Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez l.cloud 05 mar 2018, 13:36
Od ostatniego wpisu byłem u laryngologa, zajrzał w te moje gardło i powiedział, że nic mi nie jest, tylko "lekko zaczerwienieone gardło". Od ostatniego wpisu także uciski gardła zmalały, ataki duszności są ale rzadko i krótko, po leki jeszcze nigdzie nie poszedłem. Bylem u psychologa. W sumie moj stan teraz oceniam w skali od 0 do 5 na 4. Jest dużo lepiej w porownaniu z tym co było. Pojawiły sie tylko nowe objawy suchość w gardle przez co mam chrypke. W piątek mam usg szyi, bo ostatnio lekarz po prostu nie przyszedł... Czy ta straszna suchosc w gardle może być objawem nerwicy?

przez MAREK XYZ 06 mar 2018, 08:41
l.cloud napisał(a):Od ostatniego wpisu byłem u laryngologa, zajrzał w te moje gardło i powiedział, że nic mi nie jest, tylko "lekko zaczerwienieone gardło". Od ostatniego wpisu także uciski gardła zmalały, ataki duszności są ale rzadko i krótko, po leki jeszcze nigdzie nie poszedłem. Bylem u psychologa. W sumie moj stan teraz oceniam w skali od 0 do 5 na 4. Jest dużo lepiej w porownaniu z tym co było. Pojawiły sie tylko nowe objawy suchość w gardle przez co mam chrypke. W piątek mam usg szyi, bo ostatnio lekarz po prostu nie przyszedł... Czy ta straszna suchosc w gardle może być objawem nerwicy?

Jak najbardziej to może być od nerwicy.

przez l.cloud 10 mar 2018, 19:06
Byłem na usg szyi. Wszystko w porządku. Samopoczucie przez ostatni tydzień bardzo na plus, brak jakichkolwiek oznak. Do dzisiaj, kiedy siedziałem na wykładzie i w pewnym momencie po prostu zaczęło mnie boleć coś pod zuchwa z prawej strony. Możliwe, że to ból wezla. Czy to dalej może być objaw nerwicy? Czy to już czas by udać się do psychiatry po jakieś prochy?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Apek 10 mar 2018, 19:56
Prochy to ostateczność.
Rano: Paroksetyna 20mg, Rysperydon 0,5mg, kwas walproinowy 500mg.
Wieczór: kwas walproinowy 500mg, Rysperydon 0.5mg, Mirtazapina 30mg

Doraźnie Klonazepam.

przez l.cloud 11 mar 2018, 18:11
Właśnie zastanawiam się czy to już jest ostatecznośc. A ból tego węzła może być także objawem nerwicy?

przez BrakPomysluNaNick01 11 mar 2018, 18:14
l.cloud, jak pójdziesz do psychiatry po prochy, to jest duża szansa, że już się od niego nie uwolnisz. Leki Cię ogłupią, spłycą emocje, a jeśli je rzucisz pogorszy Ci się stan i psychiatra nazwie to "nawrotem choroby".
BrakPomysluNaNick01

przez Apek 11 mar 2018, 19:53
Psychiatrzy przepisują prochy jak cukierki. Szczególnie jak idzie się prywatnie. Bo jak to tak - prywatnie i z pustymi rękami bez recepty wyjść?
Rano: Paroksetyna 20mg, Rysperydon 0,5mg, kwas walproinowy 500mg.
Wieczór: kwas walproinowy 500mg, Rysperydon 0.5mg, Mirtazapina 30mg

Doraźnie Klonazepam.

przez l.cloud 12 mar 2018, 07:40
No dobrze, ale czy w takim razie ból tego węzła(nie jest on powiekszony) to objaw nerwicy?

przez nitka1 13 mar 2018, 16:02
Kochani, pomóżcie. Jestem na Fluo od pięciu tygodni poprawa jako tako, wczoraj byłam u neurologa i przypisał mi inny lek o nazwie ESCITALOPRAM 10mg. Nie wiem co mam robić; czy zostać na Fluo 20 mg czy wziąć nowy lek, którego nie znam i nie wiem jak na mnie zadziała. Dodam jeszcze nerwicę lękową. Proszę, niech mi ktoś odpisze, błagam. :uklon:

przez wkuuporr 13 mar 2018, 16:10
nitka1 napisał(a):Kochani, pomóżcie. Jestem na Fluo od pięciu tygodni poprawa jako tako, wczoraj byłam u neurologa i przypisał mi inny lek o nazwie ESCITALOPRAM 10mg. Nie wiem co mam robić; czy zostać na Fluo 20 mg czy wziąć nowy lek, którego nie znam i nie wiem jak na mnie zadziała. Dodam jeszcze nerwicę lękową. Proszę, niech mi ktoś odpisze, błagam. :uklon:

A Fluoksetyne też masz od tego samego neurologa? Kazał Ci brać oba leki na raz? Czy może Fluoksetynę masz od innego lekarza, np. psychiatry? Jeżeli tak to czy mówiłaś neurologowi o tym, że piszesz Fluoksetyne? Oba leki to SSRI czyli antydepresanty, więc powinny działać podobnie. Dawki nie wydają się duże, ale każdy reaguje indywidualnie, zawsze może istnieć ryzyko wywołania zespołu serotoninowego. Poza tym po co nowy lek? Fluoksetyna nie działa jak należy na objawy nerwicowe? Jeżeli tak to ja bym przeskoczył od razu na Escitalopram, nie powinno być problemu, ale niech wypowiedzą się bardziej obeznane osoby.

przez wkuuporr 13 mar 2018, 16:17
nitka1, teraz właśnie doczytałem, że bierzesz Fluoksetyne od 5 tygodni i poprawa jest taka sobie. Jeżeli już tyle czasu lek się wgrywa to może warto jeszcze troszkę poczekać? Niektóre leki z tej grupy zaczynają działać z pełną mocą nawet po 2 miesiącach. Ja osobiście bym jeszcze poczekał kilka tygodni, ewentualnie później gdyby nie było poprawy, to bym zastąpił ten lek od razu Escitalopramem.

przez nitka1 13 mar 2018, 16:27
wkuuporr, ja też myślę, że powinnam jeszcze zaczekać z tym nowym lekiem. Fluo dostałam od psychiatry, wcześniej brałam Pramolan, który mi g***o pomagał a pierwszym moim lekiem był Rexetin, po którym wylądowałam na SORze. Boję się zmieniać Fluo na ten nowy lek, bo nie chcę znowu przez to przechodzić. A tak przy okazji, wiesz może coś więcej na temat Escitalopramu? (jak działa i jakie są jego skutki uboczne)

przez wkuuporr 13 mar 2018, 17:26
nitka1, wiesz to będzie chyba najlepsza decyzja z poczekaniem. Nie ma co tak skakać z lekami ciągle, dajmy się im rozkręcić. Dobrze, że w ogóle zaczął trochę działać. 5 tygodni to jeszcze nie tak dużo. Poczekaj jeszcze kilka tygodni, przynajmniej z 3. Na mnie Paroksetyna z pełną mocą zaczęła działać dopiero bodajże po 3 miesiącach, a to też SSRI czyli lek z tej samej grupy. Na temat Esci nie mam wiedzy, ponieważ nigdy nie stosowałem tego leku, ale na forum jest temat o tym leku i tam na pewno Ci pomogą. Zdrowiej.

przez nitka1 14 mar 2018, 10:01
dzięki za słowa otuchy, one teraz dużo dla mnie znaczą. Mam nadzieję, że będzie dobrze, w maju mam bierzmowanie córki i chciałabym jakoś wystać w kościele bez paniki, że zaraz zemdleje. jeszcze raz dziękuję ;)

Sortuj wg