Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

przez paradoksy 17 lis 2010, 22:01
Vi., ta pierwsza jest zdecydowanie lepsza i nadaje się już na 3 ciurki.
W małej też się będą bawiły.... ale do czasu, bo w końcu któryś może chcieć dominować i jeśli będą mieć za mało przestrzeni mogą się pozagryzać.
Szczury nie śmierdzą, to bardzo czyste zwierzątka.
Samce mają swój charakterystyczny zapach, ale ja bym tego w żadnym wypadku smrodem nie nazwała.
Jakiej ściółki używasz? Bo to też ważne. Trociny np. uczulają mojego Mietka, poza tym szybko siąkną amoniak z moczu i zaczynają śmierdzieć. Dlatego też polecam naturalny żwirek z drzewa iglastego - duże opakowanie (10l) się bardzo opłaca, ściółka naturalnie pachnie i pochłania zapachy. Oczywiście również trzeba sprzątać, usuwać resztki pokarmu itd., ale zdecydowanie przyjemniej z taką ściółką jest i szczurom, i Tobie.
Moje dziobaki mialy dziś cały dzień otwartą klatkę i sobie ganiały i nie mam żadnych kabli poprzegryzanych, tylko guzik od poduszki przepołowiony i posiekany w drobny mak :lol:
paradoksy

przez Vi. 17 lis 2010, 22:45
paradoksy, ja używam granulatów- możesz mi wysłać jakiś link albo pełną nazwę tej ściółki ?

Klatkę zamierzam kupić większą, żeby mogły się bawić i może jak się przeprowadzę, to będę miał stadko kiedyś :time: :105:
Mama z bratem się sprzeciwiają tej klatce, ale mam nadzieję, że im przejdzie, tato nie wypowiada zdania.

Jeśli ktoś z was potrzebuje klatki, to mogę oddać komuś za darmo- tylko musicie pokryć koszty wysyłki.
Oto link do niej :
http://allegro.pl/klatka-gryzon-szczur- ... 73603.html
Vi.

przez paradoksy 17 lis 2010, 22:50
Vi., kupisz to w każdym zoologicznym, ma mniej więcej taki kształt:

Obrazek

używa się go również dla kotów, więc nie zdziw się, jeśli na opakowaniu będzie kicia :mrgreen:
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vi. 17 lis 2010, 23:03
paradoksy, ja mam właśnie takie, tylko nie jest napisane, że są z drzewa iglastego- takie też można dostać ?
Vi.

przez paradoksy 17 lis 2010, 23:07
Vi., no przecież Ci mówię, że dostaniesz w praktycznie każdym zoologicznym ;)
paradoksy

przez Alisha 17 lis 2010, 23:31
nie chce mi sie calego watku czytac wiec pochwale sie tylko ze ja w domciu mam obecnie dwa psiaki ... chcialabym za kilka lat kupic sobie konia (w sumie to jest moje marzenie od dziecka wiec mam nadzieje ze uda mi sie je spelnic) ... jako dziecko tez zawsze mialam duzo zwierzakow w najwiekszym epicentrum mialam naraz:
2 mewki, 1 szczura, 1 chomika, 1 krolika, 1 swinke morska, 1 papuge falista, 1 psa, 2 myszki i wszystko to w jednym pokoju pojecia nie mam jak moja mama to znosila :lol:

przez paradoksy 18 lis 2010, 00:06
a mewki skąd wziełaś? :o

znalazłam takie cuś fajne :mrgreen: :

Obrazek

Obrazek
paradoksy

przez fobia 18 lis 2010, 01:10
paradoksy, zajebiaszcze :great:

Alisha, niezła kolekcja :shock: ja tez miałam zawsze jakieś zwierzątka ,ale chyba nigdy az tyle na raz ;) nie licząc około 16 myszoskoczków ;) ale przechodziłam tez papuzkę falistą, chomiki, rybki, psy, myszy, świnkę morską, królika... ;)

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 01:20
Alisha, Co Ty Noe jesteś ? :D za kilka miechów dopiszesz nam -żyrafa ,słoń,waleń biały etc :D
LitrMaślanki

przez Korba 18 lis 2010, 12:14
LitrMaśalanki, :mrgreen: :great:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez lakuda 18 lis 2010, 15:47
paradoksy napisał(a):a mewki skąd wziełaś? :o

znalazłam takie cuś fajne :mrgreen: :

Obrazek

Obrazek

BOSKIE!!!!!!!!!

CUDO!!!!!!
lakuda

przez Alisha 18 lis 2010, 16:16
Paradoksy mewki to byly takie malusie bialo czarne ptaszki, parke mialam (teraz to nawet pewna nie jestem ze dobra nazwe pamietam hihi) :mrgreen:

Fobia owszem zwierzakow u mnie zawsze byl dostatek ;)

LitrMaslanki zadny ze mnie Noe hihi ale slonia to bym chciala miec one sa takie fajniste i maja dlugasne traby :twisted: :lol: :mrgreen:

poki co moje dwa psiska starczaja mi w zupelnosci i ani mysle jakiegokolwiek innego zwierzaka sobie do domu spraszac 8) jedyne co to konik mi sie marzy ale to za kilka lat, narazie jeszcze nie czas na to ;)

mam za to jeszcze Stefcie i Franka dwa kwiatki ktore o dziwo jeszcze zyja - bo do kwiatkow to reki wogole nie mam ale te sa dzielne :twisted:

przez Vi. 18 lis 2010, 18:03
Przyszła kurierem klatka, jest duża i mama mówi, że za duża.
Nie wiem jak ją przekonam do jeszcze większej, mam nadzieję że na urodziny mi się uda... :((
Ech i nie wiem co powie o tym terapeutka, czy powie, że chcę żeby rodzice mnie cały czas zaspokajali i nie będę w nikim kogo oni znają sprzymierzeńca :( :-| :cry: :why:

Powiedzcie mi czy jeśli klatka stoi na stabilnym podłożu to może być wysoko ?
Zaczyna się około 1,5 m i kończy 60 cm wyżej, docelowo będzie 80 cm wyżej...

Czy tak jest szczurce dobrze, czy może Claire być za gorąco i duszno ?
Vi.

przez Shadowmere 18 lis 2010, 18:06
Za wysoko.Bedzie jej samotnie i obco.
Shadowmere

Sortuj wg