Skocz do zawartości
Nerwica.com

SAMODIAGNOZA JEST W BPD BEZWARTOŚCIOWA


Rekomendowane odpowiedzi

Tak twierdzą psycholodzy. Ja, jak czytałam o bpd, myślałam, że to moja charakterystyka. Ale nie zgadza mi się kilka cech:

- autoagresja (wyżywam się na innych)

- widzenie każdego człowieka na czarno lub biało (są szarzy, np. Angelina Jolie jest szara, chyba)

- chwiejne poczucie własnej wartości (a z wikipedii: "zależy od aprobaty oraz szacunku okazywanego im przez innych")- ja jestem pod tym względem wręcz narcystyczna, czasami nawet uważam się za geniusza.

 

Możliwe, że mam bpd? Bo np. takie cechy jak dążenie do kłótliwości, chroniczne uczucie pustki, ambiwalentne uczucia do ludzi, czasami zbyt wiele uczuć, a czasami jestem wręcz wyprana z emocji, występuje apatia. Czy może każdy tak ma?

 

PS Ja myślę, że większość osób, którzy czytają o bpd i od razu im ię wydaje, że to mają, wmawiają sobie zaburzenie, szczególnie nastolatki. Bo większość ludzi ma różne z tych cech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dopasowywać się do medycznych określeń lepiej wejdź na forum bpd i zobacz czy odnajdujesz się w tym klimacie.

 

Na forum bpd widzę, że dużo osób przesadza i chyba sobie wmawia. I to do mnie już bardziej pasują cechy bpd, a mimo wszystko nie jestem do końca pewna, czy to mam.

 

 

 

 

Korba, nie, nie odpowiedziałam sobie. Przedstawiłam tylko moje cechy bpd i to, co jest raczej niezgodne z osobowością bpd. Chcę, żeby mi ktoś powiedział, czy mogę mieć bpd, nie mając niektórych cech (które są chyba dla tego zaburzenia bardzo charakterystyczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci, że w borderze się autentycznie pewne niezrozumiałe dla innych rzeczy robi i czuje i niczego się nie zmyśla. Jedynie nadaje się temu ogromne rozmiary, przez co samo cierpimy.

 

A to czy masz bpd powinien stwierdzić Twój terapeuta, lekarz w szpitalu lub diagnosta na postawie testów.

 

Nie tylko w bpd - ale w każdym przypadku - autodiagnozowanie się nie jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(są szarzy, np. Angelina Jolie jest szara, chyba)

Mnie się to wydaje bardzo niepokojącym objawem. Nie wiem czy przeszedłbym tak spokojnie nad szarą Angeliną Jolie u siebie. Na Twoim miejscu pogadałbym ze specjalistą czy nie mam bpd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(są szarzy, np. Angelina Jolie jest szara, chyba)

Mnie się to wydaje bardzo niepokojącym objawem. Nie wiem czy przeszedłbym tak spokojnie nad szarą Angeliną Jolie u siebie. Na Twoim miejscu pogadałbym ze specjalistą czy nie mam bpd.

 

 

 

Chodzi o to, że nie idealizuje jej (czyli nie jest "biała") i nie dewaluuję (czyli nie jest "czarna")- patrzę na nią obiektywnie- uważam, że jest dobrym człowiekiem, ale kiepską aktorką, choć ogólnie ją lubię. Ludzie z bpd mają chyba tak, że albo kochają, albo nienawidzą, rzadko patrzą na kogoś obiektywnie. Mi to właśnie nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycholog skierował mnie do psychiatry. Ale nie istnieje żaden w 100% skuteczny test na bpd, sami psychiatrzy często wystawiają błędne diagnozy. Moim zdaniem powinno się badać układ limbiczny, wtedy można byłoby być pewnym. Myślicie, że takie badania są możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci 100%test? i pewność? nie bardzo rozumiem problem :/ wmawianie sobie choroby - ok, to rozumiem. ale stuprocentowa pewność? czy wtedy jak WSZYSTKIE cechy się sprawdzają to jest PEWNOŚĆ. a jak jedno nie, to już nie?

dla mnie, border to osoba która ma problem z bliskimi relacjami, przez problem ze sobą. problem z wybieraniem obiektów do bliskich znajomości, osób które ranią i będą ranić, osób niedostępnych. jeśli uda się być z kimś wtedy robisz wszystko, żeby sprawdzić granice wytrzymałości drugiej osoby. a potem płacząc przepraszasz, żałujesz, obiecujesz. wybuchasz o byle gówno, bijesz, raczej siebie, raczej ściany, nie kogoś (to jest autoagresja). a potem płacząc przepraszasz. błagasz - nie odchodź. a potem znowu - sprawdzian.

są ludzie którzy są mi obojętni, ale czy oni są szarzy? nie wiem. są ludzi, którzy są ważni. są ludzie, bywają ludzie NAJWAŻNIEJSI. i to o nich się walczy. bezgranicznie. płaszczy się. kopię się własną dupę.

dla mnie border to przekleństwo. jestem nikim, nic nie osiągnę. straciłam miłość, nie dostrzegam teraz jego wad, moja wina, moja wina. wszystko to moja wina. straciłam miłość, i nic więcej mnie nie czeka.

nie zastanawiałam się czy na pewno mam bordera, bo po co? jest do dupy. po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looney_tunes, myślę, że dobry terapeuta albo psycholog kliniczny po kilku spotkaniach potrafi bezbłędnie ocenić co ci jest. Inaczej nie da rady....

 

(są szarzy, np. Angelina Jolie jest szara, chyba)

Mnie się to wydaje bardzo niepokojącym objawem. Nie wiem czy przeszedłbym tak spokojnie nad szarą Angeliną Jolie u siebie. Na Twoim miejscu pogadałbym ze specjalistą czy nie mam bpd.

 

040.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że border w życiu nie powie "oo bpd idealnie mnie opisuje". Wręcz zaprzeczy.

Wygląda to jakbyś na siłe chciała sobie to zdiagnozować. Na pewno jedna czy dwie wizyty u lekarza tego nie stwierdzą, to dość długotrwały proces do 100% zdiagnozowania borderline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looney_tunes, myślę, że dobry terapeuta albo psycholog kliniczny po kilku spotkaniach potrafi bezbłędnie ocenić co ci jest. Inaczej nie da rady....

 

(są szarzy, np. Angelina Jolie jest szara, chyba)

Mnie się to wydaje bardzo niepokojącym objawem. Nie wiem czy przeszedłbym tak spokojnie nad szarą Angeliną Jolie u siebie. Na Twoim miejscu pogadałbym ze specjalistą czy nie mam bpd.

 

040.gif

 

nie wyświetla mi się Twoja emota! a chcę ją zobaczyć :)

bo ja chciałam skomentować o tak - :mrgreen:

 

ps. już mi się wyświetliła.

ahh szara Angelina :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że border w życiu nie powie "oo bpd idealnie mnie opisuje". Wręcz zaprzeczy.

Wygląda to jakbyś na siłe chciała sobie to zdiagnozować. Na pewno jedna czy dwie wizyty u lekarza tego nie stwierdzą, to dość długotrwały proces do 100% zdiagnozowania borderline.

 

 

Poćwicz czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ale to nie prościej iść do psychiatry, poczekać na wyniki i diagnozę, żeby on stwierdził co jest, a nie zakładać temat, w którym się zastanawiasz czy masz coś albo nie masz, bo przecież nie pasują do ciebie wszystkie objawy, a żadne testy nie dają 100% pewności?

Takie trochę bezsensowne analizowanie i wciąganie w to innych ludzi, skoro wiadomo, że tu nikt ci niczego nie może stwierdzić. Skoro psycholodzy czasem się mylą, to tym bardziej tu nikt tego dokładniej od nich nie powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMODIAGNOZA JEST W BPD BEZWARTOŚCIOWA
PS Ja myślę, że większość osób, którzy czytają o bpd i od razu im ię wydaje, że to mają, wmawiają sobie zaburzenie, szczególnie nastolatki. Bo większość ludzi ma różne z tych cech.

 

VS.

 

A skoro mam wszystko z tego:

http://bpd.szybkanauka.net/samo-diagnoza

To chyba mogę mieć podejrzenia, że to bpd?

 

To stoi w zupełnej sprzeczności. Najpierw twierdzisz, że samodiagnoza w przypadku borderline jest bezwartościowa, a później sama się diagnozujesz według symptomów na stronie internetowej? Omg. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×