Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Mirte łykam na depresje melancholijną, wcześniej SSRI (paro i sertralinke), teraz do sulpirydu dostałem właśnie mirte, sulpiryd z reguły podziała i przestaje. Wczoraj wziąłem na noc i dobrze usnąłem, straszny burdel w trakcie stabilizacji tej mirty :mrgreen: Dał się we znaki progres, pobiorę sztywno jeszcze jakiś czas, może zacznie robić swoje.

Dzięki Serdecznie za wszystkie odpowiedzi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest tak, że zależy od miasta i apteki. Tego typu leki kosztują wszędzie tak samo. Kiedyś była dyskusja, że różnią się ceny jednego zamiennika mirty. Różniły, owszem, a dlatego właśnie że jeden z nich miał dwie wersję - tabletki powlekane i tabletki rozpuszczalne.

Rozpuszczalne mają to do siebie, że się po nich szybko zasypia. Po tych powlekanych nie spałem w ogóle.

A jak chodzi o ceny tych nierozpuszczalnych:

Mirzaten 30 mg - 59zł

Remeron - jedyne 228zł

 

A jak chodzi o rozpuszczalne, najtańsze 25-29zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian9595 jeśli na depresję melancholijną to mirta powinna być skuteczna - obniża aktywność osi HPA i zwiększa dopaminę - obydwie te rzeczy są wskazane w tym typie depresji.

 

Co do cen to Remirta Oro i Mirtagen 30 mg kosztują około 30 zł, 45 mg są w cenie około 40 zł, ale mi udało się ostatnio dostać Mirtagen 45 mg w cenie 30 zł... Wszystko zależy od apteki bo lek nie jest refundowany (a powinien już dawno być zamiast mianseryny :>).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanko.Biore cały czas Lamotrygine(epilepsja),Mirtazapine i Coaxil(depresja,objawy nerwicowe).Chcialbym sobie w jakis sposob podniesc serotonine,wiec zakupilem sobie Tonisol.To preparat,ktory ma zwiekszyc poziom tryptofanu,wit b3,b6 i b8.Czy branie tego da jakis efekt,skoro taki coaxil zmniejsza serotonine przez szybsza eliminacje se szczeliny miedzysynaptyczne?.Bardzo mi zalezy na "ataku" na wlasnie ten neuroprzekaznik,ktorego w moim odczuciu mam niedobory,co przejawia sie miedzy innymi poczuciem smutku,rozdraznieniem.Lekow z grupy SSRI nie dodaje,bo fatalnie na mnie dzialaja powodujac otepienie i obnizaja próg drgawkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że cena zależy od apteki ... chyba, że dla kogoś różnica 10 zeta to nic :pirate: A co najciekawsze w jednej aptece 45 mg dostałam w tej samej cenie co 30 mg :shock:

 

Co do tycia, jeżeli ktoś przeżywa bardzo silne stresy, to jest w stanie nie przytyć. Druga opcja - mega silna wolna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli panując nad apetytem nie utyjemy?

Teoretycznie nie, chociaż jest to trudne do wykonania. Jest jeszcze druga kwestia, część osób twierdzi, że po mircie przemiana materii zwalnia, a to jest jednoznaczne z większą podatnością na dodatkowe kilogramy :bezradny:

 

Zawsze można spróbować i w razie czego wycofać się z leku. Przez parę dni tragedia się nie stanie, a zobaczysz, jak Twój organizm reaguje ;) Wydaje mi się też, że im większa dawka, tym większy apetyt :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jem w nocy jak szalona ale z kolei mocno reaguje stresem na wszystko więc przemiana materii błyskawiczna. Poza tym ćwiczę, to może nie zauważę skutków tycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina najlepiej działa w skojarzeniu z innym lekiem, np. jakimś z grupy SSRI lub trójpierścieniową klomipraminą (częściej używa się SSRI ze względu na mniej dokuczliwe skutki uboczne). .

 

 

 

Skutki uboczne SSRI sa o wiele wiele gorsze od TLPD

 

np taki pramolan(tlpd) czy doxepin(tlpd) przy SSRI to cukierki

bralem jedno i drugie i nie bylo zadnych skutków ubocznych.

natomiast przy wprowadzaniu sertraliny balem sie wyjsc z domu

balem sie swojego cienia nawet

 

muszę się zgodzić , też brałem pramolan i doxepin , w ogolę nie czułem że coś brałem , ale jednak coś tam działało , Po SSRI czuć hemie w mózgu , taka paroksetyna to jest kosiarz, na fluo 20 mg nawet czuję w mózgu że coś się dzieje. na sercie nie żyłem zombie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że cena zależy od apteki ... chyba, że dla kogoś różnica 10 zeta to nic :pirate: A co najciekawsze w jednej aptece 45 mg dostałam w tej samej cenie co 30 mg :shock:

 

Co do tycia, jeżeli ktoś przeżywa bardzo silne stresy, to jest w stanie nie przytyć. Druga opcja - mega silna wolna !

Dżizys, już nie raz o tym pisalem.

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno Mirtagen 30 i 45 były w takiej samej cenie.

Koszt zamienników może się różnic tylko z jednego powodu - tzw. import równoległy. Tak było w przypadku Mirtagenu. Aktualne ceny znajdziecie na bazalekow.mp.pl. Ceny psychotropów tam podane są w każdej aptece takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest tak, że zależy od miasta i apteki. Tego typu leki kosztują wszędzie tak samo. Kiedyś była dyskusja, że różnią się ceny jednego zamiennika mirty. Różniły, owszem, a dlatego właśnie że jeden z nich miał dwie wersję - tabletki powlekane i tabletki rozpuszczalne.

Rozpuszczalne mają to do siebie, że się po nich szybko zasypia. Po tych powlekanych nie spałem w ogóle.

A jak chodzi o ceny tych nierozpuszczalnych:

Mirzaten 30 mg - 59zł

Remeron - jedyne 228zł

 

A jak chodzi o rozpuszczalne, najtańsze 25-29zł.

 

 

mirzaten w każdej aptece w moim mieście kosztuje 49zł a nie 59 zł jak piszesz.Więc różnica jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×