Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Anna P., chciał bym mieć tylko takie problemy - czy zmieszczę się w spodnie od garnituru ;)

 

Myślę że ten problem da się załatwić racjonalnym odżywianiem, ograniczyć węglowodany proste jak np. białe pieczywo, kajzerki na spulchniaczach, słodycze i inne cukry a najlepiej odstawić całkiem. Posiłki jeść częściej w małych porcjach, kolacja powinna być bardzo skromna i bez węglowodanów. Nie trzeba stosować żadnych super diety, wystarczy wiedzieć co jeść i kiedy, resztę można znaleźć w sieci.

Niestety nie ma nic za darmo, ludzie ciężko pracują by np. osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

 

 

Ale ja wcześniej nie miałam żadnych problemów z utrzymanie wagi a ograniczenie w pożeraniu wszystkiego nic tu nie da - raz, że przez 1 tydzień jadłam 1000kcal dziennie i przybrałam na wadzę 1,5kg a dwa - apetyt jest nie do poskromienia, zwłaszcza na słodycze, których wcześniej wręcz nie lubiłam.

No chyba, że to wina depakine, którą biorę w dawce 900mg na dobę. W sumie od tego momentu zaczęło się tycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna P., to na dobrą sprawę może być skutek kumulacji obu tych leków, bo i depakine i mirta może spowodować wzrost łaknienia i wagi

 

No i co tu robić?? Neurologa i psychiatrę mam pod koniec maja. Do tego czasu dobiję do 60kg i zamiast sukienki ślubnej ubiorę chyba worek od ziemniaków. Nie zrozumcie mnie źle, wole mieć kilka kg więcej i czuć się dobrze - bo oba medykamenty działają super no ale ten cholerny ślub i kiecka!

Dodam, że przez pierwsze 6 m-cy brania mirtagenu nic nie przytyłam, wręcz schudłam.

Chyba odstawię oba leki od poniedziałku :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może połączenia: ćwiczenia (te szczególnie ale raczej coś w stylu bieganie, pływanie, jazda na rowerze), dużo wody, rozsądna dieta (nie żadne 1000kcal, po których organizm zaraz nadrobi z naddatkiem ale z 0 słodyczy, węglowodanami złożonymi, zdrowymi nienasyconymi tłuszczami i pełnowartościowym białkiem). Organizm, który nie ma z czego nadrabiać - nie tyje, chyba, że po katorżniczej diecie (gdzie pierwsze co zrobi to zacznie odkładać zapasy) lub od nadmiaru wody (tutaj oczywiście nie tyje się w znaczeniu tego słowa ale wrażenie jest podobne) w organizmie ale ten problem powinnaś załatwić wypijaniem dużej ilości wody i ćwiczeniami.

 

Może spróbuj tak przez 2 tyg efekty powinny być, chociażby związane z tym, że waga wzrastała nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry lek na depresję z brakiem energii, ale na nerwicę się u mnie kompletnie nie sprawdził. Spało się na tym nie najgorzej, ale w dzień kurwica szalała, tak jakby organizm domagał się większej sedacji. O dziwo po przyjęciu dawki była chwilowa ulga na noc (działanie przeciwhistaminowe?) a w dzień znowu kurwica i lęk :hide: . Odkąd zrezygnowałem z tego leku jestem spokojniejszy, stabilniejszy i myślę, że pogodniejszy. A brałem go grubo ponad rok, bo za bardzo nie miałem alternatyw na spanie. Okazało się nią 5mg mianseryny, ale moje zdanie na temat nasennych antydepów jest mieszane. Jak ktoś ma problem ze spaniem niech najpierw wspomoże się suplami: duże dawki magnezu, 50mg b6 i inne cudeńka a dopiero później wejdzie w te leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna P., tak, depakine może powodować tycie.

W jakim celu stosujesz depakine ? Możesz próbować lamotryginy, to stabilizator który ma najmniej skutków ubocznych.

 

 

Depakine biorę na padaczkę... która nie jest jeszcze zdiagnozowana a leki przepisali mi tak na wszelki wypadek. Pierwsze EEG miałam robione w wieku 17 lat i wyszło źle, pół życia przeleciało i wszystko było ok po czym po niedawno wykonanym EEG stwierdzili, że może mam padaczkę. Miałam z 5 ataków ale tylko w ostatnim roku. Teraz okazało się, że mam jeszcze tężyczkę i stąd mogły być te ataki. Im więcej badań i wizyt u różnych lekarzy tym więcej diagnoz i leków. Odstawiłam depakine. Zobaczymy co będzie.

Dodam tylko, że wszystkie ataki miałam kiedy piłam alkohol. Nie w trakcie picia ale powiedzmy po kilku dniach. Teraz nie tykam alku w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna P., jeśli jest podejrzenie padaczki, to z dwojga złego lepiej byłoby odstawić mirtę, a nie depakine - to raz, a dwa w takim przypadku, jeśli po prostu depakine Ci nie odpowiada przejdź się do lekarza z prośbą o zmianę leku ale radzę nie odstawiaj tego leku tak po prostu (zakładając, że to padaczka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna P., jeśli jest podejrzenie padaczki, to z dwojga złego lepiej byłoby odstawić mirtę, a nie depakine - to raz, a dwa w takim przypadku, jeśli po prostu depakine Ci nie odpowiada przejdź się do lekarza z prośbą o zmianę leku ale radzę nie odstawiaj tego leku tak po prostu (zakładając, że to padaczka)

 

Jutro podejdę do neurologa. Pracuję w przychodni i mamy 3 neurologów ale leczę się w specjalistycznym szpitalu z przychodnią a tam mam wizytę dopiero pod koniec maja. Dzisiaj pierwsza noc bez Mirtagenu. Aż się boję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może doradzicie...Biorę Mirtagen od 6 dni ( na noc 15mg) śpię zawsze więcej niż 8godzin ale w dzień jestem nie do życia...senność, zmęczenie, zawroty głowy przez co mam nasilone lęki (mirta przepisana na bezsenność i duże stany lękowe, nie mam depresji). Czy senność minie? Dzięki z góry za odp. :great: Pozdrawiam wszystkich nerwusków :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że mogłoby o być dobre rozwiązanie na wszystko u mnie nieregularny sen, stany depresyjne i lękowe i brak apetytu.

Z tym że po pierwszej dawce po przespaniu całej nocy miałam ochotę jeszcze przespać pół dnia. A niewyspanie powoduje u mnie agresję. Dopiero teraz oprzytomniałam, a tu już pora wcześniejszej kolacji dostosowanej do nowej pory kładzenia się. No i cały dzień twardo wytrzymałam bez kawusi.

 

Mam się zgłosić za trzy tygodnie i opowiedzieć jak się czuję rano. Mam nadzieję, że inaczej niż dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monika84, Tak senność minie, musisz to przetrzymać po prostu, myślę że po ok. 2 tyg. będzie to coraz mniej odczuwalne, dla pocieszenia powiem Ci że ja brałem 45 mg mirty i po pewnym czasie nie odczuwałem żadnej senności w ciągu dnia.

 

tomek0700, u mnie najtańsza z zamienników jest mirtazapina z actavisu, zapytaj w aptece o ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zażywaniu Mirtazapiny moja żona mogla mieć jakieś niedobre sny bo często "wyła" w nocy budziłem ją bo sam się przestraszałem tego głosu i nigdy nie pamiętała rano co jej się śniło? Zażywała te tabletki na sen. Jest pielęgniarką na oddziale gdzie często ludzie umierali na rak więc miała dostęp do takich leków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła. Ale raczej nie są to nieprzyjemne sny tylko bardzo realistyczne. Generalnie sny po mirtazapinie i mianserynie to bardzo ciekawe doświadczenia, raczej nieosiągalne w normalny sposób.

Ale budziłem ją i była bardzo przestraszona wyglądała okropnie i to okropne "wycie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedługo zamierzam zejść z 45mg mirty na 15mg z powodu większego apetytu.Jeśli chodzi o lęki lek kompletnie się u mnie nie sprawdził,za to na depresję jest całkiem niezły.Czy po 15mg mirty tak dobrze sie zasypia jak na 45mg no i czy apetyt jest mniejszy?Jak ktoś ma porównanie co do tych dawek niech napisze... :smile:

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasypianie podobnie, ale efekt terapeutyczny marny. Nie zauważyłem niczego poza działaniem nasennym. Po dodaniu SSRI (paroksetyna, sertralina), czuć było działanie 15mg mirtazapiny. Ale branej solo nie poczułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×