Walka o krzyż

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Walka o krzyż

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 20:21
Jako chrześcijanin zdecydowanie wolałbym, aby krzyża nie profanowano wykorzystując go do walki politycznej.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez brokenwing 19 wrz 2010, 20:33
słońce_nie_wzejdzie, A jesteś zadowolony ,ze pieniacze ukradli krzyż harcerzom ?
Wierzysz w prawa do własności,jak ktoś coś zrobił i zainwestował to jest to jego ,nie?
brokenwing

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 20:36
brokenwing, nie widzę związku Twojej wypowiedzi z moją.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brokenwing 19 wrz 2010, 20:42
słońce_nie_wzejdzie, Juz wykazuje ,profanacja odbyła się w monecie ,rozpoczęcia szopki obronnej .Krzyż jak by nie patrzeć był własnością Harcerzy ..nie tego tłumu . A Ty napisałeś "Jako chrześcijanin ..." oni o sobie mówili tak samo .Zresztą związek jest nie konieczny ,możesz uznać . Ze po prostu chciałem poznać Twoje zdanie .
brokenwing

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 20:50
Ja uważam, że krzyż powinien znajdować się w czterech miejscach.
W świątyni, na cmentarzu, w domu, bądź na szyi osoby wierzącej i na niektórych flagach państwowych ;)

To, co uczyniono z krzyżem pod Pałacem Namiestnikowskim było profanacją. Profanowali go zarówno tzw. "chrześcijanie", tutaj szczególnie polecam zdjęcie kobiety, która się do krzyża przywiązała - ja to odczuwam jako wykpienie wizerunku Jezusa, jak i tych którzy byli przeciwko. Cieszę się, że krzyż został przeniesiony w miejsce bardziej dla niego godne, ale wciąż odczuwam niesmak w związku z tym, co się wokół niego działo. Czuję się też urażony, gdyż dla mnie krzyż jest symbolem nadziei jak i doskonałej ofiary i jako taki został w moich oczach poniżony.

Przykro mi również, że za wszelką cenę usiłujesz naskakiwać na osoby wierzące, nie wiedząc co chce ona przekazać, często na zasadzie domniemania opartego na mało logicznych przesłankach.

przez circ 20 wrz 2010, 00:02
Co złego jest w przywiązaniu się do krzyża, który władza chce wyrzucić z przestrzeni publicznej?
To raczej wyrzucanie go tylko do kościoła jest profanacją, bo Jezus chce być obecny w życiu publicznym.
Zawsze kiedy walczono z krzyżem, odbierano nam wolność.

http://www.youtube.com/watch#!v=kl8PfRB ... re=related
tu fragment debaty o krzyżu w szkołach, z którym walczą lewacy, czyli komuna, a najbardziej loża BnaiBrith.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2010, 00:09 przez circ, łącznie edytowano 1 raz

przez ALEKS*OLO 20 wrz 2010, 00:06
Ale nie wierzący nie chca miec jezusa w zyciu!!!!! ja sobie np nie zycze widziec na kazdym rogu krzyz.
A to czy jezus chce byc obecny to mnie malo obchodzi.
To jest łamanie wolności wyznania, dlaczego chrzescijanie łąmia prawo ???
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Korba 20 wrz 2010, 00:09
ja sobie np nie zycze widziec na kazdym rogu krzyz

a 96 krzyży pod pałacem prezydenckim tym bardziej....
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez circ 20 wrz 2010, 00:11
Nie chcecie krzyża, to nie patrzcie na Niego.
Ja nie chcę Gajzety Wyborczej. Nie czytam.

Kiedy odstępowano od krzyża, zawsze lała się krew; Rewolucja Francuska-rzeż Wandejczyków, Rewolucja Sowiecka, rzeź 100 mln ludzi, faszyzm kilkanaście mln.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2010, 00:15 przez circ, łącznie edytowano 2 razy

przez Korba 20 wrz 2010, 00:13
wybacz, ale gazeta wyborcza to nie symbol religijny. słabe rozumowanie.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez ALEKS*OLO 20 wrz 2010, 00:13
Ale jak mamy nie patrzec skoro wszedzie stoja ???? w szkole itd wszedzie. I jeszcze molestujecie nas swoimi "prawdami" np Ty circ, . Więc jak mamy nie patrzec ??
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez brokenwing 20 wrz 2010, 00:18
circ, Wiem ze to trudne ..nie mieści się w tym małym rozumku ...jednak zauważ łaskawie .Ze jest dużo ludzi na tym świecie w tym kraju .Którzy nie życzą sobie ani Jezusa ani Krzyża w swoim życiu .Wiec do kurwy nędzy uszanuj ich wole i nie agituj .
Jesteś maksymalnie upierdliwa ,myślę ze jesteś mito albo megalo-manką . Strasznie współczuje Twoim latoroślą ,jak bym miał takiego rodzica to bym się go maksymalnie wstydził .

pisałem na tym forum ,ze czasem zazdroszczę ludziom wierzącym ,Ty jednak sprawiłaś ,ze zmieniłem zdanie .Bo nie chce obcować z takim oszołomstwem jakie reprezentujesz .Udało Ci się bardzo skutecznie odstraszyć mnie od kościoła katolickiego,myślę ze nie tylko mnie .
Dobra misjonarska robota :)
Ostatnio edytowano 20 wrz 2010, 00:21 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: brokenwing proszę Cię o kulturalną dyskusję
brokenwing

przez RafQ 20 wrz 2010, 01:42
A myślałem,że po wczorajszych szaleństwach i to w dwóch tematach dotyczących modlitw itp itd,misjonarze trochę wrzucą na luz.Jak widać pomyliłem się,bo ciągle pojawiają się zastępy nowych fanatyków (m.in użytkownik circ).

Skomentuje to tak:

Obrazek
RafQ

przez circ 20 wrz 2010, 01:53
Ty też agitujesz, choć może nie zdajesz sobie sprawy, bo widzisz tylko jedną połowę.

Ja też wielu rzeczy sobie nie zyczę.
Sam widzisz, że rozmowa na poziomie który proponujesz prowadzi do patu.

Proponuję zaprzestanie mówienia, czego sobie nie zyczymy, bo każdy może wyliczać bez końca.
Jak już przestaniemy sobie nie życzyć, zostanie pustka.

W tej pustce mamy trwać?
Co wybieramy, by wypełnić pustkę?
Masz jakieś realne marzenia?

Miłość czy tolerancja?
Ideał, czy pustka.
Kształt czy walka z wszelkim kształtem?
Tworzenie, czy nieustanna krytyka twórców?
Zdrowie, czy krytyka zdrowych?

Powiedz coś konstruktywnego choć raz.
Widzę tu tylko jęczące grupki pocieszające się nawzajem.
A jak namawiać was na wyzdrowienie, to bronicie choroby jak lwy.
Co was do tego motywuje?

[Dodane po edycji:]

Jeszcze jedno.

Mam obsesję religijną.;-)))))
zadowoliłam Was?

Wolno tu mieć każdą obsesję, a religijną nie?
Nie wolno tez być zdrowym. To nie dyskryminacja, czy nietolerancja?

;-))))

Sortuj wg