Klub kwitnących kasztanów - maturzyści do boju!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Klub kwitnących kasztanów - maturzyści do boju!

przez IceMan 18 kwi 2007, 22:43
Założyłem ten temat, żeby zjednoczyć całą forumową społeczność tegorocznych maturzystów. Można się pożalić, powkurzać na maturę, na Romana, na złą nauczycielkę, na wredny temat z prezentacji itd. Może i też ktoś tu będzie potrzebował pomocy, a ktoś pomoże.

No to ja zaczynam:
Zdaję maturę z: matematyki, fizyki, informatyki, angielskiego, polskiego
Najważniejsze są dla mnie matma i fiza - priorytety. Angielski z czystego sentymentu chciałbym dobrze zdać. Polski - oby powyżej 30 % :lol: Informatyka - podchodzę zupełnie rekreacyjnie - ten przedmiot wybrałem rezerwowo bo początkowo w planach na przyszłość miałem Uniwerek, ale jednak zdecydowałem się na Politechnikę, gdzie informatyki nie żądają przy rekrutacji.
Co mnie wkurza? Zostało mało już czasu. A mnie cały czas się trzyma powiedzonko - "żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce". I nie wiem jak sobie z tym poradzić. Przez powyższe moja efektywność nauki/powtórek jest hmmm... niesatysfakcjonująca. To wszystko. Piszcie. Pozdrawiam!
Przyjaciel forum

przez gusia 18 kwi 2007, 22:53
Przepraszam że włażę z butami ale własnie słucham "kasztany" i tak miło jakoś :roll:

Oczywiscie wszystkim życzę powodzenia..
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez snaefridur 19 kwi 2007, 00:47
Maturę szczęśliwie zdałam 2 lata temu,strasznie to wspominam,ale żyję i dało się.
Powodzenia życzę. :mrgreen:
snaefridur

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maiev 19 kwi 2007, 12:26
Ja to się tak cieszę że mam to za sobą...i nie chciałabym drugi raz zdawać. Wszystkim zdającym życzę powodzenia i żadnych zaćmień umysłowych ani luk w pamięci i jak najmniej nerwów. ;)
"I need a new version of me..."

przez cinnamon_inspiration 19 kwi 2007, 13:04
Ja zdaje mature za rok, a powinnam byla ja zdawac rok temu. Jestem dwa lata do tylu. Zdaje: polski, angielski, francuski i biologie. Tylko biologii sie obawiam, ale jak sie ladnie naucze to bedzie si.

Powodzenia Piotrkowi i wszystkim innym!

przez nieudacznik 19 kwi 2007, 17:13
Ja za rok postaram sie zdać polski, niemiecki, matematyke, informatyke. Czarno widze moją mature, boje sie ze newica mi przeszkodzi w tym by ją w miarę zdać... :/ Musze sie wyleczyc... jeszcze mam rok czasu... eh może zdarzy sie cud i wyjde z tego... jestem dobrej mysli ale jak narazie jest coraz gorzej... Boje sie ze przez tą nerwice zawale sobie całą przyszłośc...

Tegorocznym maturzystom życzę powodzenia

przez Zorki 19 kwi 2007, 21:38
Matura to przereklamowany egzamin.
Trochę stresu, nieco roboty, dużo szumu i ot, okazja do pokazania, co się potrafi.
Dacie radę, bo co macie nie dać.

:)
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

przez IceMan 19 kwi 2007, 21:57
gusia, snaefridur, maiev, cinnamon_inspiration, nieudacznik, Zorki WIELKIE DZIĘKI :D
Przyjaciel forum

przez vide 20 kwi 2007, 14:46
Tegoroczna matura hmm...
Zdaję:
- polski podstawowy (może to głupie, ale okropnie boję się ustnego, bo mam problemy z wypowiadaniem się, a co dopiero przed komisją... wiem, że się zatnę, zdenerwuję tak, że może nawet rozpłaczę...)
- angielski pisemny rozszerzony (ustny podstawa),
- geografię rozszerzoną (zaczęłam coś czytać niecały miesiąc temu, ale nic nie mogę zapamiętać - gdy patrzę na jakiekolwiek zadanie ogarnia mnie panika, bo nie wiem, jak je rozwiązać, gorzej jest, gdy zdaję sobie sprawę, że o tym czytałam, a nie pamiętam konkretów, dlatego boję się rozwiązywać testy...)
- matematykę rozszerzoną (od początku 2007 roku zrezygnowałam już z nauki tego przedmiotu, bo nic już nie rozumiałam, nie przerobiłam nawet całego materiału, więc nie wiem, jak napiszę ten egzamin)

Ogólnie rzecz biorąc czarno widzę moją maturę... Zdać zdam, ale jak? A kiedyś miałam takie ambicje... teraz chyba żal mi samej siebie, że tak ze wszystkiego zrezygnowałam, a może jest mi to obojętne?

Za powodzenia nie dziękuję, coby nie zapeszyć ;) choć sama nie wierzę, że będzie różowo...

Maturzyści dacie radę :smile:
nothing important

przez IceMan 20 kwi 2007, 15:11
vide napisał(a):matematykę rozszerzoną

Tu polecam zbiory zadań z Operonu i zielony zbiór Pazdry. Jeżeli to opanujesz, to jesteś wielka ;) Dasz radę :D
PS. No i dzisiaj w Wyborczej były zestawy z matmy.
Przyjaciel forum

przez vide 20 kwi 2007, 16:30
Piotrek dziękuję za rady :) ale raczej nie skorzystam... nie mam ochoty zaglądać do matematyki... przejrzę jakiś zeszyt na 1-2 dni przed maturą, kiedy zacznę się trząść ze strachu :]
teraz naprawdę aż mnie odrzuca :/
nothing important

przez IceMan 20 kwi 2007, 16:36
vide napisał(a):przejrzę jakiś zeszyt na 1-2 dni przed maturą

Nie polecam. Każdy 1 dzień przed egzaminem - totalny luz, zero książek, zeszytów, notatek, pełen odpoczynek. Tak żebyś miała siły na następny dzień.
Przyjaciel forum

przez jevii 20 kwi 2007, 16:54
Jak kolwiek, czy to ten sam Pazdro jest współautorem też zbiorów zadań
z chemii (takie granatowe) czy to tylko zbieżność nazwisk,
wbądź razie, zadania z tego zbioru spędzały mi sen z powiek;

na szczęście, było minęło - zaorany umysł zarósł się ponownie ;-)

A za naszych forumowych maturzystów trzymam kciuki. :D

Pozdrawiam
Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe.
Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.Éric-Emmanuel Schmitt

przez IceMan 20 kwi 2007, 16:57
Jeżeli to był trudny zbiór, to na pewno nie zbieżność nazwisk :P No i widzę że nie była :mrgreen:
Przyjaciel forum

Sortuj wg