Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 08 sie 2016, 19:50
o Ty masz z ta klasa srednia? Klasa srednia to rowniez robotnicy, fryzjerki, panie posiadajace drobne sklepiki - juz widze jak stronia od seriali, he he. Juz to tlumaczylam. Klasa srednia jest nader szeroka i ma 3 szczeble.
klasa średnia w Polsce to 10% społeczeńśtwa przynajmniej wg kryteriów dochodowych https://www.obserwatorfinansowy.pl/tema ... ce-w-sile/ . To co piszesz z grubsza prezentuje to co słyszę od mojej siostry czy od osób z którymi niegdyś chodziłem do szkoły a którzy należeli do tej klasy. Ja od lat obracam się, pracuje wśród klasy wiejsko- robotniczej, czasem nizin społecznych i inaczej patrze na wiele spraw, tez kiedyś zanim zacząłem pracować jako
robol wierzyłem w to co pisali w newsweek i GW.
O co do romantyczności to nie chodziło mi o seriale i harlekiny a zapraszanie kobiet na kolację, do kina, na spacery, kupowanie prezentów i kwiatów itp.
Największy Forumowy Maruda

przez iiwaa 08 sie 2016, 20:19
carlosbueno napisał(a):
o Ty masz z ta klasa srednia? Klasa srednia to rowniez robotnicy, fryzjerki, panie posiadajace drobne sklepiki - juz widze jak stronia od seriali, he he. Juz to tlumaczylam. Klasa srednia jest nader szeroka i ma 3 szczeble.
klasa średnia w Polsce to 10% społeczeńśtwa przynajmniej wg kryteriów dochodowych https://www.obserwatorfinansowy.pl/tema ... ce-w-sile/ . To co piszesz z grubsza prezentuje to co słyszę od mojej siostry czy od osób z którymi niegdyś chodziłem do szkoły a którzy należeli do tej klasy. Ja od lat obracam się, pracuje wśród klasy wiejsko- robotniczej, czasem nizin społecznych i inaczej patrze na wiele spraw, tez kiedyś zanim zacząłem pracować jako
robol wierzyłem w to co pisali w newsweek i GW.
O co do romantyczności to nie chodziło mi o seriale i harlekiny a zapraszanie kobiet na kolację, do kina, na spacery, kupowanie prezentów i kwiatów itp.

Odnioslam sie do kryterium partycypacyjnego. Uboga emerytowana nauczycielka, bibliotekarka czy pielegniarka zawsze bedzie dla mnie wyzej niz hydraulik, chocby miliony zarabial. Pieniadze mozna stracic, wyksztalcenia nigdy.

Nie czytam newsweeka ani gw. Nie mierz wszystkich swoja miara. Przegladam je okazjonalnie - jak musze albo jak się maz gdzies ad hoc wypowiadal.

Pochodze z patologicznej rodziny. Mozna rzec, ze z szamba. Niejednokrotnie bylam glodna jako dzieciak. Wiec nie sugeruj, ze nie wiem, o czym mowie. Nie pochodze z "klasy sredniej", a z patologii. Wyszlam z niej jedynie dzieki malzonkowi, acz on rowniez nie jest z klasy sredniej, choc na listy najbogatszych sie niestety nie lapie :D (to oczywiscie zart, niepotrzebne mi to do szczescia).

No, najesc sie kazdy lubi, kolacja wskazana :D
A, widzisz, widzisz, tylko ze ta madra oczekuje tez czegos wiecej niz kolacja i kino raz na tydzien. Ona oczekuje, ze podzialasz na jej mozg.

przez atic 08 sie 2016, 20:29
należy dodać, że są seriale i Seriale, np. moda na sukces to serial a Gra o Tron to Serial.
atic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 08 sie 2016, 20:52
Pochodze z patologicznej rodziny. Mozna rzec, ze z szamba. Niejednokrotnie bylam glodna jako dzieciak. Wiec nie sugeruj, ze nie wiem, o czym mowie. Nie pochodze z "klasy sredniej", a z patologii. Wyszlam z niej jedynie dzieki malzonkowi, acz on rowniez nie jest z klasy sredniej, choc na listy najbogatszych sie niestety nie lapie :D (to oczywiscie zart, niepotrzebne mi to do szczescia).

U mnie jest raczej odwrotnie to ja dołuje poziomem w stosunku do rodziców którzy nigdy zawodowo typowo fizycznie nie pracowali , choć formalnie mam od nich wyższe wykształcenie ale matura z lat 50,60-tych to dużo więcej niż dzisiaj magister. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez Ḍryāgan 08 sie 2016, 20:58
iiwaa, Tytuły i wykształcenie nie sprawiają, że ktoś jest dobrym i uczciwym człowiekiem. Czasem ten przysłowiowy hydraulik ma więcej klasy od utytułowanego buca.

Litosciwa baba.
Ja bez pytania zwyklam mowic 'kochanie jaki ty jestes madry'. I to byl chyba glowny powod. I urocza fryzura i spojrzenie :D
Ale mnie nie denerwuje i nie jest niemily, generalnie bardzo latwy do kochania :D nie moglabym byc z trudnym czlowiekiem, sama w zwiazku nie jestem trudna na szczescie. Grunt to dograny podzial" rol"

Nie wiem czy litościwa. Ale przynajmniej wiem, że kocha mnie nie za "coś", co mam, tylko pomimo moich wad. Może mam tez jakieś zalety :) przynajmniej się staram dla niej poprawić. Nawet te cholerne leki wziąć - bo ona tego chce
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez iiwaa 08 sie 2016, 21:34
atic napisał(a):należy dodać, że są seriale i Seriale, np. moda na sukces to serial a Gra o Tron to Serial.

A owszem, owszem, przepraszam wielbicieli 'Gry o tron'. Chlamem tego nie nazwe. Gdybym miala czas, to chetnie obejrzalabym serie.

przez iiwaa 08 sie 2016, 21:38
Ḍryāgan napisał(a):iiwaa, Tytuły i wykształcenie nie sprawiają, że ktoś jest dobrym i uczciwym człowiekiem. Czasem ten przysłowiowy hydraulik ma więcej klasy od utytułowanego buca.

Litosciwa baba.
Ja bez pytania zwyklam mowic 'kochanie jaki ty jestes madry'. I to byl chyba glowny powod. I urocza fryzura i spojrzenie :D
Ale mnie nie denerwuje i nie jest niemily, generalnie bardzo latwy do kochania :D nie moglabym byc z trudnym czlowiekiem, sama w zwiazku nie jestem trudna na szczescie. Grunt to dograny podzial" rol"

Nie wiem czy litościwa. Ale przynajmniej wiem, że kocha mnie nie za "coś", co mam, tylko pomimo moich wad. Może mam tez jakieś zalety :) przynajmniej się staram dla niej poprawić. Nawet te cholerne leki wziąć - bo ona tego chce

Ale ja nie kocham meza za co, co ma - bo inteligencji i klasy nie mozna uznac za stan posiadania.
Cenie sobie zaradnosc i poczucie bezpieczenstwa, ale to tez cechy, a nie materialne przedmioty. Rzeczy sa tylko efektem jego zalet, a ponad polowe uwazam za zbedne.
A pomimo wad? Oczywiscie, to przeciez najwiekszy na swiecie wyniosly lekcewazacy despota ;) (to tez pol zartem-pol serio, zeby nie bylo :) )

przez Ḍryāgan 08 sie 2016, 21:41
iiwaa, ja nie mówiłem o Tobie, tylko ogólnie. Nie musisz się tłumaczyć z tego za co ewentualnie kochasz tego swojego cudownego męża.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez iiwaa 08 sie 2016, 22:10
Ḍryāgan napisał(a):iiwaa, ja nie mówiłem o Tobie, tylko ogólnie. Nie musisz się tłumaczyć z tego za co ewentualnie kochasz tego swojego cudownego męża.

A po coz ironia? Wymagasz ode mnie zrozumienia innych przypadlosci - przeczytaj sobie jak traktuje partnera kochajace i pokochane dda, zwlaszcza jesli ten partner spelnia oczekiwania dda (poczucie bezpieczenstwa, opiekunczosc, wynagrodzenie brakow z dziecinstwa). Dla takiego dda liczy sie partner, potem dlugo dlugo nic, a dopiero potem hen daleko sa inni ludzie. Zreszta to normalne i w udanym zwiazku nieszkodliwe - wg mojej babeczki (psycholog)

przez NN4V 08 sie 2016, 22:16
iiwaa napisał(a):...Kazda kobieta jest INNA i ma INNE oczekiwania. Te przepisy rodem z poradnika dla nastoletnich chlopcow "kobieta oczekuje" sa o kant pewnej czesci ciala rozbic.

Istnieją statystyczne badania wskazujące w zarysie preferencje każdej z płci. Klarują wiele zjawisk rzeczywiście zachodzących w relacjach. Każda kobieta jest inna, ale wiele kobiet ma podobne pragnienia, potrzeby, motywacje.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez atic 09 sie 2016, 01:33
powiada się, że żebrak może mieć klasę, a bogacz nie mieć, czy to prawda?
atic

przez iiwaa 09 sie 2016, 01:57
NN4V napisał(a):
iiwaa napisał(a):...Kazda kobieta jest INNA i ma INNE oczekiwania. Te przepisy rodem z poradnika dla nastoletnich chlopcow "kobieta oczekuje" sa o kant pewnej czesci ciala rozbic.

Istnieją statystyczne badania wskazujące w zarysie preferencje każdej z płci. Klarują wiele zjawisk rzeczywiście zachodzących w relacjach. Każda kobieta jest inna, ale wiele kobiet ma podobne pragnienia, potrzeby, motywacje.

Owszem, owszem - cele, ale środki różne.
A to, co "kobiety lubią" to jest środek do zaspokojenia potrzeby - poddany generalizacji - a nie sama potrzeba. I o ile będą 3 kobiety i każda z nich powie, że czuje potrzebę romantyzmu w swoim życiu, to dla pierwszej będzie to rejs statkiem po Adriatyku, dla drugiej wyrecytowanie Romea i Julii, a dla trzeciej zabranie na Greya-sreya :D (celowo przerysowane sytuacje). A autor tego wstawionego artykułu sprowadził to do potrzeb babki z IQ niżej niż przeciętnym - seriale i harlekiny "kobiety lubią" :D
Oczywiście, że są pewne cechy właściwe dla płci, np. większa uczuciowość, działanie intuicyjne, słabsza orientacja w terenie, dostrzeganie szczegółów, ale nie należy jej mieszać ze skrajnym zaćmieniem umysłowym przy tych harlekinach :D Jestem kobietą =/= lubię tandetę.
Albo że kobiety nie znają pewnego mechanizmu psychofizycznego towarzyszącego doborowi partnera i że nie patrzą na nic logicznie, tylko na to że jest "fajny i psystojny". Jestem kobietą =/= jestem głupią gęsią nieznającą najbardziej ogólnych, zrębowych podstaw fizjologii i psychologii.
A tak to mniej więcej zostało ujęte w artykule.

powiada się, że żebrak może mieć klasę, a bogacz nie mieć, czy to prawda?

Prawda.
Ale "bieda uszlachetnia" - już nie.

Nie chce mi sie rozbierać tego artykułu na czynniki pierwsze, ale tam albo jest stek bzdur, albo ja nie jestem kobietą.
Ostatnio edytowano 09 sie 2016, 02:06 przez iiwaa, łącznie edytowano 1 raz

przez Michellea 09 sie 2016, 02:05
atic napisał(a):powiada się, że żebrak może mieć klasę, a bogacz nie mieć, czy to prawda?

Wg mnie tak. Tak samo jak człowiek prosty nie musi być prostakiem, a wykształcony inteligent może zachowywać się jak burak.

przez iiwaa 09 sie 2016, 02:07
Michellea napisał(a):
atic napisał(a):powiada się, że żebrak może mieć klasę, a bogacz nie mieć, czy to prawda?

Wg mnie tak. Tak samo jak człowiek prosty nie musi być prostakiem, a wykształcony inteligent może zachowywać się jak burak.

Owszem, owszem, i wystarczy włączyć obrady Sejmu RP...

Sortuj wg