Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ile śpicie?


eligojot

Rekomendowane odpowiedzi

8-9 h najchetniej bym spala. Rzadko jednak mi sie to udaje, bo o ile rano jestem potwornie spiaca i mowie sobie wstajac: "Jutro poloze sie wczesniej", o tyle wieczorem NIGDY nie jestem spiaca. Wstaje jutro o 7.30 i powinnam sie juz klasc, ale mi sie nie chce teraz w ogole spac !!! :D A rano bede niezywa...

Kiedys czytalam, ze czlowiek to jedyne stworzenie na ziemi, ktore idzie spac wypoczete, a wstaje zmeczone :D Cos w tym niewatpliwie jest :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin jest idealnie, by wstać dość normalnie. Jeśli śpię mniej to czuję się niewyspana, w ciągu dnia często myślę o drzemce. Spanie akurat to jedna z moich ulubionych czynności. Generalnie mogłabym spać całymi dniami, ale niestety to niemożliwe. Na szczęście jakbym nie miała naładowanego nerwami, lękiem dnia, to o ile uda mi się na chwilę choć trochę uspokoić, to zasypiam i na 90% będę spać tak długo, jak tylko mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja próbuje się przestawić,bo czytała że to też kwestia przyzwyczajenia.Kiedyś spałam 10-12godz (może i po lekach :? ) teraz wstaje o 8 bomnie psiaki budzą :P

a kłade się o 24 bo psiaki mnie zapędzają :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się zasypiać najpóźniej przed godziną 23-cią, wstawać około 7-mej,żeby nie zaburzać rytmu dnia i nocy. Pełni on ważną rolę w funkcjonowaniu caego organizmu. MOżna o tym poczytać.

Niestety , ja chodzę spać o tej porze, wstaję rano o 6:00 czyli śpię 5 godzin.

 

Czasem kładę się popołudniu na 1.5 godziny.

 

W weekendy zasypiam późno, późno też wstaję, ale śpię wtedy tyle, ile porzebuję czyli około 8 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dziś zbudził ryk o 8 rano.. zasnęłam po 1... a jestem wypoczęta... posprzątalam już chałupę i kończę robić obiad :mrgreen:

mam nadzieję, że się dziś wymęczę i pójdę spać koło północy i jutro też wcześniej wstanę, bo chcę się przestawić na inny tryb ... mam dosyć bycia zgnilizną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie jestem wyspana! Moglabym spac i spac, ewentualnie drzemać. Dzis np. spalam jedynie 10 godzin, ale czasem spie po 13h + drzemka w dzień. Po 8 godzinach snu to ja jestem kompletnie nie do życia :hide: Najwazniejszy w zyciu jest sen moim zdaniem dlatego przywiazuje duza wage do niego :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-9 h najchetniej bym spala. Rzadko jednak mi sie to udaje, bo o ile rano jestem potwornie spiaca i mowie sobie wstajac: "Jutro poloze sie wczesniej", o tyle wieczorem NIGDY nie jestem spiaca. Wstaje jutro o 7.30 i powinnam sie juz klasc, ale mi sie nie chce teraz w ogole spac !!! :D A rano bede niezywa...

Kiedys czytalam, ze czlowiek to jedyne stworzenie na ziemi, ktore idzie spac wypoczete, a wstaje zmeczone :D Cos w tym niewatpliwie jest :mrgreen:

 

ja mam tak samo, zawsze rano ta sama myśl, "dzisiaj muszę iść spać wcześniej!" A jak położyłem się o 22, to znowu zasnąć nie mogłem, i tak leżałem do 00.00, 01.00.

 

Później trochę czytałem o tym i dowiedziałem się że ważna jest głębokość snu a nie jego długość. Jak ktoś będzie miał płytki sen a długi to i tak się rano obudzi niewyspany.

 

Oprócz tego nad moim biurkiem wisi karteczka chyba z magazynu "Moda na zdrowie"

6 zasad dobrego snu:

*zadbaj o regularność: zasypiaj i wstawaj o tej samej porze;

*po 18 godzinie unikaj kawy i innych napojów energetyzujących;

*ograniczaj wysiłek fizyczny na 4h przed snem;

*nie kładź się spać zaraz po jedzeniu;

*zadbaj o przyjemną atmosferę w sypialni;

*przed snem przewietrz pokój;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później trochę czytałem o tym i dowiedziałem się że ważna jest głębokość snu a nie jego długość. Jak ktoś będzie miał płytki sen a długi to i tak się rano obudzi niewyspany.

 

czy głębokość snu można jakoś zmienić?

 

6 zasad dobrego snu:[/b]

*zadbaj o regularność: zasypiaj i wstawaj o tej samej porze;

*po 18 godzinie unikaj kawy i innych napojów energetyzujących;

*ograniczaj wysiłek fizyczny na 4h przed snem;

*nie kładź się spać zaraz po jedzeniu;

*zadbaj o przyjemną atmosferę w sypialni;

*przed snem przewietrz pokój;

 

taa... mie to nic nie robi.

 

spanie jest przereklamowane. wyśpimy się po śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćbym nie wiem o której poszedł spać to śpię po 8 godzin. Z tym że jak zasnę np o 4 w nocy to się obudzę o 12 po południu i już mam tak że dzień wydaje się beznadziejny i nic mi się nie chce ;( A i do tego dochodzą moje zrywy lękowe w nocy (takie uczucie jakby ktoś mnie wystraszył np. wyskoczył nagle zza rogu i krzyknął buuuuuuuuu) :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później trochę czytałem o tym i dowiedziałem się że ważna jest głębokość snu a nie jego długość. Jak ktoś będzie miał płytki sen a długi to i tak się rano obudzi niewyspany.

 

czy głębokość snu można jakoś zmienić?

zmiana trybu życia,(zdrowy!)

więcej melatoniny w organizmie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 zasad dobrego snu:[/b]

*zadbaj o regularność: zasypiaj i wstawaj o tej samej porze;

*po 18 godzinie unikaj kawy i innych napojów energetyzujących;

*ograniczaj wysiłek fizyczny na 4h przed snem;

*nie kładź się spać zaraz po jedzeniu;

*zadbaj o przyjemną atmosferę w sypialni;

*przed snem przewietrz pokój;

 

dodałabym do tego,że łóżko jest od spania a nie ogądania TV czy czytania książki ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Później trochę czytałem o tym i dowiedziałem się że ważna jest głębokość snu a nie jego długość. Jak ktoś będzie miał płytki sen a długi to i tak się rano obudzi niewyspany.

 

czy głębokość snu można jakoś zmienić?

 

6 zasad dobrego snu:[/b]

*zadbaj o regularność: zasypiaj i wstawaj o tej samej porze;

*po 18 godzinie unikaj kawy i innych napojów energetyzujących;

*ograniczaj wysiłek fizyczny na 4h przed snem;

*nie kładź się spać zaraz po jedzeniu;

*zadbaj o przyjemną atmosferę w sypialni;

*przed snem przewietrz pokój;

 

taa... mie to nic nie robi.

 

spanie jest przereklamowane. wyśpimy się po śmierci.

 

 

chyba u Ciebie to przed wszczesnej jeśli czegoś z tym nie zrobisz-przepraszam za szczerość,ale to stroski o Ciebie

 

 

głębokość można zmienić tak jak pisał Brig ,ale w naszym przypadku to ciężko bo trudno jest spać gdy człowiek żyje w stresie,chyba że lekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×