Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak wyglada wizyta u psychologa, psychiatry, psychoterapeuty


Gość kamila

Rekomendowane odpowiedzi

ja byłam w Wawie w ubiegłym roku u dr Krzyżanowskiej i za pierwszą wizytę wzięła 150 zł. :pirate:

zależy w jakim mieście, w Wawie pewnie jest drożej, no i też zależy gdzie, bo np. w dzielnicy, w której mieszkam jest taka przychodnia, gdzie psychiatra bierze za pierwszą wizytę (45 min.) 200 zł, a za kolejne odpowiednio: 45 min. - 200 zł, 30 min. - 150 zł, 15 min. - 100 zł. :hide:

 

-- 18 lis 2011, 11:51 --

 

nic tylko psychiatrą zostać i dobrze zarabiać :mrgreen::pirate::roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zdecydowalem sie w koncu zasiegnac pomocy psychologa, ale nie wiem od czego zaczac...

 

mam isc do psychologa, psychiatry, na terapie indywidualna czy grupowa? co lepsze? sa jeszcze rozne rodzaje terapii, ale skad mam wiedziec ktora mi bedzie najbardziej pasowala? i wiekszosc z was co chodzi na terapie naprawde placi co tydzien np. 150 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj terapeutka oznajmiła, że w tym roku nie ma już wolnych "terminów" na NFZ ;( Mogę zdecydować się na sesje prywatnie lub poczekać do stycznia... Przykro mi, właśnie wtedy, kiedy moje uczucia osiągnęły apogeum beznadziejności ;( Nie radzę sobie !

Kiedyś było inaczej... nie było problemów ;( a teraz... boję się, że będzie jeszcze gorzej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akmus, 150 zł to chodziło o psychiatrę,a psycholog?ok. 100 bywa więcej,bywa mniej jak u Monika1974, czy u mnie choć ja to jeszcze po "starej cenie" bo drożeją takie "usługi" jak wszystko,a poza tym umówiłam się z moją na taką cenę na jaką mnie stać,szczerze mówiąc płacę symbolicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Za dwa tygodnie mam wizytę u psychiatry i nie wiem, czy ma ona sens. Przeglądam fora, czytam posty i mam wrażenie, że nie mam z czym iść, bo przecież inni mają gorzej. Tak więc mam pytanie, czy to, że gdy ledwo się obudzę, czuję, że ten dzień się nie uda, nie widzę w nim sensu jest wystarczającym powodem czy to po prostu zły humor? Gdy czekam na przystanku na autobus, to wsiadam do tego, który jest najbardziej pusty, czasem przejedzie ich 4, a ja wolę poczekać pół godziny, ponieważ mam opory, żeby pchać się w ten tłum. Poza tym budzę się po kilka razy w nocy i nie widzę się w przyszłości. Czy skoro rodzina twierdzi, że to bezsens, to znaczy, że sama sobie to wymyślam i nie powinnam iść? Chodzi mi głównie o to, że nie wiem, czy powinnam, czy może rzeczywiście inni mają gorzej i nie powinnam się pchać. Proszę o odpowiedź. Jeśli w złym wątku to przepraszam, ale jestem nowa i dopiero się orientuję co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indywidualistka, jeśli to Tobie przeszkadza,Ty widzisz ,że masz z czymś problem to,oczywiście idź.Ty najlepiej wiesz jak się czujesz i co Ci doskwiera.Psychiatra na pewno Cię wysłucha i oceni Twój stan,razem poszukacie metod aby było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. A czy mozecie mi pomoc w sprawie 1 wizyty? Bo nie wiem do kogo powinienem sie udac i czy prywatnie czy do jakies publicznej placowki...

 

Jeśli Cię stać na prywatne wizyty , to idziesz do psychiatry, płacisz mu za wizytę, on Ci nie wystawi skierowania na bezpłatną psychoterapię.

Jeśli chcesz pójść na NFZ, zarejestruj się do psychiatry i poproś o skierowanie na psychoterapię, wtedy będzie na NFZ.

 

NIe musisz iść do psychiatry, możesz pójść od razu prywatnie na terapię bez skierowania, ale wtedy płacisz ze sesje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli zapiszę się do psychiatry prywatnie to niewiele mi to pomoże? Ogólnie ostatnio straciłem szacunek do prywatnych klinik, bo zaślepiają ludzi iluzją profesjonalizmu, a tak naprawdę chodzi im tylko o kasę. Jako iż ma być to moja pierwsza wizyta chciałbym aby psychiatra/psycholog postawił mi diagnozę, doradził jakie dalsze kroki powinienem poczynić, żeby się wyleczyć. Nie chcę też, żeby mi zalecili leczenie farmakologiczne. Wiem, że pewnie ten temat był tu wałkowany tysiąc razy, ale wciąż nie wiem jak się zapisać do NFZ. Bo chyba trzeba mieć ze sobą jakiś dokument upoważniający do bezpłatnego leczenia, ale nie wiem czy go mam :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akmus, Masz dyskietkę NFZ?

Ile masz lat?

Jeśli masz tą dyskietkę to zarejestruj się do poradni zdrowia psychicznego , do psychiatry.

Poproś o skierowanie na terapię.

 

Jeśli nie masz, możesz zarejestrować się do Urzędu Pracy, będziesz wtedy ubezpieczony i wtedy możesz już bez problemu rejestrować się w poradni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indywidualistka, tak, to jest już ten stan, w którym się leczy... Ogółem zasada jest prosta - "jeżeli czujesz, że ta osoba, którą jesteś teraz, to nie Ty"... Czyli tak jak powiedziała Laima - jeżeli czujesz się z tym źle... Nie ma co patrzeć na rodzinę i otoczenie, ja popełniłam ten błąd, myślałam, że skoro inni nie uważają, że coś jest ze mną nie tak, to znaczy, że to tylko zły humor... I tak całymi latami...

 

Monika1974, co to jest "dyskietka NFZ"? Pierwsze słyszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akmus, Masz dyskietkę NFZ?

Ile masz lat?

Jeśli masz tą dyskietkę to zarejestruj się do poradni zdrowia psychicznego , do psychiatry.

Poproś o skierowanie na terapię.

 

Jeśli nie masz, możesz zarejestrować się do Urzędu Pracy, będziesz wtedy ubezpieczony i wtedy możesz już bez problemu rejestrować się w poradni.

 

Dyskietka? Masz na myśli może jakąś kartę ubezpieczeniową czy coś w tym rodzaju? Nie mam pojęcia czy to posiadam, mam 20 lat, to też wcześniej się takimi rzeczami nie interesowałem. A jak wygląda ta rejestracja w Urzędzie Pracy? Przychodzę, mówie, że chce się zarejestrować? Chyba mnie spytają po co, nie wiem... Przepraszam, że męczę :) Chętnie bym poszedł do prywatnego, ale obawiam się, że conajwyżej mógłbym sobie zafundować tylko pierwszą wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym wątku

Od pewnego czasu chodzę do psychologa, pracoholizm, stany depresyjne, perfekcjonizm etc. na początku miesiąca miałem pierwszą wizytę u psychiatry, umówiona, po znajomości. 3 godziny czekania i mnie nie przyjął bo cośtam mu nie pasowało. Po tej nieudanej wizycie popadłem w straszny kryzys. Ostatnie pękło coś we mnie i kryzys jest głęboki jak rów mariański. Idę na kolejną wizytę do innego psychiatry w przyszłym tygodniu i nie wiem czego mogę si spodziewać?! Boje się, że skończy się na wypisaniu lekarstw i nic więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akmus, nie będą pytać Cię czemu się rejestrujesz, bo to prawie obowiązek ;)

Matthias, to zależy, czy to tylko zwykła wizyta u psychiatry, czy terapia. A nawet jeżeli zwykła, możesz "zmusić" lekarza do czegoś więcej niż recepta. Mój za pierwszym razem próbował ze mną porozmawiać, potem już nie, ale gdybym podjęła inicjatywę, wyglądałoby to inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Monika1974, co to jest "dyskietka NFZ"? Pierwsze słyszę...

 

Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego NFZ w formie dyskietki :mrgreen:

Przepraszam, ja ją nazywam dyskietką.

 

-- 20 lis 2011, 20:31 --

 

 

Dyskietka? Masz na myśli może jakąś kartę ubezpieczeniową czy coś w tym rodzaju? Nie mam pojęcia czy to posiadam, mam 20 lat, to też wcześniej się takimi rzeczami nie interesowałem. A jak wygląda ta rejestracja w Urzędzie Pracy? Przychodzę, mówie, że chce się zarejestrować? Chyba mnie spytają po co, nie wiem... Przepraszam, że męczę :) Chętnie bym poszedł do prywatnego, ale obawiam się, że conajwyżej mógłbym sobie zafundować tylko pierwszą wizytę.

NIe męczysz. Zarejestruj się w urzędzie pracy, żeby uzyskać status bezrobotnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ta rejestracja w Urzędzie Pracy? Przychodzę, mówie, że chce się zarejestrować? Chyba mnie spytają po co, nie wiem... Przepraszam, że męczę :) Chętnie bym poszedł do prywatnego, ale obawiam się, że conajwyżej mógłbym sobie zafundować tylko pierwszą wizytę.

 

 

Dokładnie tak. przychodzisz i mówisz, że chcesz się zarejestrować. Musisz być ubezpieczony, żeby korzystać bezpłatnie z opieki zdrowotnej, dlatego musisz zarejestrować się w UP. Pytać reczej nie będą po co, po prostu dostaniesz papiery do wypełnienia. Idź, zapytaj, a wszystko się wyjaśni:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×