Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory parlamentarne 2011


Zenonek

Będę głosował na :  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Będę głosował na :

    • PO
      11
    • PIS
      13
    • PJN
      2
    • SLD
      5
    • PSL
      2
    • Ruch Poparcia Palikota
      16
    • Nowa Prawica
      8
    • Nie biorę udziału w wyborach
      14
    • A ja to bym zjadł batona...
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Atalia, jaki podeszły,bo się pogniewam,jestem 84.

Pytam ,dlatego bo najwięcej przeciwników jest wsród tych którzy tego nie przeszli.

 

halenore, ustrój zniszczył kraj,Jaruzelski był tylko marionetką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrekd04 mój dziadek był Ak-owcem, jego rodzony brat zginął za przewodzenie oddziałowi Ak-owców, którzy nie poddali się i walczyli o wolną Polskę. Dziadek siedział w więzieniu przy byle okazji. Nawet moją babkę posadzili na czas referendum. A mój ojciec w latach 70-tych usłyszał, że jest synem TEGO BANDYTY z Mławy. Po latach pojechaliśmy z dziadkiem na mszę rehabilitacyjną za jego brata i kolegów z oddziału. Wielkie przeżycie. Już po śmierci dziadka przyszły papiery o umorzeniu śledztwa z braku możliwości wskazania winnych.

Mój dziadek mało mówił, za to dużo zrobił i mimo tego, co go spotkało, nie ział nienawiścią do ludzi, nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, nie przeszedlem tego... ale moi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie owszem.... wiesz ale wydaje mi sie, ze Ci ktorzy tego nie przeszli maja nad reszta ta przewage, ze moga byc obiektywni..... ja nie opieram sie na sentymentach.... jestem studentem prawa i ekonomii, z pasji historykiem i oceniam tylko suche fakty i po prostu mam gdzies to, ze general byl stary i opowiesci o tym, ze za komuny bylo lepiej... fakt jest faktem czerwone jest wredne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laima tak. Ustrój zniszczył nasz kraj. Odciął nas od reszty świata. Niemniej nie można usprawiedliwiać ludzi, którzy za ustrojem stali i ustrój wspomagali. Byli dorośli, wiedzieli, co robią i powinni ponieść konsekwencje swoich wyborów. W tym miejscu zgadzam się z oponentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrekd04 mój dziadek był Ak-owcem, jego rodzony brat zginął za przewodzenie oddziałowi Ak-owców, którzy nie poddali się i walczyli o wolną Polskę. Dziadek siedział w więzieniu przy byle okazji. Nawet moją babkę posadzili na czas referendum. A mój ojciec w latach 70-tych usłyszał, że jest synem TEGO BANDYTY z Mławy. Po latach pojechaliśmy z dziadkiem na mszę rehabilitacyjną za jego brata i kolegów z oddziału. Wielkie przeżycie. Już po śmierci dziadka przyszły papiery o umorzeniu śledztwa z braku możliwości wskazania winnych.

Mój dziadek mało mówił, za to dużo zrobił i mimo tego, co go spotkało, nie ział nienawiścią do ludzi, nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych.

 

nie uwazam nikogo za gorszego... uwazam, ze zbrodnia powinna byc osadzona, a informacje o tym kto byl kim w ustroju ktory opieral sie na terrorze i donosicielstwie powinny byc jawne... ot cala filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atalia, jaki podeszły,bo się pogniewam,jestem 84.

Pytam ,dlatego bo najwięcej przeciwników jest wsród tych którzy tego nie przeszli.

 

halenore, ustrój zniszczył kraj,Jaruzelski był tylko marionetką.

Laima, chodziło mi o wiek szanownego generała, nie Twój ;)

Ja nie dziwię się temu, iż teraz głos zabierają Ci, których kwestie bezpośrednio nie dotyczyły - wszak z perspektywy czasu widać lepiej, osądy są 'obiektywniejsze'.

 

Nie uważam też, by Jaruzelski był marionetką. Nie był ubezwłasnowolniony. Sam ustrój nie niszczy, za nim zawsze stoją ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwniczką tego co się działo w tamtych czasach,ale często jak rozmawiam z ludźmi mówią,że wtedy żyło i im się lepiej.Ja jak pisałam jestem zbyt młoda,wiem tylko oto co przekazują media i to co ludzie opowiadają.Myślę,że coś by warto było stworzyć na podbudowie ale bez mordów,skoro niektórzy twierdzą,że wtedy żyło im się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtaliaPytam ,dlatego bo najwięcej przeciwników jest wsród tych którzy tego nie przeszli.

Gwoli wyjaśnienia: w grudniu 1981 roku miałem nieco ponad 6 lat. A niedzielny poranek pamiętam DOSKONALE. Jest to jedno z wydarzeń z okresu mojego wczesnego dzieciństwa, które najbardziej utkwiły w mej pamięci. Być może dlatego, że mieszkałem bardzo blisko granicy z ZSRR i rodzice chcieli mnie wywieźć gdzieś do rodziny, gdzieś gdzie będzie bardziej bezpiecznie. A ja tak bardzo nie chciałem. Pamiętam łzy mamy...

Taka mała osobista dygresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwniczką tego co się działo w tamtych czasach,ale często jak rozmawiam z ludźmi mówią,że wtedy żyło i im się lepiej.

 

Laima, zapytaj jeszcze dlaczego żyło im się lepiej. Możliwe, że odpowiedzi rozbiją sie o mentalność ludzką ówczesną. Nie sądzę, by chodziło o kolejki do sklepów po ocet, ochody pierwszomajowe etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwazam nikogo za gorszego... uwazam, ze zbrodnia powinna byc osadzona, a informacje o tym kto byl kim w ustroju ktory opieral sie na terrorze i donosicielstwie powinny byc jawne... ot cala filozofia

 

Nie spuentowałam. Oczywiście miałam na myśli postawę działaczy PiS-u, którzy wykorzystują historię, żeby podżegać do nienawiści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwniczką tego co się działo w tamtych czasach,ale często jak rozmawiam z ludźmi mówią,że wtedy żyło i im się lepiej.Ja jak pisałam jestem zbyt młoda,wiem tylko oto co przekazują media i to co ludzie opowiadają.Myślę,że coś by warto było stworzyć na podbudowie ale bez mordów,skoro niektórzy twierdzą,że wtedy żyło im się lepiej.

 

dlugo by sie im lepiej nie pozylo.. system byl skrajnie niewydolny... komunizm musial upasc bo byl po prostu glupia ideologia.... jeden z pierwszych teoretykow socjalizmu David Ricardo XIXwieczny przemyslowiec przeprowadzil ze swoich srodkow eksperyment tworzac tzw. falanstery tj. spolecznosci zorganizowane w taki czysto socjalistyczny sposob... po 2 latach zbankrutowal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtaliaPytam ,dlatego bo najwięcej przeciwników jest wsród tych którzy tego nie przeszli.

Gwoli wyjaśnienia: w grudniu 1981 roku miałem nieco ponad 6 lat. A niedzielny poranek pamiętam DOSKONALE. Jest to jedno z wydarzeń z okresu mojego wczesnego dzieciństwa, które najbardziej utkwiły w mej pamięci. Być może dlatego, że mieszkałem bardzo blisko granicy z ZSRR i rodzice chcieli mnie wywieźć gdzieś do rodziny, gdzieś gdzie będzie bardziej bezpiecznie. A ja tak bardzo nie chciałem. Pamiętam łzy mamy...

Taka mała osobista dygresja.

 

To wiele zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwniczką tego co się działo w tamtych czasach,ale często jak rozmawiam z ludźmi mówią,że wtedy żyło i im się lepiej.Ja jak pisałam jestem zbyt młoda,wiem tylko oto co przekazują media i to co ludzie opowiadają.Myślę,że coś by warto było stworzyć na podbudowie ale bez mordów,skoro niektórzy twierdzą,że wtedy żyło im się lepiej.

 

dlugo by sie im lepiej nie pozylo.. system byl skrajnie niewydolny... komunizm musial upasc bo byl po prostu glupia ideologia.... jeden z pierwszych teoretykow socjalizmu David Ricardo XIXwieczny przemyslowiec przeprowadzil ze swoich srodkow eksperyment tworzac tzw. falanstery tj. spolecznosci zorganizowane w taki czysto socjalistyczny sposob... po 2 latach zbankrutowal...

piotrek04, ja uważam, że Ricardo nade wszystko najlepiej robił zajmując się 'doktrynami' ekonomicznymi. Amen.

 

Odn. komunizmu - system sam w sobie bodajże najlepszy spośród wymyślonych - nie znaczy idealny - ale kwestia nie myśli na papierze, a wprowadzenia w życie. Z tym było gorzej, ale to u nas. Patrząc na taki Kirgistan czy Tatarstan, upadek ZSRR było najgorszą rzeczą, która mogła się przydarzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwniczką tego co się działo w tamtych czasach,ale często jak rozmawiam z ludźmi mówią,że wtedy żyło i im się lepiej.Ja jak pisałam jestem zbyt młoda,wiem tylko oto co przekazują media i to co ludzie opowiadają.Myślę,że coś by warto było stworzyć na podbudowie ale bez mordów,skoro niektórzy twierdzą,że wtedy żyło im się lepiej.

 

dlugo by sie im lepiej nie pozylo.. system byl skrajnie niewydolny... komunizm musial upasc bo byl po prostu glupia ideologia.... jeden z pierwszych teoretykow socjalizmu David Ricardo XIXwieczny przemyslowiec przeprowadzil ze swoich srodkow eksperyment tworzac tzw. falanstery tj. spolecznosci zorganizowane w taki czysto socjalistyczny sposob... po 2 latach zbankrutowal...

 

Wszystko się zmienia,idzie do przodu.

Gospodarka w tamtych czasach nie miała szans powodzenia,Polska do dziś nie wyszła z długów,ale to było 20 lat temu.

 

Cóż..dla mnie Po za dużo ostatnio,prezydent ,premier a u mnie bieda coraz większa,a PIS się zrobił za bardzo Rydzykowy i stronniczy jeszcze do wojny z Rosją doprowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwniczką tego co się działo w tamtych czasach,ale często jak rozmawiam z ludźmi mówią,że wtedy żyło i im się lepiej.Ja jak pisałam jestem zbyt młoda,wiem tylko oto co przekazują media i to co ludzie opowiadają.Myślę,że coś by warto było stworzyć na podbudowie ale bez mordów,skoro niektórzy twierdzą,że wtedy żyło im się lepiej.

 

dlugo by sie im lepiej nie pozylo.. system byl skrajnie niewydolny... komunizm musial upasc bo byl po prostu glupia ideologia.... jeden z pierwszych teoretykow socjalizmu David Ricardo XIXwieczny przemyslowiec przeprowadzil ze swoich srodkow eksperyment tworzac tzw. falanstery tj. spolecznosci zorganizowane w taki czysto socjalistyczny sposob... po 2 latach zbankrutowal...

piotrek04, ja uważam, że Ricardo nade wszystko najlepiej robił zajmując się 'doktrynami' ekonomicznymi. Amen.

 

Odn. komunizmu - system sam w sobie bodajże najlepszy spośród wymyślonych - nie znaczy idealny - ale kwestia nie myśli na papierze, a wprowadzenia w życie. Z tym było gorzej, ale to u nas. Patrząc na taki Kirgistan czy Tatarstan, upadek ZSRR było najgorszą rzeczą, która mogła się przydarzyć...

 

no jesli uwazasz spizowe praco placy za genialna doktryne ekonomiczna to powinszowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×