Pobawmy sie w lekarzy

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Pobawmy sie w lekarzy

przez Adamo 03 kwi 2011, 10:09
O 14:00, przecież pisze jak byk na 5 stronie.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 03 kwi 2011, 10:12
dziękuję za odpowiedź.
paradoksy

Pobawmy sie w lekarzy

przez milano3 03 kwi 2011, 13:57
ODPOWIEDŹ:
U pacjentki jako główny problem, możemy wyróżnić osobowość unikającą. Kobieta zdradza objawy krótkich stanów depresyjnych, jednak nie możemy mówić tutaj o pełnoobjawowej depresji. Ponieważ objawy lękowe związane z kontaktami z ludźmi utrzymują się u pacjentki w stabilny sposób już od lat, to właśnie rozpoznanie osobowości unikającej wydaje się diagnozą najtrafniejszą. Początkowo klinicyście mogłoby się nasunąć na myśl rozpoznanie fobii społeczniej, jednak pacjentka nie ma wrażenia, że jej lęki są nieuzasadnione, wprost przeciwnie, ma wrażenie, iż w wyniku swojej beznadziejności powinna je przeżywać. Tak więc pacjentka swoje lęki uważa jako adekwatne do zaistniałych sytuacji, co jest punktem wykluczającym diagnostykę fobii społecznych. Warto zwrócić uwagę, iż w wypadku tej pacjentki lęki są bardzo uogólnione, co także skłania lekarza diagnostyka do postawienia na zaburzenia osobowości typu unikającej czy lękliwej.
W wypadku omawianej pacjentki zastosowano terapie poznawczą, która składała się z 50 spotkań terapeutycznych. Po kilku tygodniach kobieta zaczęła odnosić spore sukcesy życiowe i zawodowe. Otrzymała pracę w miejskim przedszkolu, zdecydowała się także na wznowienie studiów w trybie zaocznym.
Dużym sukcesem terapeutycznym wydaje się być, iż pacjentka kiedy po roku stawiła się na wizytę kontrolną oświadczyła terapeucie, iż w przyszłym miesiącu planuje ślub z 2 lata od siebie młodszym studentem psychologii.

Najlepszą diagnozę ponownie postawiła paradoksy, . Serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszej zabawy.
PS: Masz już trzy punkty
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pobawmy sie w lekarzy

przez depresyjny86 03 kwi 2011, 13:59
Brawo Doksy <kibicuje> ;)
:)

Pobawmy sie w lekarzy

przez Adamo 03 kwi 2011, 14:35
Milano i paradoksy to znajomi, pewnie na PW się dogadali. Precz z układem! To drugi Smoleńsk!
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Pobawmy sie w lekarzy

przez *Monika* 03 kwi 2011, 14:45
Adamo, Nie przesadzasz trochę? :shock:
Obrazek
Główny Moderator

Pobawmy sie w lekarzy

przez madelaine 03 kwi 2011, 15:42
milano3 napisał(a):Warto zwrócić uwagę, iż w wypadku tej pacjentki lęki są bardzo uogólnione, co także skłania lekarza diagnostyka do postawienia na zaburzenia osobowości typu unikającej czy lękliwej.

To dlatego właśnie myślałam o lęku uogolnionym.., ale o cechach osobowości unikającej też wspomniałam więc też trafiłam :D Trochę nie wierzę w to ,że u pacjentki po tak krótkim czasie (tj.50 sesji ) i to TPB aż tak bardzo poprawił się jej stan zdrowia, osobowość unikająca to poważne zaburzenie osobowości, które leczy się kilka lat z różnym skutkiem chyba ,że to tylko niektóre cechy osobowości unikającej tak jak wcześniej napisałam.
Jakieś elementy fobii społecznej jednak też mogą być ponieważ z osobowością unikającą idzie często to w parze choć nie postawiono takiej diagnozy..ciekawe kto badał tą pacjentkę ? :105:

-- 03 kwi 2011, 14:48 --

Adamo napisał(a):Milano i paradoksy to znajomi, pewnie na PW się dogadali. Precz z układem! To drugi Smoleńsk!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A to jest żart czy naprawdę tak sądzisz ?
madelaine

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 03 kwi 2011, 15:55
nie komentuję tej wypowiedzi w ogóle.

milano3, będzie kolejny przypadek? :)
paradoksy

Pobawmy sie w lekarzy

przez madelaine 03 kwi 2011, 15:56
milano3 napisał(a):Najlepszą diagnozę ponownie postawiła paradoksy, . Serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszej zabawy.
PS: Masz już trzy punkty

paradoksy gratulacje :brawo:
HEJ, ale ja też trafiłam...pisałam o osobowości unikającej :lol: :yeah: A jaka jest nagroda ? I ile trzeba zebrać punktów żeby coś wygrać ? :lol:

milano właśnie kiedy następny przypadek bo ja wchodzę do gry ?
Ostatnio edytowano 03 kwi 2011, 15:58 przez madelaine, łącznie edytowano 1 raz
madelaine

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 03 kwi 2011, 15:56
dzięki.
ja bym również zaliczyła Twoją odpowiedź, ale o tym rozsądza już Radek ;)
paradoksy

Pobawmy sie w lekarzy

przez madelaine 03 kwi 2011, 16:02
OK :D Radek jest tu sędzią :D

milano (Radek) jesteś specjalistą i to są twoje prywatne przypadki ,które sam kiedyś zdiagnozowaleś czy to z jakiejś książki bierzesz ?
madelaine

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 03 kwi 2011, 16:06
madelaine, Radek gdzies na początku tematu pisał skąd te przypadki i jak są postawiane diagnozy.
paradoksy

Pobawmy sie w lekarzy

przez *Wiola* 03 kwi 2011, 17:33
paradoksy, Gratulacje.

mialno
A ile w ogóle przypadków będzie?:)
Moderator

Pobawmy sie w lekarzy

przez paradoksy 03 kwi 2011, 17:37
wiola173, dziękuję :)

no ja wiem tyle, że trzeba mieć przynajmniej 5 pktów, a że tyle jeszcze nikt nie ma no to muszą być kolejne przypadki.
a książek nigdy za wiele ;)
paradoksy

Sortuj wg