Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Ina 29 sty 2007, 23:17
paulo Caelho, chyba wszystko... Ostatnio "Być jak płynąca rzeka", zwłaszcza rozdział "Jak chodzić po górach"...
Znajdź górę , na którą chcesz wejść
Zastanów się jak do niej dotrzeć
Ucz się od ludzi, którzy zdobyli szczyt
Zagrożenie widziane z bliska możesz pokonać
Podziwiaj zmieniający sie krajobraz
Szanuj swoje ciało
Szanuj swą duszę
Przygotuj sie na to, że musisz przejść o kilometr więcej
Ciesz się, gdy wejdziesz na szczyt
Złóż przyrzeczenie
Opowiedz swoją historię.
R E W E L A C J A ! ! !
Ina

przez Magda-27 30 sty 2007, 10:54
Ina napisał(a):paulo Caelho, chyba wszystko... Ostatnio "Być jak płynąca rzeka",

ja narazie tylko "Zahira" przeczytałam, ale juz jestem pod wielkim wrażeniem, niedługo biorę się za "Alchemika" :)
Do tego słynny Dan Brown, jestem w trakcie "Zwodniczego punktu" ;), "Kod leonarda..." i "Anioly i demony" zaliczone, świetnie ksiżki, bardzo wciągają i ciężko się oderwać od czytania.
No i oczywiście William Warthon :D
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez LuC 30 sty 2007, 11:07
na polepszenie nastroju polecam "Pod Mocnym Aniołem" Pilcha.... zawsze znajdzie się ktoś kto ma gorzej od ciebie :> poza tym świetny styl, ostry dowcip i niesamowite przepisy kulinarno- "koktailowe" - dostał był za nią Nike tak na marginesie
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Al_ 30 sty 2007, 16:59
"Spóźnieni kochankowie" Whartona czytałam kilka razy. Obecnie zaczęłam "Los powtórzony" Wiśniewskiego a ostatnio dzień po dniu magluję
"Filozofię osobowości" Kobierzyckiego.
Al_

przez Magda-27 31 sty 2007, 10:09
Al_ napisał(a):"Spóźnieni kochankowie" Whartona

Też czytałam :) bardzo fajna książka, nawet płakać mi się chciało na końcu :cry:
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Al_ 31 sty 2007, 17:25
"To trzeba wyrazić" jest autentyczną historią Francuzki, która w wieku trzydziestu lat, na granicy obłędu i depresji, zdruzgotana dziwną przypadłością nieustającego krwawienia z macicy, podejmuje psychoanalizę. Książka jest dokumentacją kilkuletniej psychoterapii w fascynującym ujęciu - z perspektywy pacjentki, a zarazem poruszającą historią życia Marie Cardinal. W toku psychoanalizy krok po kroku wyłaniają się z zakamarków nieświadomości uczucia nienawiści wobec toksycznej matki oraz lęku i poczucia braku związanego z postacią utraconego ojca, wspomnienia zagrożenia nadużyciem seksualnym w dzieciństwie, dziwnych doświadczeń erotycznych i niespełnienia w miłości w późniejszym życiu, pomieszania w roli matki i córki zarazem... Postępy leczenia owocują odblokowaniem możliwości twórczych autorki, których pierwszym spełnieniem jest właśnie ta niecodzienna książka.

Czytał ktoś z Was tę książkę??? Polecam!!! Mi osobiście bardzo dużo dała.
Al_

przez grown-up19 31 sty 2007, 17:47
Paulo Coelho - Weronika Postanawia Umrzeć
Obrazek

przez korres1 31 sty 2007, 23:58
[quote="Magda-27
ja narazie tylko "Zahira" przeczytałam, ale juz jestem pod wielkim wrażeniem, niedługo biorę się za "Alchemika" :)
:D[/quote]

NiEEEEEEEEEEEEEEEEE, uważaj, to straszna chała, serio.

[ Dodano: Sro Sty 31, 2007 11:58 pm ]
[quote="Magda-27
:D[/quote]

NiEEEEEEEEEEEEEEEEE, uważaj, to straszna chała, serio.
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez IceMan 01 lut 2007, 01:50
Dorzucam dobre tytuły (chociaż większość pewnie przeczytała je jako lektury - lub jako lektury ich właśnie nie przeczytała ;p):

Hanna Kraal - Zdążyć przed Panem Bogiem
Gustaw Herling-Grudziński - Inny Świat

Książki o realiach wojennych - getta, obozy itp. - jednak niosą pewne przesłanie, po prostu trzeba przeczytać ... gdyby nie te 2 lektury, to już bym całkiem stracił wiarę w dobre książki (biorąc pod uwagę kanon lektur w liceum).
Przyjaciel forum

przez LuC 01 lut 2007, 09:49
grown-up19 napisał(a):Paulo Coelho - Weronika Postanawia Umrzeć
a o czym to było - bo straaasznie dawno to czytałem :]

no to jak Coelho to "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam" - choć to z tego co pamiętam nie było super optymistyczne (acz mogę się mylić, bo dawno temu zaczytywałem się w jego książkach)
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

przez Magda-27 01 lut 2007, 10:22
korres1 napisał(a):NiEEEEEEEEEEEEEEEEE, uważaj, to straszna chała, serio.

Dlaczego twierdzisz, że to chała ? Mi się podobało :P i o "Alchemiku" słyszałam same pozytywne opinie. I tak mnie nie zniechęcisz :P:P:P
Przyjaciel forum

przez Al_ 01 lut 2007, 14:51
Także byłam zachwycona "Alchemikiem". Uważam, ze to bardzo dobra książka :D
czas przyzwyczaja do bólu
Al_

przez korres1 02 lut 2007, 01:23
No wiecie, de gustibus.... Mi się bardzo nie podobał ( już nie pamiętam dokładnie, ale zirytowała mnie infantylność ukryta pod jakimś pseudowschoidniofilozoficznym bełkotem) i chciałam ostrzec po przyjacielsku. ( mówię od razu: nie jestem recenzentem)
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez maiev 02 lut 2007, 02:37
Piotrek napisał(a):Dorzucam dobre tytuły (chociaż większość pewnie przeczytała je jako lektury - lub jako lektury ich właśnie nie przeczytała ;p):

Hanna Kraal - Zdążyć przed Panem Bogiem
Gustaw Herling-Grudziński - Inny Świat

Książki o realiach wojennych - getta, obozy itp. - jednak niosą pewne przesłanie, po prostu trzeba przeczytać ... gdyby nie te 2 lektury, to już bym całkiem stracił wiarę w dobre książki (biorąc pod uwagę kanon lektur w liceum).

Czytałam obie - ta pierwsza wydaje mi się ciekawsza.
Swego czasu miałam napad - i czytałam wszystko co mi wpadło w ręce właśnie o obozach i getcie i powstaniu. Czasem to wyłam jak bóbr.Jeśli chodzi o tą tematykę polecam "Dymy nad Birkenau" - też świetna powieść. Oczywiście smutna, chwilami przerażająca no i czasem wzruszająca. Jeszcze jedna była ciekawie napisana ale sobie przypomnieć nie mogę. Ale myslę- teraz to mi to spokoju nie da :cry:
"I need a new version of me..."

Sortuj wg