokolwiek. Do 150 mg klomi biore 300 mg wenli i swietnie daje kopa od samego rana (150 mg rano i 150 mg ok 14-15). Mialem przymusowa przerwe od wenli na 3 dni i od razu wkrecila sie zamulka i patologiczne ziewanie co kilka sekund. A jak czwartego dnia po przerwie wzialem rano 150 mg, to jak bym jakas kreske wciagnal, tyle ta wenlafaksyna daje. Klomipramina wcale nie tlumi dzialania wenli jak niektorzy twierdza. Wrecz przeciwnie. Tylko trzeba ostroznie, bo za duzo noradrenaliny moze nasilac natrectwa, lęki i ogolnie rozdrazniac. Ja 2 miesiace "stroilem" odpowiednia dawke, zeby znalezc ten zloty srodek. A jeszcze jak Rispolept odstawilem to dopamina skoczyla, libido sie nasililo, natrectwa na szczescie nie. Moze ta trucizna na dluzej mi natrectwa wylaczyla, bo o dozywotnim wyleczeniu to juz nie marze. A brac rispoleptu do konca zycia nie zamierzam, a wenle bardzo chetnie jak nie przestanie dzialac.

fajnie masz, mój lekarz na pewno nie pójdzie na taki miks bo to w sumie 2 leki SNRI, więc mocny dubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie percepcja, emocje wróciły po memantynie i to mimo brania Anafranilu 150mg. Niestety, jeśli nie macie problemów neurologicznych i nie traficie na liberalniejszego lekarza, to nie dostaniecie tego leku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 00:11, byrgh napisał:

Do pasji doprowadza mnie też kwestia słabej wydolności (osłabienie mięśni i zadyszka przy najlżejszych czynnościach) i licznych śpiączek na klomi. Przesypianie niekiedy dwóch dób bez efektu regeneracji to problem, który w mojej sytuacji musi czym prędzej ulec zniesieniu. Czy ktokolwiek z tu zebranych leczy się na CHAD? 

Ciesz się ze Ci sie chce po klomimpraminie (anafranil ) spac... bo ja to nie moglem spac :(  Halucynacje i inne fajerwerki od czasu anafranilu mam  (prawdopodobnie?) do konca zycia :*(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czas brałem dawkę 300mg i stwierdzam, że nie ma większej różnicy między 300 a 225mg. Zaś między 150 a 225 jest wyraźna różnica.

Muszę zrobić reset, bo coraz słabiej działa na mnie ta substancja, przestała pobudzać.
Zmniejszę tymczasowo do 150mg i odczekam paręnaście dni by ocenić czy wystarczy. W razie czego wrócę po raz kolejny na 225mg.

Wszystko to wróżenie z fusów, żonglerka i zabawa w ciuciu babkę.

Wiem na pewno jedno, nie warto siedzieć ciągle na stałej dawce, warto wedle samopoczucia ciut zmniejszyć lub zwiększyć.

Edytowane przez dr. Psycho Trepens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tennamaxa napisał:

Ciesz się ze Ci sie chce po klomimpraminie (anafranil ) spac... bo ja to nie moglem spac :( Halucynacje i inne fajerwerki od czasu anafranilu mam  (prawdopodobnie?) do konca zycia :*(

Spać jak spać: śpię do oporu, co nie zmienia faktu, że mam problem z bezsennością ;) Ale nie to mnie martwi. Klomi nie znosi kompromisów: będąc zaspanym, dokonałem delikatnej omyłeczki aplikując na sen dawkę poranną, czyli parokrotnie niższą i od samego rana zbieram burzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, byrgh napisał:

Spać jak spać: śpię do oporu, co nie zmienia faktu, że mam problem z bezsennością ;) Ale nie to mnie martwi. Klomi nie znosi kompromisów: będąc zaspanym, dokonałem delikatnej omyłeczki aplikując na sen dawkę poranną, czyli parokrotnie niższą i od samego rana zbieram burzę ;)

Mam schizochad który uaktywnił się po zażyciu anafranil 75 sr . Zażywałem po pół tabletki czyli 37,5mg na dzień i tak przez tydzień ( i dłużej ...)... Dostałem ciężkich halucynacji, inwalida umysłowy do końca życia. UWAGA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tennamaxa napisał:

Mam schizochad który uaktywnił się po zażyciu anafranil 75 sr . Zażywałem po pół tabletki czyli 37,5mg na dzień i tak przez tydzień ( i dłużej ...)... Dostałem ciężkich halucynacji, inwalida umysłowy do końca życia. UWAGA!

Jak połączyłes klomi z lekami które masz w podpisie, to te halucynacje mnie nie dziwią. W ogóle kto ci połączył neuroleptyk z Ndri ? Na Ocd masz minimalna ilość serotoniny i od cholery noradrenaliny i dopaminy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Natrętnik napisał:

Jak połączyłes klomi z lekami które masz w podpisie, to te halucynacje mnie nie dziwią. W ogóle kto ci połączył neuroleptyk z Ndri ? Na Ocd masz minimalna ilość serotoniny i od cholery noradrenaliny i dopaminy. 

też mnie to zastanawia, nie łączy się dwóch ndri czyli bupropionu z reboksetyną, dodatkowo nie bierze się ich z neuroleptykiem. nie wierze że ktoś Ci zapisał taką mieszankę, to bardziej ćpanie niż leczenie.

Edytowane przez dr. Psycho Trepens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×