Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez linka 20 maja 2011, 11:01
Korba, pfff a znasz kogoś kto chciałby i potrafił "siebie widzieć" w szpitalu psychiatrycznym? Może on jest właśnie po to, żeby było tak jak nie było od bardo dawna w twoim życiu? Żeby było właśnie tak, żebyś nie mogła sobie tego wyobrazić, żebyś w ciemno poszła tam z nadzieją i chęcią zmiany swojego życia. Pamiętaj, jesteś mądrą i piękną kobietą, która ma przed sobą jeszcze masę wspaniałych rzeczy do przeżycia....... i to wszystko jest możliwe....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Korba 20 maja 2011, 11:01
A na poważnie, co Ci szkodzi chociażby tydzień tam pobyć?

szkodzi, bo ja nie mogę w pracy powiedzieć, że nie będzie mnie tydzień albo pół roku...
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez kite 20 maja 2011, 11:02
naranja, właśnie są tak osoby szyte. no i mi się wydaje że to oddział bardziej dla borderów a ja jestem "tylko" chwiejna emocjonalnie
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 20 maja 2011, 11:03
linka, brakuje mi wiary, że to mi pomoże. nie mam tej słynnej motywacji, która tam jest tak cenna.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez kite 20 maja 2011, 11:06
Korba, mi też tej motywacji chyba brakuje
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez linka 20 maja 2011, 11:26
Korba, żyjesz? Więc masz motywację, jest milion momentów w codzienny życiu, wystarczy jedna chwila, jeden krok i życie się skończy.....ale jednak żyjesz, pracujesz, utrzymujesz się, mój Boże, ile osób całkiem zdrowych nie potrafi tak się tak ogarnąć .....nawet nie wiesz dla kogo jesteś wzorem i przykładem silnej woli :oops: ....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Korba 20 maja 2011, 11:54
linka, dziękuję :oops:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez carmen1988 20 maja 2011, 12:36
Ja też uważam,że dacie radę. Macie siłę walki, cały czas próbujecie coś zmienić. Może pobyt tam byłby kamieniem milowym.
nerwica wegetatywna

przez naranja 20 maja 2011, 15:50
Korba napisał(a):
A na poważnie, co Ci szkodzi chociażby tydzień tam pobyć?

szkodzi, bo ja nie mogę w pracy powiedzieć, że nie będzie mnie tydzień albo pół roku...

Nie bardzo rozumiem. To jak się jednak zdecydujesz, to co powiesz?
Domyślam się, że weźmiesz i dasz zwolnienie.
A nie można zrobić tak, że najpierw weźmiesz tydzień urlopu/zwolnienia, a potem to przedłużyć?
Nie bardzo czaję, gdzie jest problem, być może dlatego, że nie znam realiów stałego zatrudnienia, oświeć mnie..

-- 20 maja 2011, 15:59 --

linka napisał(a):ale jednak żyjesz, pracujesz, utrzymujesz się, mój Boże, ile osób całkiem zdrowych nie potrafi tak się tak ogarnąć

Dokładnie. Żyjesz jednak wśród ludzi, cierpisz, ale pracujesz chociażby, jesteś w stanie jakiś kontakt utrzymać, za cenę bólu, ale jednak. Pomyśl sobie, że ja w ogóle nie wychodzę z domu, no baaaardzo rzadko i jeśli już to do rodziny, raptem ślub mi się ostatnio trafił i to tyle z mojego życia społecznego. Teraz, jak przed chwilą była listonoszka z wypłatą, chwilę, to mi trudno było (nie wiedziałam, jaka MAM być, CO czuć...). Całe dnie siedzę sama, paraliżuje mnie na myśl o kontakcie z KIMKOLWIEK, więc jak myślisz, kto będzie miał większy problem na 7f?? Przed konsultacjami to Xanax leciał, aby w ogóle dać radę tam dotrzeć i rozmawiać z ludźmi. Ty się obawiasz utraty kontaktu z realem, a ja ciągle żyję na tej krawędzi, średnio kontaktuję. Poza tym kogo Ty tam sobie wyobrażasz? Zdrowych, i Ty jako odmieniec? Inni też będą mieć tam problemy z byciem razem. No ja na pewno. Izoluję się, męczą mnie kontakty z ludźmi, chyba udawanie mnie męczy, emocje, nie wiem. I boję się, że będę przez to tam wykluczona. Nawet palenie rzuciłam, więc nawet poprzez chodzenie na fajka się nie zintegruję :(

-- 20 maja 2011, 16:07 --

kite napisał(a):naranja, właśnie są tak osoby szyte.

No ja nie jestem. I co, lżejszy ze mnie przypadek?
Moim zdaniem ludzkiego cierpienia i problemów nie ocenia się po liczbie sznyt, każdy ma swoje sposoby radzenia z emocjami, ja bardziej psychiczne, niewidocznie, częściej "stosuję" tzw. psychiczne odcinanie się od emocji, odpływanie, tracenie kontaktu z realem, popadanie w depresje i jadłowstręt, niż odreagowywanie przez cięcie/seks/picie/narkotyki - to zupełnie nie ja... swoją drogą w liceum tak robiłam, a to TERAZ jest O WIELE gorzej. Nie jestem więc "typowym borderem", a uwierz, że cierpię.

przez Korba 20 maja 2011, 17:30
A nie można zrobić tak, że najpierw weźmiesz tydzień urlopu/zwolnienia, a potem to przedłużyć?
Nie bardzo czaję, gdzie jest problem, być może dlatego, że nie znam realiów stałego zatrudnienia, oświeć mnie..

naranja, przecież to oczywiste. ja nie mogę zniknąć znienacka. wiadomo, że pójście na tydzień jest bez sensu. mogę iść na miesiąc. tylko co, potem będę przez pół roku ich zwodzić, że jeszcze nie wracam? to nieprofesjonalne. przynajmniej ja staram się być odpowiedzialna za swoją pracę. na pół roku znikając, musiałabym najpierw pokończyć zaczęte sprawy, przekazać obowiązki jakiejś osobie, niewykluczone, że musieliby kogoś zatrudnić na zastępstwo. a ja się tego boję. oddać komuś swoje obowiązki. ja jak jestem na zwolnieniu i jestem w domu, to mam stały kontakt z firmą, monituje najważniejsze sprawy, czasem pracuję. tutaj na pół roku wyłączę się z życia firmy. boję się tego. jestem bardzo przywiązana do pracy, bardzo o nią dbam, przez 10 lat wiele tam osiągnęłam i nagle musiałabym przestać pielęgnować moje największe osiągnięcie życiowe. no nie jest to prosta decyzja. dla mnie to nie jest jakaś tam praca, do której trzeba chodzić. ja jestem w nią zaangażowana, żyję nią.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez antracytowa 20 maja 2011, 17:33
Poza tym możliwe, że przez te pół roku znaleźliby kogoś lepszego od Ciebie, nie? A wtedy trzeba byłoby budować wszystko od nowa.

przez naranja 20 maja 2011, 21:12
Korba napisał(a):

naranja, przecież to oczywiste. ja nie mogę zniknąć znienacka. wiadomo, że pójście na tydzień jest bez sensu. mogę iść na miesiąc. tylko co, potem będę przez pół roku ich zwodzić, że jeszcze nie wracam? to nieprofesjonalne.

Nie o to mi chodziło. Mogłabyś pokończyć zaczęte sprawy i wziąć urlop lub zdrowotny, na tydzień, dwa lub miesiąc. Na urlopie masz prawo być wyłączona z życia firmy. No i pobyć na 7f, aby zorientować się, jak tam jest. Dwa tygodnie to czas, w którym już możesz stwierdzić, czy to miejsce Ci odpowiada. I wtedy definitywnie orzec, czy zmykasz z oddziału czy zostajesz na resztę czasu, na całe pół roku. Wtedy, jak już zdecydujesz, powiesz, że idziesz na zdrowotny na pół roku. I jesteś fair.

przez Korba 20 maja 2011, 21:18
niedawno byłam półtora miesiąca na zwolnieniu. muszę odczekać...
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez naranja 26 maja 2011, 17:56
Mam pytanie do osób, które wybierają się na 7f. I do tych, którzy się wybierali, a byli wcześniej w terapii. Jak Wasi terapeuci się do tego odnosili/odnoszą? Korba, inni?
Tak pytam, bo to w jakimś sensie porażka ich pracy, z jednej strony.

Sortuj wg