Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, PawelMM napisał:

To co byś proponowała jak jesteś w tym temacie doświadczona ? mam tego nie brać i zmienić lekarza ?

Ja nie wiem czemu lekarz przepisał ci olzapine. To nie jest lek na spanie....

Już pomijam fakt że po tym leku się tyje niesamowicie. 

Ja bym spróbowała brać i zobaczyła jak będzie z tym snem. Może akurat......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lusesita Dolores napisał:

Ja nie wiem czemu lekarz przepisał ci olzapine. To nie jest lek na spanie....

Już pomijam fakt że po tym leku się tyje niesamowicie. 

Ja bym spróbowała brać i zobaczyła jak będzie z tym snem. Może akurat......

Przepisała  jak to powiedziała żebym się wyciszył przed snem nie miał myśli o tym ze nie zasnę .  

 

Może spróbuję pierwszy dzień np 2.5 mg czy po tym leku się ma fazę ? czy np czuje się jak po piwach czy jakie to jest uczucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawelMM napisał:

Przepisała  jak to powiedziała żebym się wyciszył przed snem nie miał myśli o tym ze nie zasnę .  

 

Może spróbuję pierwszy dzień np 2.5 mg czy po tym leku się ma fazę ? czy np czuje się jak po piwach czy jakie to jest uczucie ?

Hehe... fazę, dobre ☺️☺️☺️

 

Już ci wyżej napisałam że pierwsza tabletka obniżyła mi ciśnienie. A kolejne nie powodowały ani fazy ani otumaniania ani senności ani bezsenności itd...

Nie czułam działania tego leku. 

A sory przytyłam w miesiąc 30 kg 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lusesita Dolores napisał:

Hehe... fazę, dobre ☺️☺️☺️

 

Już ci wyżej napisałam że pierwsza tabletka obniżyła mi ciśnienie. A kolejne nie powodowały ani fazy ani otumaniania ani senności ani bezsenności itd...

Nie czułam działania tego leku. 

 

Akurat przytycia się nie boję trudno i tak mam niedowagę mam prawie 190 cm wzrostu a waga 75 kg ,  Czemu się smiejesz ze fazę ? jak sporo ludzi piszę ze po tym ich zmula , wyłącza się im myślenie itp no to jest w pewnym stopniu chyba faza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ani fazy nie mialem ani nic , w zasadzie bralem lek przed snem i poprostu dobrze mi sie spalo, bralem razem z Sulpirydem ktory aktywizuje wiec poprostu lek mial pozwolic mi zasnac. Nie wiem jak sie spisze na bezsennosc ale raczej fazy nie doswiadczysz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PiotrekLondon napisał:

Ja ani fazy nie mialem ani nic , w zasadzie bralem lek przed snem i poprostu dobrze mi sie spalo, bralem razem z Sulpirydem ktory aktywizuje wiec poprostu lek mial pozwolic mi zasnac. Nie wiem jak sie spisze na bezsennosc ale raczej fazy nie doswiadczysz. 

a jaką dawkę brałeś ? i ile przed spaniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Hehe... fazę, dobre ☺️☺️☺️

 

Faza po olanzapinie jest wg mnie praktycznie niemożliwa, bo olanzapina zamula niesamowicie. Brałem ją przez 1 miesiąc (aż 1 miesiąc!!!) i musiałem wrócić do poprzedniego neuroleptyku - Ketrelu.

 

Jeśli już to na Ketrelu jest większe prawdopodobieństwo tej tzw. "fazy" czyli takiej a'la manii chyba o to wam chodzi??? Bo Ketrel pobudza receptor 5-ht1a i noradrenalinę podkręca ponoć dlatego Ketrel pobudza i podwyższa nastrój.

 

Olanzapinę stosuje się na manię jak coś, ona ściąga do dołu właśnie. Bo Ketrel to taki neuroleptyczny antydepresant co podnosi do góry ten nastrój ;) Sam się leczę obecnie Ketrelem 200mg w połączeniu z Anafranilem 150mg i jest bardzo duża poprawa, dzięki Ketrelowi nie muszę łykać benzo. 

I właśnie w dwubiegunówce stosuje się połączenia olanzapina + kwetiapina albo arypiprazol + kwetiapina (wiarygodne dane od lekarza!). Bo z dwubiegunówką jest chyba jeszcze o tyle ciężko że trzeba opanować i depresję i manię jednocześnie... ja leczę się akurat na jednobiegunówkę jak coś.

 

Znaczy oczywiście wszystko zależy od tego jaka jest wasza choroba, czy więcej depresji czy manii czy psychozy itd... są różne algorytmy dobierania leków, akurat ja chodzę do lekarza dość często więc znam temat jak coś ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelMM napisał:

to mówisz po prostu mi się spać będzie chciało bez zadnej fazy ani wypicia np 3 piw 


 

Tak mysle ze poprostu polozysz sie do lozka wlaczysz film, i oczy zaczna Ci sie same zamykac. Tego Ci zycze , no i dobrych przespanych nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiotrekLondon napisał:


 

Tak mysle ze poprostu polozysz sie do lozka wlaczysz film, i oczy zaczna Ci sie same zamykac. Tego Ci zycze , no i dobrych przespanych nocy ;)

Kurde oddał bym za to wszystko ale tak się boje leków xd  ja to podziwiam ludzi ze nie boją się np Nasenu brać toż to ścina odrazu ze nie wiesz co się dzieje wiem bo znajomy brał to na problemy ze snem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

 

Faza po olanzapinie jest wg mnie praktycznie niemożliwa, bo olanzapina zamula niesamowicie. Brałem ją przez 1 miesiąc (aż 1 miesiąc!!!) i musiałem wrócić do poprzedniego neuroleptyku - Ketrelu.

 

Jeśli już to na Ketrelu jest większe prawdopodobieństwo tej tzw. "fazy" czyli takiej a'la manii chyba o to wam chodzi??? Bo Ketrel pobudza receptor 5-ht1a i noradrenalinę podkręca ponoć dlatego Ketrel pobudza i podwyższa nastrój.

 

Olanzapinę stosuje się na manię jak coś, ona ściąga do dołu właśnie. Bo Ketrel to taki neuroleptyczny antydepresant co podnosi do góry ten nastrój ;) Sam się leczę obecnie Ketrelem 200mg w połączeniu z Anafranilem 150mg i jest bardzo duża poprawa, dzięki Ketrelowi nie muszę łykać benzo. 

I właśnie w dwubiegunówce stosuje się połączenia olanzapina + kwetiapina albo arypiprazol + kwetiapina (wiarygodne dane od lekarza!). Bo z dwubiegunówką jest chyba jeszcze o tyle ciężko że trzeba opanować i depresję i manię jednocześnie... ja leczę się akurat na jednobiegunówkę jak coś.

 

Znaczy oczywiście wszystko zależy od tego jaka jest wasza choroba, czy więcej depresji czy manii czy psychozy itd... są różne algorytmy dobierania leków, akurat ja chodzę do lekarza dość często więc znam temat jak coś ;)

 

Fazę miałem na myśli coś takiego jak na po ziole lub po paru piwach albo nie wiem ze np mnie tak zamuli ze nie będę wiedział co się dzieje itp 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś olanzepinę w połączeniu z risperidonem? Psychiatra mi wczoraj przepisała risperidon do brania rano, bo olanzepina brana przed snem przestawała działać już koło południa, a rano powodowała dużą senność. Rysperydon dostałam, żeby mnie trochę pobudzić, ale też działać przeciwpsychotycznie. Olanzepiny biorę 5 mg na razie, a rysperydon zaczęłam od dawki 0.5 mg, ale mam zwiększać co tydzień o 0.5 aż do 4 mg. Mam zwiększyć tez olanzepinę do 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 18:45, z o.o. napisał:

@AlexCCC olanzapina nie jest stabilizatorem nastroju, tylko lekiem przeciwpsychotycznym.

No wiem że to przeciwpsychotyk.Możesz mi napisać czy neurotop może pomóc na koncentrację, drażliwość, nerwowość jakąś tam dziwną agresję lekką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 19:50, MarekWawka01 napisał:

 

W małych dawkach (2,5-5 mg) olanzapina działa przeciwlękowo. Tylko pełne działanie olanzapiny ujawnia się po ok. 3-4 miesiącach, a u osób szybko metabolizujących - nawet po 6 miesiącach. Ponadto olanzapina ułatwia zasypianie i przedłuża sen, przez co czasem może być uczucie senności. W dodatku olanzapina jest BARDZO!!! silnym odwrotnym agonistą receptorów serotoninowych 5-HT2A, 5-HT2C i receptorów H1, co pociąga za sobą właśnie uczucie senności, wzmożonego apetytu i przyrostu masy ciała - często w ZNACZNYM(!!!) stopniu. 

Skąd masz takie informacje, że olanzapina zaczyna w pełni działać po tak długim czasie? Aktualnie jestem w szpitalu, biorę od miesiaca 15mg olanzapina i 20mg fluoksetyny i na mnie olanzapina zaczęła działać po tygodniu. Z ciekawości zapytałem się ordynatora czy olanzapina w pełni działa po 2-3 miesiącach a lekarz powiedział mi, że pełne działanie występuje po kilku tygodniach. Zaciekawiło mnie to bo jeśli pełne działanie występuje po tak długim czasie to mój stan za parę tygodni powinien się jeszcze bardziej poprawić :D (lecze się z objawów psychotycznych borderline)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mateobdg napisał:

Skąd masz takie informacje, że olanzapina zaczyna w pełni działać po tak długim czasie? Aktualnie jestem w szpitalu, biorę od miesiaca 15mg olanzapina i 20mg fluoksetyny i na mnie olanzapina zaczęła działać po tygodniu. Z ciekawości zapytałem się ordynatora czy olanzapina w pełni działa po 2-3 miesiącach a lekarz powiedział mi, że pełne działanie występuje po kilku tygodniach. Zaciekawiło mnie to bo jeśli pełne działanie występuje po tak długim czasie to mój stan za parę tygodni powinien się jeszcze bardziej poprawić :D (lecze się z objawów psychotycznych borderline)

 

Moja lekarka mówi, że neuroleptyki z reguły działają W PEŁNI!!! po 2-3 miesiącach... no olanzapina jest straaaasznie mocno sedatywna, dla mnie nie była dobra, otępiała mnie po pewnym czasie, warzywo się coraz to większe robiłem przez nią. W szpitalu niby wszystko ok, ale jak wyszedłem ze szpitala po 1 miesiącu to olanzapina zaczęła pokazywać swoją ciemną stronę po paru tygodniach... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×