Pytanie do pań.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Pytanie do pań.

przez mada1987 10 lip 2015, 17:00
ego napisał(a):mada1987,
Podanie posiłku albo zrobienie prania to jest usługiwanie?
Nie, ale robienie tego praktycznie zawsze, najczęściej połączone z przekonaniem, że tak właśnie ma być, już tak.

Jak masz przekonanie, że ci się krzywda dzieje, to tego nie rób, nie jesteś niewolnikiem. Przekonanie jest tylko w twojej głowie.

Pytanie do pań.

przez emilk 10 lip 2015, 17:00
Mada dokladnie tak jak mowisz ;) oj Ty Ty :D
emilk

Pytanie do pań.

przez emilk 10 lip 2015, 17:01
Mada widzę ze jesteś prawdziwa kobieta,z Toba to chyba sama przyjemność stworzyć rodzine ;)
emilk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pytanie do pań.

przez mada1987 10 lip 2015, 17:02
ego napisał(a):
mada1987 napisał(a):
ego napisał(a):mada1987, presja społeczna nikogo nie zmusza?

Ja nie odczuwam żadnej społecznej presji, robię wszystko w zgodzie ze sobą i nikomu nic do tego :P Rodzina jest dla mnie, a ja nie jestem dla społeczeństwa.
Podział na tzw. kobiece i męskie zajęcia, którego jesteś wyznawczynią, to co innego jak nie społeczna presja?

Jaką specjalistką :P czemu się mnie czepiasz. Kobieta i mężczyzna różnią się i fizycznie i psychicznie, ine hormony inna budowa inne cele, więc i trochę inne zadania. Nikt nie każe kobiecie pracować na kopalni, bo pewnie by co druga się zapłakała, a pacet może niekoniecznie odnajdzie się jako przedzkolanka wśród zgrai dzieciaków. Oczywiście są wyjątki, ale czy ktoś komuś zabrania bycia wyjątkowym? Jak ktoś nie ma jaj być sobą i musi być koniecznie taki jak wszyscy, to współczuję :P

Pytanie do pań.

przez mada1987 10 lip 2015, 17:12
Nie twierdzę, że wszystkie kobiety mają być takie same, zwisa mi to, jak inni mają w domu :P piszę tylko o sobie, że mi się to podoba, a bierze się to też pewnie stąd, że nikt mi nigdy nie kazał, nie spotkałam żadnego szowinisty, który by twierdził, że to mój "zasr*** obowiązek", tylko uczynnych i wdzięcznych pod tym względem facetów, a przez to się po prostu aż chce dbać o takiego, ale rozumiem, że jak się trzyma w domu buca, który nami pomiata, to się można buntować, gdyby mi jakiś kazał coś zrobić, to by pewnie w łeb dostał :P, a znając moją przekorę, to bym pewnie nigdy w życiu juz tego nie zrobiła za karę :P

Pytanie do pań.

przez emilk 10 lip 2015, 17:19
No tak kobietę trzeba docenić za to ze się stara,dba o dom ;) Mada jestes spoko babka tak trzymaj ;)
emilk

Pytanie do pań.

przez emilk 10 lip 2015, 17:21
Przymuszanie kobiet do czegos czego nie chca robic jest egoistyczne,kobieta sama wie cco ma robic aby bylo dobrze,to jest przekazywane z pokolenia na pokolenie ;) Wszystko wynosi sie z domu.
emilk

Pytanie do pań.

przez emilk 10 lip 2015, 17:22
Fajnie jest jak kobieta jest uczuciowa,facet musi być twardszy żeby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie w razie czego ;)
emilk

Pytanie do pań.

przez NN4V 10 lip 2015, 17:24
mada1987 napisał(a):Ale nikt nikogo do niczego nie zmusza...

Nikt nie zmusza powiadasz.
Mam propozycję.
Zrezygnuj ze swoich przyjemności - powiedzmy na tydzień.
Wykorzystaj ten czas na medytacje, czytanie literatury, cokolwiek...
Ja zawsze twierdziłem, że potrafie rzucić palenie.
Były to puste slowa, więc dwa lata temu postanowiłem nie palić przez 2 miesiące.
Udało się, choć pierwszy tydzień był miły inaczej.
Dowiodłem sobie, że potrafię, co mi podniosło poczucie wartości.
Opłaciło się - choć czasem żałuję, że wróciłem do palenia.

mada1987 napisał(a):... Nie możesz też zakładać, że wszystkim kobietom jest źle w takiej roli, niektóre są dumne. Piszę tylko i wyłącznie o sobie, bo ja jestem trochę taka kurką domową, uwielbiam gootwać, a jeszcze bardziej się cieszę, jak ktoś to potem zje, a posprzątany dom jest dla mnie taką samą wizytówką, jak zadbane paznokcie i nie mam zamiaru prosić się nikogo o nic....

Zgadza się. Jeśli ktoś lubi gotowanie i zmywanie, to powinien robić co lubi. Bez znaczenia kobieta czy facet.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Pytanie do pań.

przez NN4V 10 lip 2015, 17:28
emilk napisał(a):... Wszystko wynosi sie z domu.

No pewnie. Srebra, złotą biżuterię, czasem jakiś antyk wpadnie.... :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Pytanie do pań.

przez Arhol 10 lip 2015, 17:31
NN4V napisał(a):
emilk napisał(a):... Wszystko wynosi sie z domu.

No pewnie. Srebra, złotą biżuterię, czasem jakiś antyk wpadnie.... :lol:

zapomniał pan o co lżejszej elektronice i gotówce.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Pytanie do pań.

przez mada1987 10 lip 2015, 17:34
NN4V napisał(a):
mada1987 napisał(a):Ale nikt nikogo do niczego nie zmusza...

Nikt nie zmusza powiadasz.
Mam propozycję.
Zrezygnuj ze swoich przyjemności - powiedzmy na tydzień.
Wykorzystaj ten czas na medytacje, czytanie literatury, cokolwiek...
Ja zawsze twierdziłem, że potrafie rzucić palenie.
Były to puste slowa, więc dwa lata temu postanowiłem nie palić przez 2 miesiące.
Udało się, choć pierwszy tydzień był miły inaczej.
Dowiodłem sobie, że potrafię, co mi podniosło poczucie wartości.
Opłaciło się - choć czasem żałuję, że wróciłem do palenia.

mada1987 napisał(a):... Nie możesz też zakładać, że wszystkim kobietom jest źle w takiej roli, niektóre są dumne. Piszę tylko i wyłącznie o sobie, bo ja jestem trochę taka kurką domową, uwielbiam gootwać, a jeszcze bardziej się cieszę, jak ktoś to potem zje, a posprzątany dom jest dla mnie taką samą wizytówką, jak zadbane paznokcie i nie mam zamiaru prosić się nikogo o nic....

Zgadza się. Jeśli ktoś lubi gotowanie i zmywanie, to powinien robić co lubi. Bez znaczenia kobieta czy facet.

Dla mnie czytanie literatury to przyjemność :D. Co ma Twoje rzucanie do tematu, nie rozumiem? Btw. ja paliłam 11, a nie palę już od 3, tez byłam przekonana, że rzucę i rzuciłam.
Chyba żartujesz z tym lubieniem zmywania. Nikt tego nie lubi, ale myślicie jakoś krotkowzrocznie. Chodzi o satysfakcję z czystego domu, zadbanych dzieci i szczęśliwego męża. Tak samo nikt nie lubi pocić się, ale żeby mieć dobrą sylwetkę, trzeba się napracować. Uczyć się na studiach też nie lubiłam wszystkiego, ale zmuszałam się, żeby osiągnąć cel. Czasem trzeba robić coś mniej przyjemnego, jeśli chce się coś osiągnąć

Pytanie do pań.

przez mada1987 10 lip 2015, 17:34
emilk napisał(a):No tak kobietę trzeba docenić za to ze się stara,dba o dom ;) Mada jestes spoko babka tak trzymaj ;)

Mhm dzięki :)

Pytanie do pań.

przez emilk 10 lip 2015, 17:37
Tak dokladnie,ale nie chodzi tu o rzeczy materialne tylko wiedze,zachowania,uczucia ;)
emilk

Sortuj wg