Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: wiara a seks

Wiadomości w tym temacie: 506

Strona 15 z 37  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 37  Następna strona

Reklama

Autor

wiara a seks

Re: wiara a seks
Post 16 lis 2010, 18:42 

Od: 29 cze 2006, 22:07
MOCca napisał(a):
marcja, chcesz wywołać u mnie wyrzuty sumienia, przypalanie ręki i stygmatyzm? :D

Bueheheheheh :D Oczywiscie, ze tak! :D

wiara a seks
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 29 sty 2011, 09:01 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
No to po całości...ja wiem, że Super Express to marne źródło wiedzy ale i tak skopiuję tutaj ten art.

Kościół szykuje rewolucję w zasadach udzielania ślubów. Po wystąpieniu papieża Benedykta XVI, w którym zapowiedział zaostrzenie rygorów zawierania tego sakramentu, polscy hierarchowie planują wielkie zmiany. Dłużej będą trwały nauki małżeńskie, narzeczeni będą musieli przejść dokładne badania psychiatryczne, a kobiety w ciąży ślubu mogą nie dostać wcale! Szczegóły planów Kościoła zdradził "Super Expressowi" biskup Antoni Długosz (70 l.).- Nikt nie może domagać się prawa do ceremonii ślubnej! - grzmiał Benedykt XVI i zapowiedział walkę z lekkomyślnym udzielaniem ślubów przez księży. Jego słowa nie pozostały bez echa. "Super Express" dowiedział się, że za kilka miesięcy Komisja Episkopatu ds. Duszpasterstwa Rodzin ma przyjąć listę zmian w zasadach udzielania sakramentów.

Kościół cię prześwietli

- Myślę, że skończy się zawieranie ślubów w pośpiechu - twierdzi bp. Antoni Długosz. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński. - Spodziewam się, że komisja zdecyduje o zwiększonej liczbie pytań w protokole przedmałżeńskim - mówi duchowny. W związku z tym należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych

Ciężarne bez ślubu

Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko. - Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku - mówi bp Długosz i podkreśla, że szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym.

W obawie, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo, należy się liczyć z tym, że księża nie zechcą udzielać ślubów ciężarnym. - Kapłan ma obowiązek odmówić udzielenia ślubu, który zawierany jest z powodu ciąży - mówi ks. Andrzej Bajak z parafii Św. Trójcy w Boguszowie-Gorcach. - Słowa papieża niosą za sobą wielkie zadanie dla duszpasterzy, musimy uświadomić młodym, że ślub to nie jest zmiana rękawiczek - kwituje biskup Długosz.

Biskup Antoni Długosz (70 l.):

- Ślub musi być traktowany poważnie. Zanim para podejmie tak ważną decyzję, powinna bardzo dobrze się poznać. Stąd nauki przedmałżeńskie muszą być przedłużone, a pytania do młodych bardziej wnikliwie. Narzeczeństwo powinno trwać kilka lat, a przygotowania do zawarcia małżeństwa w przyszłości - już od dzieciństwa.

Zaprawdę mocny tekst......
Obrazek

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 29 sty 2011, 09:13 

Od: 17 lip 2010, 15:15
Widzę, że kościół sprytnie chce usunąć seks ze świadomości wiernych, bo z jednej strony zabrania zbliżania się partnerów gdy nie mają ślubu, a z drugiej tego ślubu nie będą chcieli dać. Jakie to życiowe i zgodne z naturą człowieka tak żyć, prawda? Gdyby ludzie żyli jak kościół chce w sferze seksu, to rodzenie dzieci byłoby elitarnym zawodem.

______
Jest coś gorszego od poddania się. Mianowicie niemożność dostrzeżenia czegokolwiek co mogłoby być warte walki.

Post 29 sty 2011, 10:49 

Od: 12 sty 2011, 00:23
Korat napisał(a):
Jakie to życiowe i zgodne z naturą człowieka tak żyć, prawda? Gdyby ludzie żyli jak kościół chce w sferze seksu, to rodzenie dzieci byłoby elitarnym zawodem.

Jakie to życiowe?Wolny seks to igranie życiem człowieka,tego który ewentualnie może się począć i własnym(choroby).
Ile dzieci z ADHD czy innymi odchyłami było poczętych w takich właśnie "partyzanckich" okolicznościach-starych nie ma chata wolna...
Każdy mały człowiek MA PRAWO do odpowiedzialnej,pełnej rodziny.
Ameryka już dawno się zorientowała,co się porobiło po tej ich rewolucji obyczajowej,degenera społeczeństwa.Mnożą się organizacje typu "True Love Waits" itd.

______
Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli.

wiara a seks
Post 29 sty 2011, 10:52 

A co do Twojego Korat podpisu...Świat i Twoje serce jest miejscem straszliwej walki,nie dostrzegasz tego?!

______

Post 29 sty 2011, 12:45 
Główny Moderator

Ahmall Gammat napisał(a):
Ile dzieci z ADHD czy innymi odchyłami było poczętych w takich właśnie "partyzanckich" okolicznościach-starych nie ma chata wolna...

:lol: człowieku co Ty wypisujesz??? Co ma piernik do wiatraka?? Ty chyba nie bardzo wiesz czym jest ADHD i o jakich odchyłach piszesz??

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 29 sty 2011, 12:51 
Ahmall Gammat, to nie temat na osobiste porachunki :roll:

co do ww. artykułu.................................................... :lol:
patologia. to ja się już wolę nie hajtać i być wyklęta przez kościół

Post 29 sty 2011, 12:54 

Od: 09 kwi 2010, 16:23
Czy ja wiem czy patologia ?? Byc moze tedy droga...kosciol bedzie sie marginalizowal, zostana tylko naprawde "wierni"...

Ja jak najbardziej planowalem slub koscielny, teraz nie wiem czy bede dopuszczony :(

Post 29 sty 2011, 12:58 
a ja myślałam, że ludzie biorą ślub z miłości, a nie dlatego, bo im kościół pozwoli, lub nie.

Post 29 sty 2011, 12:59 
Główny Moderator

Ja się zastanawiałam nad ślubem kościelnym...ale kler ułatwia mi decyzję .....

______

Post 29 sty 2011, 13:34 

Od: 29 cze 2006, 22:07

Zapoznaj sie z faktami przed wypisywaniem takich bzdur!

wiara a seks
Post 29 sty 2011, 13:56 

Które dziecko będzie zdrowe,to które spokojna matka nosi i wychowuje przy odpowiedzialnym mężu,czy to rozwijające się w łonie zestresowanej i pozostawionej samej sobie kobiety?

______

wiara a seks
Post 29 sty 2011, 13:57 
Główny Moderator

Które dziecko będzie zdrowe,to które spokojna matka nosi i wychowuje przy odpowiedzialnym mężu,czy to rozwijające się w łonie zestresowanej i pozostawionej samej sobie kobiety?

Aha, a spokojna matka to tylko ta która wzięła ślub kościelny i po Bożemu żyje tak?

Zastanów się co Ty piszesz...jakieś dyrdymały nie poparte naukowymi , medycznymi dowodami.....co ma do tego ADHD? wiesz skąd to się bierze?
Są choroby kompletnie niezależne od poczynań matki...a żadne nie zależą od kościoła - to zapewne..i od ilości uprawianego seksu ...... i ilości partnerów seksualnych...( zakładam, ze był to bezpieczny seks).
Do tego dodam, ze zdrowe dziecko urodzi się gdy kobieta będzie o siebie dbać, będzie się badać ...a nie zapier..dzielać do kościółka i się modlić.....

______

Post 29 sty 2011, 14:06 
Ahmall Gammat, nie masz ZIELONEGO pojęcia o ADHD. I lepiej nie wprowadzaj innych swoimi pseudofilozoficznymi teoriami w błąd.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 506 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |