Kawa - najgorsza z najgorszych

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Poland 06 sty 2015, 17:38
Ja raczej unikam bo na co dzień i tak jestem na wysokich obrotach, stłumiony i podenerwowany. Choć jak teraz siedzę w domu to sobie piję, bo wstałem o 11 i jestem mega zaspany. Także pije ją w zależności od tego jak się czuję.
Co do aspektów zdrowotnych to ma równie wielu zwolenników jak i przeciwników. Toteż sądzę, że jak się 1 kawkę dziennie wypije to ani nie stracimy pokładów magnezu, ani nie skoczy nam ciśnienie jakoś bardzo, czy też nie pogorszy się znacząco nic z wielkiej listy skutków ubocznych. :D

przez Ferdynand k 06 sty 2015, 17:39
*Wiola* napisał(a):INTEL 1, Zapomniałes dodać , ze pewnie mam udziały w tym kawowym biznesie :mrgreen:
Co do minerałow , witamin itp, to powiem Ci , że głębsze "pogrzebanie" może dać naprawdę zaskakujące wyniki. Ja odkryłam u siebie sporo zaskakujących brakow, aczkolwiek nie wiążę ich raczej z dietą , a z chorobą/ami , Mam np bardzo , bardzo niski poziom Litu

tylko mi nie wejdź w drogę bo Cię mój wspólnik załatwi :lol: :lol:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Naczelny Użyszkodnik

przez Kat_ 06 sty 2015, 19:09
INTEL 1 napisał(a):Ty kawy zapewne wobec tego nie pijesz....
Jakoś to niepicie nie działa, co?
Chyba , że wellbutrin rekreacyjnie bierzesz?

To chlejcie dalej a potem płaczcie na forach i żalcie się jakie to życie jest do dupy. Wszystko na własne życzenie. Wellbutrin biorę na depresję.

Na tym forum ludzie jakoś bardziej uświadomieni:

http://www.zaburzeni.pl/kawa-kofeina-i- ... t3013.html
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kosmostrada 06 sty 2015, 19:33
Wszystko jest dla ludzi, kawa również. Dopóki nie pije się jej na litry i słucha swojego organizmu ( czyli np. nie piję kawy jak mam klekotania serducha, bo wiadomo, że to jeszcze pogłębi problem, a piję więcej gdy mam dzień z wyjątkowo niskim ciśnieniem), to wszystko jest ok. Naszą jedną z dróżek do wyzdrowienia jest odnajdywanie przyjemności w rzeczach drobnych - a jedną z nich jest wypicie dobrej kawy, a najlepiej w miłym towarzystwie...
Już nie mówiąc o tym, że od razu się najeżam jak ktoś z przekonaniem absolutnym i niepodpartym faktami mi zaczyna mówic , że coś jest absolutnie złe i jestem nierozsądna że to robię. Więc generalnie jeśli tylko mam dobry dzień kawę piję i pic będę. O.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez wel2 06 sty 2015, 19:39
Kat_, no i super, nie pij kawy :-) pewnie dla ciebie żadna strata jeśli twój organizm na nią źle reaguje to masz zupełną rację że jej unikasz.

Każdy się musi jakoś nauczyć słuchać swojego organizmu i podążać za tym, nie gubić się w tym czego inni od niego wymagają, oczekują,...

ale medal ma też drugą stronę
tak więc nie trzeba mnie aż tak usilnie przekonywać :-) Bo nie jesteśmy tacy samy. I dobrze wiem jak kawa na mnie kiedyś źle działała i też jej unikałam, więc zupełnie to rozumiem.
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

przez papierowykot 06 sty 2015, 19:48
Picie kawy nie jest złe, jeśli robi się to z umiarem i oczywiście, jeśli pije się sypaną, bo rozpuszczalne bywają szkodliwe. Przynajmniej ja tak słyszałem.

przez INTEL 1 06 sty 2015, 20:46
Kat_ napisał(a):

To chlejcie dalej a potem płaczcie na forach i żalcie się jakie to życie jest do dupy. Wszystko na własne życzenie. Wellbutrin biorę na depresję.

Skoro masz depresję to dlaczego się mądrzysz w temacie "nerwicy"?
Twój geniusz medyczny i wiedza terapeutyczna są wręcz porażające
Cudowne skróty myślowe.
Wynika z nich, że głowną ( a zapewne w Twoim mniemaniu jedyną) przyczyną nerwicy jest picie kawy, a jej odstawienie musi zaowocować pełną remisją.
Wspaniale. Od jutra postaraj się o dotację z UE i otwieraj Klinikę Leczenia Nerwic.
Wyposaż ją przede wszystkim w kawomaty ( ale nie takie co kawę wydają, lecz takie, które w organizmie kawę wykrywają analogicznie do milicyjnych alkomatów). Jako jedyną słuszną metodę leczenia wdrażaj absolutny zakaz picia kawy, pod karą relegacji z oddziału. Z wielką pewnością możesz w reklamie swojej kliniki umieścić slogan informujący o 100% skuteczności swojej innowacyjnej metody.

A teraz dalej.
Pierwszy lepszy artykuł na temat "co może pogłebiać depresję?". Pewnie znasz te ( i inne fundamentalne zasady)jak katolik dekalog

"1. Stres
Nadwyżka kortyzolu, hormonu stresu, który utrzymuje nas w ciągłej gotowości do działania i w napięciu, powoduje że przy stanach depresyjnych może on mocno zaszkodzić.""

Rozumiem, że w ogóle nie wychodzisz z domu aby unikać jakichkolwiek sytuacji stresogennych wynikających z obcowania z innymi osobnikami homo sapiens lub raczej homo cretinus, ktorzy stanowią większość społeczeństwa. Nie muszisz pracować ( ach, te stresujące relacje interpersonalne pomiędzy kadrą zarządzającą a pracownikami) ni martwić się o jutro, rachunki, zakupy i tak dalej. Nie masz żony i dzieci i nie zamierzasz mieć, a jeżeli miałeś to jesteś dawno po rozwodzie a dzieci w sierocińcu - zdrowie najważniejsze a wymienione przeze mnie postaci sa bardzo w życiu codziennym stresogenne.

"2. Brak snu
Związek pomiędzy snem a depresją jest znaczący. Osoby na nią chorujące mają zwykle zakłócony sen. Zarówno zbyt mało, jak i zbyt dużo snu może pogłębić depresję. Dlatego warto dbać o to, by jakość i ilość snu była odpowiednia."
ZAWSZE , regularnie kładziesz się spać i wstajesz o tej samej godzinie każdego dnia. Nie ważne czy to Sylwester Święta czy czyjeś urodziny. Zresztą jaki Sylwester. Te stresujące pirotechniczne pokazy....( patrz punkt pierwszy)

"3. Jedzenie
Jedzenie wpływa na nastrój. Badania wykazały, że pewne produkty spożywcze są związane z depresją. Na przykład nienasycone kwasy tłuszczowe zwiększają jej ryzyko. Podobnie jak pokarmy bogate w cukier i węglowodany niezłożone, które poprawiają samopoczucie tylko na chwilę, zwiększając huśtawkę emocjonalną. Podczas depresji niewskazana jest również kofeina i alkohol.

Z wielką sumiennością stosujesz powyższe restrykcje żywieniowe. Masz prywatnego kucharza , ktory pilnuje odpowiedniej diety, a pomoc domowa za pieniądze bogatych rodziców dba o to aby w spiżarni były zapasy odpowiednich składników do przyrządzanych posiłków. Bo jeżeli nie to.... patrz punkt pierwszy

"4. Toksyczni ludzie

Kiedy ktoś nie potrafi okazać empatię wobec osoby, która choruje na depresję, a jeszcze dodaje jej cierpień negatywnymi zachowaniami, szkodzi. Kontakty z takimi osobami mogą znacząco pogłębić chorobę."

Bez komentarza.

"5. Media

Wiadomości szerzące niepokój, lęk i inne negatywne emocje podobnie jak zbyt dramatyczne filmy nie wpływają dobrze na psychikę osoby chorej na depresję. Podczas choroby ma ona zadanie wejrzeć w swój świat emocji, a media mogą ten proces zakłócić."

Oczywiście kategorycznie unikasz internetu, telewizji, gazet. Dziwię się, że wogóle wchodzisz na to forum-niepokojących informacji ci u nas dostatek

Reasumując - jeżeli nie stosujesz się do powyższych fundamentalnych zasad to rozumiem już po co się na forum znalazłeś - aby "płakać i żalić się jakie to życie jest do dupy"...
...nie mam podpisu...

przez *Wiola* 06 sty 2015, 20:55
Ferdynand k napisał(a):
*Wiola* napisał(a):INTEL 1, Zapomniałes dodać , ze pewnie mam udziały w tym kawowym biznesie :mrgreen:
Co do minerałow , witamin itp, to powiem Ci , że głębsze "pogrzebanie" może dać naprawdę zaskakujące wyniki. Ja odkryłam u siebie sporo zaskakujących brakow, aczkolwiek nie wiążę ich raczej z dietą , a z chorobą/ami , Mam np bardzo , bardzo niski poziom Litu

tylko mi nie wejdź w drogę bo Cię mój wspólnik załatwi :lol: :lol:

Nie z takimi dawałam sobie radę :P
Obrazek

INTEL 1 :uklon:
Moderator

przez Kat_ 06 sty 2015, 21:06
INTEL 1 napisał(a):
Kat_ napisał(a):

Skoro masz depresję to dlaczego się mądrzysz w temacie "nerwicy"?
Twój geniusz medyczny i wiedza terapeutyczna są wręcz porażające
Cudowne skróty myślowe.
Wynika z nich, że głowną ( a zapewne w Twoim mniemaniu jedyną) przyczyną nerwicy jest picie kawy, a jej odstawienie musi zaowocować pełną remisją.
Wspaniale. Od jutra postaraj się o dotację z UE i otwieraj Klinikę Leczenia Nerwic.
Wyposaż ją przede wszystkim w kawomaty ( ale nie takie co kawę wydają, lecz takie, które w organizmie kawę wykrywają analogicznie do milicyjnych alkomatów). Jako jedyną słuszną metodę leczenia wdrażaj absolutny zakaz picia kawy, pod karą relegacji z oddziału. Z wielką pewnością możesz w reklamie swojej kliniki umieścić slogan informujący o 100% skuteczności swojej innowacyjnej metody.

A teraz dalej.
Pierwszy lepszy artykuł na temat "co może pogłebiać depresję?". Pewnie znasz te ( i inne fundamentalne zasady)jak katolik dekalog

"1. Stres
Nadwyżka kortyzolu, hormonu stresu, który utrzymuje nas w ciągłej gotowości do działania i w napięciu, powoduje że przy stanach depresyjnych może on mocno zaszkodzić.""

Rozumiem, że w ogóle nie wychodzisz z domu aby unikać jakichkolwiek sytuacji stresogennych wynikających z obcowania z innymi osobnikami homo sapiens lub raczej homo cretinus, ktorzy stanowią większość społeczeństwa. Nie muszisz pracować ( ach, te stresujące relacje interpersonalne pomiędzy kadrą zarządzającą a pracownikami) ni martwić się o jutro, rachunki, zakupy i tak dalej. Nie masz żony i dzieci i nie zamierzasz mieć, a jeżeli miałeś to jesteś dawno po rozwodzie a dzieci w sierocińcu - zdrowie najważniejsze a wymienione przeze mnie postaci sa bardzo w życiu codziennym stresogenne.

"2. Brak snu
Związek pomiędzy snem a depresją jest znaczący. Osoby na nią chorujące mają zwykle zakłócony sen. Zarówno zbyt mało, jak i zbyt dużo snu może pogłębić depresję. Dlatego warto dbać o to, by jakość i ilość snu była odpowiednia."
ZAWSZE , regularnie kładziesz się spać i wstajesz o tej samej godzinie każdego dnia. Nie ważne czy to Sylwester Święta czy czyjeś urodziny. Zresztą jaki Sylwester. Te stresujące pirotechniczne pokazy....( patrz punkt pierwszy)

"3. Jedzenie
Jedzenie wpływa na nastrój. Badania wykazały, że pewne produkty spożywcze są związane z depresją. Na przykład nienasycone kwasy tłuszczowe zwiększają jej ryzyko. Podobnie jak pokarmy bogate w cukier i węglowodany niezłożone, które poprawiają samopoczucie tylko na chwilę, zwiększając huśtawkę emocjonalną. Podczas depresji niewskazana jest również kofeina i alkohol.

Z wielką sumiennością stosujesz powyższe restrykcje żywieniowe. Masz prywatnego kucharza , ktory pilnuje odpowiedniej diety, a pomoc domowa za pieniądze bogatych rodziców dba o to aby w spiżarni były zapasy odpowiednich składników do przyrządzanych posiłków. Bo jeżeli nie to.... patrz punkt pierwszy

"4. Toksyczni ludzie

Kiedy ktoś nie potrafi okazać empatię wobec osoby, która choruje na depresję, a jeszcze dodaje jej cierpień negatywnymi zachowaniami, szkodzi. Kontakty z takimi osobami mogą znacząco pogłębić chorobę."

Bez komentarza.

"5. Media

Wiadomości szerzące niepokój, lęk i inne negatywne emocje podobnie jak zbyt dramatyczne filmy nie wpływają dobrze na psychikę osoby chorej na depresję. Podczas choroby ma ona zadanie wejrzeć w swój świat emocji, a media mogą ten proces zakłócić."

Oczywiście kategorycznie unikasz internetu, telewizji, gazet. Dziwię się, że wogóle wchodzisz na to forum-niepokojących informacji ci u nas dostatek

Reasumując - jeżeli nie stosujesz się do powyższych fundamentalnych zasad to rozumiem już po co się na forum znalazłeś - aby "płakać i żalić się jakie to życie jest do dupy"...

Jesteś tak durny, że nawet nie podchodzę do dyskusji z Tobą. Trzeba się szanować.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez *Wiola* 06 sty 2015, 21:15
Kat_, Dokladnie, proszę więc traktować innych z szacunkiem i nikogo od durnych nie wyzywać :evil:
Moderator

przez Ferdynand k 06 sty 2015, 21:24
*Wiola*, myślisz rozerwał go na strzępy i rozpuścił w kwasie i całość spuścił w wannie
to ja?
nie jestem tym co rozpuszcza :lol:
"I'm not in danger - I am the danger" 8)
Naczelny Użyszkodnik

przez *Wiola* 06 sty 2015, 21:26
Ferdynand k, Z tego co pamiętam to wanana też się rozpuściła :lol:
Moderator

przez INTEL 1 06 sty 2015, 21:35
Kat_ napisał(a):Jesteś tak durny, że nawet nie podchodzę do dyskusji z Tobą. Trzeba się szanować.

Szkoda, że moja hipotetyczna durnota skutecznie zakneblowała Ci usta.
A może to tylko wytłumaczenie braku sensownych argumentów ?
Dziś już niczego więcej nie napiszę.
Właśnie napocząłem browara, ktory umożliwi mi skuteczną ucieczkę od codziennej dawki obłędu, przez co faktycznie jestem już od kilku minut durny :D
...nie mam podpisu...

przez tosia_j 06 sty 2015, 22:10
Kat_, jestem przeciwna cytowaniu posta po byku zeby dodac dwa zdania :evil:
outsider

Sortuj wg