Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Psychopharm, może i mała ale to dopiero 15 dzień zaskoczył dopiero za 2-3 tygodnie (mam nadzieję) bo na 30 mg mam "umysł jak przez mgłę". Ogólnie nie pale znowu (od grudnia) i na tym leku nam bardzo dużą ochotę zapalić... Kiedyś mnie pobudzał trochę i udało się zgubić nawet parę kilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) Dawno mnie tu nie było.. W środe byłem u mojej Pani doktor,gdyż moje samopoczucie pomimo regularnego brania leków było okropne,zamiast być lepiej to z dnia na dzien było tylko gorzej. Zmieniła mi leki na taki zestaw jak w podpisie.Wcześniej brałem deprexolet(mianseryna) 90 mg.na dobe,zamieniła mi go na mirtagen plus servenon. Twierdzi,ze na moją depresję te leki są mocniejsze od poprzednich. Czy ktoś moze sie wypowiedzieć czy to dobra zamiana? Czy rzeczywiście to lepszy zestaw? Nie wiem sam czy te leki na mnie działają-czuję sie jakbym ich w ogóle nie zażywał. Miałem przytyć po nich a pomimo regularnego brania przez trzy miesiące nie przytyłem.Może to połaczenie sie sprawdzi.Proszę o odpowiedż-Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) Dawno mnie tu nie było.. W środe byłem u mojej Pani doktor,gdyż moje samopoczucie pomimo regularnego brania leków było okropne,zamiast być lepiej to z dnia na dzien było tylko gorzej. Zmieniła mi leki na taki zestaw jak w podpisie.Wcześniej brałem deprexolet(mianseryna) 90 mg.na dobe,zamieniła mi go na mirtagen plus servenon. Twierdzi,ze na moją depresję te leki są mocniejsze od poprzednich. Czy ktoś moze sie wypowiedzieć czy to dobra zamiana? Czy rzeczywiście to lepszy zestaw? Nie wiem sam czy te leki na mnie działają-czuję sie jakbym ich w ogóle nie zażywał. Miałem przytyć po nich a pomimo regularnego brania przez trzy miesiące nie przytyłem.Może to połaczenie sie sprawdzi.Proszę o odpowiedż-Pozdrawiam :)

Widze anticol w podpisie, czy utrzymujesz abstynencje i ile czasu minelo od ostatniego ciagu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur1978 nie piję od ponad 3 miesięcy,utrzymuję abstynencję.

 

Przewlekly zespol abstynencyjny mzoe trwac do 2 lat nawet, trzy miesiace to malutko jeszcze.

MI gdzies po 2 latach sie unormowalo dopiero, niestety za uzaleznienie trzeba zaplacic, nei wiem czy faszerowanie sie lekami bedzie skuteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem dziś rano 4 mg reboksetyny do mojej mirty i muszę przyznać, że to albo efekt placebo albo działanie leku bo czuję taki przyjemny spokój, to może potwierdzać moją teorię o niskich poziomach dopaminy w korze przedczołowej u mnie.

 

Zresetuj sobie uklad nagrody apomorfina lepiej:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj link jak masz. Czemu w takim razie sam jej nie bierzesz i czemu nie jest popularna w necie u osób cierpiących na depresję?

Nie jestem na razie az tak zdesperowany i nie mam dojsc.

Tego nie trzeba brac ciagle, tylko kilka dni zeby zresetowac system nagrody.Reszte sobie wygoogluj

 

TU masz jak dziala w uzaleznieniu ale mechanizm bedzie podobny w anhedonii (zaburzony system nagrody)

http://apomorphineversusaddiction.com/literature-review/

 

http://link.springer.com/article/10.1007%2FBF00421222

 

-- 27 cze 2015, 10:34 --

 

BTW czy mirta jest pelnoplatna w POlsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te informacje znacie?

 

Carcinogenicity

An eighteen month carcinogenicity study in mice showed an increase in the development of hepatic tumours in

males after mirtazapine treatment at oral doses of 20 mg/kg/day and above. In a two year carcinogenicity study

in rats, oral doses of mirtazapine g

reater than 20 mg/kg/day were associated in males with an increased incidence

of thyroid follicular cell adenomas and carcinomas.

 

Zrodlo https://www.ebs.tga.gov.au/ebs/picmi/picmirepository.nsf/pdf?OpenAgent&id=CP-2010-PI-05345-3&d=2015062916114622412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 To są wysokie dawki, 12 i 20 krotność 45 mg.

 

Carcinogenicity studies were conducted with mirtazapine given in the diet at doses of 2, 20, and 200 mg/kg/day to mice and 2, 20, and 60 mg/kg/day to rats. The highest doses used are approximately 20 and 12 times the maximum recommended human dose (MRHD) of 45 mg/day on a mg/m2 basis in mice and rats, respectively.

 

 

 

Dużo leków ma takie coś, tu np. paro:

 

Two-year carcinogenicity studies were conducted in rodents given paroxetine in the diet at 1, 5, and

25 mg/kg/day (mice) and 1, 5, and 20 mg/kg/day (rats). There was a significantly greater number of male rats in the high-dose group with reticulum cell sarcomas (1/100, 0/50, 0/50, and 4/50 for control, low-, middle-, and high-dose groups, respectively) and a significantly increased linear trend across dose groups for the occurrence of

lymphoreticular tumors in male rats.

 

Sertralina:

 

Lifetime carcinogenicity studies were carried out in CD-1 mice and Long-Evans rats

at doses up to 40 mg/kg/day. There was a dose-related increase of liver adenomas in male mice receiving sertraline at 10-40 mg/kg (0.25-1.0 times the MRHD on a mg/m2 basis). Liver adenomas have a variable rate of spontaneous occurrence in the CD-1 mouse and are of unknown significance to humans. There was an increase in follicular adenomas of the thyroid in female rats receiving sertraline at 40 mg/kg (2 times the MRHD on a mg/m2 basis); this was not accompanied by thyroid hyperplasia. While there was an increase in uterine adenocarcinomas in rats receiving sertraline at 10-40 mg/kg (0.5-2.0 times the MRHD on a mg/m2

basis) compared to placebo controls, this effect was not clearly drug related.

 

cytrynka84 agonizm alfa-1 zwiększa ostrzał neuronów w DRN co przypuszcza się w przypadku mirty skutkuje zwiększonym uwalnianiem dopaminy przez agonizm 5-HT1a. Z odczuwalnych efektów to antagonizm alfa-1 może powodować spadki ciśnienia przy zmianie pozycji ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agonizm alfa-1 zwiększa ostrzał neuronów w DRN co przypuszcza się w przypadku mirty skutkuje zwiększonym uwalnianiem dopaminy przez agonizm 5-HT1a. Z odczuwalnych efektów to antagonizm alfa-1 może powodować spadki ciśnienia przy zmianie pozycji ciała.

 

Działanie antagonistyczne na receptory α1 oraz α2 (trazodon, mianseryna, mirtazapina) jest głównym mechanizmem nasilającym erekcję oraz zmniejszającym zaburzenia wzwodu pochodzenia psychogennego (głównie antagonizm α1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×