Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy nerwicy, wszystko o objawach!!!


Gość PACO

Rekomendowane odpowiedzi

Nerwica- jak to wygląda u mnie

 

Witam.

Nie będę pisał o tym jak to się denerwuje bo 97% userów tutaj ma ten sam problem.

Problem w tym że odczuwam zdenerwowanie, bez przerwy, dzień noc, rano, wieczór. Jestem jak by w stanie "czuwania", przed atakiem lub obroną...

Drugi problem jest następujący. W głębi siebie jestem bardzo spokojny, sprecyzuję, W głowie nie czuje nerwów, czuje się absolutnie wyluzowany, Tylko albo drży mi noga, albo obgryzam paznokcie, albo nerwowo szukam czegoś oczami... no po prostu ciało odmawia posłuszeństwa.

Najdziwniejszą u mnie jest sytuacją jest pobyt w szkole... jestem w klasie komputerowej, wiec siedzę przy komputerze, potrafię czasem rozmawiać z resztą klasy, z nauczycielem, tylko jest mały szkopuł... zaczynam się pocić bardzo... na dłoniach, plecach, stopach, nogach...

Czasem w domu także...

Najgorszy ze wszystkich objawów oprócz tego zdenerwowania jest ten porażający "ból" czy raczej "ściskanie" żołądka. Czuje się jak bym miał zwymiotować... dziwne uczucie w przełyku także...

Dziwi mnie fakt że gdy pracowałem za granicą, nie miałem aż tak wielu objawów, czułem się lepiej... Za kilka dni znowu wyjeżdżam a po powrocie idę do specjalisty bo umówiłem się na wrzesień. Dowiedziałem się że moja matka ma nadczynność tarczycy, syn mojego brata-3 letni ma niedoczynność tarczycy, zdziwiło mnie to i zaintrygowało, muszę zrobić także badania pod tym kątem także...

Zdawałem prawo jazdy 9 razy, ostatni raz zdałem "fuksem" wszystko zawaliłem przez nerwy...

Jestem kompletnie innym człowiekiem dopiero po tabletce relanium 5g, ale wiem że nie tędy droga...

I żadne cudowne sposoby rozluźniania typu oddychanie nie działają... to jest porażająco silne...

Podczas pisania tego tekstu odczuwałem nawet te objawy... ehhhh

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiki, stres, napięcie

 

Zaczęło się od któregoś dnia w szkole, gdy nagle dostałem ataku paniki i stresu. Towarzyszyło temu dziwne chwilowe napięcie karku i potrząsanie głową. Z upływem czasu próbowałem to jakoś ukrywać i teraz, gdy występuje atak, napinają się różne mięśnie ciała i drżą. Objawy występują m.in.:

- w kontakcie wzrokowym i rozmową w stresujących sytuacjach,

- przy jedzeniu lub piciu w towarzystwie innych osób,

- przebywanie w dużym towarzystwie,

Oprócz tego:

- odczuwanie niepokoju, lęku,

- problemy z poruszaniem głowy,

- lekkie tiki głowy podczas codziennych czynnościach.

- drżenie mięśni

 

Objawy bardzo nasilają się na drugi dzień po spożyciu alkoholu. Magnez (chelatowy Olimpu) nie pomaga (nie wątpię, że jakiś minimalny wpływ może na to mieć).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból w prawym podbrzuszu.

 

Witam.Od lutego miewam dziwne bóle brzucha w prawym podbrzuszu..Na początku myślałam,że to wyrostek,więc udałam się na ostry dyżur do szpitala,ale tam wykluczono wyrostek..Ból był dosć uporczywy i mi przeszkadzał..Poszłam więc do lekarza rodzinnego,a ten skierował mnie do gastrologa..Gastrolog stwierdził u mnie kolke jelitową i zapisał leki rozkurczowe..Bóle się trochę zmniejszyły,ale zauważyłam,że one się nasilają gdy się zdenerwuję jakąś sytuacją..Czy zatem nie jest za te bóle odpowiedzialna nerwica,na którą choruję?Bo nie wiem już,gdzie szukać przyczyny..Pozdrawiam..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy

 

zaczelo sie od bolu gardla. 4 miesiace temu. Boli mnie do dzis bylem u 7 laryngologów na 12 wizytach - kazdy najmniiejszy bol skurcz w gardle - to ogrom strachu. Calodzienny plynacy lęk. Nie da sie zyc. Rodzina mnie odrzucila uznali ze zwariowalem, moja kobitka zaraz mnie rzuci. Leze w lozku swiat nie istnieje. Mialem w ciagu tego czasu moze ze 3 kilkugodzinne przeblyski normalnosci.

Kochane kobitki pomozcie. Mam 42 lata - co sie ze mna stalo. w styczniu bylem normalny teraz jestem wrakiem. Zaczalem czytac w sieci o chorobach i zwariowaleMam matke lekarza ona mowi ze mi nic nie jest - a bolec boli - na najmniejszy bol reaguje totalnym lękiem.

 

Tadek. Pomocy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc .Jestem Patryk nikt nic ci nie napisał wiec postanowiłem moze chodz w jakims małym stopniu pomoc.Nie jestes sam w takiej sytuacji U Mnie zaczeło sie miesiac temu po okropnym bulu głowy ,zaczołem szukac w internecie co mi moze byc najpierw uroiłem sobie tetniak mozgu pozniej raka do moich mysli doszło szybkie bicie serca podwyzszone cisnienie nogi i rece miałem jak z waty Myslałem ze zaraz umre miałem takie ataki paniki ze w ciagu tygodnia byłem piec razy u doktora rodzinnego i dwa razy na pogotowiu miałem robione badania krwi ekg serca wszystko w jak najlepszym stanie cisnienie miałem podwyzszone jakies 150 na 98 w momecie ataku .Doktor rodzinny jak i sanitariusz na pogotowiu powiedzili mi ze mam typowe obiawy nerwicy.Skierowali mnie do psychiatry.W czwartek miałem pierwsza wizte zdiagnozowł moja chorobe jakonerwice lekowa przepisał mi tabletki ktore zaczna działac po około 2 3tygodzniach biore je czwarty dzin czuje sie koszmarnie naprawde odchodze od zmysłow znow chciałem dzis jechac na pogotowie odwiedli mnie od tego moi rodzice.powiedzili mni ze jestem zdrowy to tylko moje mysli i ze mam myslec pozytywnie nie mozna dac sie tej chorobie nie mozna wymyslac sobie choroby cały czas o tym myslec trzeba walczyc z samym soba myslec pozytywnie i chodz gdy to pisze boje sie ze znow za chwile bede miał atak probuje o tym nie myslec Radze Ci udac sie do psychiatry a pozniej na psychoterapie Nie poddawaj sie to tylko nasze chore mysli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja:

- czasem mam takie dziwne uczucie w głowie, jakbym miała zaraz zwariować, nie umiem sobie znaleźć miejsca w domu, a jak ktoś się do mnie odzywa to chcę żeby się zamknął i chce mi się beczeć (ostatnio już chciałam dzwonić na pogotowie, ale bałam się że mnie za wariatkę wezmą :()

- mrowienie w tyle głowy,

- zawroty głowy,

- senność, osłabienie, uczucie mdlenia

- uczucie spowolnionych ruchów,

- nic mi się nie chce, wszystko robię na siłę

- uczucie nieznajdowania się we własnym ciele, jakbym to nie ja szła i nie wykonywała różnych czynności- ja tylko patrzę i widzę, ale nic nie robię

-uczucie niepokoju,

- nadwrażliwość na światło i dźwięki,

- wyczulenie na zapachy, co chwilę kicham (alergia wykluczona badaniami)

- uczucie ścisku w gardle,

- kłucie w sercu,

- potliwość rąk i nóg, które pozostają zimne (nawet jak jest ciepło)

- trzęsienie rąk,

- zatykanie uszu i uczucie jakby zaraz miało mi coś wybuchnąć z nich na zewnątrz, taki ucisk i w ogóle jakby się coś w uszach niedobrego działo (nic się nie dzieje, przez pół roku męczyłam i przekonywałam laryngologa, że coś mi się w uszach dzieje)

- uczucie spuchniętego języka,

- zatykanie nosa (zatoki wykluczone badaniem)

-częste bóle głowy (Tomografia Komputerowa i badanie wzroku zrobione)

- częste oddawanie moczu (mocz zbadany)

- zobojętnienie na wszystko

- ciągłe zmęczenie nawet po obudzeniu się

- uczucie pustki w głowie, a jednocześnie uczucie jakby wszystkie myśli się w niej poplątały

- brak skupienia nad jedną czynnością (myję zęby i jednocześnie zmywam makijaż, oglądam TV i nie mogę się skupić na filmie do tego drażni mnie ciągle zmienianie się obrazu)

- szybkie znudzenie się wszystkim

- czasem dostaje okropnego słowotoku, rozmawiam nie na temat i mówię o pierdołach

- ciągle myślę o tym co wyżej napisałam i szukam w sobie nowych objawów

 

- mam lęk przed jazdą samochodem/autobusem,

- lęk przed jedzeniem w towarzystwie w tym lęk przed bólem brzucha, wymiotowaniem i biegunką,

- lęk przed pójściem w ustalonym terminie do dentysty, fryzjera, szkolenia itp

 

W ogóle boję się, że może wiele z tych wymienionych przeze mnie (moim zdaniem) objawów nerwicy, nie są objawem nerwicy tylko jakąś chorobą.

 

Byłam już u psychologa, który kazał iść do psychiatry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie raz byłam u psychologa i nie powiedziałam wszystkiego co mi jest bo pozapominałam.

Napisałam wszystko na kartce i jutro ją oddam psychiatrze.

 

Monika1974 jak zobaczyłam te wytrzeszczone oczy w pytaniu do mnie to mi normalnie serce teraz wali ze strachu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzien walki!!!!

 

Witam jestem tu nowy .piec dni temu byłem u psychiotry ktory stwierdził u mnie nerwice lekowa przepisał mi Xetanor 20mg raz dziennie czuje sie narazie bardzo zle dzis zmiejszyłem dawke do 10 mg.Dzis jest pierwszy dzien kiedy nie ulegne nie pograze sie i bede walczył z lekami pozdrawim trzymajci sie!!!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, aż mi głupio tylu osobom sugerować boreliozę, ale robiąc różne badania dobrze jest ją wykluczyć ,anwet jeśli w ogóle nie pamięta się kleszcza czego ja jestem dobrym przykładem... to co mnie u Ciebie szczególnie niepokoi pod jej kątem nikamo to:

- ciągłe zmęczenie nawet po obudzeniu, osłabienie

- nadwrażliwość na światło i dźwięki

- nadwrażliwość na zapachy

- problemy z głową (bóle, zawroty, mrowienia, dziwne uczucie w głowie)

- irytacja zmieniającymi się obrazami

- zatykanie uszu

- uczucie spowolnionych ruchów

- bycie nie w swoim ciele

- pustka w głowie i uczucie splątania

 

Powiedz mi jak tolerujesz alkohol? jak znosisz chemię, chemikalia (kosmetyki, środki czystości, perfumy, chemia w pożywieniu)? Czy czujesz się jakbyś była za mgłą, wszystko było odległe, jakby na jakichś narkotykach, masz problemy z zapamiętywaniem, przypominaniem sobie różnych rzeczy? Czy nadwrażliwośc masz jedynie na światło słoneczne czy także sztuczne - zwłaszcza pełne z góry, jasne, światło od monitora komputera, telewizora, światła samochodów?

 

-- 13 cze 2011, 11:10 --

 

nikamo, jeśli znasz angielski to przeczytaj o neurologiczno-psychiatrycznych objawach boreliozy, z tego co pisałaś w objawach to jest bardzo dużo zgodności:

PHENOMENOLOGY

Among the respondents to the questionnaire, some described syndromes indistinguishable from major depression, generalized anxiety disorder or panic attacks. Patients also described a variety of other neuropsychiatric symptoms, and the most prevalent and distinctive among such symptoms will be detailed here. (The arthritic, dermatologic, and cardiac symptoms will not be discussed.) Not all of the neuropsychiatric symptoms that follow are specific to Lyme borreliosis nor is the list comprehensive, but taken together they provide a clinical pattern typical of the cases in our study.

 

Fatigue and Memory Loss

Some of the most commonly reported symptoms in our sample were fatigue (94%) and memory problems (83%). Sometimes the fatigue is relatively mild, allowing the patient to continue working, perhaps in a diminished capacity. Sometimes, however, the symptoms may be quite severe, such that the patient may be bedridden due to intractable fatigue. Memory problems, too, can be mild or quite severe. One woman in our sample who had been a telephone switchboard operator for 20 years reported suddenly being unable to remember how to transfer calls. In this woman's case, the memory problems resolved completely following antibiotic treatment.

 

The differential diagnosis between fatigue and memory problems due to active Borrelial infection versus as part of another disorder, such as functional depression or chronic fatigue syndrome, is an important one. Patients with active borrelial infection who have prominent fatigue and memory symptoms may respond well to antibiotic treatment whereas for patients with a non-Lyme-related syndrome such treatment would be of no benefit. A history of tick exposure, positive serologies, erythema migrans, and other associated neurologic or arthritic symptoms may alert the clinician to the diagnosis of Lyme disease. If Lyme disease has been diagnosed and the patient has persistent symptoms despite having received a prior "adequate" course of antibiotics, some clinicians will recommend no further antibiotic treatment (based on the post-infectious autoimmune hypothesis) while others may recommend continued treatment until all symptoms remit (based on the persistent sequestered infection hypothesis). Treatment responses may be difficult to gauge both because fluctuations in symptomatology occur even in untreated Lyme disease, and because the clinical

response to effective antibiotic treatment may be delayed in some cases.

 

Photophobia

As in various other infections and/or CNS disturbances (e.g. meningitis, migraine, psittacosis, typhus, Rocky Mountain Spotted Fever), photophobia may be a prominent feature. In our sample, 70% of respondents reported photophobia. The severity of this symptom can be quite striking, and there may be variants, including idiosyncratic responses to particular kinds of light. Patients may need to wear sunglasses or glacier glasses, even indoors, even at night. Several patients reported feeling "faint" or "dizzy" in particular when exposed to fluorescent lights, making it difficult to go to supermarkets or other public places. Of note: such a patient might be referred to a psychiatrist because of what seemed like agoraphobia. Some patients have developed panic-attacks that seemed to be triggered by sound or light stimulation-especially bright lights that flicker, such as fluorescent lights-and which resolved following antibiotic treatment. others have developed nausea in response, again, to lights that flicker: fluorescent lights, TV or computer screens, strobe lights during EEG testing or the headlights of cars moving in the opposite line of traffic. The hyper-sensitivity to light can be incapacitating or merely uncomfortable. It may preclude driving at night or going outdoors during the day or it may make what are normally routine or even pleasurable activities seem noxious.

 

Sound Sensitivity

A more distinctive, somewhat less common but often very intense symptom, reported in 48% of our sample, is hypersensitivity to and/or idiosyncratic responses to sound stimulation. One boy developed sound sensitivity so severe that ordinary conversation was deafening to him; he wore head phones and put pillows over his head to block out the sound. To one woman even the sound of another person's breathing seemed unbearably loud. In her case, the sound sensitivity also included vertigo, nausea and nystagmus in response to sounds. Any sudden sound, like the phone ringing, and certain household sounds, like the running of tap water, could cause her to fall or retch. This peculiar short-circuiting of the inner ear's auditory and vestibular functions is known as the Tullio phenomenon. This phenomenon has been deemed pathognomonic for syphilis (43) but, as it appears, can occur in Lyme disease as well (41), and thus provides one more example of the "new great imitator," Lyme disease, imitating the old "great imitator," syphilis (1).

 

Sensory Hyperacusis

As previously reported in illnesses caused by other species of borrelia (44), hypersensitivity can occur in other sensory modalities as well: touch, taste and smell. Abnormalities of taste and smell occurred in 33% and 25% of our sample, respectively. Foods may taste abnormally sour or bitter, smells may seem overly intense and noxious. Alterations in the perception or processing of other kinds of sensory stimulation occur also. One patient, before she realized she was ill with Lyme disease, noticed one day that her car was vibrating with unusual violence. She took the car emergently in to a mechanic, thinking that the shock absorbers were shot or the ball bearings loose and that it would be dangerous to continue to drive the car in that condition. As it turned out, there was nothing wrong with the car. The problem was in the patient who had suddenly and unwittingly developed a heightened sensitivity to vibrations. She subsequently became alert to this heightened vibration sense in other contexts as well. When the diagnosis of Lyme disease was finally made, this symptom, along with other, more common symptoms of Lyme disease, resolved with antibiotic treatment.

 

Extreme Irritability and/or Emotional Lability

Many patients reported mood and behavioral changes during the course of their illness. In our sample, 64% of patients reported increased irritability and/or emotional lability in association with symptoms suggestive of meningeal irritation: neck stiffness and headache. The mood and behavior changes are often so severe and pervasive as to constitute a personality change. Sudden, intense irritability is most often triggered by sensory stimulation in patients who are acutely sensitive to sound, touch or light but may also occur unprovoked and seemingly inexplicably. One man, acutely sensitive to sound, was so intensely bothered by the noise his three-year-old son was making that he picked him up and shook him in a sudden and unprecedented fit of violence. His wife was shocked and alarmed by this behavior, as was the patient himself. A woman, typically reserved and eager to please, became uncontrollably irritable one day at work and found herself yelling at her boss in a most uncharacteristic fashion. Others have found themselves bursting into tears, sometimes several times a day, on what seems like very little provocation.

 

Word Reversals When Speaking and/or Letter Reversals When Writing

These odd, idiosyncratic but quite common symptoms were reported in 69% of our sample. Patients with no prior history of dyslexia have found themselves writing letters backwards, reversing numbers or routinely reversing the first and second letters of a word. One patient recalls also switching her shoes: putting the left shoe on the right foot and the right shoe on the left foot before she realized her mistake. This patient also experienced what might be understood as reversals in temporal sequencing: for instance, saying the word "tomorrow" when she meant "yesterday" and vice versa.

 

Spatial Disorientation

Reported in 57% of our sample. A not uncommon scenario is of a patient who, recalling no rash or flu-like symptoms, had experienced some aches and pains and/or memory problems but had not paid much attention to these symptoms until he found himself, on two consecutive days, lost in his own neighborhood, on his way home from work. Such a scenario suggests a disorder of topographic orientation and geographic memory such as may be seen among patients with parietal lobe dysfunction (45). Patients have reported other behaviors as well which seem to relate to disturbances of the body-environmental schemata. A young woman described repeatedly bumping into things on the left side of her body, dropping things from her left hand despite having no weakness in that hand and occasionally placing objects, such as a milk carton, several inches short of a table edge with the result that they would fall to the floor. These difficulties remitted completely following adequate antibiotic treatment.

 

Fluctuations in Symptoms

This can be one of the most frustrating and perplexing aspects of the illness. A patient with late-stage Lyme disease might feel totally drained one day, the next day be able to function almost normally and the day after experience such mental confusion as to be unable to focus on even the simplest of tasks. Sometimes the fluctuations may be brought on by exertion or stress or exposure to sensory stimuli or by the initiation of antibiotic treatment, but sometimes no explanation can be found. The fluctuations make it impossible for patients to make plans, and may make it seem to friends, teachers, family members or even the patients themselves as if the symptoms were somehow under voluntary control or as if they were hysterical in origin. Of course psychological factors, too, can influence symptomatology, but fluctuations are typical regardless of mental state.

 

Such vicissitudes raise a particular problem in children who may experience fluctuating cognitive impairments: short-term memory problems, word-finding difficulties, dyslexia, problems with calculations or inability to concentrate. School systems are by and large unaware of the cognitive aspects of late-stage Lyme disease and, in particular, of the ways in which cognitive impairments may fluctuate from day to day in a given child. Teachers may assume the child is just moody or uncooperative. Family dynamics, too, may be complicated by confused expectations of the sick member, and resentments may build when a person's functional status, mood and ability to participate in family life seem inexplicably erratic. Patients and family members alike find it difficult to have their hopes raised repeatedly by a transient clinical improvement, only to be slapped down again by a recrudescence of debilitating symptoms. Even with treatment, recovery from late-stage Lyme disease is most often a lengthy process involving significant fluctuations in symptoms even in the context of overall improvement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z boreliozą sprawa jest prosta. Trzeba określić "skalę swoich kontaktów z kleszczem" (że tak to ujmę)...

 

a co powiesz na to, że ja nigdy w życiu nie miałam na sobie kleszcza (a przynajmniej nie pamiętam), a choruję na przewlekłą boreliozę? :mrgreen::pirate::evil:

 

-- 13 cze 2011, 11:44 --

 

nikamo, mam jeszcze pytania... czy jesteś nadwrażliwa również na dotyk? (masz wrażenie, że pali Cię skóra, stała się ona bardzo delikatna i cienka, wrażliwa na zranienia, urazy) czy bez wyraźnej przyczyny dość znacznie zmniejszyła Ci się bądź wzrosła masa ciała? jaką masz temperaturę? czy jesteś bardzo wrażliwa na zmiany natężenia światła, zmiany temperatury w otoczeniu? czy masz uczucie drętwienia języka zwłaszcza na jego czubku?

czy pamiętasz kiedykolwiek w swoim życiu kleszcza? od kiedy masz te wszystkie objawy, o których pisałaś? czy pojawiły się one po przebyciu jakiejś infekcji, przyjęciu hormonów, sterydów, silnym przeżyciu? czy odczuwasz również jakieś dolegliwości mięśniowe bądź/i stawowe?

przepraszam, że tak wypytuję, ale wszystkie objawy, o których pisałaś są mi dobrze znane. naprawdę dobrze jest wykluczyć boreliozę badaniem Western Blot (NIE Elisa!), nie chciałabym, żeby ktoś się męczył z powodu braku diagnozy tak jak ja... ile zdrowia i pieniędzy straciłam przez ostatnie dwa lata to tylko ja wiem. :(

 

-- 13 cze 2011, 11:57 --

 

no i jeszcze - czy źle znosisz wysokie temperatury? czy masz uczucie ciągłego niedotlenienia? czy masz nadwrażliwość elektromagnetyczną? (gorzej się czujesz rozmawiając przez komórkę, siedząc przed komputerem itd.) czy inaczej czujesz smaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_asia_ tak miałam kleszcza około 4-5 lat temu. Został on wyjęty, ale w tym miejscu czułam takie podrażnienie skóry, jak się lekko palcem przejechało. Poszłam do lekarza i miałam zrobiony test na boreliozę. Wszystko było ok :)

Alkohol tolerowałam, ale teraz jak piję to mi źle na psychice. Tak samo jest z kawą. Źle się czuję.

Tak, mam problemy z zapamiętywaniem i skupieniem się.

Światłowstręt- jak patrzę na białą kartkę lub pasy na przejściu dla pieszych.

Masa ciała zmniejszyła się, bo mam lęk przed wymiotowaniem i boję się jeść.

Nie, nie czuję wrażliwości skóry.

Uczucie drętwienia języka mam bardziej na jego bokach na końcu, niż na czubku ;)

 

Może jeszcze raz zrobić test na borelioz? Nie znam tak dobrze angielskiego, ale wierzę Ci że objawy mogą się zgadzać ;)

 

Objawy, które tak szeroko opisałam wyżej, nasiliły się w tym roku. W styczniu skończyłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. W sierpniu idę na badanie hormonów- podejrzenie zespołu policystycznych (czy jak to się tam pisze ;)) jajników.

 

Dodam jeszcze, że wczoraj w nocy miałam (3 raz w tym roku) okropne mrowienie z tyłu głowy. Poszłam się położyć i dostałam okropnych skurczy mięśni. Cała się trzęsłam i nie mogłam przestać. Trzepało mną. Przeszło trochę jak zaczęłam chodzić.

 

Dziś psychiatra przepisał mi tabletki i zobaczę jak będą działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to, że ja nigdy w życiu nie miałam na sobie kleszcza (a przynajmniej nie pamiętam), a choruję na przewlekłą boreliozę? :mrgreen::pirate::evil:

_asia_, w jaki inny sposób mogłabyś nabyć tego krętka :pirate: ? Nie ma innej możliwości. Krętek boreliozy musi zostać wprowadzony do układu krwionośnego, zatem musi dojść do nakłucia. Równie dobrze kleszcz mógł cię dziabnąć i odpaść. Złożył rezygnację, bo mu twoja krew albo ph skóry nie odpowiadało.

Oczywiście nie każdy po ukąszeniu nabędzie boreliozowe krętki. Niestety borelioza jest o tyle trudna, że daje cały zespół objawów neurologicznych plus może być przyczyną stanów depresyjnych endogennych. Pacjenci z boreliozą popadają w tak głeboką depresję, ż podejmują niekiedy próby samobójcze, u niektórych niestety udane. Oczywiście jestem zdania, że w przypadku niejednoznacznych objawów należy zgłosić się na odpowiednie badania, ponieważ objawy psychosomatyczne (wystepujące w depresjach i zaburzeniach lękowych) a objawy neurologiczne sensu stricto to dwie odrębne sprawy.

Niestety lekarze w Polsce zdają się być lekko niedouczeni w temacie boreliozy. Mój region jest jednym z najbardziej zagrożonych z racji dużej populacji kleszczy, a kwestia boreliozy w gabinetach lekarskich "leży i kwiczy", że tak się wyrażę. I tu errata: kleszcze występują na całym obszarze naszego kraju. Jednak największe niebezpieczeństwo czycha w województwach wschodnich: warmińsko-mazurskie i podlaskie to istna wylęgarnia tego paskudnego pajęczaka. Zalecana jest ochrona zarówno siebie, jak i zwierząt domowych, które mogą przyciągnąć kleszcza na futrze do chałupy.

 

-- 13 cze 2011, 13:17 --

 

tak miałam kleszcza około 4-5 lat temu. Został on wyjęty, ale w tym miejscu czułam takie podrażnienie skóry, jak się lekko palcem przejechało. Poszłam do lekarza i miałam zrobiony test na boreliozę. Wszystko było ok :)

 

W tej sytuacji należy posłuchać Joanny i bezzwłocznie powtórzyć badania. Borelioza jak każda choroba zakaźna ma jeszcze okres inkubacji. Badania zrobione bezpośrednio po ukąszeniu mogły nic nie wykazać. Przykładowo okres inkubacji w przypadku wścieklizny może wynosić do 12 miesięcy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikamo, jeśli miałaś kleszcza i tym bardziej - było jakieś podrażnienie - KONIECZNIE zrobić badania w kierunku boreliozy. na 99% zrobiono Ci testy metodą Elisa, które są miarodajne w 10-30 %. Zrób prywatnie badania metodą Western Blot IgG i IgM. To podstawa. Najlepiej przyjmować jakieś 6 dni wcześniej Citrosept (3 x 20 kropli), żeby trochę bakterie obudzić jeśli by były (rozbijanie cyst)

 

-- 13 cze 2011, 14:00 --

 

halenore, są trzy możliwości jakim cudem mam przewlekłą boreliozę:

1) ugryzła mnie nimfa kleszcza, a ta jest maleńka jak ziarnko maku i odpadła sobie

2) mam boreliozę wrodzoną (tak, jest to możliwe - można ją przekazać przez łożysko matki!)

3) nabyłam boreliozę od ugryzienia komara/muchy końskiej (prowadzone są badania w tym kierunku, niektórzy lekarze uważają, że komary i muchy mogą być nosicielami borelii)

 

masz 100% racji, że wiedza lekarzy w Polsce na temat boreliozy jest mikroskopijna, nawet profesorów i lekarzy ze szpitali zakaźnych, bo u takich też byłam!!!! smutne to, ale prawdziwe. moja borelioza uaktywniła się wiosną dwa lata temu po przebyciu infekcji i przyjęciu hormonów na wywołanie miesiączki. od tamtej pory przeżywam koszmar. stałam się całkowicie innym człowiekiem nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

obstawiam u siebie boreliozę wrodzoną albo nabytą w bardzo wczesnym dzieciństwie (wychowałam się na wsi), bo niewyjaśnione problemy ze zdrowiem miałam odkąd pamiętam.

 

-- 13 cze 2011, 14:04 --

 

nikamo, powtórzę się ALE zrób Western Blot w kierunku boreliozy.

 

-- 13 cze 2011, 14:05 --

 

tu kilka słów na temat tego, dlaczego diagnostyka boreliozy wcale nie jest prosta :( (po polsku): http://www.borelioza.org/materialy_lyme/bb-diagnostyka.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×