weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 11 cze 2013, 12:49
lukk79, protest jest jutro :) wybieram się.
nie robię badań na B-12 z prostej przyczyny, zażywam krople pod język, jednorazowa dawka pokrywa 20.000% dziennego zapotrzebowania, poza tym dietetyk mi powiedział, że organizm ludzki ma zapas b12 na około 2 lata, nie wiem ile w tym prawdy ale jakoś się nie przejmuję, piję też mleko sojowe fortyfikowane b12, nie ma opcji żebym miała niedobór.

ksylitol to jest cukier brzozowy, różne są opinie na jego temat, mi się akurat podoba to, że ma odczyn zasadowy i nie zakwasza organizmu w przeciwieństwie do zwykłego cukru. no i ma 14-krotnie niższy indeks glikemiczny niż cukier.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez lukk79 11 cze 2013, 12:54
ja bardzo lubię protesty :smile: , zawsze jest miło.

ja B-12 biorę w tabletkach, mam teraz takie ze Stanów co to się jedną na 3 dni bierze, pół roku temu robiłem i miałem troszkę poniżej środka normy więc OK ale wtedy weganinem byłem 7 miesięcy, nie wiem jak ona szybko spada ale wolę brać i zobaczę na badaniach znów. A te krople to skąd masz?? 20 tysięcy procent ?? :smile:
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 11 cze 2013, 13:03
strona producenta http://www.puritan.com/b-complex-vitami ... -12-002871
na dole kliknij na Label Information

są też na alledrogo http://allegro.pl/witamina-b-12-b-kompl ... 01839.html

przedawkować podobno nie można bo co się nie wchłonie to się wysikuje :)
vel veganka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 11 cze 2013, 16:06
veganka, zapisałam sobie linka na b12 w ulubionych.Kupię jak przejdę na weganizm.Podejrzewam,że już teraz mam braki,ale cóż lekarz mi tego nie zbadał a nie lubię sama się diagnozować i leczyć.
Anna Maria

przez Hans 11 cze 2013, 16:11
Branża się już w Wyborczej odgraża.
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 11 cze 2013, 16:18
Hans, a co piszą? nie kupuję gazet
vel veganka

przez Anna Maria 11 cze 2013, 16:23
Czy ten protest to z Stowarzyszenia Empatia?
Anna Maria

przez libertynka 11 cze 2013, 16:26
vel veganka

przez Hans 11 cze 2013, 16:26
O stratach na rynku tureckim (z 200 tys. ton do 20 tys. ton eksportowanej wołowiny) i rynkach w krajach arabskich, które zdobywali mozolnie. Do tego, że zakłady pozwą państwo o straty w wyniku utraty kontraktów i z pewnością wygrają, a także o tym, że pracę straci nie 5 tys. ludzi, a setki tysięcy i że zamykamy się przez to na świat, co oznacza wszechobecną stagnację. Jeśli wierzyć w dane które ten człowiek podawał, to z 90% eskportowanej wołowiny 30% stanowi wołowina halal i kosher.
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 11 cze 2013, 16:43
a przy okazji dodam, bo nie wiem czy wiecie, UE wprowadziła zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach, tutaj jest lista firm, które testują/nie testują na zwierzętach, zwróćcie uwagę na produkty spożywcze, jest Milka, są Pieguski, Delicje, Jacobs i duuużo innych.
http://notest.pl/lista

a wiecie, że także na psach prowadzone są testy? http://notest.pl/uwolnij-psy-astra
i to http://stoptestom.info/index.php/home/1 ... -papierosa
cytat:
W wielu od lat wciąż powtarzanych testach, z których istnienia większość z was nie zdaje sobie nawet sprawy, zwierzęta zmuszane są do wdychania mocno skoncentrowanego dymu tytoniowego nieustannie przez ponad sześć godzin dziennie, przez okres nawet trzech lat! Ponieważ zwierzęta unikają wdychania toksyn, poddawane eksperymentom szczury umieszcza się w wąskich tubach, a dym papierosów jest wpompowywany bezpośrednio do ich nosów. W niektórych testach psy (głównie beagle) i małpy mają wycinane w gardłach dziury, a dym wtłaczany jest siłą do ich płuc poprzez rurki, na ich twarzach przymocowywuje się także specjalne maski. W innym powszechnie prowadzonym eksperymencie myszom i szczurom aplikuje się bezpośrednio na ich nagiej skórze smołę z papierosów, co powoduje wzrost nowotworów skóry. Znane są również eksperymenty, podczas których w psich penisach zamieszcza się elektrody, aby badać wpływ palenia papierosów na potencję seksualną.
vel veganka

przez Hans 11 cze 2013, 16:58
Sami giganci: Unilever, Kraft Foods, Nestle, Procter&Gable. A Biały Jeleń, który wychwalam od najmłodszych lat, jest przyjazny zwierzętom. Ciekawe ile środków jest testowanych na ludziach bez ich wiedzy, po Pont Saint Esprit mnie niewiele zdziwi. Z tym, że nie wiem, czy możliwe jest całkowite wyeliminowanie testów.

Czasem się zastanawiam na ile świadomość społeczeństwa się zmienia, a na ile jest modelowana? Przecież rynek wege, to nie tylko produkty spożywcze, to odzież, muzyka itd.
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 11 cze 2013, 17:10
Hans, też używam Jelenia :)
chciałabym, żeby prawo wymagało stosowania oznaczeń który produkt jest wegański a który nie, i które były testowane na zwierzętach. łatwiej byłoby robić zakupy :roll: nie chcę brać udziału w tym wariactwie, tylko pytanie jak się z tego wypisać...
vel veganka

przez Hans 11 cze 2013, 17:42
To kwestia nacisków na rządy, strachu korporacji przed utratą zysków. Choć te wszystkie przewodniki wege itd. świadczą o tym, że zaplecze produkcyjno-usługowe raczkuje w Polsce, a sama żywność może mieć masę składników odzwierzęcych, które są tańsze/bardziej dostępne.

Zawsze możesz założyć własny wege interes. :-)
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 11 cze 2013, 18:00
nie mam talentu do biznesu, a właśnie, lukk79, co z tym barem wegańskim? urodziło się coś z tego?
vel veganka

Sortuj wg