Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
turkawka

LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      64
    • Nie
      19
    • Zaszkodziła
      11

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy jest ktoś kto zażywał lamitrin na nerwicę lękową i próbował odstawić ten lek?

U mnie każda proba odstawki nawet o 25 mg konczy się silnym obniżeniem nastroju,(którego przed leczeniem nie miałam) roztrzęsieniem,drgawkami i silnym lękiem. Czy to normalne objawy odstawienia ktore miną po kilku dniach? Martwie sie że się uzależniłam albo coś...Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Marcelina 28 napisał:

Hej. Czy jest ktoś kto zażywał lamitrin na nerwicę lękową i próbował odstawić ten lek?

U mnie każda proba odstawki nawet o 25 mg konczy się silnym obniżeniem nastroju,(którego przed leczeniem nie miałam) roztrzęsieniem,drgawkami i silnym lękiem. Czy to normalne objawy odstawienia ktore miną po kilku dniach? Martwie sie że się uzależniłam albo coś...Czy to możliwe?

Ja zmniejszałam, zwiększałam dawki w każdą stronę i zero jakichkolwiek skutków ubocznych. Z tego leku akurat można szybko schodzić.

Lamotrygina nie uzależnia.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.04.2022 o 07:29, Marcelina 28 napisał:

U mnie każda proba odstawki nawet o 25 mg konczy się silnym obniżeniem nastroju,(którego przed leczeniem nie miałam) roztrzęsieniem,drgawkami i silnym lękiem.

A dlaczego miałaś ją odstawić? Pomagała ci, stabilizowała cię? Może Twój organizm chciał ci przez to powiedzieć: "Nie odstawiaj jeszcze lamo, bo wszystko się rozreguluje"? Lamotryginę zwykle bierze się dość długo, ciągiem przez kilka lat, a nawet do końca życia, to nie jest lek do krótkotrwałego leczenia.

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.04.2022 o 20:52, MarekWawka01 napisał:

A dlaczego miałaś ją odstawić? Pomagała ci, stabilizowała cię? Może Twój organizm chciał ci przez to powiedzieć: "Nie odstawiaj jeszcze lamo, bo wszystko się rozreguluje"? Lamotryginę zwykle bierze się dość długo, ciągiem przez kilka lat, a nawet do końca życia, to nie jest lek do krótkotrwałego leczenia.

Mialam odstawic bo miala byc tylko na czas wchodzenia na escitalopram, miala dzialac uspokajajaco. Nie mialam depresji tylko zaburzenia lękowe a przy próbie odstawki lamo dostaje doła megaaaa. Lekarz zdziwiony moja reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.05.2022 o 16:20, Marcelina 28 napisał:

Mialam odstawic bo miala byc tylko na czas wchodzenia na escitalopram, miala dzialac uspokajajaco. Nie mialam depresji tylko zaburzenia lękowe a przy próbie odstawki lamo dostaje doła megaaaa. Lekarz zdziwiony moja reakcja.

Lekarz zdziwiony, ale coś Ci zalecił w związku z tym? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.05.2022 o 09:11, mandragora napisał:

Lekarz zdziwiony, ale coś Ci zalecił w związku z tym? 

Kazał brac dalej tak jak brałam czyli 150 mg na dobę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi