Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez platek rozy 25 paź 2015, 10:16
Każdego dnia musimy spodziewać się niespodziewanego.

Małe i urokliwie miasteczko, gdzie wydaje się, że czas i ludzie leczą rany. Pewnego dnia Lili Czarnecka przychodzi do gabinetu lekarskiego. Przez nieuwagę zostawia tam swój telefon. Komórka trafia w ręce Ewy Niebieszczańskiej, która postanawia odnaleźć właścicielkę. Przekorne przeznaczenie splata losy obu kobiet.

„Dokąd teraz?” to historia o miłości, rozpaczy i nadziei. Także o przypadkach, które wcale nie są zbiegami okoliczności.Dokąd teraz? To powieść, w której jest i trochę tajemnicy, i trochę sagowości, i trochę seksu… wszystko, czego potrzeba, by czytelnik znalazł coś dla siebie. Jest to propozycja z wielowątkową fabułą, obejmującą kilkadziesiąt lat z życia głównej bohaterki Lili Czarneckiej.
Lili to postać skomplikowana, pełna sprzeczności, której życie zdeterminowane zostało przez dom rodzinny. Patologiczny ojciec, milcząca matka wywierają ogromny wpływ na kobietę, która nie radząc sobie z traumą, idzie przez życie, nieświadomie, a często i świadomie krzywdząc ludzi, którzy są obok niej: córkę Sarę, kolejnych mężczyzn. Ma wielką potrzebę mimikry, bo tylko ona pozwala jej żyć. Wątek głównej bohaterki splata się z innymi postaciami w powieści, które pozostając w ścisłym związku z historią Lili, mają swoją własną opowieść dotykającą pewnych meritów życia: miłości, namiętności, rozstań i powrotów, prawdy i kłamstwa.
Kolejna powieść o trudnej tematyce pokazująca,jaki wpływ na dorosłe życie mają doświadczenia dzieciństwa,w tym przypadku bardzo bolesne,tym bardziej,że doznane od własnego ojca."

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez neon 25 paź 2015, 11:10
James Clavell Król Szczurów, Shogun
Bolesła Prus Faraon
Jordan Belfort Wilk z Wall Steet I i II
Hunter S. Thompson Lęk i Odraza w Las Vegas <- dla hardcorowców :D
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez Arhol 25 paź 2015, 21:52
Brandon sanderson "Z mgły zrodzony" - dobry koncept,fajnie rozbudowana fabuła,sztynksowy zgon...dafuq.
Ale jest chęć na więcej - 9/10.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 26 paź 2015, 10:41
Harry Sidebottom Wojownik Rzymu.Wrota Kaspijskie.Ależ,mnie zawiodła.Nuda i tyle./Jakieś przemyślenia Balisty.A walk z Gotami,tyle co nic.

przez Bulo 27 paź 2015, 11:45
ja jakiś czas temu czytałem "Dziewczyna z sąsiedztwa" Jack Ketchum. Mocna, wg. mojej opinii. Psychologiczna jak najbardziej. Polecam.

przez acherontia-styx 27 paź 2015, 17:56
Zapomniany ogród. - Kate Morton
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez filip133 27 paź 2015, 20:35
Margit Sandemo "Kobieta na brzegu" - 34 tom Sagi o Ludziach Lodu. Bardzo dobra książka, urzekła mnie postać Nette, dlatego że trochę przypominała mi jakoś mnie... Panna 45 lat, o szarym, nudnym życiu codzienny, zauroczyła się w dwudziestolatku, ale on "zszedł" się z inną (dziewczyną w swoim wieku), więc Nette było smutno i pusto... Myślała o wzięciu za dużej ilości leków uspokajających i samobójstwie. Na szczęście na koniec zeszła się z komisarzem policji :D
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez wiejskifilozof 27 paź 2015, 21:17
acherontia-styx napisał(a):Zapomniany ogród. - Kate Morton

Fajna pisarka.

przez platek rozy 27 paź 2015, 23:16
acherontia-styx, bardzo mnie przekonuja te ksazki ktore czytasz i dodaje sobie je na swoja liste ksiazek do wypozyczenia .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez acherontia-styx 27 paź 2015, 23:32
platek rozy, ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 28 paź 2015, 12:15
Coś dla fanów i fanek,terrorystów.Polecam Alex Berenson Tajny Agent.Zamach w Bahrajnie.CIA,ataki w Arabii Saudyjskiej.Bardzo dobra książka.

przez platek rozy 29 paź 2015, 14:43
Jako, że potrzebuję pozytywnych bodzców i emocji oraz motywacji to wybór padł na Reginę Brett i powiem że czyta się dobrze i gdzieś tam znajduje duze podobieństwo do siebie np w dązeniu za wszelką cenę do perfekcjonizmu.

Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów
i prostych sentencji.

Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach.

Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę.
Ta książka to mnie swoista autobiografia autorki. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

"Życie jest dobre”. Polecam zarówno wiarę w te słowa, jak i książkę pani Reginy. "

Obrazek

przez wiejskifilozof 29 paź 2015, 15:40
Inka Dowlasz Ślepa Wróżka.Słabe to,mało realne.W myśl zasady,bo wszystko można w życiu mieć.

przez filip133 31 paź 2015, 15:35
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

Sortuj wg