Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ból w pachwinie. Gdzie kończy się jelito?


mamma

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam pytanie anatomiczne, ale może ktoś się zna:))

Otóż miałam ostatnio przeboje z brzuchem, bo najpierw stwierdzono u mnie przepuchlinę pachwinową, później inny lekarz stwierdził, że jej nie mam.

To uznany w środowisku lekarz, więc mu ufam, choc mam dwa wypisy z usg: jeden potwierdzający przepuchline pachwinową i drugi wypis po kilku dniach

że jej absolutnie nie ma.

Wypada rzucic monetą:)

Te kwestie uwrażliwiły mnie na sprawy związane z brzuchem i stąd pytanie: mam wypukłość, tj. "nadmuchana żyła" w zgięciu pom brzuchem a udem. Kiedyś ginekolog powiedział mi, że to żyła,

tak mocno widoczna, bo jestem bardzo szczupła, inny (bez usg) sądził, że to powiększony przez infekcję węzeł chłonny. A mnie interesuje tylko jedno: czy w zgięciu nogi

może być jelito? Nie śmiejcie się, proszę, jestem humanistką i nie wiem, czy jelita moga gdzieś zawędrować:)?

 

Będę wdzięczna za odpowiedź,

 

mamma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pytanie anatomiczne, ale może ktoś się zna:))

Otóż miałam ostatnio przeboje z brzuchem, bo najpierw stwierdzono u mnie przepuchlinę pachwinową, później inny lekarz stwierdził, że jej nie mam.

To uznany w środowisku lekarz, więc mu ufam, choc mam dwa wypisy z usg: jeden potwierdzający przepuchline pachwinową i drugi wypis po kilku dniach

że jej absolutnie nie ma.

Wypada rzucic monetą:)

Te kwestie uwrażliwiły mnie na sprawy związane z brzuchem i stąd pytanie: mam wypukłość, tj. "nadmuchana żyła" w zgięciu pom brzuchem a udem. Kiedyś ginekolog powiedział mi, że to żyła,

tak mocno widoczna, bo jestem bardzo szczupła, inny (bez usg) sądził, że to powiększony przez infekcję węzeł chłonny. A mnie interesuje tylko jedno: czy w zgięciu nogi

może być jelito? Nie śmiejcie się, proszę, jestem humanistką i nie wiem, czy jelita moga gdzieś zawędrować:)?

 

Będę wdzięczna za odpowiedź,

 

mamma

 

Na pewno nie jest to jelito,prawdopodbnie masz zapalenie drog moczowych,dlatego ten bol zwiazany z brzuchem,wyastarczy pojsc do apteki i kupic Urofuraginum bez recepty ;) Mialas robiona morfologie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może być jelito, jeśli jest to przepuklina pachwinowa. Ale to może stwierdzić lekarz a jak widać opinie są podzielone. Dla mnie trochę dziwne, że nawet usg jest wątpliwe. Gdyby to była przepuklina, konieczna jest operacja.

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1638232,1,przepuklina-pachwinowa,index.html

 

A propos też jestem humanistą, ale od czego jest doktor google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była przepuklina,USG by to pokazalo,trzeba wykonać,morfologię i badanie moczu.Na 90% jest to zapalaenie dolnych dróg moczowych.

Na 90% nie jest to zapalenie dróg moczowych. A Ty co taki znawca? medycynę kończyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się medycyna,mialem pozatym zapalenie dróg moczowych k tez mnie katowali badaniami w tym USG tez wskazywalo dużo na przepuklinę,ale jesli jest przepuklina topojawia sie takie wybrzuszenie,trzeba zrobić badanie moczu i bedzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być i przepuklina, a może być powiększony węzeł chłonny. Na forum pewnej diagnozy nie dostaniesz. Od tego jest lekarz i badania obrazowe.

Układ moczowy bym raczej wykluczyła, daje on inne objawy, wbrew temu co sądził kolega stronę wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pytanie anatomiczne, ale może ktoś się zna:))

Otóż miałam ostatnio przeboje z brzuchem, bo najpierw stwierdzono u mnie przepuchlinę pachwinową, później inny lekarz stwierdził, że jej nie mam.

To uznany w środowisku lekarz, więc mu ufam, choc mam dwa wypisy z usg: jeden potwierdzający przepuchline pachwinową i drugi wypis po kilku dniach

że jej absolutnie nie ma.

Wypada rzucic monetą:)

Te kwestie uwrażliwiły mnie na sprawy związane z brzuchem i stąd pytanie: mam wypukłość, tj. "nadmuchana żyła" w zgięciu pom brzuchem a udem. Kiedyś ginekolog powiedział mi, że to żyła,

tak mocno widoczna, bo jestem bardzo szczupła, inny (bez usg) sądził, że to powiększony przez infekcję węzeł chłonny. A mnie interesuje tylko jedno: czy w zgięciu nogi

może być jelito? Nie śmiejcie się, proszę, jestem humanistką i nie wiem, czy jelita moga gdzieś zawędrować:)?

 

Będę wdzięczna za odpowiedź,

 

mamma

 

Hahahahahahahha

Ale się ubawiłę!!!!!!!!!!!! Nosz ...........! %21laugh.gif

Czy aby na pewno każdy humanista jest homo sapięs? %21laugh.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×