Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

przez paradoksy 16 lis 2010, 18:40
Misiek_NL, razem z drugim jedzą takie całe miski w sumie 2 razy dziennie :mrgreen: głodomorki
paradoksy

przez Misiek_NL 16 lis 2010, 18:43
paradoksy, Mają apetyt... ;)
Misiek_NL

przez lakuda 16 lis 2010, 18:47
Shadowmere,

no to pierwsze nowotwory, które własnoręcznie usuwałam.. to po jej pierwszej operacji... w lipcu :,(

paradoksy, ojoj.. to już widzę że chłopaki się będą tłukli.. myślę, że się polubią..

p.s.
myślę że sobota jest o.k.
lakuda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 16 lis 2010, 18:47
bo są zdrowe :mrgreen: a jak są zdrowe to są i radosne i świetnie się howają - dłużej pożyją ;)
mają takie mięciuśkie, lśniące futerko - tylko głaskać i przytulać.
W tej chwili szczurki to moja jedyna radość.

[Dodane po edycji:]

lakuda, moje chłopaki czasami się pobawią w zapasy, ale to dla nich świetna zabawa i jeszcze się nigdy żadnemu nic nie stało.
Myślę, że powoli się przyzwyczają do nowych kolegów. A Mietek tylko tak strasznie wygląda - jest kochaną przylepą i ciągle mnie zaczepia :mrgreen:
Nie mogę się doczekać :105:
paradoksy

przez Vi. 16 lis 2010, 22:20
paradoksy, dałem już taki wątek, mam nadzieję że coś się znajdzie.

Jeśli nie to pójdę do sklepu, widziałem dzisiaj w galerii w Legnicy małe skarby takie 2 albo 3 miesiące i w dodatku całe czarne.

Nawet jeden wystawał z rurki i leżał na drugim- to chyba rodzina, bo znalazło by się miejsca dla wszystkich osobno.
Vi.

przez paradoksy 17 lis 2010, 16:43
Vi., i jak poszukiwania towarzysza?
paradoksy

przez Vi. 17 lis 2010, 16:47
paradoksy, narazie muszę spłacić mamie dług, to jest pierwszy warunek a potem zadbać o większą klatkę.

Taką 2, 3 szczurkową najlepiej używaną. Ile taka może kosztować ?

Cały czas się boję mieć drugiego szczura, że się nie dogadają, że będzie problem, że ich nie upilnuje i zniszczą kable od komputera i mamie pościel...
Zamierzam oczywiście dokupić, ale muszę myśleć nad tym, uczę Claire reagować na imię, więc jest dobrze, jak się nauczy to nie będzie z nią problemu jak zginie.
Vi.

przez paradoksy 17 lis 2010, 16:57
Vi., ale gdzie ma Twoja Claire zginąć? Zamykasz drzwi od pokoju i sobie biega. Zabezpieczasz kable. Chowasz pościel i dziubek może sobie biegać.
Klatki na 2-3 szczury na allegro kosztują ok. 100 zł i są naprawdę dobre.
To są gryzonie - to co mają gryźć, to i tak pogryzą. Daj Claire jakieś zabawki - np. podrzyj kartkę na części i porozrzucaj po pokoju, a ona będzie miała zabawę żeby to pozbierać i znosić do klatki. Albo np. w sreberko po czekoladzie chowasz jakiś smakołyk, zawijasz i mała musi się trochę pomęczyć żeby dotrzeć do smakołyka.

Bawisz się w ogóle w jakikolwiek sposób ze swoją szczurką?

Ja już niedługo zostanę znowu mamusią :105:
paradoksy

przez Vi. 17 lis 2010, 17:07
Głaszczę ją, mam ją na kapturze, na ramieniu ogólnie spędzam z nią czas.
Ale skoro mówisz, żebym się bawił to zaraz się pobawię :)

Mam problem z zabezpieczeniem kabli bo nie wiem jak to zrobić...

Znasz jakieś sposoby ?

EdiT :

Wyjąłem ją, jest na dywanie i coś się boi chodzić dalej, schowała się w takiej kryjówce pod kocem.

paradoksy napisał(a):Vi.

Ja już niedługo zostanę znowu mamusią :105:

Znowu szczurek ?

Szukam na allegro i tam jest dużo nowych, mam nadzieję że znajdę taką klatkę :)
Vi.

przez paradoksy 17 lis 2010, 17:16
Vi., adoptuję braci dumbo od Ani. Takie ślicznoty :105:

To Ty się nigdy wcześniej z Claire nie bawiłeś...................?
Nie biegała sobie radośnie po łóżku/podłodze? Nawet taka prosta zabawa jak "goniąca ręka" - zaczepiasz szczurka, a on ucieka i podskakuje... Albo dajesz mu jakiś sznurek i się lekko siłujesz, albo go zaczepiasz...
To Claire 10 mcy siedziała w klatce? :-|
paradoksy

przez fobia 17 lis 2010, 17:19
ja wczoraj widziałam ślicznego szczurka -miał cudny kolor- srebrny i taki piękny pyszczek :105: niestety mąż nie zgada się na kolejne zwierzę w naszym małym mieszkanku :pirate:

przez Vi. 17 lis 2010, 17:27
paradoksy, nie siedziała 10 miesięcy w klatce, ale była samotna :(

Nie wiem jak to wytłumaczyć, mało ją brałem bo się bałem że się na mnie załatwi a teraz sobie przypomniałem, że to ze strachu...
Moja wina.

Taka klatka mi się podoba :
http://allegro.pl/klatka-szczur-mysz-in ... 48960.html , może poproszę rodziców, żebyśmy się na nią pół na pół złożyli na urodziny 27 Grudnia i będzie szczurzyca numer 2 :)
Taka klatka chyba jest odpowiednia dla 2 szczurów, i będą mogły się w niej bawić co ?
Moja Claire raczej się jeszcze boi, ale staram się ją nauczyć imienia i biorę ją często, żeby ją oswoić jeszcze bardziej.
Dzisiaj mi podgryzała palec, ale lepsze było to, jak leżeliśmy na łóżku a ona zeszła mi z ramienia i zaczęła mi podgryzać usta, jakie to słodkie :105: :D

P.S Ja już kończę, ale będę się z nią próbował bawić, a napewno będzie siedziała na ramieniu do 17 :20 bo później mam j. Polski.

Ona jest spokojna, więc może nie lubi się bawić tak bardzo...

fobia, :( szkoda, ale już mam go przed oczyma.
Vi.

przez paradoksy 17 lis 2010, 17:30
Szczur podgryza i wylizuje usta, kiedy traktuje Cię jak resztę stada - musi sprawdzić co reszta stada ostatnio jadła :lol: Moje dziubki namiętnie mi wylizują całe dlonie i twarz.

ta klatka którą pokazałeś jest ok, ale jeśli chodzi o szczurki, to wydaje mi się, że lepsze są wyższe - a krótsze u podstawy. Poza tym te wysokie zajmują mniej miejsca.
Zajrzyj na ten kalkulator, który Ci podawałam ostatnio, wpisz wymiary i powiedz na ile szczurków ta klatką się okazuje być.

Twój szczurek musial być bardzo samotny przez te ostatnich 10 mcy... :-|

fobia, trzeba było postawić męża przed faktem dokonanym - wtedy musialby zaakceptować Twoją decyzję :mrgreen:
paradoksy

przez Vi. 17 lis 2010, 20:26
Niestety była samotna, ale bez przesady brałem ją co jakiś czas, tylko że za mało :(
Wiem, że to był błąd, a co do klatki to jest bardzo duża w podstawie i myślałem, że wejdzie na szafkę, ale okazuje się że jest za duża o co najmniej 20 cm w długości i 10 w szerokości.
Mogła by spaść i szczurka by się zabiła :(

Już zabezpieczyłem kable ręcznikiem i powinno być ok, muszę ją tylko bardziej oswoić i może codziennie mi będzie podgryzała usta- to był pierwszy raz.
Brat mówi, że szczury śmierdzą, dla mnie pachną ale powiedz mi czy jak będę miał dwójkę to będzie pachniało w pokoju jak w zoologicznym ?

Bo nie chciałbym, żeby brat codziennie się na mnie wydzierał i znowu rządził- w takim wypadku poczekam aż się wyprowadzimy, co mam nadzieję nie potrwa za długo.

Teraz Będę szukał klatek- oczywiście nie mam pozwolenia na kolejną, no ale moja mama taka jest, może zmieni zdanie. Brat z kolei mówi, że następna nie wchodzi w grę, może tak mówi...

On lubi rządzić i kiedyś mnie bił, dlatego tak się boję.

P.S Wiem, że ta klatka jest na więcej ale chcę im kupić większą trochę, żeby się nie ściskały.
Czy nawet w małej się będą bawiły ?

Znalazłem takie 2 klatki :
http://allegro.pl/klatka-zestaw-70x80cm ... ml#gallery
http://allegro.pl/klatka-60x40x70-dla-s ... 42571.html

Bardziej mi się podoba ta pierwsza, bo szczur będzie mógł stawać na dwóch łapkach i będzie mógł się wspinać jeśli mu ściągnę drabinki.
Vi.

Sortuj wg