Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cytaty, aforyzmy.. (i inne fajne teksty)


ewa125

Rekomendowane odpowiedzi

''Jeśli problem da się rozwiązać, nie ma się czym martwić, jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma sensu…''

 

-- 24 paź 2013, 10:59 --

 

''Długość życia jest taka sama, bez względu na to, czy przeżyje się je ze śmiechem czy z płaczem. Wybór należy do nas.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nocy, co wokół mnie zapada,

Czarnej jak samo piekła łono,

Bogu czy bogom – dzięki składam

Za duszę swą niezwyciężoną

 

W tego, co cierpię tu, okowach

Ani się krzywię, a pod chłostą

Trafu krwią spływa moja głowa,

Lecz ją niezmiennie trzymam prosto.

 

Poza padołem tym goryczy

Tylko się Strach przed cieniem czai,

Grozie lat, chociaż z nią się liczę,

Przystępu w serca głąb nie daję.

 

Nieważne, jak jest wąska brama

I spis kar jak się ciągnie zwojem,

Bo swego losu jestem panem

I kapitanem duszy swojej.

 

WILLIAM ERNEST HENLEY (1849-1903): "Invictus" tłum. Maciej Froński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię odkop masakryczny, bo mi się cytat spodobał- "Hitler nie był wcale taki zły, w końcu zabił Hitlera."

Też znam o Hitlerze, tylko nie kojarzę osoby, która to powiedziała, w każdym bądź razie żyła w jego czasach :arrow: " Z Hitlerem nie spotkam się już nigdy. On nie wierzy w Boga".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą przyczyną wyznaczania sobie celów jest to że ich realizacja zmieni także ciebie. A to w jaki sposób Ty się zmieniasz, będzie nawet ważniejsze niż sama realizacja celu. Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.

Jim Rohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaw­sze trze­ba działać. Źle czy dob­rze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bez­czyn­ności, niez­de­cydo­wania, wa­hania. Czynów i de­cyz­ji, choć niekiedy przy­noszą smu­tek i żal, nie żałuje się.

— Sapkowski

 

 

Kocham cię. Przestań istnieć

— Jakub Żulczyk

 

 

Słowa staniały. Rozmnożyły się, a straciły na wartości. Są wszędzie. Jest ich za dużo. Mrowią się, kłębią, dręczą jak chmary natarczywych much. Ogłuszają. Tęsknimy więc za ciszą. Za milczeniem. Za wędrówką przez pola. Przez łąki. Przez las, który szumi, ale nie ględzi, nie plecie, nie tokuje.

— Ryszard Kapuściński

 

Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi.

— Janusz Leon Wiśniewski

 

Loneliness does not come from having no people around you, but from being unable to communicate the things that seem important to you.

— Carl Jung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaw­sze trze­ba działać. Źle czy dob­rze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bez­czyn­ności, niez­de­cydo­wania, wa­hania. Czynów i de­cyz­ji, choć niekiedy przy­noszą smu­tek i żal, nie żałuje się.

— Sapkowski

Fantasta próbuje filozofować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaw­sze trze­ba działać. Źle czy dob­rze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bez­czyn­ności, niez­de­cydo­wania, wa­hania. Czynów i de­cyz­ji, choć niekiedy przy­noszą smu­tek i żal, nie żałuje się.

— Sapkowski

Fantasta próbuje filozofować

To ja tylko dodam, że fantaście chyba udało się trafić, i rzucę suchą w chooy informacją, że według tych cudacznych speców od procesów wydajności jednostek/grup, którzy to optymalizują pracę wielkich korporacyji, iż w 80% przypadków podjęcie jakiejkolwiek decyzji, oraz podjęcie się jej realizacji jest bardziej efektywne, niż nie podejmowanie jej wcale. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytaty to prawdopodobnie moja ulubiona rzecz na świecie (zaraz za muzyką). Parę ulubionych:

- "Rock'n'roll to krwawy sport. Dla ludzi ciemności, kociaków śmierci. Wyrzutków bez prawa głosu, którzy nie mają mozliwosci powiedzieć: 'nienawidzę tego świata'." The Runaways

- "I feel shit and all I can about it is... feel it." Naomi, Skins, S04E03

- "Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni." ~A. Sapkowski, "Wiedźmin: Ostatnie życzenie"

- "If you're going through hell, keep going." Winston Churchill

- “Obcując z potworami, uważaj abyś nie stał się jednym z nich. Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w ciebie.” ~Fryderyk Nietzsche

- "Die for everyone… What have I become?" ~Breaking Benjamin 'Diary of Jane'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×